Dog.bg Форуми : Откъде да НЕ взема френски булдог

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Откъде да НЕ взема френски булдог

#21 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 12 November 2009 - 11:27 AM

По вероятно е (или просто ми се иска да е така),вече много по-често хората ,които се обаждат и се интересуват за кученцата,да ги разпитват за родословие и произход и затова те се нагаждат според търсенето.
Вече купувача трябва да задълбава, още по надълбоко и да проверява тази информация.
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 December 2009 - 10:26 PM

Днес разбрахме от очния лекар на Спайк, че в квартала има женска, която вероятно е сестричка на нашето момче и има идентични с нашите здравословни проблеми. Това ме провокира да се разтърся за имейли, телефонни номера и т.н. В крайна сметка чичко Гугъл показа, че жената продължава да запложда майката на Спайк, а тя запложда винаги с един и същ мъжкар, което значи, че тя продължава да създава болни кученца. Освен това, по времето когато взехме Спайк тя развъждаше и мопсове (това го видях с очите си в жилището и), а сега предлага и мини пинчери, както и смески "мопс с френски булдог". Пред мен и брат ми г-жата се представи като Николина Ганева, имейлът, от който е кореспондирала с нас е nikol_mihailova@abv.bg, а телефонният и номер - 0887979606. Надявам се, че ще мога да съм от полза на някого.
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   ivelina_84 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 12-April 09
  • Gender:Female
  • Location:varna

Публикувано: 16 March 2010 - 10:39 PM

Здравей те!Много харесвам френските булдочета макар да нямам все още такова кученце.
Не си купувай те кученце от зоомагазин!!!Във Варна в зоомагазин "Анимал" продават уж внос от Чехия болни кученца от всички породи за луди пари.Първото ми беше подарък померан болен с паровероза,а второто умря от гана.

#24 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 May 2010 - 12:44 PM

Да подкрепям горното мнение,там кученцата явно повечето са болни,защото са едни апатични такива,омърлушени. Ето на каква обява попаднах днес:ПРОДАВАМ 8-месечен френски мъжки булдог, бял, здрав, навици, на заможни хора, двор, кола, символична цена :zz_020:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Canibalka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 22-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 May 2010 - 10:45 AM

Скоро прочетох Закона за защита на животните. В него има алинеи, касаещи Зоомагазините.

,,Чл. 29. Собствениците на зоомагазини осигуряват:
1. ветеринарномедицинско обслужване на животните;
2. служители, които имат познания и опит в отглеждане на съответните видове животни;
3. условия за отглеждане на животните до продажбата съгласно изискванията на този закон;
4. информационни материали, свързани с отглеждането на животните и хуманното отношение към тях.
Чл. 30. (1) Собственик или служител на зоомагазин може да бъде лице, което е завършило курс за защита и хуманно отношение към животните.
(2) Служителите предоставят информация и съвети на клиентите за начина на отглеждане на животните, необходимите грижи, задължителни ваксинации и регистрации.
Чл. 31. (1) При спазване на забраните по чл. 21 в зоомагазините се отглеждат и продават само:
1. здрави животни, на които е извършена необходимата ветеринарномедицинска профилактика;
2. животни с документ за произход или придобиване;
3. кучета и котки с ветеринарномедицински паспорт, обезпаразитени и ваксинирани; кучетата се маркират с микрочип;
4. диви животни, маркирани съобразно вида на екземпляра, като маркировката се поставя по начин, който не уврежда здравословното им състояние."

Ако някои има такива злощастни премеждия със Зоомагазини, си мисля, че може поне да създаде доста проблеми на нехайните търговци!

#26 Потребителят е офлайн   RS6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 15-October 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 July 2010 - 03:44 PM

Попаднах на обява за продажба на Френчи , на годинка и половина.....Е кажете ми, какъв трябва да си, да гледаш животно толкова време и да го продадеш?
Аз като се замисля, няма сила на земята, която да ме накара да продам Айк....... :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   XuPonTePa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 13-February 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 July 2010 - 11:14 AM

Показване на мнениетоRS6, в 16 July 2010 - 03:49 PM, написа:

Попаднах на обява за продажба на Френчи , на годинка и половина.....Е кажете ми, какъв трябва да си, да гледаш животно толкова време и да го продадеш?
Аз като се замисля, няма сила на земята, която да ме накара да продам Айк....... :dh_188:



Понякога така се налага. Не винаги желанието е на преден план. Представи си че има причина, поради която не могат да гледат кучето. И аз не бих дала моя Арес, но в живота има всякакви обрати и не трябва да съдим хората сорово.
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 03 August 2010 - 02:57 PM

Цитат

търся женски фрески булдог за разплодДанни : Кучето е в добро здравословно състояние!Има един проблем тестисите му не са паднали в скротома, водил сам го на ветеринар казаха ми че има вероятно да може да опложда,но не е сигурно, ако има заинтересовани хора да се обадят!!! Мисля че си заслужава опит, защото кучето е мн красиво!!!

:eg_033:
no comment
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 03 August 2010 - 05:38 PM

ХА ХА.......
Поне са откровенни хората , че някои не обръщат внимание на такива детайли :ab_041: :ab_041: :ab_041:
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#30 Потребителят е офлайн   Hidden_treasure Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 05-July 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 August 2010 - 03:14 PM

Показване на мнениетоivelina_84, в 16 March 2010 - 09:44 PM, написа:

Здравей те!Много харесвам френските булдочета макар да нямам все още такова кученце.
Не си купувай те кученце от зоомагазин!!!Във Варна в зоомагазин "Анимал" продават уж внос от Чехия болни кученца от всички породи за луди пари.Първото ми беше подарък померан болен с паровероза,а второто умря от гана.


Моя е оттам взет,сега се стреснах като го прочетох...
User's Signature

Всяко куче заслужава дом, но не всеки дом заслужава куче!

#31 Потребителят е офлайн   silveto_____87 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 09-November 10
  • Gender:Female

Публикувано: 17 November 2010 - 10:36 PM

moje li da popitam ne e sv1rzano s temata no mi stana interesno koi sa tezi "pazardji6ki fermi za ku4eta"

Постът ви ще бъде преместен в темата "Откъде да НЕ взема френски булдог"

Моля пишете на кирилица!
Мод

User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   MagDeIv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 198
  • Регистрация: 05-March 08
  • Gender:Male
  • Location:гр.Добрич

Публикувано: 24 December 2010 - 06:58 PM

Зооборса Върбанов - И З М А М Н И К ,

Зооборса Върбанов - И З М А М Н И К ,внимавайте хора като си поръчвате куче от този долен боклук,аз изгорях с 800лв. Поръчах си куче от този долен мошенник,понеже съм от Пловдив той поиска да му пратя 500лв за да ми достави кучето. След като му преведох сумата и му звъннах той каза че вече е продал кучето което си поръчах и обеща да ми намери друго. След няколко дни звънна че ми е намерил друго куче,но нямал пари да го плати и поиска да му преведа още 300лв. Аз естествено му ги преведох и от тогава нито куче съм видял от него,нито ми е върнал парите. Тел.0894383112, Йорданка от гр.Пловдив.

В БГ ЗЕЛЕ ще намерите оригинала на обявата. Пазете се !
Весели празници от развъдник MAGDEIV .

#33 Потребителят е офлайн   silveto_____87 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 09-November 10
  • Gender:Female

Публикувано: 30 December 2010 - 11:38 PM

мерси за информацията
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 07 January 2011 - 02:03 PM

Цитат

Продавам, за пръв път в България елитни френски булдози,внесени от Русия с Испанско потекло.Родители световни шампиони за2004г.,възможен оглед.
Кученцата са черни,тигрови с бели гърди и бяло перо между очите.Имунизирани,обезпаразитени с паспорти.

Изумително :ud_009:
:ab_041: :ab_041: Просто не е истина ...нахитряха търговците , вече и световни шампиони za 2004 си имаме в БГ , ако не знаете :ab_041: :ab_041:
ВНИМАВАЙТЕ КАКВО КУПУВАТЕ!!!


PS:Ха ха ...направих справка оказа се че световното 2004 е било в Rio de Janeiro, Brazil
Честито на печелившите :af_089:
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 29 March 2011 - 10:32 AM

Цитат

Френски БУЛДОГ -(тел.) развъдникANIMAL продава, на 85дни внос от Чехия, родословно потекло, с татуировка, Евро-паспорт, имунизации, микро-чип, безплатна храна и медиц.преглед, 400(550)лв/бр. Тел.
Една от снимките към тази обява


Една от снимките към тази обява
Прикачена снимка
Няма такъв развъдник!!!Това е ферма или зооборса!
Използват чужди снимки!Специално на тази снимка са кучета производство на известния полски развъдник Minimolos-Glamour Minimolos & Evangeline Minimolos-живеещи в САЩ и вече шампиони на АКС!!!(може да ги видите в страницата на развъдника в новините за 2009год.)



Поради зачестилите измами,ще повторя нещо ,което постоянно се пише в този форум!

При закупуване на куче от чужбина,КОНТАКТУВАЙТЕ ЕДИНСТВЕНО СЪС СОБСТВЕНИКА НА РАЗВЪДНИКА ПРОИЗВЕЛ КУЧИЛОТО!!!!
НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НА ВНОСИТЕЛИ И ПРЕКУПВАЧИ!


Съвестния развъдчик няма да работи с прекупвач!!!

Ако не сте сигурни в развъдника,проверявайте в съответната федерация дали той е регистриран и дали кучилото му е планово.
Хора ,питайте , интересувайте се, защото факт е , че измамите стават все по-брутални!Накрая разочарованните сте вие!Фалшивото родословие няма как да стане истинско.
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   ladymarmalade Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 05-May 11
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 May 2011 - 02:29 PM

Здравейте! Нашият френски булдог също е от зоомагазин ''Анимал'' гр. Варна .. Внос от Слокавия, с татуировка, паспорт и уж всички видове ваксини. Ние сме от Пловдив и ни го донесоха с куриерска фирма.. Когато отидохме да го вземем беше в кашон, без храна,мръсно и завряно в един студен склад под други кашони..Дори не бяха разбрали, че има куче вътре! Как е оживяло не знам.. Както и да е. Когато го заведохме на ветеринар се оказа, че са ни излъгали с най-малкото 15 дни и всъщност кучето е било максимум на 35 дни, а не както твърдяха от магазина - 55 дни. Оказа се също, че няма нужните ваксини. Беше болно, лекувахме го и оживя за наша радост. Не знам откъде ги внасят и какво правят, но не им е чиста работата. Не си взимайте куче от там! А и по принцип - от зоомагазин! :dry:

#37 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 05 May 2011 - 02:38 PM

По всяка вероятност изобщо не ги внасят. На българска територия има достатъчно "креативни" хора, които могат да ги снабдяват с такива "чуждестранни линии". Просто не си вземайте домашен любимец от магазин/борса или от човек, който гледа животните си в кочини.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#38 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 04 August 2011 - 10:30 AM

... и това не бяхме виждали
обявата:

Цитат

frenski buldo4eta krastoska s bolonka unikat kasokosmesti

...но са "френски булдочета", не "болонки",защото са късокосмести :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   bubutyyy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 31-August 11

Публикувано: 31 August 2011 - 02:47 AM

Здравейте! Много искам да си взема френско булдоче и от няколко дни не спирам да разглеждам обяви в интернет. Попаднах на една, която ми привлече интереса и се свързах с жената, която го продава. Но като чета мненията на излъгани хора, започнах да се съмнявам дали е чиста породата и дали изобщо това са френски булдочета! Моля за съвет! Предварително ви благодаря! Ето и снимките: :))) Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

#40 Потребителят е офлайн   KAIPY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 31 August 2011 - 09:06 AM

Здравейте.
В момента чистопородни бебета има само в развъдник "Talisman de la Fortuna" . Тези не са определено !
User's Signature

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни