Dog.bg Форуми : Социализация на йорки с други животни

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Социализация на йорки с други животни

#1 Потребителят е офлайн   mama na Bari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 04-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 04 August 2009 - 02:24 PM

Привет и от мен! Моля за извинение, ако някъде по форума е писано, но аз, изчитайки повечето теми не срещнах моя проблем. Имам си малък сладур йорки от 16 юли. Вече е на 3 месеца. Но месец по-рано дъщеря ми ни подари малко коте, което само половин месец по-голямо от Бари /йоркито/. Бях оптимист, че след като са на сходна възраст те бързо ще се сприятелят. Но, уви! Котето /Буба/е доста енергично и палаво коте и постоянно иска да и играе. Скача върху Бари и го стряска. На свой ред той не й остава длъжен - ръмжи я и я хапе. И сега са двамата само в наше присъствие и абсолютно внимание, за да не стресираме малкия мъж. Спят отделно, когато ни няма също. В общи линии това е. Много ще съм благодарна, ако има някой със сходен проблем да ми помогне! Приятен ден на всички!

#2 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 04 August 2009 - 03:59 PM

Цитат(mama na Bari @ Aug 4 2009, 12:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Привет и от мен! Моля за извинение, ако някъде по форума е писано, но аз, изчитайки повечето теми не срещнах моя проблем. Имам си малък сладур йорки от 16 юли. Вече е на 3 месеца. Но месец по-рано дъщеря ми ни подари малко коте, което само половин месец по-голямо от Бари /йоркито/. Бях оптимист, че след като са на сходна възраст те бързо ще се сприятелят. Но, уви! Котето /Буба/е доста енергично и палаво коте и постоянно иска да и играе. Скача върху Бари и го стряска. На свой ред той не й остава длъжен - ръмжи я и я хапе. И сега са двамата само в наше присъствие и абсолютно внимание, за да не стресираме малкия мъж. Спят отделно, когато ни няма също. В общи линии това е. Много ще съм благодарна, ако има някой със сходен проблем да ми помогне! Приятен ден на всички!


Здравйте и добре дошли в нашия форум! ae_085.gif
Ще се опитам да ви бъда полезна ...
От моя малък опит с котка първото което направихме когато имахме за кратко такъв домашен любимец беше да му отрежем ноктите което е за сигурността на йоркито.
При нас също падаше голяма игра все пак те са като две малки деца ... но все пак мисля да ги оставяте повече време заедно... с времето ще си омръзнат ще се сдружат и обстановката в къщи ще стане мирна !!!
Разделяйки ги вие повдигате вниманието им един към друг за малкото време което са заедно!!!
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#3 Потребителят е офлайн   ilina888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 20-December 08
  • Gender:Female
  • Location:sofia

Икона за мнението  Публикувано: 04 August 2009 - 04:12 PM



Здравйте и добре дошли в нашия форум! ae_085.gif
Ще се опитам да ви бъда полезна ...
От моя малък опит с котка първото което направихме когато имахме за кратко такъв домашен любимец беше да му отрежем ноктите което е за сигурността на йоркито.
При нас също падаше голяма игра все пак те са като две малки деца ... но все пак мисля да ги оставяте повече време заедно... с времето ще си омръзнат ще се сдружат и обстановката в къщи ще стане мирна !!!
Разделяйки ги вие повдигате вниманието им един към друг за малкото време което са заедно!!!
[/quote]


Абсолютно вярно,колкото повече време са заедно,толкова по-бързо ще си писнат. Аз също отрязах ноктите на моя котарак когато си взех йорки,защото ме беше страх да не и извади някое око, вкъщи беше като на воина в първия един месец,но после постепенно станаха приятели,така че постепенно мисля че и при вас ще се получи.
Успех,и пусни снимчици на сладурите
User's Signature

“The average dog is a nicer person than the average person.”
― Andy Rooney


Качена снимка
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   mama na Bari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 04-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 05 August 2009 - 08:47 AM

Здравейте отново! Много Ви благодаря за съдействието! Има много логика в това, което ми препоръчвате. И ще се вслушам в съветите Ви. Аз наистина ги оставям малко заедно от страх да не се травмира психиката на Бари. Котето е много палаво - засилва се от десетина метра и се мята върху него, като го стиска здраво с лапи. Той я ръмжи и хапе, после започва да трепери и тича при нас за закрила. А на Буба й изрязахме ноктите и сега съм по-спокойна да не му изваде някое оченце. Явно ще трябва да викам Неволята и да се справям... Постеменно ще им увеличавам игрите заедно, дано се получи, че и двете животинки ми са свидни. Благодаря още веднъж. Ще Ви държа в течение. Снимчици ще пратя непременно в най-скоро време. Приятен ден от мен!

#5 Потребителят е офлайн   radinaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 460
  • Регистрация: 24-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Икона за мнението  Публикувано: 05 August 2009 - 11:41 AM

Aз също имах котка като си взех йорки,а тя е на 6 години ,първоначално се стресира,но при мен беше добре,че котката ми е много спокойна и добричка и нито веднъж не е посягала.Това моето какво ли не я прави ,за опашката я дърпа,за ушите я хапе ,но котана е с дяволско спокойствие и спокойничко се изнизва.Не съм рязала нокти,но за вас ще е по-сигурно и всички са прави,че колкото повече време са заедно толкова по-добре.В един момент ще почнат да си играят и страшно много ще се превържат един към друг.При нас даже стана така ,че кучето ми и на вън като види коте и иска да си играе

#6 Потребителят е офлайн   mama na Bari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 04-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 05 August 2009 - 12:23 PM

Ще се постарая да не драматизирам излишно. Проблемите според мен са два. Първият е стреса, на който е подложен Бари, относно връхлитащата го изневиделица Буба. И вторият е, че тя го сграбчва и ми се струва, че доста здраво го държи. В такива случаи аз и виквам или ако имам наблизо вестник лекичко я удрям. Страхувам се да я оставя. Ако случайно не съм им видяла борбата, Бари се отскубва и се старае да се скрие някъде. Божее, дано не изглеждам смешна. Но толкова са ми мили и двамата.

#7 Потребителят е офлайн   mama na Bari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 04-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 05 August 2009 - 12:58 PM

Пак съм аз... re_037.gif И тък като си мисля... те са заедно по много време. Проблемът преди всичко е в опознаването им в "близък план". И най-вече до колко да позволявам скъсяване на дистанцията. r_181.gif

#8 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 05 August 2009 - 07:07 PM

Цитат(mama na Bari @ Aug 5 2009, 10:58 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Пак съм аз... re_037.gif И тък като си мисля... те са заедно по много време. Проблемът преди всичко е в опознаването им в "близък план". И най-вече до колко да позволявам скъсяване на дистанцията. r_181.gif


Проблемът е в ревността и борбата кой е любимеца ви. Не трябва да променяте поведението си към котката, продължавайте да се държите с нея така както сте се държали преди да дойде при вас Бари, иначе тя няма да се примири с него. И ще ви се наложи да избирате кого да оставите.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#9 Потребителят е офлайн   dani_to_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 31-July 09
  • Gender:Not Telling
  • Location:Варна

Публикувано: 06 August 2009 - 02:06 PM

Задължително трябва да махнеш ноктите на котето , защото ето така стана белята на една моя приятелка и нейните котка и куче!Отначало си беше взела йорки и после само за 3 дена едно коте на 3 години,а йоркито беше на 5 месеца.. И приятелката ми още на първия ден ги оставила за малко сами!Тая котка е била много злобна..Йоркито докато спало оная отишла и почнала да го дере по корема и му направи рани..Когато приятелката ми се прибира сварва как котката го дращии му прави рани до кръв и на момента изрита котката навън..Заведи незабавно йорки на лекар и слава богу го спасиха на време..И всичко беше заради тези гадни нокти..Сега йоркито и е живо и здраво и му няма нищо! smile.gif
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   mama na Bari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 04-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 07 August 2009 - 08:10 AM

Ха! Каква ми беше снощи изненадата! И се потвърди тази сутрин. Аз очаквах котето да прояви ревност. А тя каква стана. Когато взех в ръцете си Буба да й се порадвам Бари започна да ръмжи. Ама ръмжи ви казвам и ушите му чак треперят. "Брррррр"! И тропа с предните лапи. Аааааа! Ревнивец такъв. Или пък може да означава, че той иска да си играе с нея, не аз. В смисъл да ревнува нея от мен. А може би и Буба ревнува, но не го показва. Душичките ми те... Само да почнат да не си боричката така и да станат по-търпими един към друг.

#11 Потребителят е офлайн   mama na Bari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 04-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 07 August 2009 - 09:34 AM

dani_to_, отговорих ти на лични или поне се постарах. Дано го получиш. Ако има проблем, пак пиши. Ще се радвам да ти бъда полезна.

#12 Потребителят е офлайн   dani_to_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 31-July 09
  • Gender:Not Telling
  • Location:Варна

Публикувано: 07 August 2009 - 09:54 AM

Цитат(mama na Bari @ Aug 7 2009, 10:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
dani_to_, отговорих ти на лични или поне се постарах. Дано го получиш. Ако има проблем, пак пиши. Ще се радвам да ти бъда полезна.


Не съм го получила! rc_036.gif
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   mama na Bari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 04-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 07 August 2009 - 10:23 AM

ок. Сега пак ще опитам.

#14 Потребителят е офлайн   mama na Bari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 04-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 07 August 2009 - 11:18 AM

Ще се опитам да изпратя снимчици. Не са с особено качество, правени са с телефон. Надявам се не са големи, нямам представа как се намаляват. То... всъщност... не зная дали и ще мога да ги изпратя... Поне ще опитам.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#15 Потребителят е офлайн   mama na Bari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 04-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 07 August 2009 - 11:19 AM

А?! Май се получи. Та това са Буба, Бари и двамата.

#16 Потребителят е офлайн   dani_to_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 31-July 09
  • Gender:Not Telling
  • Location:Варна

Публикувано: 07 August 2009 - 11:21 AM

Много са сладкии!!!Страхотни са!И Буба и Бари!!Надявам се , че ще свикнат двамата един с друг!А Бари рови ли в цветята ти?
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   mama na Bari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 04-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 07 August 2009 - 12:14 PM

Повечето ни цветя са в кухнята и то висящи. Имаме само едно в хола - голяма драцена, която е на висока стойка. Махнахме ги, т.е. наложи се да ги махнем заради Мечо - каракачанката, която вече не живее при нас. Така че при нас този проблем го няма. Да видим с другите как ще се справяме.
А това е Мечо. wub.gif
Ужас! Май е голяма. Извинете ме.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#18 Потребителят е офлайн   mama na Bari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 04-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 07 August 2009 - 12:17 PM

Тук е с мама... т.е. с мен

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#19 Потребителят е офлайн   ilina888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 20-December 08
  • Gender:Female
  • Location:sofia

Икона за мнението  Публикувано: 07 August 2009 - 03:54 PM

Страхотни стеее, и Мечо и той! А дребосъците са невероятни!
User's Signature

“The average dog is a nicer person than the average person.”
― Andy Rooney


Качена снимка
Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   mama na Bari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 04-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 11 August 2009 - 10:27 AM

Ох, голяма мъка сме още... uc_029.gif Можете да видите част от игра. Но това е от приятните моменти. За другитееее...не ми се споменава. Като стане положението нетърпимо, водя котето в детската. Ама пък ми е много съвестно. Като й се скарам или плесна с вестник... тя така жално и питащо ме гледа, че... става ми мъчно. Когато ли ще се кротне това животинче, че да настане мир. То не се знае тогава пък Барю как ще се държи. Май трябваше доста добре да обмисля тази комбинация... eg_033.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни