Dog.bg Форуми : ВСИЧКО ЗА ЙОРКШИРСКИЯТ ТЕРИЕР

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (155 Страници) +
  • « Първа
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ВСИЧКО ЗА ЙОРКШИРСКИЯТ ТЕРИЕР

#3061 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 11 November 2013 - 05:30 PM

или според вас колко тази женска

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#3062 Потребителят е офлайн   maria11111 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 21-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofiq
  • Skype:

Публикувано: 12 November 2013 - 05:50 PM

мечтаните от всички ни килограми :ae_085:

#3063 Потребителят е офлайн   anabell Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 815
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ
  • Interests:YORKSHIRE TERRIER FOR EVER

Публикувано: 13 November 2013 - 07:15 AM

И двете колежки са много прави Мария много добре го е обяснила , всъщност нали най- важното е да имате здраво и красиво кученце а то е здраво и ви радва . Обърнете внимание и как го храните с каква храна ако го глезите прекомерно или му давате манджичка :) напълно естественно е да над дава . Но най-правилното е да се консултирате с развъдника от където е и просто да си го обичате такова каквото е защото то не знае ,че е 4 кг. и очаква от вас само любов . :)
User's Signature

"QUALITY NEVER HAPPENS BY CHANSE "
MADE IN MEASURE KENNEL
facebook :Ekaterina Dineva

www.madeinmeasure.com

тел. 00 359 879 832 322

#3064 Потребителят е офлайн   спирит Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 10-November 13

Публикувано: 14 November 2013 - 07:42 PM

Храним го изключително с Роял Канин Джуниър. Апетитът му е зверски, но не си позволяваме да надвишаваме "дажбата". Дори, предвид усиления му растеж, питах ветеринар за по-нискокакалорична храна, но отговорът му беше, че независимо от храната ще порасне толкова, колкото му е заложено.

И пак питам, най-вече собствениците на развъдници. Ако търсех куче, която да нося винаги с мен/ в ръка или чанта/ и кучето стане 5 кила....Ами аз щях да получа гръбначно изкривяване. Пък и не се събира в чанта за йоркита :) Да не говоря за това, че веднага щом се качи в колата, започва да повръща и докато стигнем до целта/дори на километър-два/ прилича на огромна мръсна мишка...И следващите два часа е като пиян.
И повръщането, както и хернията са наследство от баща му, който иначе е 2 кила и половина.

В тази връзка да попитам...Редно ли е да се ползва за развъдна дейност куче с херния?

И друг въпрос? Има ли нещо вярно в това, че ако сега/на 6 месеца/ го кастрираме, това ще спре растежа му?

И да, здрав е, обичаме си го много. Ако го бях взела от обява, нямаше изобщо да пиша по тези въпроси тук. Но умишлено го взехме от РАЗВЪДНИК. И с тази цел се регистрирах и писах в темата. А именно, да разбера имам ли ОСНОВАНИЯ за някакви претенции спрямо развъдника. Защото съм убедена, че има хора, които на мое място щяха да се откажат от кучето...За съжаление.

Благодаря на отговорилите.

#3065 Потребителят е офлайн   maria11111 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 21-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofiq
  • Skype:

Публикувано: 14 November 2013 - 11:15 PM

аз както и по горе се каза ви съветвам да се обърнете към развадчика на вашето куче

#3066 Потребителят е офлайн   спирит Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 10-November 13

Публикувано: 14 November 2013 - 11:41 PM

Показване на мнениетоmaria11111, в 14 November 2013 - 11:15 PM, написа:

аз както и по горе се каза ви съветвам да се обърнете към развадчика на вашето куче


Обърнахме се. Гледаха го, пипаха го и се чудят как така е толкова голям....

#3067 Потребителят е офлайн   anabell Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 815
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ
  • Interests:YORKSHIRE TERRIER FOR EVER

Публикувано: 18 November 2013 - 12:29 PM

Показване на мнениетоспирит, в 14 November 2013 - 09:41 PM, написа:

Показване на мнениетоmaria11111, в 14 November 2013 - 11:15 PM, написа:

аз както и по горе се каза ви съветвам да се обърнете към развадчика на вашето куче


Обърнахме се. Гледаха го, пипаха го и се чудят как така е толкова голям....



Вижте долавям огорчение в думите ви. Както вече съм казвала родословието е док. за произход не за качество или иначе казано всяка жена има егн но не е всяка с титла мис вселена . Бъдете смела и назовавайте нещата с истинските им имена , имате куче не сте доволна имате претенции към развъдника всичко това добре , но кои е тои как е името му как се казва развъдника ? Нали разбирате че може да не е някои от нас може да е просто човек самоназвал се като развъдник . Казвате , гледали го пипали го и те се чудели защо е станало толкова голямо , познавайки колежките си ви уверявам че биха дали доста по професионален отговор от оглед и чудене . :smile:
User's Signature

"QUALITY NEVER HAPPENS BY CHANSE "
MADE IN MEASURE KENNEL
facebook :Ekaterina Dineva

www.madeinmeasure.com

тел. 00 359 879 832 322

#3068 Потребителят е офлайн   спирит Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 10-November 13

Публикувано: 19 November 2013 - 06:58 PM

Показване на мнениетоanabell, в 18 November 2013 - 12:29 PM, написа:



Бъдете смела и назовавайте нещата с истинските им имена , имате куче не сте доволна имате претенции към развъдника всичко това добре , но кои е тои как е името му как се казва развъдника ?


Нямам претенции, а ПИТАМ дали мога и трябва да имам претенции. Основно затова се обърнах към вас. Има голяма разлика.....

Тъй като ме питаха и на лични за името на развъдника, ще кажа, че не искам да го споменавам, защото не смятам, че е редно да оплювам някой в публичното пространство без да съм сигурна, че има някаква вина. И да, истински развъдник си е, не някой самозванец.

#3069 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 19 November 2013 - 11:26 PM

Показване на мнениетоспирит, в 19 November 2013 - 04:58 PM, написа:

Показване на мнениетоanabell, в 18 November 2013 - 12:29 PM, написа:



Бъдете смела и назовавайте нещата с истинските им имена , имате куче не сте доволна имате претенции към развъдника всичко това добре , но кои е тои как е името му как се казва развъдника ?


Нямам претенции, а ПИТАМ дали мога и трябва да имам претенции. Основно затова се обърнах към вас. Има голяма разлика.....

Тъй като ме питаха и на лични за името на развъдника, ще кажа, че не искам да го споменавам, защото не смятам, че е редно да оплювам някой в публичното пространство без да съм сигурна, че има някаква вина. И да, истински развъдник си е, не някой самозванец.



Вие подигравате ли се с всички нас тук ?

Като си е истински развъдник ще Ви даде и истинско решение на въпроса ... не зная какво точно искате да знаете от нас !
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#3070 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 20 November 2013 - 10:30 AM

Показване на мнениетоспирит, в 19 November 2013 - 05:58 PM, написа:

Показване на мнениетоanabell, в 18 November 2013 - 12:29 PM, написа:



Бъдете смела и назовавайте нещата с истинските им имена , имате куче не сте доволна имате претенции към развъдника всичко това добре , но кои е тои как е името му как се казва развъдника ?


Нямам претенции, а ПИТАМ дали мога и трябва да имам претенции. Основно затова се обърнах към вас. Има голяма разлика.....

Тъй като ме питаха и на лични за името на развъдника, ще кажа, че не искам да го споменавам, защото не смятам, че е редно да оплювам някой в публичното пространство без да съм сигурна, че има някаква вина. И да, истински развъдник си е, не някой самозванец.


Вие какво точно искате:
1. Да върнете кучето и да ви върнат парите?
2. Да ви го заменят с друго куче?
3. Или да ви върнат част от парите, тъй като не сте получили точно това, за което сте платили?

Щом задавате въпроси и търсите помощ, трябва да сте по-смели и да назовавате нещата с истинските им имена. Всичко друго са просто празни приказки.

#3071 Потребителят е офлайн   спирит Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 10-November 13

Публикувано: 20 November 2013 - 11:45 AM

Показване на мнениетоvioletkatana, в 20 November 2013 - 10:30 AM, написа:



Вие какво точно искате:
1. Да върнете кучето и да ви върнат парите?
2. Да ви го заменят с друго куче?
3. Или да ви върнат част от парите, тъй като не сте получили точно това, за което сте платили?

Щом задавате въпроси и търсите помощ, трябва да сте по-смели и да назовавате нещата с истинските им имена. Всичко друго са просто празни приказки.


Така...ще се опитам да бъда максимално ясна.

Кучето не си го давам, не искам да го връщам, нито да ми го заменят.

Относно третата точка....не държа да ми връщат част от парите, по-скоро очаквах да срещна желание от отсрещната страна за някаква компенсация/друг е въпросът дали аз ще я приема/.

Въпросите, които задавам са принципни. Поводът е това, че кучето, което взех от развъдник не влиза в стандартите на породата. Има и вродена херния.

Повече от четири години чета форума ви. Убеждавате по всякакъв начин потребителите, че единственото сигурно място, от което може да се вземе здраво и породисто/тъпа дума/ куче е лицензиран развъдник. Да, ама не. Именно тук зададох въпроси, свързани с развъждането на кучета, на които никой не си направи труда да отговори. Хванахте се с името на развъдника, дали искам да си върна кучето и т.н....Много непрофесионално.

На York Anastasia не смятам за нужно да отговарям. Не приемам подобен тон на комуникация.

#3072 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 20 November 2013 - 03:09 PM

Обясниха Ви по-горе.
Това,че имате куче с документи гарантира единствено произхода му и принадлежността му към дадената порода.
Не гарантира,че ще бъде в стандарта.Не мисля,че някой някога би могъл да гарантира подобно нещо.
Не знам за йоркитата,но мое куче си живее с хернията 6-7год вече и му няма нищо.Не знам дали се води порок и дали играе роля при евентуално развъждане.
Ако желаете някакъв вид компенсация,то най-добре се обърнете към развъдчика му с конкретния въпрос.
Също така ако сте подписали договор при покупката му там трябва да има опоменати някакви клаузи.

Не Ви познавам,но така наистина ми звучи несериозно.Кажете откъде е кучето.Не мисля,че е оплюване.
Такива неща мога да се случат навсякъде и няма застрахован.Развъдчиците са наясно с тези неща.
Може и човека да се включи тук ако чете и да разрешите проблема.
:ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3073 Потребителят е офлайн   anabell Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 815
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ
  • Interests:YORKSHIRE TERRIER FOR EVER

Публикувано: 20 November 2013 - 03:40 PM

Показване на мнениетоспирит, в 20 November 2013 - 09:45 AM, написа:

Показване на мнениетоvioletkatana, в 20 November 2013 - 10:30 AM, написа:



Вие какво точно искате:
1. Да върнете кучето и да ви върнат парите?
2. Да ви го заменят с друго куче?
3. Или да ви върнат част от парите, тъй като не сте получили точно това, за което сте платили?

Щом задавате въпроси и търсите помощ, трябва да сте по-смели и да назовавате нещата с истинските им имена. Всичко друго са просто празни приказки.


Така...ще се опитам да бъда максимално ясна.

Кучето не си го давам, не искам да го връщам, нито да ми го заменят.

Относно третата точка....не държа да ми връщат част от парите, по-скоро очаквах да срещна желание от отсрещната страна за някаква компенсация/друг е въпросът дали аз ще я приема/.

Въпросите, които задавам са принципни. Поводът е това, че кучето, което взех от развъдник не влиза в стандартите на породата. Има и вродена херния.

Повече от четири години чета форума ви. Убеждавате по всякакъв начин потребителите, че единственото сигурно място, от което може да се вземе здраво и породисто/тъпа дума/ куче е лицензиран развъдник. Да, ама не. Именно тук зададох въпроси, свързани с развъждането на кучета, на които никой не си направи труда да отговори. Хванахте се с името на развъдника, дали искам да си върна кучето и т.н....Много непрофесионално.

На York Anastasia не смятам за нужно да отговарям. Не приемам подобен тон на комуникация.






Моето мнение е , че когато човек няма смелост да назове нещата с истинските им имена не е достойно да хвърля кал срещу хора развъдници доказали се в годините . Както ви писах и по горе в гугъл всеки се нарича развъдник и родословие всеки може да ви даде, истинско ли е, или някои си го е принтирал у дома на принтера и ви е баламосал това ние няма как да знаем. Така че за мен темата е изчерпана след като няма яснота по въпроса а само анонимно хвърляне на кал, тук всеки седи зад името си, аз съм Екатерина Динева - анабелл или Made in Measure, Анастасия Йорк пък е e Мария Цанева ...ВСЕКИ, ВСЕКИ СЕДИ С ИМЕТО СИ БЕЗ СРАМ И С ИМЕТО НА РАЗВЪДНИКА СИ не ала бала ама това ама онова и то от кои от един псевдоним СПИРИТ ...Ако не сте удовлетворена успех ви желая в друг форум например защото аз лично не видях никъде никакво ваше мнение а камо ли въпрос на които ние не сме се постарали да ви отговорим !!!! В крайна сметка кой е казал че трябва да разпиляваме знанията си трупани с години под формата на безплатни съвети във форуми ?
User's Signature

"QUALITY NEVER HAPPENS BY CHANSE "
MADE IN MEASURE KENNEL
facebook :Ekaterina Dineva

www.madeinmeasure.com

тел. 00 359 879 832 322

#3074 Потребителят е офлайн   спирит Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 10-November 13

Публикувано: 20 November 2013 - 10:31 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 20 November 2013 - 03:09 PM, написа:


Това,че имате куче с документи гарантира единствено произхода му и принадлежността му към дадената порода.
Не гарантира,че ще бъде в стандарта.Не мисля,че някой някога би могъл да гарантира подобно нещо.

:ba_025:


Благодаря, това ме интересуваше.

Стандартите само за изложбени кучета ли се отнасят? И ако някое куче се отклонява от стандарта, това прави ли го непородисто?
Питам по принцип, не само за йоркита. Преди много години имах пуделче, което дисквалифицираха от някаква изложба, защото имаше бяло петънце на гърдичките.Беше ми станало мъчно, защото ми казаха, че е нечистокръвен. / По-късно четох, че "по стандарт" пуделите са абсолютно едноцветни. /

#3075 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 20 November 2013 - 11:47 PM

:)
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#3076 Потребителят е офлайн   Августа 21 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-July 14

Публикувано: 17 July 2014 - 11:22 PM

Здравейте!
Приятно ми е и аз да се включа във вашите редици като горд собственик на бебе йорки-Сами,на 2мес.и половина. :)
Прочетох доста от написаното тук,но имам няколко въпроса(извинете ако вече сте го обсъждали).
Хората,от който го взех ми казаха да мокря гранулките(Роял какин джуниър) с гореща вода,но не и колко дълго трябва да продължа да го правя.От прочетеното от мен до тук мисля да започна да давам и по няколко гранулки,за да свиква със сухата храна.От кога трябва да се включат пастетите?До онзи ден я хранех по 4 пъти на ден,но тъй като не успявах да се прибирам по-често от 2 дни я храня 3 пъти/дневно.Забелязвам,обаче,че не успява да изяде цялото количество и и остава в паничката.Чудя се да го прибирам и изхвърлям,или да я оставя да си го изяде,когато сама прецени.По тази схема 3тото и хранене за деня отпадна,което вероятно не е добре.Преди седмица имахме проблем-получи хипогликимична криза(най-вероятно,според доктора)и се притеснявам,че може би не е добре да не изяжда цялото количество.А може би просто не и се яде повече в момента...
Другото,което забелязвам е,че освен че стана двойно по-игрива започна да хапе силно при игра.Имам малки деца и искам да я науча да не го прави.Някакви идеи как да го постигна?Постоянно и повтарям "без зъби",но не мисля,че ме разбира. :)

#3077 Потребителят е офлайн   valeriq Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 24-February 11

Публикувано: 05 October 2014 - 09:19 PM

Здравейте,
каква е нормалната температура на здраво йорки? :dh_188:

#3078 Потребителят е офлайн   Ангел Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 24-June 13

Публикувано: 07 October 2014 - 11:06 AM

Показване на мнениетоvaleriq, в 05 October 2014 - 09:19 PM, написа:

Здравейте,
каква е нормалната температура на здраво йорки? :dh_188:


Здравейте, доколкото знам, между 38 и 39.2 градуса C.

#3079 Потребителят е офлайн   dilyanad Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 13-November 14
  • Gender:Male

Публикувано: 13 November 2014 - 03:31 PM

Здравейте. От скоро и аз съм собственик на йорки. Тя е на 2 месеца и половина. Взехме я преди 3 дни, от кучкарник, но явно там е имало болно куче и сега тя е хремава и не желае да яде. От днес е на антибиотици и храненето и пиенето на вода става на сила-чрез спринцовка. Много е уплашена и сега от около час и половина-два спи. Събуди се за малко. Дадох й вода и вода със захар. Някаква идея как да се справим със стреса?

#3080 Потребителят е офлайн   Ангел Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 24-June 13

Публикувано: 17 November 2014 - 03:54 PM

Показване на мнениетоdilyanad, в 13 November 2014 - 03:31 PM, написа:

Здравейте. От скоро и аз съм собственик на йорки. Тя е на 2 месеца и половина. Взехме я преди 3 дни, от кучкарник, но явно там е имало болно куче и сега тя е хремава и не желае да яде. От днес е на антибиотици и храненето и пиенето на вода става на сила-чрез спринцовка. Много е уплашена и сега от около час и половина-два спи. Събуди се за малко. Дадох й вода и вода със захар. Някаква идея как да се справим със стреса?



Оставете я да се аклиматизира и да се успокои. Ако не се получи в най-скоро време - консултирайте се с ветеринар.

  • (155 Страници) +
  • « Първа
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни