Dog.bg Форуми : Що е то коректност, толерантност, колегиалност, професионализъм...и имат ли те, почва у нас?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Що е то коректност, толерантност, колегиалност, професионализъм...и имат ли те, почва у нас?

#41 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 August 2009 - 06:11 AM

Цитат(Валери Пеев @ Aug 11 2009, 05:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
На мен лично ми е много чудно, а в известна степен и неприятно, че ДИСКУСИЯТА по ПРИНЦИПНИ ВЪПРОСИ се интерпретира като елементарна караница и изясняване на лични взаимоотношения. Може би, прочетено отстрани изглежда по този начин, няма как да преценя. Що се отнася до мен, няма какво да деля или да си меря с никого и всичко, което съм писал е било с цел изясняване на принципни позиции. Това, че Десислава няма чувство за мярка и не може да спре да се излага с непремерени изказвания, които после да се налага да обяснява по три пъти какво е искала да каже, си е за нейна сметка и четящите във форума могат да си направят съответните изводи.
Може би в някои моменти съм бил силно саркастичен, но мога ли да мълча, когато някой дори не знае името на породата, за която претендира, че е голям специалист, бълва лъжи и обиди към колегите си и дори се опитва да ни убеди, че неграмотността му и липсата на елементарно желание да се образОва (не образУва), всъщност е проява на собствена позиция. Гордо изпъчена насред форума, удряйки се в гърдите с викове "Булгар, Булгар" (БулдоК, БулдоК) , без никакво чувство за срам или неудобство, че 25-годишната и "кариера" като развъдчик е осеяна с низ от скандали и всичките клубове, в които се е подвизавала са страдали от нескончаемите и претенции и интриги.

Деси, опитай поне веднъж да замениш "искам" с "искам да ДАМ"!

Не мисля, че наливаме масло, където и да е, именно защото всички тези въпроси трябва да се разглеждат като ПРИНЦИПИ и не виждам защо имиджа на чистопородното развъждане ще пострада от такива дискусии, които ВЪВЕЖДАТ ПРАВИЛА по някакъв начин.

Бъди така добър и не говори общи приказки!Говори конкретно за лъжите и интригите!Не се срамувам от претенциите си,защото те винаги са базирани на чуждата киноложка култура и практика,която е на светлинни години от нашата!Когато първите клубове създадоха БФК и превеждаха и приемаха правилници,ти и клуба все още не съществувахте за крехката българска кинология!И моля те, не се оправдавай за арогантноста си, защото винаги си бил такъв!Ако не беше такъв, нямаше сега да водим този разговор!
Деси, опитай поне веднъж да замениш "искам" с "искам да ДАМ"!
Предлагат и искат членовете на клуба, а дава УС,който е избран за да следи, за изпълнение на решенията на ОС и УС и ръководи дейноста на клуба.
УС от своя страна може да натовари отделни членове за извършване на определени задачи.А това дали само аз искам,ще се разбере и види САМО на ОС на клуба.Ако всички гласуват против,ОК!!! С това ще приключи предложението,докато не се появят и други желаещи за това и се наложи прегласуване на това предложение.Ето това са принципи!
А "Булгар" е този,който запложда безброй пъти баща с дъщери,въпреки лошите резултати от слабожизнени кучета /за да не плати или да даде на някого 1 кученце/ или за екперимент /с това оправдаваше действията си/.Това е онзи, който иска да запложда с мъжкара си чуждите кучки,без някой да му е предлагал това.Това е този,който казва на хората, че няма да им приеме кучилото,ако не заплодят с неговото куче.Този,който приемайки ти кучилото ти обяснява,че си заплодил с грозен мъжкар/с отл.оценка и титли/,само зашото не е неговия и че бебета му сега са хубави,но като пораснат ще станат посредствени /а уж не давал оценки и уж признавал екстериорните оценки от национални и международни изложби/.Този, който казва авторитетно на всички в форума,че куче с оценка отл.3 или 4ти е посредствен производител /как ли е решил това или е само защото CH.Shilih Sterling Silver се е наредил в класацията след неговото куче/.Това е този, който смята, че само неговия мъжкар е подобрител /кой ли му е казал това/.Този,който не иска да пусне кучка в развъждане с 3 отлични оценки,та се налагаше Д-р Йорданова да сезира съдийската комисия за това и т.н.!Помня всичките ти скандали с нея,породени от нескончаемите ти антикиноложки,но Ганьовски претенции !Тъкмо там изострихме нашите отношения,тъй като по онова време, Докторката ме молеше да ти обяснявам общите правила в клубната дейност и развъждане /нека отрече и това/ в качеството ми на председател на БРДК и т.н.
User's Signature

www.streletz.eu

#42 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 12 August 2009 - 08:12 AM

Деси,

Ти продължаваш в същия дух. Казваш ЛЪЖИ, пък после аз ще трябва да обяснявам, че нямам сестра.

Смея да твърдя, че няма друга порода в България, която като цяло да има толкова високо качество на популацията си, отчитайки спецификата на породата и това, че по цял свят това е рядка порода. Това, че каним най-големите имена в развъждането на Булдози в Англия е голям плюс за нас и тези хора остават приятно изненадани от качеството на кучетата ни. Това е плод на многогодишна работа с въведени принципи. Няма как да постигнеш резултати ако работиш на парче и ден за ден.

Деси, аз съм заплождал над 10 пъти с мъжки кучета на Елена. Вие двете заедно сте заплодили 1 път с Кени и резултатът е едно от най-добрите женски кучета - Бони.

Когато коментирам твоето куче го правя с теб, а не във форума. Не схващаш ли тази малка разлика???? Нали това обсъждаме цяла седмица!!!
Дай ми един пример когато съм "пробутвал" мое куче на някого, моля!

Най-долно е това за "слабожизнените кучета" и ако не дадеш пример за такова куче ще те обявя за НАЙ-ДОЛНА ЛЪЖКИНЯ И ИНТРИГАНТКА.

Никога не съм искал да имам мъжко куче, а съм бил принуден от обстоятелствата, тъй като в България нямаше никакви кучета, камо ли подобрители. Хората, които са по-отдавна в породата знаят колко се вдигна нивото на популацията след като се появиха Nissbet Archibald South Night и Kirkland Kenny Agent Arnak, донякъде и Cherokee Ulysses S Grant. Ако сега Ти постигаш накакви успехи в развъждането, то това е и благодарение на това, което сме правили в породата преди Ти да харесаш именно тази порода и да вземеш решение да я развъждаш.

Цитат
Този, който казва авторитетно на всички в форума,че куче с оценка отл.3 или 4ти е посредствен производител /как ли е решил това или е само защото CH.Shilih Sterling Silver се е наредил в класацията след неговото куче


Моля Те да посочиш къде се е случило това, именно по начина по който твърдиш Ти, иначе ще те обявя за НАЙ-ДОЛНА ЛЪЖКИНЯ И ИНТРИГАНТКА.

Аз скандали с Елена нямам и никога не съм имал. С нея сме спорили много и винаги много конструктивно. По много въпроси Тя е успявала да ме убеди и съм си променял мнението. По други Тя е променяла своето и винаги тези спорове са ни били от полза и това си личи и от резултатите на Елена в развъждането.

Т
Цитат
ози,който не иска да пусне кучка в развъждане с 3 отлични оценки,та се налагаше Д-р Йорданова да сезира съдийската комисия за това и т.н.!


Деси, пак ще те помоля да бъдеш конкретна, иначе ще те обявя за НАЙ-ДОЛНА ЛЪЖКИНЯ И ИНТРИГАНТКА.

Що се отнася до това как Ти ми обясняваш "общите правила в клубната дейност и развъждане" няма да го коментирам, но се смях много. Помниш ли спора ни за стандарта на Доберман? Аз не съм го чел никога, но успях да те хвана, че и ти не го познаваш, въпреки че си била ОРД на Доберман дълги години. Не са ти силата точно правилата, па хеле тия в развъждането.

#43 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 August 2009 - 07:21 PM

Цитат(streletz @ Aug 12 2009, 04:11 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Този,който не иска да пусне кучка в развъждане с 3 отлични оценки,та се налагаше Д-р Йорданова да сезира съдийската комисия за това и т.н.!Помня всичките ти скандали с нея,породени от нескончаемите ти антикиноложки,но Ганьовски претенции !Тъкмо там изострихме нашите отношения,тъй като по онова време, Докторката ме молеше да ти обяснявам общите правила в клубната дейност и развъждане /нека отрече и това/ в качеството ми на председател на БРДК и т.н.


Деси, спри се! Мислиш ли, че имам проблеми с общуването, убеждението и с правилниците, та да ми е невъзможно сама да защитя своя теза или позиция!?!... и да се налага да те моля за това!
Нещо пак бъркаш, никога не ми е отказвано да пусна кучката си в развъждане, проблемът беше мъжкият на когото исках да заплодя, защото той не отговаряше по онова време, на точка от правилника за СР на Клуб Булдог. Спора ни с Валери, беше именно по тази точка, с която аз не бях съгласна! Ти никога не си се намесвала лично, в този наш спор / тогава аз просто споделях с тебе...като моя приятелка.../, това е, нищо повече! Съдийската комисия също не е сезирана, просто направих консултация с г-н И. Димитров и г-н К. Литов! Нещо пак не си спомняш..., но е възможно и да си забравила, все пак от тогава са минали 9 години...!
С Валери сме имали още няколко спора, може и да са били на "висок" тон, но в крайна сметка, винаги сме се разбирали, т.е. нашите спорове, винаги са водили до нещо градивно и добро, както за породата, така и за клуба! През всичките тези 9 год., откакто аз съм член на Клуб Булдог, никога не е имало подобни изцепки, които се получават в момента! Някой някъде беше казал, че в клуба се събираме, не да се обичаме, а да работиме! Никога през тези години, откакто аз съм в клуба, а и откакто ти си в него, никой не ни е пречил да работим- така ли е? До този момент, това беше клубът, в който нямаше лоши взаимоотношения, с което аз се гордеех! Какво се получи сега!?! Акълът ми не побира това, което правиш! От последните ти постинги лъха само безсилие и злоба!!!..., а злобата не е добър съветник....и да ти кажа, с тези твои изказвания, успя да настроиш почти всички развъдчици на клуба срещу тебе.
...ако искаш да се изясниш с някого, то форумът не е мястото, това е не само мое мнение:

Цитат
Подобни писания и нападки и то между известни с дейността си хора, само наливат масло във фурната на нерегламентираното развъждане и търговията с безпородни кучета.

Тук влизат и четат всякакви хора, повярвайте ми...замислете се колко вреда нанасяме сами на себе си с подобни скандали "наживо"!


... и всичко това в един сериозен клуб с дългогодишен опит в развъдната дейност...замислете се колеги, замислете се ...


... наистина, замисли се, преди да продължиш...

Валери, не си точен тук :

Цитат
Вие двете заедно сте заплодили 1 път с Кени и резултатът е едно от най-добрите женски кучета - Бони.

НЕ, ние двете сме заплодили с Кени, а Аз съм заплодила с Кени и резултатът е Style Bullet Bony-Bon wub.gif wink.gif ...за да сме точни... ae_085.gif

#44 Потребителят е офлайн   kamisor Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 76
  • Регистрация: 05-November 08

Публикувано: 13 August 2009 - 10:58 PM

ea_103.gif ea_103.gif wacko.gif ud_009.gif ud_009.gif ud_009.gif аз сум изумен . маи не ми е работа да ви се буркам в предвит че съм доста по малук от вас и с по малко знания относно развъждането / почети никакви / но този разговор беше наистина на езика на тинеиджарите " брутален " . аз предлагам като ви се пише по толкова много по цял ден защо всеки не започне да пише всичко което знае за развъждането на тази порода та така поне и аз да науча нещичко хихихихи .

#45 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 August 2009 - 09:12 AM

kamisor, ама много си прав бе човек, нали и аз това искам, но виж не се получава...! Клубният форум се създаде, с единственото ни желание, да споделяме както радостите си, така и проблемите, свързани с нашата порода, т.е. да си бъдем полезни, а не да правиме сеири и да отблъскваме сериозните потребители и любители на породата!
Твоят постинг ми харесва, дано ни подейства отрезвително ae_085.gif ..., че както казваш, станахме за смях и на тинейджарите ab_041.gif

#46 Потребителят е офлайн   deianova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 14-August 09

Публикувано: 14 August 2009 - 03:59 PM

Здравейте на всички посетители на този форум!
Съжалявам за късното включване във форума ,но до вчера бях на почивка.
Преди извесно време направих изказване от потребителско име ДЕВАБО по повод малките кученца родени във развъдник Стрелец и сега след като чета всичко последвало след изказването ми разбирам колко некомпетентно и глупаво съм дала становища за неща ,които не са така.Моля всички развъдчици на порода Английски булдог да ме извинят и да имат предвид,че не съм поставяла под съмнение произхода и качествата на техните булдози и поколенията им.Аз самата съм много начинаеща в работата си с тези кучета и едва ли имам правото да оценявам.Изразих собственото си мнение без никаква зла умисъл.Всички развъдчици на тази порода заслужават уважение заради трудната задача с , която са се заели,а именно-отглеждането и възпроизводството на тази порода.Извинявам се ако съм обидила някой от ВАС.Пожелавам успех на всички. ae_085.gif

#47 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 August 2009 - 06:02 AM

Цитат(streletz @ Aug 10 2009, 11:06 AM) <{POST_SNAPBACK}>
!Но ако искаш да ме поучаваш,моля те пиши ми на лични,защото моите постинги извън темата се трият,а твоите НЕ!!!

Всичко това нямаше да стигне до тук,ако Валери се беше съобразил с тази моя молба!
Благодаря на Девабо,че излезе от анонимност и изясни ситуацията!
Докторе!Не съм изненадана, че ще отричаш каквото и да било но това оставям на твоето съзнание.Защото по онова време не бях нито член на този клуб,нито се интересувах тогава от тази порода,нито имах причини да присъствам на вашия спор на висок глас,камоли да се намесвам във вашия спор!
Тогава и Валери ме пита,като каква се намесвам и член ли съм на този клуб?! Та се наложи малко по-късно и това да стане!Защо ли трябваше да стане това?Но за мъжкото си права!Действително то беше с три отл.оценко и не можеше да го ползваш по тази причина за разплод!
За комисията,разбирам! Относно консултациятя ти с Педседателя на съдийската комисия и Председателяна БРФК горчиво се разкайвам, че съм си помислила нещо друго,въпреки че бях там!За което моля да бъда извинена!
Камисор и ти си прав,публичните пререкания не водят до нищо добро!

User's Signature

www.streletz.eu

#48 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 August 2009 - 10:44 AM

Цитат(streletz @ Aug 15 2009, 05:02 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(streletz @ Aug 10 2009, 11:06 AM) <{POST_SNAPBACK}>
!Но ако искаш да ме поучаваш,моля те пиши ми на лични,защото моите постинги извън темата се трият,а твоите НЕ!!!

Всичко това нямаше да стигне до тук,ако Валери се беше съобразил с тази моя молба!
Благодаря на Девабо,че излезе от анонимност и изясни ситуацията!
Докторе!Не съм изненадана, че ще отричаш каквото и да било но това оставям на твоето съзнание.Защото по онова време не бях нито член на този клуб,нито се интересувах тогава от тази порода,нито имах причини да присъствам на вашия спор на висок глас,камоли да се намесвам във вашия спор!
Тогава и Валери ме пита,като каква се намесвам и член ли съм на този клуб?! Та се наложи малко по-късно и това да стане!Защо ли трябваше да стане това?Но за мъжкото си права!Действително то беше с три отл.оценко и не можеше да го ползваш по тази причина за разплод!
За комисията,разбирам! Относно консултациятя ти с Педседателя на съдийската комисия и Председателяна БРФК горчиво се разкайвам, че съм си помислила нещо друго,въпреки че бях там!За което моля да бъда извинена!
Камисор и ти си прав,публичните пререкания не водят до нищо добро!


Всичко това нямаше да се случи, ако веднага след постинга на Дениза /имаше достатъчно време на разположение, да отреагираш/, беше заявила, че се разграничаваш от него!...при положение, че това не са твои приоми и принципи...!

Останалото, от твоето изказване, ще го оставя без коментар! Продължавам да смятам, а и съм повече от убедена, че тук не е мястото, да изясняваме личните си взаимоотношения!...прецени сама..., поне опитай...
Колкото до членството ти в този клуб- ТИ стана член на клуба, не заради мене, а защото имаше вече булдог и кучило, което трябваше да носи името и на твоят развъдник, или и това не помниш?..., а аз никога не съм имала кавказец...
Деси, защо продължаваш!?!...нима наистина се мислиш за безгрешна...!?!...познаваме се... ae_085.gif

#49 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 August 2009 - 09:14 AM

[quote name='StyleBullet' date='Aug 15 2009, 11:44 AM' post='673312']
Всичко това нямаше да се случи, ако веднага след постинга на Дениза /имаше достатъчно време на разположение, да отреагираш/, беше заявила, че се разграничаваш от него!...при положение, че това не са твои приоми и принципи...!


За Бога Докторе!Нали не смяташ,че спя на компютъра!!! Сега разбирам ,че във форума има състезание по най-бърз отговор след постинг!!! Несериозно е да смяташ,че автоматично съм разбрала за изказването на Дениза!Но със сигурност разбирам,че ти си го забелязала първа,след като си засякла и времето за отреагирване!
User's Signature

www.streletz.eu

#50 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 August 2009 - 09:44 AM

Специално на вниманието на Валери и всички , които се интересуват от това!
При запитване в Института по български език се установи,че този спор съществува и между българските филолози.Едните смятат, че при транскрипцията на български от английски,правилната форма е БулдоК- БулдоЦи.А другите смятат,че е правилно да се запази английската транскрипция /БулдоГ - БулдоЗи/,като се основават на палатализацията от старобългарския на "Г" в "З",но в съвременния български език тази палатализация вече не е действаща! Така че спорът не е категорично изяснен и българските вестници също изполват формата Булдок-Булдоци.

Смятам че обидите ти към мен бяха груби и неоснователни!
User's Signature

www.streletz.eu

#51 Потребителят е офлайн   elia123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 623
  • Регистрация: 10-February 08
  • Gender:Female
  • Location:ПЛОВДИВ
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 16 August 2009 - 12:38 PM

по тази логика да смятаме ,че и доГ се пише доК,ТАКА ЛИ?СПОРЕД ФИЛОЛОЗИТЕ ИМАМ ПРЕДВИД.НЕ СЪМ НА ТОВА МНЕНИЕ,А ОТНОСНО ВЕСТНИЦИТЕ,НЕ МИСЛЯ ,ЧЕ ТАМ СЕ КОРЕНИ ПРАВИЛНИЯ БЪЛГАРСКИ....



User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 August 2009 - 12:53 PM

Цитат(streletz @ Aug 16 2009, 08:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
[quote name='StyleBullet' date='Aug 15 2009, 11:44 AM' post='673312']
Всичко това нямаше да се случи, ако веднага след постинга на Дениза /имаше достатъчно време на разположение, да отреагираш/, беше заявила, че се разграничаваш от него!...при положение, че това не са твои приоми и принципи...!


За Бога Докторе!Нали не смяташ,че спя на компютъра!!! Сега разбирам ,че във форума има състезание по най-бърз отговор след постинг!!! Несериозно е да смяташ,че автоматично съм разбрала за изказването на Дениза!Но със сигурност разбирам,че ти си го забелязала първа,след като си засякла и времето за отреагирване!


...не, просто си направих труда да погледна, кога е пуснат постинга на Дениза...! После ми направи впечатление, колко бързо отреагира на постинга на Валери... ae_085.gif ...иначе състезание няма - споко! wink.gif

#53 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 August 2009 - 01:05 PM

Цитат(elia123 @ Aug 16 2009, 10:38 AM) <{POST_SNAPBACK}>
по тази логика да смятаме ,че и доГ се пише доК,ТАКА ЛИ?СПОРЕД ФИЛОЛОЗИТЕ ИМАМ ПРЕДВИД.НЕ СЪМ НА ТОВА МНЕНИЕ,А ОТНОСНО ВЕСТНИЦИТЕ,НЕ МИСЛЯ ,ЧЕ ТАМ СЕ КОРЕНИ ПРАВИЛНИЯ БЪЛГАРСКИ....


bb_032.gif ba_025.gif

Като сериозни хора, претендиращи за киноложка култура, нека си отворим киноложката литература ab_041.gif ...ииииии коментарите по този въпрос, за в бъдеще ще станат излишни wb_052.gif

/ потребителите в този форум сме кинолози, а не филолози..., да ги оставим филолозите да си спорят... xg_102.gif, ако изобщо имат такъв спор, щот ми казаха, че нямат...филолози де! wink.gif /

#54 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 17 August 2009 - 10:25 AM

Деси,

Оставих ти известно време, за да видя дали ще можеш да се обосновеш за гнусните и долни ЛЪЖИ и ИНСИНУАЦИИ, които ти публикува (не на лични, а във форума). Имам предвид писанията ти за "булдожки трупове", "нежизнеспособни кученца", както и трите конкретни въпроса, които ти поставих. Ще ти оставя още известно време, за да решиш дали ще успееш да се обосновеш или ще намериш ДОБЛЕСТ да се извиниш за гнусотиите, които написа.

Няколко пъти ти обсъждаше похватите си и ми направи впечатление, че за разлика от всички останали, ти се позоваваш не на ФАКТИ, а на случки и разговори от преди 5 и повече години, на думи, казани от някого, чути от теб и след това претърпяли интерпретациите ти след много години. Аз съм свидетел как думи, казани от мен ти не успяваш да ги повториш дословно след 3 минути, а какво остава след години???!!! Този твой "прийом" си проличава и в "езиковия спор".

Цитат
При запитване в Института по български език се установи...

Какво е това "запитване"??? Официално? Писмено? Как се установи? Кой го установи? Едни полуистини хвърлени ей така, пък може да хванат дикиш. Пък и отвличат вниманието на хората от основния "езиков" въпрос - НЯКОЙ НЕ СИ ЗНАЕ ИМЕТО НА ПОРОДАТА!!! Пък ни баламосва със "запитвания".
Ако има някакъв спор за правилната форма, то спора не е дали се пише с "К" или с "Г". ТАКЪВ СПОР НЯМА!!! ЕДНОЗНАЧНО!!! Пише се с "Г" - БУЛДОГ. И няма форма Булдок-Булдоци.
Има два варианта "Булдог-Булдози" и "Булдог-Булдоци" и според мен и двата са приемливи.

Спор има за това дали винаги "Г" преминава в "З" (въпросната палатализация, която си е действаща в съвременния език, но с все повече изключения) или може да има изключение (да се пише Булдоци), във връзка със все повечето чуждици, а и понякога за благозвучие. Правилното е обаче Булдози, ако се придържаме към правилата.

Когато някой напише Булдоци не е осъдително, аз самия така го пишех дълго време.
Опасното е когато някой прави грешка от незнание и след това носи от 9 кладенеца вода за да превърне тази своя грешка в правило (и правилно) и мисли, че ако ни повтори една ЛЪЖА 20 пъти тя ще се превърне в истина.
Веднага ми хрумва: ами ако този човек поради незнание или нежелание да чете повече, не познава стандарта на породата и в развъждането си допусне грешки от гледна точка на стандарта, дали тогава пак няма да се опита да превърне грешките си в правило?

Познавам много развъдчици, които се опитват да приспособят стандарта на породата към кучетата в двора си, вместо правилното - да се опитат да направят селекция според СТАНДАРТА, а не според собствената си представа за него. Това всъщност е и най-голямото предизвикателство към всеки развъдчик, но този процес отнема много години непрекъсната работа, а ние в България искаме винаги бързи резултати. Именно затова нашият клуб има успехи, защото заложихме от самото начало, че не съществува вариант за бързо развитие, а трябва да се направят правила и да има независим коректив - качествени съдии, които развъждат най-качествените кучета в света.

#55 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 August 2009 - 02:39 PM

Цитат(Валери Пеев @ Aug 17 2009, 11:25 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Деси,

Оставих ти известно време, за да видя дали ще можеш да се обосновеш за гнусните и долни ЛЪЖИ и ИНСИНУАЦИИ, които ти публикува (не на лични, а във форума). Имам предвид писанията ти за "булдожки трупове", "нежизнеспособни кученца", както и трите конкретни въпроса, които ти поставих. Ще ти оставя още известно време, за да решиш дали ще успееш да се обосновеш или ще намериш ДОБЛЕСТ да се извиниш за гнусотиите, които написа.

Валери!
След личния ни разговор сметнах, че си разбрал,че вярвам във всичко което съм казала.Вярвам и на човекът който е споделил тези неща за теб-твоят отгледвач на кучилата ти,който има по-добър поглед и от теб защото ги отглежда!Ако трябва да ти се извиня,то ще е само за това, че ти го казах публично във форума!!! За това МОЛЯ ДА МЕ ИЗВИНИШ ЗА НАИСТИНА ГНУСНИТЕ НЕЩА!!! Но не очаквай да променя мнението си!
Какво е значението дали е преди 1,2,5 год.Информацията се наслагва.Ще кажеш ,че си претърпял градация!Възможно е!Всички търпим такава сблъсквайки се с проблемите на развъждането,но трудноста е в доказването!
Относно филоложкия спор,той вече не е м/у мен и теб,а м/у теб и филолозите, които подкрепят версията за българската транскрипция.Но след като приемаш тези 2 варианта "Булдог-Булдози" и "Булдог-Булдоци",значи няма проблем и въпроса го считаме за приключен.Остава само буквичката "К",която обещавам да корегирам!

Веднага ми хрумва: ами ако този човек поради незнание или нежелание да чете повече, не познава стандарта на породата и в развъждането си допусне грешки от гледна точка на стандарта, дали тогава пак няма да се опита да превърне грешките си в правило?

Нали знаеш! Една птичка пролет не прави! Има изложби,има и съдии. Само там се виждат залитанията и ще не ще,ще научи стандарта,ако иска да има постижения.

Познавам много развъдчици, които се опитват да приспособят стандарта на породата към кучетата в двора си, вместо правилното - да се опитат да направят селекция според СТАНДАРТА, а не според собствената си представа за него.


Това го има и винаги ще го има!Така е устроен нашия свят!Въпросът е колко са праволинейните и на какви позиции се намират те??? Защото, ако не са на важните може и стандарта да се промени и да се окаже,че другите кучета са стандартни!

Това всъщност е и най-голямото предизвикателство към всеки развъдчик, но този процес отнема много години непрекъсната работа, а ние в България искаме винаги бързи резултати. Именно затова нашият клуб има успехи, защото заложихме от самото начало, че не съществува вариант за бързо развитие, а трябва да се направят правила и да има независим коректив - качествени съдии, които развъждат най-качествените кучета в света.

Винаги съм оценявала това и съм се радвала на тази традиция,незвисимо дали това може да доведе до дисквалификация на по-вече кучета,в предвид това,че може да не са на високо ниво.Но такива корекции автоматично показват верния път.
User's Signature

www.streletz.eu

#56 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 17 August 2009 - 08:46 PM

Деси,

Не приемам такова извинение, защото продължаваш да боравиш с откровени лъжи от типа "НЯКОЙ НЯКЪДЕ КАЗАЛ НЕЩО" и ти приемаш казаното за абсолютната истина и то по начина, по който си го чула и интерпретирала ТИ.

Помолих те конкретно да назовеш кучила и кучета, които имаш предвид под "...лошите резултати от слабожизнени кучета..." и "пътят ти е осеян с булдожи трупове". Ти се позоваваш на това, което някой, някъде е казал преди много време (а дали го е казал ще трябва да изясним, защото аз не ти вярвам). И ти смяташ това за достатъчно основание, за да го изтипосаш във форума????

Не знам дали си даваш сметка колко неща съм чул по твой адрес от колко много хора и колко много пъти, но не съм си позволил да ги коментирам във форума, най-малкото защото възпитанието ми не го позволява. Тук съм коментирал само факти и ТВОИ изказвания във форума.
От твоето така наречено "извинение" излиза, че това, което си казала е самата истина и само се извиняваш, че си го изнесла във форума, а всъщност аз тогава съм бил някакъв много лош, но ти най-благородно ми даваш възможност да се развивам и да "претърпявам Градация".

И да ти кажа, че информацията, освен че се "наслагва"(каквото и да означава това), тя с течение на времето избледнява, изкривява се, допълва се, украсява се, спестява се и т.н.

Деси, чакам да се позовеш на факти или да се извиниш НАИСТИНА и без всякакви уклончиви инсинуации.

#57 Потребителят е офлайн   Embo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 08-July 09

Публикувано: 17 August 2009 - 08:53 PM

деси това за Булдожките трупове не говори добре за начина ти на мислене ! До края на седмицата ще имам 1 годишен Булдог, но ще го направя Супер Куче !

#58 Потребителят е офлайн   Embo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 08-July 09

Публикувано: 29 August 2009 - 07:53 PM

Цитат(Embo @ Aug 17 2009, 09:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
деси това за Булдожките трупове не говори добре за начина ти на мислене ! До края на седмицата ще имам 1 годишен Булдог, но ще го направя Супер Куче !

Не съм си вярвал когато съм го писал това ab_041.gif dry.gif Дадоха кучето на комшиите си а не на мене ud_009.gif

#59 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 07 October 2012 - 08:41 PM

Без ни най малко да искам да ви засегна lukab , но искам да изкажа мнение . От твърде дълго си го мисля , но сега ще споделя мислите си , а именно - твърде малко стойностни развъдчици на тази УНИКАЛНА порода останаха .Следя от години развитието на всички развъдници в България и всички вие тръгнахте с много огън и плам , с ентусиазъм ...., но истината е ,че останаха твърде малко хората - не само със самочувствие , но и с покритие . Изчетох всичко писано тук през годините - то не бяха личностни обиди и нападки , то не бяха закани ..., а се оказа , че опитът и постоянството се налагат и тук . Колко от вашите произведени кучета са признати и дали имате развитие като развъдчик , или сте зациклили в комерсиализма , произвеждайки посредствени и твърде далеч от вашите виждания булдоци ? Не спирам да си мисля , и то от години - къде е random alurre , къде сте всички вие които ни карахте да затаим дъх в очакване на вашите най добри поколения , къде е онзи пламък с който почнахте ? ЗА МЕН остана само един развъдчик , който не само не се отказа от породата , не само не спря да се развива през годините , въпреки икономическата криза , въпреки трудностите и със сигурност многото безсънни нощи , но и този развъдчик не спира да се включва постоянно тук , давайки буквално безценни съвети на хората отглеждащи тези дундьовци . Този развъдчик не се включва само за да покаже посредствено кучило като вас, този развъдчик е явно на първо място -ЧОВЕК , и след това всичко останало . Къде е развитието ви , къде е мисълта която би трябвало да влагате в развъдната програма ? От години гредам само един посредствен Барко и нищо друго ....Аз съм върл фен на породата и за мен това е единствиенната порода , която бих гледала и обожавала до край . Именно за това реших , че ще изкажа мнение , защото многото приказки се оказаха въздух под налягане и развитието ви е в твърде голям застой . Предполагам посредсвен човек - посредствено развитие ....Моето лично мнение е , че вашите кучета са на нивото на кучета без родословие , продавани по зоо магазини и др. Качеството ви е не до там добро та човек да си каже - ето това е булдот , всичко друго е лъжа и измама .

#60 Потребителят е офлайн   LucaB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 356
  • Регистрация: 24-December 09
  • Gender:Female
  • Location:VELINGRAD

Публикувано: 08 October 2012 - 08:44 AM

Здравейте, sosy! Вашите ЗЛОВОНИЯ са въздух под налягане - хората гледат и виждат! Ето мил/а , sosy нашите "посредствени" кучета- онези произведени от нас и получили оценка от английски съдии, които цял живот се занимават в БУЛДОЦИ, а не от мними форумни "специалисти" :ea_103: уж фенове на породата! С най-голямо уважение!
Мила Станудина
P.S. Аз, фен на породата, ентусиаст с пламък и жар, които такива като теб няма как да угасят! Ако имаш още какво да кажеш заповядай на 13 октомври на СПЕЦИАЛКАТА на Клуб- Булдог България, за да дискутираме очи в очи всичко за породата, което явно живо те пари! :rc_036:

Кучета произведени от Развъдник "DESIRE FOR TOUCH"

photo by Tatiana Katsai & MoiaZona.org :rc_036:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА АНГЛИЙСКИ БУЛДОГ И АМЕРИКАНСКИ СТАФОРДШИР ТЕРИЕР www.desirefortouch.com
FACEBOOK

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни