Dog.bg Форуми : Що е то коректност, толерантност, колегиалност, професионализъм...и имат ли те, почва у нас?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Що е то коректност, толерантност, колегиалност, професионализъм...и имат ли те, почва у нас?

#1 Потребителят е офлайн   devabo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 05-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Икона за мнението  Публикувано: 05 August 2009 - 03:25 PM

Поздравления за заплождането на EXTAZI с този прекрасен гръцки Шампион внос от Англия.Малките кученца са прекрасни екземпляри и в момента няма кучила с по - добра кръв.Успех на развъдник Стрелец
ae_085.gif

#2 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 06 August 2009 - 04:47 PM

Цитат(devabo @ Aug 5 2009, 04:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Поздравления за заплождането на EXTAZI с този прекрасен гръцки Шампион внос от Англия.Малките кученца са прекрасни екземпляри и в момента няма кучила с по - добра кръв. Успех на развъдник Стрелец
ae_085.gif


Чудесно е, че нашите развъдчици заплождат в чужбина. Това може само да се похвали.

Добре би било, обаче, когато някой дава мнения за конкретни кучета и кучила, този някой да застане зад думите си със своето име, а не с псевдоним, за да може всички, които четат във форума да могат да преценят, каква тежест имат думите на пишещия. Добре е да знаем, например дали той/тя има кучета от нашата порода, колко и какви, дали развъжда, колко кучила е произвел/а, колко от произведените от него/нея кучета сме виждали по изложби и дали тези кучета са печелили титли и оценки.
Аз лично за 18 години в породата не си позволявам да използвам сравнителните степени "по" и "най", особено когато сравнявам кучила от малки (30-40 дена ) кученца. Това е изключително непрофесионално и обикновено е плод на емоция от типа: "нашето гардже е най-хубаво".

Не е приемливо в този форум да се дават оценки от типа
"в момента няма кучила с по - добра кръв"

Бих попитал devabo колко от кучилата в България в момента той/тя е виждал/а, за да дава такива крайни оценки от "космическа важност".

Такъв, очевидно "шуро-баджанашки" PR не е от полза нито на породата, а смея да твърдя и на развъдник Стрелец.
Ако все пак развъдник Стрелец и неговите "фенове" смятат, че най добрия начин да хванат някой балък, желаещ да си закупи кученце, на въдицата, то може би е добре да намерят някой сайт за платени обяви. Така поне е по честно и към купувачите и към колегите, които също произвеждат Булдози.

Изрично искам да подчертая, че с тези думи по никакъв начин не поставям под съмнение качествата на кученцата, а само се противопоставям категорично на анонимните твърдения на недоказани "специалисти".

Обръщам внимание и на модераторите на форума да не позволяват крайни, субективни, непрофесионални сравнения между кучета и кучила. За това си има изложби и там е мястото за сравняване на кучетата ни.

Присъединявам се най-искрено и аз към лозунга "Успех на развъдник Стрелец!".

#3 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 August 2009 - 05:05 PM

Цитат(Валери Пеев @ Aug 6 2009, 05:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(devabo @ Aug 5 2009, 04:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Поздравления за заплождането на EXTAZI с този прекрасен гръцки Шампион внос от Англия.Малките кученца са прекрасни екземпляри и в момента няма кучила с по - добра кръв. Успех на развъдник Стрелец
ae_085.gif


Чудесно е, че нашите развъдчици заплождат в чужбина. Това може само да се похвали.

Добре би било, обаче, когато някой дава мнения за конкретни кучета и кучила, този някой да застане зад думите си със своето име, а не с псевдоним, за да може всички, които четат във форума да могат да преценят, каква тежест имат думите на пишещия. Добре е да знаем, например дали той/тя има кучета от нашата порода, колко и какви, дали развъжда, колко кучила е произвел/а, колко от произведените от него/нея кучета сме виждали по изложби и дали тези кучета са печелили титли и оценки.
Аз лично за 18 години в породата не си позволявам да използвам сравнителните степени "по" и "най", особено когато сравнявам кучила от малки (30-40 дена ) кученца. Това е изключително непрофесионално и обикновено е плод на емоция от типа: "нашето гардже е най-хубаво".

Не е приемливо в този форум да се дават оценки от типа
"в момента няма кучила с по - добра кръв"

Бих попитал devabo колко от кучилата в България в момента той/тя е виждал/а, за да дава такива крайни оценки от "космическа важност".

Такъв, очевидно "шуро-баджанашки" PR не е от полза нито на породата, а смея да твърдя и на развъдник Стрелец.
Ако все пак развъдник Стрелец и неговите "фенове" смятат, че най добрия начин да хванат някой балък, желаещ да си закупи кученце, на въдицата, то може би е добре да намерят някой сайт за платени обяви. Така поне е по честно и към купувачите и към колегите, които също произвеждат Булдози.

Изрично искам да подчертая, че с тези думи по никакъв начин не поставям под съмнение качествата на кученцата, а само се противопоставям категорично на анонимните твърдения на недоказани "специалисти".

Обръщам внимание и на модераторите на форума да не позволяват крайни, субективни, непрофесионални сравнения между кучета и кучила. За това си има изложби и там е мястото за сравняване на кучетата ни.

Присъединявам се най-искрено и аз към лозунга "Успех на развъдник Стрелец!".



User's Signature

www.streletz.eu

#4 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 August 2009 - 05:53 PM

Уважаеми Валери!
Мисля,че се познаваме отдавна и след,като е така,би трябвало да знаеш, че подобни похвати не са ми присъщи и не съм употрбявала през всичките ми години, като развъдчик.Считам се и съм известна,като добър професионалист, с отличен и многогодишен опит/около 25 год,а може и повече да е/ ,който няма нужда от подобна реклама.
Бъди така добър,да не си изкарваш тенденциозно злъчтта във форума,без да си си изяснил ситуацията! Защото ще реша,че проявяваш лично отношение!Нещо,което винаги си отричал,въпреки двустранната ни неприязън,тъй като,според едно твое изказване,личните ти отношения не оказват влияние на служебните ти ангажименти!!!
Ако искаш,да налагаш цензура,направи го,но преди това го регламентирай,защото всеки може, да се регистрира във форума и да си пише каквото си иска.Например ти самия би могъл, да го направиш в предвид нашите недотам добри отношения!!!
И накрая,редно е да разбереш,че аз и равъдник Стрелец,не носим отговорност за хората, които пишат тук!!!
User's Signature

www.streletz.eu

#5 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 06 August 2009 - 06:13 PM

Дълбокоуважаема Деси,

Не съм изучавал похватите ти, но моят пост не беше адресиран до теб, а до неизвестния за мен devabo и за това, че не е коректно да се правят такива изказвания.

Няма жлъч, няма неприязън, поне от моя страна. Ако видиш такива е добре да ги цитираш, ако пък имаш проблеми с цитатите, то бих ти помогнал на драго сърце.

Няма и цензура, защото наистина всеки може да си пише каквото си иска, но нека да знаем кой е този всеки, за да разберем дали да му вярваме.

Не мислиш ли, че се получава "Гузен негонен бяга"?

Разбира се, че не носите отговорност със Стрелеца за хората, които пишат тук, но се чудя защо се обясняваш от тяхно име?
Ти знаеш ли кой е devabo? Предполагам, че е виждал кученцата ... поне.

#6 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 August 2009 - 07:41 PM

Такъв, очевидно "шуро-баджанашки" PR не е от полза нито на породата, а смея да твърдя и на развъдник Стрелец.
Ако все пак развъдник Стрелец и неговите "фенове" смятат, че най добрия начин да хванат някой балък, желаещ да си закупи кученце, на въдицата, то може би е добре да намерят някой сайт за платени обяви. Така поне е по честно и към купувачите и към колегите, които също произвеждат Булдози.

Изрично искам да подчертая, че с тези думи по никакъв начин не поставям под съмнение качествата на кученцата, а само се противопоставям категорично на анонимните твърдения на недоказани "специалисти".


Многоуважаеми Валери! Разбираемо е,че не долавяш сърказма си,защото той никога не те е напускал! И никога не си пропуснал повод, за да го изразиш!Той ти е просто личен маниер и номер в живота. Благодаря и за желанието, да ми съдействаш в цитатите! Ако не се справя,непременно ще се възползвам от помоща ти!
Щом като, не си изучавал похватите ми,ИЗУЧИ ги/има от кого-много хора от доста години ме познават/,пък тогава напиши по-горните редове!!!
Да разбират ли, всички бивши и потенциални копувачи на кучета от развъдник Стрелец, че са балъци?!!
Какво те накара да мислиш,че това е"шуро-баджанашки" PR?Очевадно знаеш нещо,което аз не знам!!! И какво те кара мислиш, че Девабо няма някакви компетенции/ без да го познаваш/????..........
Ако за малко допуснеш в твоето съзнание,че доста грубия РR не е мой,сигурно ще видиш колко си тенденциозен и недобронамерен!!! Да гледаш отгоре на нещата,очевидно не е твое качесtво,колкото и да се стремиш да показваш това!!!
User's Signature

www.streletz.eu

#7 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 06 August 2009 - 09:06 PM

Драга Деси,

Ти продължаваш да приемаш присърце, моите постинги, въпреки че обясних, че ти не си обекта им.

"Разбираемо е,че не долавяш сърказма си,защото той никога не те е напускал!" - това е ГЕНИАЛНО! - без майтап. Благодаря за психоанализата! Деси аз те преоткривам.

Сега по темата.

Както можеш да забележиш, "шуро-баджанашки" е във кавички, а това е така защото съдържа много повече от буквалното разбиране на думата. Това което съм вложил в израза е: близък познат, приятел, съдружник, ортак, фен, ученик, симпатизант, ятак, роднина, второто ти Аз, и т.н. - ти си избери сама.

Не мисля нищо за някой, който е анонимен. Аз винаги съм стоял с името си във форумите. Ако някой има компетенциите и самочувствието да дава оценки, би трябвало да има и доблестта да си каже името. Kaк иначе ще знаем дали да му вярваме?

Деси ти самата нямаш полза от изказването на devabo и ще ти покажа защо. Проследи логиката:

1. devabo твърди, че твоите кучета са: "в момента няма кучила с по - добра кръв".
Въпрос 1: Кой е devabo?
Въпрос 2: Има ли Булдози? Колко?
Въпрос 3: Отгледал ли е кучила? Колко кучила Булдози е виждал и виждал ли ги е пораснали?
Въпрос 4: Водил ли е свои кучета по изложби? Какво се е случвало там - оценки и титли?

Да речем че отговорите на тези въпроси са положителни и devabo е развъдчик с добро име и сериозни успехи, дори е съдия по породата. Идва ред на най-важните въпроси:

Въпрос 5: Виждал ли е devabo кучилото ти? - Очевидно ДА
Въпрос 6: Виждал ли е devabo другите кучила, които в момента са произведени? - Едва ли. Дори се съмнявам, че ги знае колко са и кои са. Е как тогава реши кое е по-по-най?
Въпрос 7: Кои са критериите, по които devabo определя едно кучило като "с най-добра кръв" ? - Къде? В света? В Европа? На Балканите? В България? В София? В Горна Баня? На твоята улица?
Естествено всяко куче е Шампион в собствената си къща.
Въпрос 8: Кои са критериите, по които devabо си позволява да оценява кученца на 30-40 дни. Това не си го позволяват и най-големите светила в развъждането. Обсъждал съм лично именно този въпрос с всичките съдии, идвали да съдят клубните ни изложби. Ти самата, Деси, имаше възможност да го чуеш от двама от тях - Норман Дейвис и Сю Гарсайд.

Тук вече идва ред на редица уточнения, които трябва да направим, показващи въпиюща некомпетентност.

Въпрос 9: Какво означава "по - добра кръв" (анахроничен израз от зората на БГ кинология)?
Въпрос 10: Ако означава най-логичното, а именно "по-добра наследственост", то какъв е критерия? Ако критерия е титли и признание, то е истина, че Екстази е отлично куче, спечелило заслужено клубната ни изложба. От друга страна бащата е куче, което се е явявало на наши изложби и винаги е било поставяно назад, след наши мъжки кучета. Това са факти. Все пак целта на всяка връзка е женската да бъде подобрена с по-високото качество на мъжкия (подобрител). Всичко друго е компромис. Това мое мнение съм го споделял с теб, Деси и ти го знаеш. Разбира се право на развъдчика и само на него е да решава с кого да си запложда кучетата.

Едва ли можеш да намериш задоволителен отговор на всички тези въпроси. Всъщност на много от тях не съществува правилен отговор, защото не са коректни към останалите ти колеги развъдчици.

По този начин devabo, показва сериозна липса на компетентност и подлага под съмнение всички свои твърдения, тоест на devabo не бива да му се вярва.
Следователно твърдението на devabo едва ли е вярно.
Следователно, едва ли "в момента няма кучила с по - добра кръв"
Следователно има кучила с по-добри качества от това.
Следователно някои (некомпетентен) ни прави на балъци и се опитва да ни пробута нещо...
И т.н.

Разбра ли ме защо мисля, че не ти прави добра услуга едно такова твърдение?

Във връзка с полемиката, предизвикана от изказването на devabo, предлагам модераторите да въведат правило:

"Никой в този форум няма право да дава оценки, квалификации и сравнения на кучета и кучила. За това съществуват изложбите."

Моля изказвайте мнения за или против предложението!

#8 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 August 2009 - 10:51 PM

Изказване като това:
Цитат
.... в момента няма кучила с по - добра кръв
наистина е прекалено, несериозно и непрофесионално!...да не кажа обидно, нетолератно и некоректно към всички развъдчици на породата в БГ! Клубният подфорум е създаден, за да си помагаме, да коментираме, ако трябва и да спориме, по въпроси засягащи породата, която развъждаме. Клубният подфорум не е създаден да си правим евтини реклами! Темата: "Клубни кучила" е създадена, за да може всеки от нас, който има желанието, да ни покаже това, което е произвел, но не и да се правят изказвания и заключения, кое кучило или куче е по-по най...някак си не звучи добре! Всеки има възможността, както да покаже произведените от него бебета, така и да ни запознае с техният произход. От тук нататък, етиката ни на развъдчици изисква, да не даваме оценка на собственото си производство, а да оставим на другите, сами да ни оценяват и да си правят съответните изводи. Най- добрият показател, за нашата работа, разбира се са изложбите и на първо място нашата специалка! Правила не сме въвеждали, защото сме сметнали, че всички занимаващи се професионално с развъждането на тази порода, са достатъчно улегнали хора. По повод предложението на г-н В.Пеев, да се въведе като правило:
Цитат
"Никой в този форум няма право да дава оценки, квалификации и сравнения на кучета и кучила. За това съществуват изложбите."
-аз съм ЗА, но пак повтарям- смятам, че повечето от хората развъждащи тази порода, са наистина улегнали и не се нуждаят от въвеждане на правила! Смятам, че всеки от нас е длъжен, да спазва добрият тон, в този клубен подфорум! Циркове никому не са нужни, а и до нищо градивно няма да доведат!

#9 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 August 2009 - 03:03 PM

Драги Валери!
Ти продължаваш, да ме държиш отговорна за нечие писание,защото отправяш въпросите предназначени за Девабо,...към мен/въпреки обясненията ти, че не аз съм обекта ти/!!!

Благодаря за психоанализата! Деси аз те преоткривам.
Благодаря,трогната съм! Ако ти трябва по подробна, на твое разположение съм!!! На другарче в нужда, винаги се помага!!!

Както можеш да забележиш, "шуро-баджанашки" е във кавички, а това е така защото съдържа много повече от буквалното разбиране на думата. Това което съм вложил в израза е: близък познат, приятел, съдружник, ортак, фен, ученик, симпатизант, ятак, роднина, второто ти Аз, и т.н. - ти си избери сама.
Благодаря и за разяснението,защото без него едва ли щях да разбера! rc_036.gif

Деси ти самата нямаш полза от изказването на devabo и ще ти покажа защо. Проследи логиката:
За пореден път подценяваш интелигентноста ми,която не би допуснала, да си направи подобна антиреклама!!! Затова търси си призръка другаде!!!

Лично аз,не мога ,да му се сърдя за начина на мислене,но мога да го помоля, за по-голямо уважение и коректност към всички развъдчици в клуба,/стига да излезе от анонимност/,още по вече че, това са и мои принципи.
Като сериозен човек,развъдчик и кинолог,подкрепям цензурата, в рамките на допустимото/за обиди и нецензурни изказвания/. Също бих предложила на всички съфорумници или като, регламент на клубния форум, да излязат от анонимност с което,автоматично, ще се постигне този ефект ,т.е. ще се получи автоцензура.
На Валери Пеев бих предложила,в качеството си на Отговорни по развъдна дейност,самия той перманентно и актуално ,да обявявя регистрираните клубни кучила,защото за мене, като развидчик е важно, да получа тази информация директно от клуба/пък и посериозно звучи/.Същото бих искала и за регистрираните развъдници в Клуб Булдок-България.
User's Signature

www.streletz.eu

#10 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 07 August 2009 - 07:26 PM

Деси,

Нямам дискусия с теб. Ти започна да адресираш постингите си до мен и да се обясняваш, макар че от теб никой нищо не е изисквал. Ти хем го познаваш въпросния/въпросната devabo, хем се разграничаваш, пък явно е виждал кученцата ти (колко ли хора са ги виждали? аз не съм още.), а същевременно ти си за цензурата.

На мен лично ми се струва, че си малко объркана, но това твое раздвоение и така натрапваната твоя интелигентност във всеки постинг не са предмет на дискусията ни.

Не е необходимо, също, сега да проявяваш изведнъж такава свръхинициативност и да ни засипваш с недобре обмислени и противоречиви инициативи, опитвайки се да замажеш липсата на коректност и колегиалност от твоите сподвижници.

Предложих едно много просто правило - никой да не дава оценки на кучета и кучила във форума, просто защото никой не е достатъчно компетентен да го прави. Ако това правило се приеме при всеки такъв опит за окачествяване модераторите ще изтриват тези оценки. Много е просто и е коректно към всички собственици на Булдози и развъдчици. За оценяване на кучетата си има изложби, а за реклама си има сайтове за обяви.

#11 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 August 2009 - 09:02 PM

Bалери!
1.Виждам,че паметта ти е къса и често се повтаряш!Не аз, а ти адресира до мене,още в първия си постинг тези изречения/по-долу оцветени в синьо/,след изказването на Девабо. Т.е.ти създаде тази дискусия.Ако си беше замрежил погледа,нищо нямаше, да се случи,просто щеше, да си остане глас в пустиня и да потъне в забвение! Неоснователното ти изказване, определено е обидно и не ти прави чест, в качеството на Отговорник по развъдна дейност!Цитирам:

Ако все пак развъдник Стрелец и неговите "фенове" смятат, че най добрия начин да хванат някой балък, желаещ да си закупи кученце, на въдицата, то може би е добре да намерят някой сайт за платени обяви. Така поне е по честно и към купувачите и към колегите, които също произвеждат Булдози

2.В три постинга ти казвам, че нямам нищо общо с това изказване,но очевидно не си могъл, да го разбереш!!!А кученцата са публикувани, както във форума,така и в сайта ми/преди изявата на Девабо,който и да е той/! Нали си даваш сметка,че и двете места са достъпни за целия български народ!!!
Кое тук,ти е неясно и объркано????... И... оставам твърдо за премерената цензура!!! wb_052.gif
3.Цитирам:
Не е необходимо, също, сега да проявяваш изведнъж такава свръхинициативност и да ни засипваш с недобре обмислени и противоречиви инициативи, опитвайки се да замажеш липсата на коректност и колегиалност от твоите сподвижници.
В какво намираш недобре обмислени и противоречиви инициативи? В това,да използваме личните си имена в форума,или да публикуваш редовно регистрираните кучила за наша информация.А това, се прави в сайтовете на много клубове в чужбина, като директория Племенна Книга за удобство на членовете си,пък и на ОРД,който няма да бъде принуден, да отговаря непрекъснато на запитвания!

4..никой да не дава оценки на кучета и кучила във форума
Последното, много, много не ме късае,мога и с него,мога и без него.Както реши форума или УС на клуба!Но не съм съгласна с твърдението ти,че никой не е компетентен, да дава мнения и оценки,след като, имаме ветерани в развъждането с постижения!
User's Signature

www.streletz.eu

#12 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 07 August 2009 - 09:33 PM

Деси,

За пореден път се убеждавам, че не разбираш за какво става дума и понятия като коректност, колегиалност, репутация, компетентност и честност са отвъд хоризонта на киноложката ти култура.

Ще те замоля да не ми вменяваш и организираш задачки-предложения. Ако ти можеш да направиш нещо полезно за другите, то имаш пълното право да се предложиш, но не е възпитано ти да правиш предложения някой друг какво да прави, при това "перманентно и актуално".

Не е зле да си прегледаш правописа и пунктуацията, не защото ще ти пишем оценка, но просто не се разбира напълно какво искаш да кажеш. Лично на мен ми беше много трудно да проследя мисълта ти. Разбира се, вероятно грешката е в мен и следващия път ще чета постингите ти по много пъти, докато не вдяна най-накрая дълбокия им смисъл.

Сполай ти!



#13 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Публикувано: 07 August 2009 - 10:23 PM

Цитат(Валери Пеев @ Aug 7 2009, 07:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Деси,

За пореден път се убеждавам, че не разбираш за какво става дума и понятия като коректност, колегиалност, репутация, компетентност и честност са отвъд хоризонта на киноложката ти култура.

Ще те замоля да не ми вменяваш и организираш задачки-предложения. Ако ти можеш да направиш нещо полезно за другите, то имаш пълното право да се предложиш, но не е възпитано ти да правиш предложения някой друг какво да прави, при това "перманентно и актуално".

Не е зле да си прегледаш правописа и пунктуацията, не защото ще ти пишем оценка, но просто не се разбира напълно какво искаш да кажеш. Лично на мен ми беше много трудно да проследя мисълта ти. Разбира се, вероятно грешката е в мен и следващия път ще чета постингите ти по много пъти, докато не вдяна най-накрая дълбокия им смисъл.

Сполай ти!
Защо си занимарихте сайта и нямате новости ,та ваше куче клас млади и то женско стана бест ин шоу пролетта? г-н
В.Пеев?

Прикачени снимки

  • Прикачена снимка

User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#14 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 August 2009 - 05:52 AM

Цитат(Валери Пеев @ Aug 7 2009, 10:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Деси,

За пореден път се убеждавам, че не разбираш за какво става дума и понятия като коректност, колегиалност, репутация, компетентност и честност са отвъд хоризонта на киноложката ти култура.

Ще те замоля да не ми вменяваш и организираш задачки-предложения. Ако ти можеш да направиш нещо полезно за другите, то имаш пълното право да се предложиш, но не е възпитано ти да правиш предложения някой друг какво да прави, при това "перманентно и актуално".

Не е зле да си прегледаш правописа и пунктуацията, не защото ще ти пишем оценка, но просто не се разбира напълно какво искаш да кажеш. Лично на мен ми беше много трудно да проследя мисълта ти. Разбира се, вероятно грешката е в мен и следващия път ще чета постингите ти по много пъти, докато не вдяна най-накрая дълбокия им смисъл.

Сполай ти!

Валери,
за да можеш, да разбираш по-добре,специално за теб, ще се постарая, да пиша с максимално къси изречения!
Смея да твърдя,че притежавам побече от теб,горе изброените качества.Но ако не вярваш,позволявам ти, да обявиш публично моите прегрешения,а аз,ще обявя твоите,за сравнение и разкош! Позволяваш си да обиждаш,а това не говори добре за теб!
Сигурно си забравил,че членовете на клуба, имамат права.Едно от тях е,да предлагат "задачки" на УС или Общото събрание.А единствената цел е, да се подобри клубната дейност!Моля те,като член на УС,да впишеш в поканата за следжащото общо събрание,това ми предложение, за гласуване. А то е:
Да се публикуват редовно в сайта на клуба,всички приети клубни кучила,включително и тези,които са с недоказан произход.
Също така моля теб и УС, да обявите, една дата за това О.Събрание,за да можем,ние членовете, да се подготвим с още "задачки,"питания и предложения. Това означава,че ще бъдат заложени в дневния ред на събранието.И ако това предложение се приеме,не бих имала нищо против,да публикувам тази информация,макар, че това не е моя работа,защото не съм член на този УС.А ако това стане,ще ти се вмени само подаването на информация,защото само ти отговаряш за племенната дейност и водиш Племенната Книга на клуба.
Относно пунктуацията ми,вярвам, че съм отстранила проблема.Ако не съм,подскажи ми и ще си взема бележка,само и само, да загубиш възможността,да се заяждаш на дребно!

Дай Боже, вече да го четеш разбирайки! Сполай и на теб!
User's Signature

www.streletz.eu

#15 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 08 August 2009 - 09:25 AM

Деси,

Ти май като се засилиш и не можеш да се спреш. Смяташ ли че форума е мястото да се дават предложения за дневния ред на Общо Събрание на Клуба???!!!
Клуба си има председател и за всички организационни въпроси е редно да се обръщаш към него и то в подходящата форма (която в никакъв случай не е постинг във форума). Това ти го казвам за стотен път и ти продължаваш с твоите "изисквания".

Продължавам да се повтарям, защото очевидно не вдяваш. Проява на лош вкус и възпитание е да вменяваш "задачки". Ако имаш сили и енергия в излишък (позитивни, за негативните знаем, че имаш), то нормалния подход е да кажеш:
" Имам една идея да направим еди какво си. Какво трябва да НАПРАВЯ за да бъда от полза на клуба и на идеята си?"


Това според мен е нормалният начин. Това, което ти правиш в момента е изместване на темата , като ни засипваш с "инициативи".

ДЕСИ, ТЕМАТА НА ДИСКУСИЯТА Е СЪВСЕМ РАЗЛИЧНА!!! НЕ Я ИЗМЕСТВАЙ!!!


Цитат
4..никой да не дава оценки на кучета и кучила във форума
Последното, много, много не ме късае,мога и с него,мога и без него.Както реши форума или УС на клуба!Но не съм съгласна с твърдението ти,че никой не е компетентен, да дава мнения и оценки,след като, имаме ветерани в развъждането с постижения!


Деси,

Предлагам, ТИ да посочиш "ветерана в развъждането (на Булдози надявам се, не на Добермани) с постижения", който да има право да ни оценява кучетата във форума.

Чакаме предложения.

#16 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 August 2009 - 09:40 AM

На вниманието на потребителите, ТЕМАТА Е : КЛУБНИ КУЧИЛА!!! Моля всички потребители да се придържате към нея! Тя е създадена именно за това, всеки да има възможността да покаже какво е произвел и произхода на своите бебета! Никъде не видях, някой да е против публикуваните снимки на streletz, затова дайте да не пишем неща, които не са верни:
Цитат
кученцата са публикувани, както във форума,така и в сайта ми/преди изявата на Девабо,който и да е той/! Нали си даваш сметка,че и двете места са достъпни за целия български народ!!!
Кое тук,ти е неясно и объркано????...

Ще си позволя да използвам "крилатата" фраза на един от потребителите: "Ако някой иска да си мери "пишките", нека бъде така добър, да си намери друго място, за поле на изява и да не го прави ТУК!
Ако някой трябва да се чуства обиден и засегнат, от въпросното изказване:
Цитат
.... в момента няма кучила с по - добра кръв
то това са всички развъдчици на породата в БГ! Мислите ли, че собствениците на развъдник The Rose Valley's Bulldog, публикували своите снимки в темата, са останали очаровани от въпросното изказване!?! При това, с какво бебетата от снимките на единият развъдник, превъзхождат бебетата от снимките на другият- все малки и сладки душици!
ОРД в случая изрази мнението на голяма част от колегите развъдчици! Можеше и да не се стига до тук, ако веднага след публикуването на въпростният пост на devabo, беше последвало разграничаване от него, а не това да се случва, впоследствие! Не смятам, че трябва да замрежваме очи, когато се касае за некомпетентност, непрофесионализъм, некоректност, неколегиалност! Жалкото е, че въпросният devabo си остана анонимен до края и така, и не взе отношение по въпроса, който сам повдигна!
Клуб Булдог- България, е един от малкото клубове, които през годините успяха, да съхранят добрият тон и взаимоотношения м/у развъдчиците и своите членове, затова аз съм твърдо против такава конфронтация и като МОД на клубният подфорум няма да го позволя! Както казах, който иска да си мери нещо си, с някой друг, то нека бъде така добър да не го прави ТУК! Всяко следващо изказване, не по темата, ще бъде трито!

#17 Потребителят е офлайн   streletz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 13-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 August 2009 - 11:35 AM

Цитат(streletz @ Aug 6 2009, 06:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Уважаеми Валери!
Мисля,че се познаваме отдавна и след,като е така,би трябвало да знаеш, че подобни похвати не са ми присъщи и не съм употрбявала през всичките ми години, като развъдчик.Считам се и съм известна,като добър професионалист, с отличен и многогодишен опит/около 25 год,а може и повече да е/ ,който няма нужда от подобна реклама.
Бъди така добър,да не си изкарваш тенденциозно злъчтта във форума,без да си си изяснил ситуацията! Защото ще реша,че проявяваш лично отношение!Нещо,което винаги си отричал,въпреки двустранната ни неприязън,тъй като,според едно твое изказване,личните ти отношения не оказват влияние на служебните ти ангажименти!!!
Ако искаш,да налагаш цензура,направи го,но преди това го регламентирай,защото всеки може, да се регистрира във форума и да си пише каквото си иска.Например ти самия би могъл, да го направиш в предвид нашите недотам добри отношения!!!
И накрая,редно е да разбереш,че аз и равъдник Стрелец,не носим отговорност за хората, които пишат тук!!!


Когато писах тези редове,го правех с ясното съзнание ,че се разграничавам от изказването на Девабо! Така че, надявам се този епизод вече да приключи!!!
Обръщам се към Девабо, с молба Да се включи във форума и да изясни становището си!
На всички останали развъдчици се извинявам,ако от последвалия диалог,са се почувствали засегнати с нещо от мен и развъдник Стрелец!!!
На развъдник The Rose Valley's Bulldog, пожелавам още много и хубави поколения!
User's Signature

www.streletz.eu

#18 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 09 August 2009 - 04:02 PM

Цитат
Предлагам, ТИ да посочиш "ветерана в развъждането (на Булдози надявам се, не на Добермани) с постижения", който да има право да ни оценява кучетата във форума.
Прав си,развъдила съм по-вече добермани и кавказци отколкото булдоци /само 6 поколения/ и аз не влизам в категорията на булветераните,но ти ДА!!!
Ти си първия ветеран, който може да направи това.Впрочем ти винаги си го правил!!!


Това е ЛЪЖА, защото никога не съм го правил. Има само един случай в който бях помолен от собствениците на кучето да го коментирам и го направих много внимателно и то само в аспектите, които вече бяха коментирани от производителя на кучето. Предполагам си спомняш този случай.
Мога да коментирам и кучета и кучила, защото имам известен опит, но НЕ ИСКАМ ДА ГО ПРАВЯ, защото не е правилно:
1. Да се дават оценки по снимки
2. Да се дават оценки от хора, които не са съдии по породата
3. Да се дават оценки от съдии по породата но не по време на изложба, а просто ей така (на изложба остава писмен документ от тази оценка)
4. Да се дават оценки във форума. Оценката на изложба и най-вече описанието на кучето от съдията е конфиденциално между съдията и собственика на кучето.
5. Във форума влизат и хора, които не са специалисти по породата. Не бива такива хора да бъдат заблуждавани както от хвалебствени , така и от негативни оценки на кучета и кучила.

Могат да се добавят още много аргументи, защо да създадем правило във форума да не се дават негативни оценки за кучета и кучила, а позитивните да са без използване на сравнителни степени - "по-" и "най-".

Предлагам модераторите да създадат тема за гласуване с краен срок и всички желаещи да гласуват за или против такова правило, ако може и да се аргументират.


Деси,

Наистина се радвам, че още от самото начало си имала ясното съзнание, че се разграничаваш, защото по едно време си мислех, че ти е все едно. Добре, че го уточни. Ако сега успееш да убедиш и devabo да излезе от анонимност, няма да има повече място за спор.

#19 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 August 2009 - 06:57 PM

Цитат(streletz @ Aug 9 2009, 09:35 AM) <{POST_SNAPBACK}>
На всички останали развъдчици се извинявам,ако от последвалия диалог,са се почувствали засегнати с нещо от мен и развъдник Стрелец!!!
На развъдник The Rose Valley's Bulldog, пожелавам още много и хубави поколения!


...предлагам, след този постинг, да сложим точка и да продължим напред по темата! Дано занапред, не се получават подобни изцепки! Ще се радвам на включването на всички развъдчици, нека темата се изпълни със снимките на произведените от нас кучила, вместо с подобни нелицеприятни и унизителни дебати!

/ ...само дет не ми стана ясно, защо трябва да се извиняваме от самите нас и след това и от притежаваният от нас развъдник?...т.е. развъдникът, това сме ние, които го притежаваме и сме отговорни за всичко свързано с притежаваният от нас развъдник, нали така?...т.е. Елена Йорданова е = на развъдник Style Bullet, тук във форума !...или съм в грешка!?!... /

Цитат
Валери Пеев Публикувано на Днес, 02:02 PM

Мога да коментирам и кучета и кучила, защото имам известен опит, но НЕ ИСКАМ ДА ГО ПРАВЯ, защото не е правилно:

1. Да се дават оценки по снимки
2. Да се дават оценки от хора, които не са съдии по породата
3. Да се дават оценки от съдии по породата но не по време на изложба, а просто ей така (на изложба остава писмен документ от тази оценка)
4. Да се дават оценки във форума. Оценката на изложба и най-вече описанието на кучето от съдията е конфиденциално между съдията и собственика на кучето.
5. Във форума влизат и хора, които не са специалисти по породата. Не бива такива хора да бъдат заблуждавани както от хвалебствени , така и от негативни оценки на кучета и кучила.


Могат да се добавят още много аргументи, защо да създадем правило във форума да не се дават негативни оценки за кучета и кучила, а позитивните да са без използване на сравнителни степени - "по-" и "най-".

Предлагам модераторите да създадат тема за гласуване с краен срок и всички желаещи да гласуват за или против такова правило, ако може и да се аргументират.


...мислиш ли, че е необходимо, да създаваме такава тема?...на всеки средно интелигентен човек, му е ясно защо не трябва да се дават негативни оценки за кучета и кучила, а позитивните да са без използване на сравнителни степени - "по-" и "най-". ...ако пък случайно на някого продължава да не му е ясно / например на devabo /, то нека да пита... ще се пробваме да му обясниме пак ae_085.gif...тогава вече в специално създадена за това тема wb_052.gif tb_195.gif

#20 Потребителят е офлайн   Валери Пеев Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 07-March 09

Публикувано: 09 August 2009 - 08:43 PM

Смятам, че е добре хората да си кажат мнението, защото тук видяхме само три мнения.

Освен това, Деси беше права, че за да изискваш някой да се съобразява с нещо е необходимо то да е изведено като правило, иначе всеки може да си пише каквото си иска и ако не обижда, не би трябвало да му се трие мнението.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни