Dog.bg Форуми : Що е то коректност, толерантност, колегиалност, професионализъм...и имат ли те, почва у нас?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Що е то коректност, толерантност, колегиалност, професионализъм...и имат ли те, почва у нас?

#21 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 August 2009 - 09:54 PM

Цитат(Валери Пеев @ Aug 9 2009, 07:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Смятам, че е добре хората да си кажат мнението, защото тук видяхме само три мнения.

Освен това, Деси беше права, че за да изискваш някой да се съобразява с нещо е необходимо то да е изведено като правило, иначе всеки може да си пише каквото си иска и ако не обижда, не би трябвало да му се трие мнението.


Всеки постинг, извън темата Клубни кучила, ще бъде трит! Нямам нищо против никой, но едно от правилата във всеки форум- не сме го измислили ние, е, че всичко друго извън темата е спам и не му е мястото тук! В тази тема- клубни кучила, се разрази дебат, по дадено изказване, което мисля, че се изчерпа. От тук нататък остана само мерене на........., не мислиш ли? Пък и както виждаш, въпросният "девабо", нещо го няма, за да отговори на зададените от теб въпроси....., какво повече можем да искаме и очакваме? Правила...., какви правила, ако човек е достатъчно интелигентен, той не се нуждае от правила, те правилата са измислени и са ни дадени както в първите седем години от живота ни, така и впоследствие от прочетените книжки! Ако пък държите на правила, то създайте друга тема и ги поставяйте там, пък всеки ще прецени сам за себе си, дали ще има достатъчно време в това забързано и изпълнено с достатъчно напрежение ежедневие, да се занимава с измисляне на нови правила. Продължавам да смятам, че всеки средно интелигентен човек, би могъл сам да си слага и налага правилата и да знае кое е добре и кое не, както за него, така и за останалите му колеги! Ако пък не знае, нека се излага......! На мен лично не ми пречи да гледам сеира на който и да било. Все пак, ако искате да продължите започналият дебат, то можете да отворите нова тема, да я озаглавите....., ами знам ли, както ви се харесва..., правила, мерене на....., право на отговор и т.н., но тука темата е съвсем друга и нека се придържаме към нея. Очаквам предложението ви, за откриване нова тема, озаглавена..... и всичко, което не е по темата, в която пишем в момента, ще бъде преместено там. Така всички желаещи, ще имат възможността, да се включат и продължат започнатият дебат.

#22 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 10 August 2009 - 06:43 AM

Конкретния случай с изказването на devabo беше повод за дискусия по ПРИНЦИПНИ въпроси, които отдавна сме коментирали помежду си и винаги сме се дразнели като развъдчици от това, някой да дава оценки на кучетата ни, независимо дали разбира или не от породата.
Смятам, че не е правилно да се омаловажава тази дискусия до мерене на... каквото и да е, защото няма какво да си меря с когото и да е.

Елена, ти многократно повтаряш "ако човек е средно(достатъчно) интелигентен" и цялата ти теза се основава на презумпцията, че всички сме такива. Ами ако някой не е? Тогава да гледаме сеири? Аз лично съм се нагледал.

Нямам достатъчно време да участвам активно и постоянно във форума, но когато се включвам го правя именно, когато се отнася за ПРИНЦИПИ и ПРАВИЛА, защото, когато те съществуват и са ясно определени, живота на всички ни е много по-лесен.

Предлагам цялата дискусия от изказването на devabo дотук да буде изнесена в отделна тема, озаглавена "ЗА или ПРОТИВ даване на оценки на кучета и кучила във форума".

Смятам, че темата е почти изчерпана, но няма смисъл да стои в тема "Клубни Кучила", ако все пак има и други мнения е добре да се чуят.


#23 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 August 2009 - 09:46 AM

/ ...само дет не ми стана ясно, защо трябва да се извиняваме от самите нас и след това и от притежаваният от нас развъдник?...т.е. развъдникът, това сме ние, които го притежаваме и сме отговорни за всичко свързано с притежаваният от нас развъдник, нали така?...т.е. Елена Йорданова е = на развъдник Style Bullet, тук във форума !...или съм в грешка!?!... /

Много е просто!За по-добра и по-лесна опознаваемост от любителите на Английски булдок.В бъдеще няма да има нужда от този приом и съвсем естествено ще отпадне.



User's Signature

www.streletz.eu

#24 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 10 August 2009 - 09:55 AM

Деси,

Името на породата е БулдоГ. Представям си колко са задълбочени знанията ти по породата, след като не си си направила труда да научиш името и.

Не е заяждане, а е изключително обидно да не го знаеш. Срам!

#25 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 August 2009 - 10:06 AM

Валери!
Аз пък ти се чудя защо в мн.число пишеш Булдози /от булдозер ли идва/, а не Булдоци /последното е становище на бълг.фиолог/
Така написаната дума Булдок съм я срещала на много места,най вече в печата,та не бих се учудила и двете форми да са правилни!Но ако искаш да ме поучаваш,моля те пиши ми на лични,защото моите постинги извън темата се трият,а твоите НЕ!!!

User's Signature

www.streletz.eu

#26 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 10 August 2009 - 10:12 AM

Провери му дипломата на филолога, защото "Г" (не К) се преобразува в "З" в множествено число.
Има още много да се чудиш и маеш, но по-добре седни и прочети нещо за тази прекрасна порода. Така ще видиш, че идва не от Булдозер, макар че прилича малко.

#27 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 August 2009 - 10:23 AM

Цитат(Валери Пеев @ Aug 10 2009, 11:12 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Провери му дипломата на филолога, защото "Г" (не К) се преобразува в "З" в множествено число.
Има още много да се чудиш и маеш, но по-добре седни и прочети нещо за тази прекрасна порода. Така ще видиш, че идва не от Булдозер, макар че прилича малко.

Нито ще се чудя,нито ще се мая,всичко каквото е трябвало да прочета съм го направила!Просто те попитах:смяташ ли, че корена на думата е от булдозер?
User's Signature

www.streletz.eu

#28 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 August 2009 - 10:30 AM

Цитат(Валери Пеев @ Aug 10 2009, 11:12 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Провери му дипломата на филолога, защото "Г" (не К) се преобразува в "З" в множествено число.
Има още много да се чудиш и маеш, но по-добре седни и прочети нещо за тази прекрасна порода. Така ще видиш, че идва не от Булдозер, макар че прилича малко.

Направих справка по този казус,грешката е при теб,ако не вярваш можеш да направиш справка в БАН.
User's Signature

www.streletz.eu

#29 Потребителят е офлайн   elia123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 623
  • Регистрация: 10-February 08
  • Gender:Female
  • Location:ПЛОВДИВ
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 10 August 2009 - 10:35 AM

ДУМАТА ''БУЛДОЦИ'' не е правилна ,смея да твърдя без да съм филолог ,за ''булдоК''ДА НЕ ГОВОРИМ...
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 10 August 2009 - 10:49 AM

булдог ед.ч. бул·дог
непълен член бул·до·га
пълен член бул·до·гът
мн.ч. бул·до·зи
членувано бул·до·зи·те
бройна форма бул·до·га


Това е от Уикиречник.

Няма да те ограмотявам, но ако не знаеш, че името на породата идва не от Булдозер, а от Бул(Bull-Бик) и ДоГ(Dog-Куче), то това ознава, че не си прочела и един ред, защото с това започва всяка статия за породата и не ми го побира мозъка как развъждаш вече 4-5 години порода на която името не знаеш. Това е чудовищно!

#31 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 August 2009 - 11:02 AM

Цитат(Валери Пеев @ Aug 10 2009, 11:49 AM) <{POST_SNAPBACK}>
булдог ед.ч. бул·дог
непълен член бул·до·га
пълен член бул·до·гът
мн.ч. бул·до·зи
членувано бул·до·зи·те
бройна форма бул·до·га


Това е от Уикиречник.

Няма да те ограмотявам, но ако не знаеш, че името на породата идва не от Булдозер, а от Бул(Bull-Бик) и ДоГ(Dog-Куче), то това ознава, че не си прочела и един ред, защото с това започва всяка статия за породата и не ми го побира мозъка как развъждаш вече 4-5 години порода на която името не знаеш. Това е чудовищно!

Добре развъждам!С малко загуби!!!А ти след като знаеш всичко за породата и правописа,защо пътят ти е осеян с булдожи трупове????............................Кое е чудовищното????......................................
Валери!!!Правописа на един човек няма нищо общо с таланта му да развъжда!!! Чела съм за,много добри развъдчици,които даже и образувание нямат!
User's Signature

www.streletz.eu

#32 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 August 2009 - 07:58 PM

Цитат(streletz @ Aug 10 2009, 09:02 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Добре развъждам!С малко загуби!!!А ти след като знаеш всичко за породата и правописа,защо пътят ти е осеян с булдожи трупове????............................Кое е чудовищното????......................................
Валери!!!Правописа на един човек няма нищо общо с таланта му да развъжда!!! Чела съм за,много добри развъдчици,които даже и образувание нямат!


...защо ли бях сгурна, че ще се стигне, до нещо толкова грозно! Бях взела решение, повече да не се включвам в тази тема, която от къде започна...., а в крайна сметка,.... до къде стигна!!! Жалко! Имах желанието, да я озаглавя, така както беше предложена от г-н В.Пеев -
Цитат
"ЗА или ПРОТИВ даване на оценки на кучета и кучила във форума".

но реших, че даденото й заглавие в момента, ще й подхожда повече.... Надявах се, че поне ще се спазва добрият тон, но за съжаление ....!
Не искам да адвокатствам на г-н В.Пеев, но не мога да не взема отношение към написаното по-горе.
Нека да не забряваме, колко е трудна за развъждане тази порода, нека не забравяме колко "подводни камъни" крие развъждането и отглеждането английският булдог и накрая нека не забравяме, кой е първият човек сблъскал се с всички тези трудности на породата в БГ! Когато вземах първият си булдог, единственият човек, който ми помогна със съвети за отглеждането му, беше именно Валери. Когато реших, че ще се занимавам с развъждането на породата, отново, пак той беше човекът, който ме напътстваше и споделяше съвсем безплатно своят опит за заплождане, раждане, отглеждане на бебетата и проблемите, които могат да възникнат след раждането им. Едва ли щях да се справя толкова добре, без неговите съвети и опит! Едва ли, ако не бях добър слушател и ученик, бих стигнала до това, което съм сега, едва ли и моят път в развъждането, също нямаше да бъде осеян с трупове на малки бебета! Другото, което ми помогна, в развъждането на породата и малките загуби, е професията ми на лекар. Много грубо е, да се обърнеш и да направиш подобно изказване, към този, който през всичките тези години се е борил сам, с всичките трудности, които може да ти поднесе породата! Много лесно е сега, от позицията на отминалото време и от натрупаният, и предаден ни опит, де се биеш в гърдите, че :
Цитат
Добре развъждам!С малко загуби!!!
Може и така да е, но е така, защото всички сме се възползвали от опита на този, който се е справял сам и е търпял въпросните загуби! Чудовищно е, да, ужасно чудовищно е, едно такова изказване!

/...нищо лично, но нека бъдем честни и да не забравяме тези подробности...!/

#33 Потребителят е офлайн   Laikata Икона

  • MOD
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1629
  • Регистрация: 24-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 10 August 2009 - 09:38 PM

ud_009.gif ud_009.gif ud_009.gif ea_103.gif
User's Signature

ХУКНАЛ ДЖОНИ НАШ ДА ПИТА,КАК ДА СВИКНЕ СЪС ТРУДА,
НО СЕ СПЪНАЛ И ПОЛИТНАЛ,ЗЪРНАЛ МРАВКАТА В ПРАХА.

#34 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 August 2009 - 08:29 AM

Цитат(streletz @ Aug 8 2009, 06:52 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Да се публикуват редовно в сайта на клуба,всички приети клубни кучила,включително и тези,които са с недоказан произход.


Много жлъч изсипахте един върху друг, сигурно си имате своите причини. Знайте обаче, че изясняването на вашите лични отношения (така явно изразени и видни за всички тук) не е в полза както на булдога, така и на всички останали породи у нас...респективно всичко това прави АНТИРЕКЛАМА на организираната кинология в БГ. Подобни писания и нападки и то между известни с дейността си хора, само наливат масло във фурната на нерегламентираното развъждане и търговията с безпородни кучета. А тя не застрашава единствено "вашата" порода, колеги! Да не говорим, че аз лично не разбирам какво означава горецитираното ... чудя се как ли го тълкува един незапознат с киноложките правилници "случаен" потребител на форума...какви са тези "кучила с недоказан произход" във вашия клуб...какви са тези "пет лева" ??? eg_033.gif ... и всичко това в един сериозен клуб с дългогодишен опит в развъдната дейност...замислете се колеги, замислете се ...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#35 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 August 2009 - 11:37 AM

Цитат(KOKO_ko @ Aug 11 2009, 07:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Много жлъч изсипахте един върху друг, сигурно си имате своите причини. Знайте обаче, че изясняването на вашите лични отношения (така явно изразени и видни за всички тук) не е в полза както на булдога, така и на всички останали породи у нас...респективно всичко това прави АНТИРЕКЛАМА на организираната кинология в БГ. Подобни писания и нападки и то между известни с дейността си хора, само наливат масло във фурната на нерегламентираното развъждане и търговията с безпородни кучета. А тя не застрашава единствено "вашата" порода, колеги! Да не говорим, че аз лично не разбирам какво означава горецитираното ... чудя се как ли го тълкува един незапознат с киноложките правилници "случаен" потребител на форума...какви са тези "кучила с недоказан произход" във вашия клуб...какви са тези "пет лева" ??? eg_033.gif ... и всичко това в един сериозен клуб с дългогодишен опит в развъдната дейност...замислете се колеги, замислете се ...


...прав сте,... за съжаление! ...стигна се до много грозни изказвания! Някъде по- напред, в мой постинг, написах, че подобна конфронтация, няма да доведе до нищо градивно, както за породата, така и за кинологията в БГ!

Цитат(streletz @ Aug 8 2009, 06:52 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Да се публикуват редовно в сайта на клуба,всички приети клубни кучила, включително и тези,които са с недоказан произход.

...аз също съм много озадачена! Може би, се има предвид, допускането на кучета без доказан произход до развъждане, след съответните експертни оценки и на роденото поколение, се издават така наречените "бели" родословия. Подобни правила, все още съществуват в правилниците за СР на някои клубаве, както и в правилника за СР на БРФК.
Клуб Булдог- България, отдавна разполага с достатъчно разнообразен и качествен генетичен материал, за да продължава с тази практика! Предполагам, че въпросното необмислено изказване, е продиктувано от моментното емоционално състояние на пишещия! Все пак, аз не съм ОРД на Клуб Булдог и никой не ме е оторизирал, да съм негов говорител.
Колкото до:
Цитат
"... нерегламентираното развъждане и търговията с безпородни кучета." и "...и всичко това в един сериозен клуб с дългогодишен опит в развъдната дейност...замислете се колеги, замислете се ..."

...недейте така! Клуб Булдог и в частност неговите членове, не се занимават с безпородно развъждане и търговия с кучета! Изказването Ви е много остро и обидно, уронващо авторитета на клуба, продиктувано само от едно изказване, без да сте напълно наясно със ситуацията! Аз не приемам това Ваше изказване, лично за мене, то е много обидно!

#36 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 August 2009 - 12:49 PM

Цитат(StyleBullet @ Aug 11 2009, 12:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Колкото до:
Цитат
"... нерегламентираното развъждане и търговията с безпородни кучета." и "...и всичко това в един сериозен клуб с дългогодишен опит в развъдната дейност...замислете се колеги, замислете се ..."

...недейте така! Клуб Булдог и в частност неговите членове, не се занимават с безпородно развъждане и търговия с кучета! Изказването Ви е много остро и обидно...


Хайде преди да се правим на обидени внимателно да четем и още по-внимателно да цитираме, дали става така? Не е нужно да ме цитирате извадково и извадково да правите изводи. Написаното от мен е много ясно и все така валидно:

Цитат
Подобни писания и нападки и то между известни с дейността си хора, само наливат масло във фурната на нерегламентираното развъждане и търговията с безпородни кучета.


Толкова ли е сложно да бъде разбрано написаното от мен...народът отдавна го е казал: "Двама се карат - трети печели!" Толкова ли е трудно да разберете, че подобни караници между сериозните кинолози само могат да бъдат повод за приказки от страна на търговците на кучета ... защото техният любим лозунг е: "Уж правоверно развъждащите, не са с нищо по-стока от нас ... "

Тук влизат и четат всякакви хора, повярвайте ми...замислете се колко вреда нанасяме сами на себе си с подобни скандали "наживо"!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#37 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 August 2009 - 01:59 PM

Цитат(streletz @ Aug 8 2009, 06:52 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Да се публикуват редовно в сайта на клуба,всички приети клубни кучила, включително и тези,които са с недоказан произход.

...аз също съм много озадачена! Може би, се има предвид, допускането на кучета без доказан произход до развъждане, след съответните експертни оценки и на роденото поколение, се издават така наречените "бели" родословия. Подобни правила, все още съществуват в правилниците за СР на някои клубаве, както и в правилника за СР на БРФК.
Клуб Булдог- България, отдавна разполага с достатъчно разнообразен и качествен генетичен материал, за да продължава с тази практика! Предполагам, че въпросното необмислено изказване, е продиктувано от моментното емоционално състояние на пишещия! Все пак, аз не съм ОРД на Клуб Булдог и никой не ме е оторизирал, да съм негов говорител.


Това ми желание е продиктувано единствено от възможноста да имам по всяко време информацията която искам и ще ми бъде от полза.И в никакъв случай не е заяждане,защото такива кучила с бели родословия има в много клубове.Служба ПК към БРФК също води такъв регистър,където се записват тези кучила!Съжалявам, че някой ме е разбрал погрешно, за да го третира като необмислено предложение продиктувано от моментно емоционално състояние,при положение, че е дългогодишен ОРД на клуб Китайски Шар-пей!
Въпреки качествения ген.материал в клуб БулдоК,такива кучила има.
Относно коректността,тя съществува само,когато си я получил в ответ!Съжалявам,че толкова бързо Style Bullet променя становището си,защото не беше толкова отдавна когато споделяше обратното мнение.И за да съм коректна, ДА! За някой неща си му била благодарна!!!
User's Signature

www.streletz.eu

#38 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 August 2009 - 02:14 PM

Цитат(KOKO_ko @ Aug 11 2009, 10:49 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат
Подобни писания и нападки и то между известни с дейността си хора, само наливат масло във фурната на нерегламентираното развъждане и търговията с безпородни кучета.


Толкова ли е сложно да бъде разбрано написаното от мен...народът отдавна го е казал: "Двама се карат - трети печели!" Толкова ли е трудно да разберете, че подобни караници между сериозните кинолози само могат да бъдат повод за приказки от страна на търговците на кучета ... защото техният любим лозунг е: "Уж правоверно развъждащите, не са с нищо по-стока от нас ... "

Тук влизат и четат всякакви хора, повярвайте ми...замислете се колко вреда нанасяме сами на себе си с подобни скандали "наживо"!


...Моля за извинение KOKO_ko, наистина не съм чела внимателно..., а трябва да се чете внимателно ae_085.gif ...,иначе се получават недоразумения! wb_052.gif Надявам се да ме извиниш, понякога бързайки, не вникваме в казаното...сори!

Цитат
Тук влизат и четат всякакви хора, повярвайте ми...замислете се колко вреда нанасяме сами на себе си с подобни скандали "наживо"!


...ТОЧНО!!! ba_025.gif ba_025.gif ba_025.gif

#39 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 August 2009 - 02:38 PM

Деси,
познаваме се отдавна, не се опитвай да ме въвличаш във вечните си "игрички"!
Цитат
Съжалявам, че някой ме е разбрал погрешно, за да го третира като необмислено предложение продиктувано от моментно емоционално състояние,при положение, че е дългогодишен ОРД на клуб Китайски Шар-пей!

...не, не съм те разбрала погрешно... !Твоите претенции са безкрайни! Жалко е, че продължаваш да не се усещаш! Надявам се, добрият тон и взаимоотношения в клуба да се запазят, въпреки тебе...!

#40 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 11 August 2009 - 04:11 PM

На мен лично ми е много чудно, а в известна степен и неприятно, че ДИСКУСИЯТА по ПРИНЦИПНИ ВЪПРОСИ се интерпретира като елементарна караница и изясняване на лични взаимоотношения. Може би, прочетено отстрани изглежда по този начин, няма как да преценя. Що се отнася до мен, няма какво да деля или да си меря с никого и всичко, което съм писал е било с цел изясняване на принципни позиции. Това, че Десислава няма чувство за мярка и не може да спре да се излага с непремерени изказвания, които после да се налага да обяснява по три пъти какво е искала да каже, си е за нейна сметка и четящите във форума могат да си направят съответните изводи.
Може би в някои моменти съм бил силно саркастичен, но мога ли да мълча, когато някой дори не знае името на породата, за която претендира, че е голям специалист, бълва лъжи и обиди към колегите си и дори се опитва да ни убеди, че неграмотността му и липсата на елементарно желание да се образОва (не образУва), всъщност е проява на собствена позиция. Гордо изпъчена насред форума, удряйки се в гърдите с викове "Булгар, Булгар" (БулдоК, БулдоК) , без никакво чувство за срам или неудобство, че 25-годишната и "кариера" като развъдчик е осеяна с низ от скандали и всичките клубове, в които се е подвизавала са страдали от нескончаемите и претенции и интриги.

Деси, опитай поне веднъж да замениш "искам" с "искам да ДАМ"!

Не мисля, че наливаме масло, където и да е, именно защото всички тези въпроси трябва да се разглеждат като ПРИНЦИПИ и не виждам защо имиджа на чистопородното развъждане ще пострада от такива дискусии, които ВЪВЕЖДАТ ПРАВИЛА по някакъв начин.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни