Dog.bg Форуми : ВСИЧКО ЗА ЙОРКШИРСКИЯТ ТЕРИЕР

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (155 Страници) +
  • « Първа
  • 151
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ВСИЧКО ЗА ЙОРКШИРСКИЯТ ТЕРИЕР

#3041 Потребителят е офлайн   ваня _ 1996 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 01-May 13

Публикувано: 08 May 2013 - 10:03 PM

Здравейте! Аз съм нова тук и много искам да си взема йоркширски териер, незнам дали това е мястото на тази тема за това моля ако не е за тук някой да го премести.
И така да си задам въпроса както казах много искам да си взема йоркширски териер няма значение за размера но предпочитам да е стандартен и така искам да си го взема но незнам от каде вече всички обяви разгледах нито една неми допадна, мога да си позволя цената да е максимум до 3000 лв, но искам да има всичкйи ваксини да е обезпаразитено да има здравен сертификат да има микрочипо, да има паспорри мисля че е това.
Ровя се от няколко дена из саитове форуми развъдници и т.н. но нищо не ми хваща окото, но мога да си позволя кученцето кам септември месец да си го взема хем да си посабера пари. И така искам да попитам някокй който си е взел такова кученце да е със всичко и да е качествено можели да ми каже за6тото незнам каде вече да търся много съм запалена по тази порода.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРА или коментарите !!!!

#3042 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 08 May 2013 - 10:08 PM

Какво означава ''не ми хвана окото''?
Всеки търгаш вече предлага кученца с чип и паспорт.
Кученцето за да е йорки трябва да има родословие-легитимно.
Препоръчвам ти да започнеш търсенето от тук:
http://forum.dog.bg/...C-%D0%B1%D1%80/
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3043 Потребителят е офлайн   ваня _ 1996 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 01-May 13

Публикувано: 09 May 2013 - 05:53 PM

da znam 4e trqbva da e s rodoslovie no nikade po obqvite ne go pi6e pone na pove4eto a ti ako ima6 iorki ms rodoslovie i t.n vsi4ko mojeli da mi kave6 ot kade si go vzela

#3044 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 May 2013 - 06:51 PM

Разгледай горния линк и се свържи на посочените кординати с развъдчиците и попитай дали имат в наличност кученца и каквото те интересува друго!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3045 Потребителят е офлайн   ваня _ 1996 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 01-May 13

Публикувано: 09 May 2013 - 10:14 PM

да ще се обадя и ще попитам а ти случайно да знаеш нещо повече за йоркито тоес всичко което знаеш за него за да се сдобия с максимална информация благодаря на предварително на всички който ще ми помогнат да си избера кученце и да го отгледам както му е реда и по най-добрия начин за него/нея

#3046 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 May 2013 - 10:20 PM

Зареди се с МНОГО търпение и прочети темите в този раздел-по-добър начален старт от това не мога да ти предложа.След като изчетеш всичко и нещо не ти е ясно и искаш да попиташ,заповядай.
Но ще се изненадаш как всички нови стопани минават през почти едни и същи проблеми,а те са писани,писани тук можеш да откриеш много неща.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3047 Потребителят е офлайн   ваня _ 1996 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 01-May 13

Публикувано: 09 May 2013 - 10:35 PM

Благодаря много :):):)

#3048 Потребителят е офлайн   ваня _ 1996 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 01-May 13

Публикувано: 10 May 2013 - 04:35 PM

[quote name='ваня _ 1996' date='09 May 2013 - 07:03 AM' timestamp='1368043412' post='1107217']
Здравейте! Аз съм нова тук и много искам да си взема йоркширски териер, незнам дали това е мястото на тази тема за това моля ако не е за тук някой да го премести.
И така да си задам въпроса както казах много искам да си взема йоркширски териер няма значение за размера но предпочитам да е стандартен и така искам да си го взема но незнам от каде вече всички обяви разгледах нито една неми допадна, мога да си позволя цената да е максимум до 3000 лв, но искам да има всичкйи ваксини да е обезпаразитено да има здравен сертификат да има микрочипо, да има паспорри мисля че е това.
Ровя се от няколко дена из саитове форуми развъдници и т.н. но нищо не ми хваща окото, но мога да си позволя кученцето кам септември месец да си го взема хем да си посабера пари. И така искам да попитам някокй който си е взел такова кученце да е със всичко и да е качествено можели да ми каже за6тото незнам каде вече да търся много съм запалена по тази порода.
Забравих да добавя че държа много кученцето да има родословие и да е чистокръвно мисля че е едно и също между чистокръвно и да има родословие но несам много сигурна.

#3049 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 May 2013 - 05:16 PM

е това го прочетохме вече
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3050 Потребителят е офлайн   ваня _ 1996 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 01-May 13

Публикувано: 11 May 2013 - 01:18 PM

Здравейте! Днес се обадих на една обява за куче йоркширски териер момченце то е на 4 месеца с изградени хигиенни навици ето какво има: Прекрасно бебе йоркшир VIVIT KEY TO MY HEART с легитимно родословие, издадено от Руска Киноложка федерация, член на Световната Киноложка федерация. Кученцето е с отлични кръвни линии, от родители неколкократни шампиони. Има поставени и трите задължителни бебешки ваксини, с поставен микрочип, изрядно обезпаразитен външно и вътрешно, с ветеринарен паспорт. всичко си има бащата бил от франция и струва 1400 лв според вас как е?

#3051 Потребителят е офлайн   Шантал Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 12-September 13
  • Gender:Male

Публикувано: 12 September 2013 - 08:32 PM

Здравейте,
от повече от месец чета форума и се образовам, тъй като смятаме да си вземем така мечтаното бебе Йорки. Още не сме решили от къде точно да е, но със сигурност ще е от развъдник, пак благодарение на информацията, прочетена тук .
Имам обаче притеснения по два въпроса, за които търся отговор и бих била благодарна, ако някой сподели опит. Затова и реших да се регистрирам, ще се радвам ако ме приемете сред вас!
Първият проблем, ако мога така да го нарека е че се налага на 2-3 месеца да отсъстваме за по 3-4 дни от къщи и ще трябва да даваме кученцето на моята майка да го гледа. До колкото успях да се запозная с характера на Йоркито, то доста се привързва към стопанина си и ме притеснява тези отсъствия и смяна на дома да не му влияят зле, да е тъжно и да страда :(. Опцията да го водим с нас отпада, защото ангажиментите ни са служебни и там където ходим не върви да сме с куче, макар и "джобна" порода.
Другото ми опасение, колкото и наивно да е , неприятния късмет да съседстваме с вечно оплакващи се съседи :( :(. До скоро им пречеше плача или смеха на детето, сега то порасна и се укроти ( уж :ab_041: ), да не започне да им пречи кучето с лая си. Та въпроса ми е йоркитата от вечно лаещите като братовчедите пинчери ли са :) , или това си зависи от съответния индивид :) /което ми се струва да е по-вероятно/?
Ще бъда благодарна на всеки коментар, решението на тези проблеми ще ми даде зелена светлина да се радваме на йорки любимец.

#3052 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 24 September 2013 - 08:56 AM

Може ли да ми кажете, ако бебе йорки е отгледано изцяло на изкуствено мляко за кучета, сега е на 3 месеца здравичко, дали това носи риск от болести впоследствие?

#3053 Потребителят е офлайн   PICCOLI_RUBINI Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria/Sofia

Публикувано: 24 September 2013 - 11:00 AM

Здравейте. Не може и няма причина да има каквито и да е здравословни проблеми,ако кученцето е хранено с мляко заместител на кучешкото.
User's Signature

PICCOLI RUBINI KENNEL
tel: +359 878 82 88 09
e-mail: piccoli_rubini@abv.bg

Facebook

#3054 Потребителят е офлайн   tommy26 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 10-October 13

Публикувано: 11 October 2013 - 08:15 PM

Здравейте!
С приятеля ми си взехме йорки на 3 месеца от зоомагазин но откакто сме го взели(преди 2 и дена и половина някъде) му е зачервено дупенцето,кърви и т.н,сякаш го сърби и трудно ходи по голяма нужда :( имате ли идеи какво може да му е? Благодаря преджарително :)

#3055 Потребителят е офлайн   anabell Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 815
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ
  • Interests:YORKSHIRE TERRIER FOR EVER

Публикувано: 02 November 2013 - 06:51 AM

Показване на мнениетоtommy26, в 11 October 2013 - 06:15 PM, написа:

Здравейте!
С приятеля ми си взехме йорки на 3 месеца от зоомагазин но откакто сме го взели(преди 2 и дена и половина някъде) му е зачервено дупенцето,кърви и т.н,сякаш го сърби и трудно ходи по голяма нужда :( имате ли идеи какво може да му е? Благодаря преджарително :)




Не се бавете веднаха на ВЕТ
User's Signature

"QUALITY NEVER HAPPENS BY CHANSE "
MADE IN MEASURE KENNEL
facebook :Ekaterina Dineva

www.madeinmeasure.com

тел. 00 359 879 832 322

#3056 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 04 November 2013 - 09:33 AM

Кученцето има паразити ...
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#3057 Потребителят е офлайн   спирит Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 10-November 13

Публикувано: 10 November 2013 - 05:14 PM

Здравейте, включвам се с молба за съвет.

Та...имаме мъжко йорки на 6 месеца. Взет е от развъдник, има родословие. Проблемът/ако мога да го нарека проблем/ е, че вече мина 4 кила. Преди две седмици беше 4,200, вече според мен е към 4,5. Доколкото съм чела, а и от моите наблщдения на предишното ни куче/пак йорки/ растат до към 7-8 месеца. Така ли е? И колко да очаквам да стане този младеж?

Според двама вет. доктори не е дебел, просто е едър.

А главният ми въпрос е....Имам ли основание да претендирам за някакви компенсации от рзвъдника заради това, че са ми продали куче с родословие, което е извън стандартите за ръст. И двамата родители/виждала съм ги/ са около 3 кг, двете му сестрички в момента са около 2 - 2,5кг.

Не ме разбирайте погрешно...Обичаме си кучето, ще го обичаме дори да стане 10кг. По-скоро се чувствам леко прекарана. Дадохме двойна цена за да вземем куче от развъдник с цел да елиминираме доколкото е възможно рискове от здравословни проблеми. /предишният ни йоркшир беше взет от частно лице и имаше сериозни такива, които се проявиха след втората му годинка/

В тази връзка да добавя, че кучо има и херния, която съвсем скоро ще трябва да оперираме...

#3058 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 11 November 2013 - 01:32 PM

Ми говорете лично с хората от където е взет ... Ако кученцето е за домашен любимец не би трябвало да Ви претесняват килограмите сами казвате че сестричките са му по малки. Относно това до каква възраст растът е строго индивидуално ... някой спират растежа в по млада възраст други кучета се развиват до година и половина.
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#3059 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 11 November 2013 - 04:14 PM

Кученцето е за домашен любимец, но като има отклонение от стандарта означава ли това, че не е чистопородно?

#3060 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 11 November 2013 - 05:26 PM

Не не означава с оглед че ние развъдниците работиме все пак с кучета който ние не сме произвели не можеме въпреки желанието си да клонираме само шампиони и стандарти ... все още не сме измислили такава матрица ;) ... винаги съществува елемент който може да е проблем няма идеално куче... но понеже за йоркширите и други дребни породи се е свикнало да се говори като килограм домати и грамовете плюс минус аз ще питам ако едно куче има два килограма но няма равна горна линия добър гръден кош цвят и структура на косъма ... дали някой би повдигнал въпроса за това ... гарантирам ви не !!! Със сигурност не стоя на ничия страна в случая просто искам да кажа че създаването на тези прекрасни същества е тежък път .... и въпреки нашето желание не винаги успяваме да получим "идеалният " ....
Куче с минимално забележки е най добре да се купува след 7-8 мес... но това е за хора с бъдещи цели ... затова казвам че за домашен любимец не му пречи.
Ето снимка на едно куче което съм гледала Аз внос от Италия ... може ли да определите килограмите му ... между другото шампион на 9 държави !

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

  • (155 Страници) +
  • « Първа
  • 151
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни