Dog.bg Форуми : Бебета регистрирани в БКК "Северни кучета"

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (48 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бебета регистрирани в БКК "Северни кучета"

#1 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 09 November 2007 - 11:46 AM

Известно време мислих върху това как да изглежда тази тема и дали да я има....но в крайна сметка смятам,че клубните кучила с нищо не са по малко достойни от другите обявите тип " малки,синеоки,черно -бяли и т.н. "
И така това е тема, в която да представим бебетата,които се раждат в клуба с всички документи,хората които намат интернет страничка и т.н. И така чрез многопосещавания сайт дог.бг може би тези бебета ще намерят своите достойни стопани :kuchence: А само времето ще покаже дали темата е полезна.
*В темата ще попадат обяви само на кученца с документи от БКК " Северни кучета " за родени бебета в България.
* за контрола върху вярноста на изнесената информация сматам,че аз и huskypower бихме могли да се справим ;)
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#2 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 09 November 2007 - 12:01 PM

И така,аз да дам " тон за песен " ;D по тази тема.
Развъдник Nighte in White - Варна Може да се похвали с второто си кучило от майка CH.Vabank Vanila Sky babe  и баща CH.BG, SCG,МKD Arden White Knight Marmari.
Бебетата са родени на 30.09.2007г.Седем на брой шест от тях са кафяво - бяли и едно е сплаш / на петна/,2 мъжки и 5 женски.
На снимката бебетата са точно на 30 дена.
Качена снимка
А това е цялото им албумче от 30 дневна възраст. :wub:
За контакти : Телефон за контакти : 0896076677 - Енчо Енчев
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#3 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 November 2007 - 06:44 PM

Цитат

кученца с документи от БКК " Северни кучета " за родени бебета в България.
* за контрола върху вярноста на изнесената информация сматам,че аз и huskypower бихме могли да се справим ;)


Да бихме могли да се справим, но защо да са само от България? А искам и чуждестранни да виждам тука  ;D

Отивам да гледам албумчето на внуците ни  :yahoo:
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 November 2007 - 06:53 PM

По снимките си харесах това  :yahoo:
Иначе никак не съм очарована от условията, в които се гледат  :angry: :( :(
Две сладурчета май ще са дългокосмести до колкото виждам. Дано бързо си намерят нови стопани!
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 09 November 2007 - 07:53 PM

И аз въобще не съм очарована от условията  :( водата им е в мръсна кофа, а това металното корито за прасета в него ли им слагат храната?  :huh: Майката е проскубана и на синджир. Това ли трябва да представлява един развъдник? Надявам се че НЕ.

#6 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 09 November 2007 - 09:12 PM

Аз лично бях там когато бебетата бяха на 20 дни и мястото на въм беше нормално и чисто,бебетата с изрядни документи,обезпаразитени. Това че бебетата не се гледат на балкона на теракота по малко хъскита ли ги прави?
Vesela_5  - Ти кучка след раждане на малки бебета виждала ли си някога?И още повече на седем бебета... :rolleyes:Ти как си го представяш без грам поражения по майката ли? И въобще като цяло аз лично гледам по реално на нещата и прекаленото прехласване ми се вижда излишно. Всяка една майка преминава през този период- проскубване,отслабване и т.н. не виждам нищо ужасно в това,след известен период кучето си се възтановява нормално.Аз лично по бих се притеснила ако на мен ми покажат кучка в топ външен вид и ми кажат това е майката.
И за да не съм голословна това е майката когато бебетата и са на 20 дни

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  Vanila_2.jpg (50.86K)
    Брой сваляния: 1726
  • Прикачен файл  Vanila.jpg (51.2K)
    Брой сваляния: 1571

User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#7 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 09 November 2007 - 09:22 PM

Така по-може, щом има свидетели, че условията за кученцата и майка им са добри.
Съгласна съм, че майката е изтощена от кърменето на толкова малки, но условията отново не ми харесват. Това е положението - съдовете за храна и вода ме погнусяват и не смятам, че малки кученца трябва да ядат от там. Това е моето мнение, всеки има право да прави каквото си иска, но другите не са длъжни да го одобряват.

#8 Потребителят е офлайн   Wyvern Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 396
  • Регистрация: 03-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 09 November 2007 - 09:23 PM

Ами и аз бях там и условията са доста прилични. Водата се сменя поне два пъти на ден, а това което беше оприличено на корито за прасета се мие след всяко хранене. Мястото, където са малките се чисти всеки ден. А майката беше вързана поради две причини 1. защото в момента оградата на собственика е в ремонт и 2. малките вече преминават на твърда храна.
User's Signature

In Life only Death is certain.

#9 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2007 - 09:24 PM

Ама това наистина развъдник ли е ... :o та това си е чист кучкарник,как така са оставили 30 дневни кученца навън при кокошките  :rolleyes: защото и такова животно видях ...едно от бебетата лежеше в една дупка на цимента,а и Весела права си относно паничките за вода и храна  :(
За майката нормално и аз знам че доста се проскубват милите и слабеят,а и още нещо понеже Нортфейс каза "това че не са на теракота,прави ли ги по малко хъскита" ... а това че са с родословия и документи значи ли че трябва да живеят в свинярник едва ли не  :( не че нещо,но това е мое мнение!
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 09 November 2007 - 09:34 PM

Цитат

Ама това наистина развъдник ли е ... :o та това си е чист кучкарник,как така са оставили 30 дневни кученца навън при кокошките  :rolleyes: защото и такова животно видях ...едно от бебетата лежеше в една дупка на цимента,а и Весела права си относно паничките за вода и храна  :(
За майката нормално и аз знам че доста се проскубват милите и слабеят,а и още нещо понеже Нортфейс каза "това че не са на теракота,прави ли ги по малко хъскита" ... а това че са с родословия и документи значи ли че трябва да живеят в свинярник едва ли не  :( не че нещо,но това е мое мнение!

Ти не си добре,извинявай но там няма прасета дори в съседство. Моите бебета също живеят навън и аз се гордея с това! В развъдниците ,които съм била в Европа кучките раждат в пригодени вътрешни воалиери с нормална температура и след 25 ден имат достъп до оградена външна част.Това правя и аз.
А равъдниците,които съм посетила са не малко известни за нашата порода и собствениците им са доразани развъдчици,един от тях е и вет.лекар.
Както казах аз съм против крайните изказвания. ;)
Въщност и идеята ми за темата беше по скоро информативна,който иска ще отиде и ще види дали му изнася.Но в България явно е че нещата не могат да бътат просто така...
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#11 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2007 - 09:40 PM

Цитат

Цитат

Ама това наистина развъдник ли е ... :o та това си е чист кучкарник,как така са оставили 30 дневни кученца навън при кокошките  :rolleyes: защото и такова животно видях ...едно от бебетата лежеше в една дупка на цимента,а и Весела права си относно паничките за вода и храна  :(
За майката нормално и аз знам че доста се проскубват милите и слабеят,а и още нещо понеже Нортфейс каза "това че не са на теракота,прави ли ги по малко хъскита" ... а това че са с родословия и документи значи ли че трябва да живеят в свинярник едва ли не  :( не че нещо,но това е мое мнение!

Ти не си добре,извинявай но там няма прасета дори в съседство. Моите бебета също живеят навън и аз се гордея с това! В развъдниците ,които съм била в Европа кучките раждат в пригодени вътрешни воалиери с нормална температура и след 25 ден имат достъп до оградена външна част.Това правя и аз.
А равъдниците,които съм посетила са не малко известни за нашата порода и собствениците им са доразани развъдчици,един от тях е и вет.лекар.
Както казах аз съм против крайните изказвания. ;)
Не май ТИ не си добре  :huh: казах "свинярник-едва ли не!!!!" и всеки има право на мнение все пак,аз не бих оставила моите бебета в такава среда ;) ако ще незнам си кой известен развъдник да прави точно обратното,мразя да копирам някой и да се опитвам да достигна някакво ниво на базата на това което правят другите утвърдили се развъдници,знам че трябва да се учим от тези които вече са доказали се развъдчиц,нооо пак казвам защото се отклоних от темата малко.За мен това не са подходящи условия за тези мъници .... и може да няма точно прасета,НО кокошки да ... но защо пък не!! :blink:
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 09 November 2007 - 09:48 PM

kunigan   Мнението си е твое наистина и имаш право да го кажеш -макар нищо да не си видяла със собствените си очи наживо и според мен не можеш да кажеш къде са кучетата и къде кокошката.Може пък кокошката да е през две къщи или на 100 метра....
Както вече казах,който иска ще се обади,ще отиде лично да види и т.н. останалото е дъра-бъра. И смятам,че по горе съм описала съвсем нормални начини за отглеждане на малки кученца. В Европа /извън БГ / няма равъдници /над 3 кучета все пак.. / в апартаменти за сибирско хъски,сори.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#13 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2007 - 09:58 PM

Цитат

kunigan   Мнението си е твое наистина и имаш право да го кажеш -макар нищо да не си видяла със собствените си очи наживо и според мен не можеш да кажеш къде са кучетата и къде кокошката.Може пък кокошката да е през две къщи или на 100 метра....
Както вече казах,който иска ще се обади,ще отиде лично да види и т.н. останалото е дъра-бъра. И смятам,че по горе съм описала съвсем нормални начини за отглеждане на малки кученца. В Европа /извън БГ / няма равъдници /над 3 кучета все пак.. / в апартаменти за сибирско хъски,сори.
ми аз съм в къща имам и апартамент но бебоците никога не съм ги гледала навън ;) а и все пак,нали за това взимаш куче за да му осигориш най-добрите условия за живот ...пак казвам аз НЕ гледам от развъдниците в Европа и т.н винаги има място в една къща където да се отгледат нормално едни бебета,пак като пораснат даже ще им е по хубаво по двора и да гонят кокошките в случая  ;D
Дано са живи и здрави и случат на стопани  ;) :wub:
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 09 November 2007 - 10:28 PM

;)И за мен е важно като видя малки на оглед или при някое мое посещение да видя ,че са здрави,чистички и много обичани. А там видях това ,вярно не е категория лукс но се полагат усилия според възможностите,знам,че хората може да не си позволят всичко за себе си и децата си , в името на това кучето и малките да имат качествената храна и вет. обслужване. И в този дух да благодаря на Тони Паскова  /Paskova borzois / за вет. обслужване по малките.
А относно развъдниците в Европа аз лично съм черпила опит най- вече в това как се отранизира едно родилно помещение,къде ,как, осветление,настилка и т.н. И затова гледам реално на нещата.Видяла съм,че никой не изнежва кучетата,даже на мен са ми правили препоръка за намаляване на температурата при малките ;D и разни такива.А пък в Русия все си мислих,че малките бебета не си подават носа извън закритата част на воалиерата обаче какво се оказа вечер даже се налагало да ги прибират и заключват във вътрешната част за да не щъкат навън.
Наистина да са живи и здрави мъниците, една от девойките вече я чакат с нетърпение да порасне и да дойде в София :yahoo:
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#15 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 10 November 2007 - 01:46 PM

Цитат

По снимките си харесах това  :yahoo:
Иначе никак не съм очарована от условията, в които се гледат  :angry: :( :(
Две сладурчета май ще са дългокосмести до колкото виждам. Дано бързо си намерят нови стопани!


хммммм, на мене защо така не ми се отваря  :huh: :huh:
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#16 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 November 2007 - 10:29 PM

Кученцата могат да си живеят и в двора без проблем, стига там да няма други животни и кой да внесе зараза евентуално. Болестите, които са опасни рядко се намират в двора ей така. Въпреки, че птици и гризачи могат да пренесат всичко. За мен няма значение вътре или вън, по-важното е какви условия са им осигурени.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 November 2007 - 10:36 PM

А до сега казваше, че не трябвало.. :rolleyes:
Точно това ми казаха (че заразите не идват, ей така, от небето в двора), там беше много чисто. Единствените животни бяха майката-кучка и кученцата.

Ето снимки на кученцата (кучилото с Прешъс)+двор:
Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Снимките са правени от North face :wub: и са най-хубавите от кучилото, другите са правени с телефон и нищо не си личи общо взето.

#18 Потребителят е офлайн   Laikata Икона

  • MOD
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1629
  • Регистрация: 24-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 15 November 2007 - 09:12 PM

:yahoo:
User's Signature

ХУКНАЛ ДЖОНИ НАШ ДА ПИТА,КАК ДА СВИКНЕ СЪС ТРУДА,
НО СЕ СПЪНАЛ И ПОЛИТНАЛ,ЗЪРНАЛ МРАВКАТА В ПРАХА.

#19 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 November 2007 - 09:29 PM

Цитат

opa 4akai tova ne e za teb iskah da otgovorq na mnenieto deto nqkoi e pisal 4e koritoto bilo na prase
Ами аз го казах това за купата и още едно момиче,но в крайна сметка ти говориш за съвсем друго нещо,а именно за начина му на живот и за разходките...нещо което няма нищо общо с купите с вода и храна.
Ако си чел по внимателно,аз лично имах предвид,че едно бебЧе на 30тина дни не би трябвало да седи изобщо навън камо ли да пие от такива купи вода или да се храни.Все пак е нормално като при всяко едно бебе,било то човешко или кучешко да се спазва някаква хигиена ...за това и все пак я има третата ваксина която дава имунитет на кученцето и то може спокойно да се разхожда измежду други кучета и да пинне водичка дори от някоя кална локва ...ако е валяло,защото при разходка може да се случи.
Но аз лично не виждам смисъл преди третия месец защо трябва да се рискува и кучето да седи навън,било то и в двор които е поддържан и обесопасен ...все пак така или иначе ТО е навън,няма гаранция какво може да стане  ;) И това че е хъски,това че има дебело кожухче,това че е северно куче и обича снега и разходките пак не значи,че трябва да е на такова място.Има предостатъчно време да играете заедно,да се радвате един на друг и да се разхождате навън ...
И още нещо недей да мислиш,че едно хъски може да живее единствено и само в къща с двор,познавам доста хора които гледат любимците си в апартамент ...просто ако имаш желание,време и търпение на кучето няма да му направи впечатление къде живее....разходки в парка,каране на колело с него игри и т.н си е напълно достатъчно да изразходва цялата си енергия.Естествено не отричам,че и в къща би му било идеално защото когато си поиска може да се разходи,но не и едно БЕБЕ куче,просто за всичко си има време  ;)
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 21 November 2007 - 05:23 PM

Продължавам темата с актуална информация B)
В понеделник вечерта /19.11.2007г. / След изнервящо за нас чакане на 70 ден
Tyra Hera of Victris роди три прекрасни бебета от Arizona's Mountain White de la Vallee de Morava. Две черно - бяли момичета и едно пинто / бяло с черна ивица по гърба /момче. :yahoo:
Да са живи и здрави сладурчетата :wub: Слагам снимки на мама и татко :wub:

Прикачени файлове


User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

  • (48 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни