Dog.bg Форуми : Шампион на България

Към съдържанието

 
 
 
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шампион на България вече с 4 САС за 366 дни Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 August 2009 - 11:10 AM

Цитат
Титла Шампион на България

С решение на УС на БРФК титлата Шампион на България се добива след изпълняване на следните условия:
- минимум 4 титли САС
- получени от минимум трима различни съдии
- периодът между първата и последната титла да е минимум 366 дни.

Решението влиза в сила от 01.01.2010 г.

От сайта на БРФК


User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 30 August 2009 - 05:02 PM

Сега остава да се редуцират малко и изложбите, за да се позасили конкуренцията и току виж наистина титлата шампион на България стане титла с тежест и носеща престиж на кучетата които я притежават.
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#3 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 30 August 2009 - 07:09 PM

А, ТАКА!....... Бързайте сега да се запиште за първия най близък цац--Пловдив на 6 .09. 09. r_181.gif
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#4 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 30 August 2009 - 09:21 PM

Това е добра новина. smile.gif Така титлата Шампион на БГ ще стане по-ценна. Но киноложкият туризъм (Русия, Франция и т.н.) е възможно да понамалее, защото те са свикнали да дойдат и да се вземат каквото им трябва, а сега това ще се усложни. smile.gif Което пак е добре. И ако изложбите намалеят като бройка и промоции, хората ще започнат да оценяват CAC-a и CACIB-a повече, а не да участват и да го чакат все едно им е завещан, че и да се сърдят, ако не си го получат. smile.gif

#5 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 30 August 2009 - 10:15 PM

И аз съм " За" . Т.е. удобрявам. Иначе беше прекалено лесно( не че сега ще е кой знае колко по- трудно...)

#6 Потребителят е офлайн   lozev_1976 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 556
  • Регистрация: 03-November 07
  • Gender:Male
  • Location:ХАСКОВО

Публикувано: 30 August 2009 - 10:37 PM

tb_195.gif
Това е добра новина, крайно време беше !


#7 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Икона за мнението  Публикувано: 30 August 2009 - 10:58 PM

Цитат(Vesela_5 @ Aug 30 2009, 07:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Това е добра новина. smile.gif Така титлата Шампион на БГ ще стане по-ценна.понамале Но киноложкият туризъм (Русия, Франция и т.н.) е възможно да е, защото те са свикнали да дойдат и да се вземат каквото им трябва, а сега това ще се усложни. smile.gif Което пак е добре. И ако изложбите намалеят като бройка и промоции, хората ще започнат да оценяват CAC-a и CACIB-a повече, а не да участват и да го чакат все едно им е завещан, че и да се сърдят, ако не си го получат. smile.gif

Само за бг е тази новост ,,,,,,за Туризма си остават старите ни наредби !!!!
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#8 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 30 August 2009 - 11:07 PM

Цитат(Konan03 @ Aug 30 2009, 11:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Vesela_5 @ Aug 30 2009, 07:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Това е добра новина. smile.gif Така титлата Шампион на БГ ще стане по-ценна.понамале Но киноложкият туризъм (Русия, Франция и т.н.) е възможно да е, защото те са свикнали да дойдат и да се вземат каквото им трябва, а сега това ще се усложни. smile.gif Което пак е добре. И ако изложбите намалеят като бройка и промоции, хората ще започнат да оценяват CAC-a и CACIB-a повече, а не да участват и да го чакат все едно им е завещан, че и да се сърдят, ако не си го получат. smile.gif

Само за бг е тази новост ,,,,,,за Туризма си остават старите ни наредби !!!!


ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif Знаех си, че има врътка тука ... ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif Значи и вълка сит и агнето цяло ... нещо такова, нали?
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#9 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 31 August 2009 - 08:19 AM

Това не е редно, защото означава че българско куче ще получава титлата доста по-трудно и за по-дълъг период, отколкото да кажем руско куче участващо на промоционални изложби за 2 дни. Не трябва да има разлика от куче до куче относно условията.

#10 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 31 August 2009 - 10:04 AM

Ха, че то редно ли е така???
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#11 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 31 August 2009 - 01:37 PM

Цитат(Vesela_5 @ Aug 31 2009, 09:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Това не е редно, защото означава че българско куче ще получава титлата доста по-трудно и за по-дълъг период, отколкото да кажем руско куче участващо на промоционални изложби за 2 дни. Не трябва да има разлика от куче до куче относно условията.


Руското куче (а и всяко друго такова) ще получи този сертификат, без проблем, ако няма необходимата конкуренция. Ако само правилата бяха това, което ще направи титлата с тежест ... с мед да ги намажем. За да придобие една титла тежест, факторите са комплексни - освен правила, има още съдийски състав, конкуренция и цялостна организация.
Мисля, че в това отношение, в БГ има клубове, които могат да се похвалят с много добра дългогодишна работа в тази посока. Ще посоча само като пример - сегашната специалка на клуб "Дого аржентино" (доколкото си спомням, записани бяха около 80 кучета)- мисля, че клубът много упорито преследваше целта си и ако от БРФК решат да дадат на победителя или победителите в съответните класове, сертификат за шампион на БГ, въобще няма да се разсърдя или да го поставя под въпрос.

п.п. - Киноложкият туризъм вече не е толкова екзотично нещо и не е проблем точно на руските групи. Тях ги има навсякъде и не им е проблем да се организират да отидат където и да било, стига да има стиковане на дати и допълнителни фактори около пребиваването им, които ние все още не можем да предложим (поне според мен). Защо могат да отидат няколко пъти до Белгия или Люксембург, а до нас да не го направят, ако има смисъл?!
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#12 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 August 2009 - 02:51 PM

Цитат(DessyD @ Aug 31 2009, 11:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
... освен правила, има още съдийски състав, конкуренция и цялостна организация...



Абсолютно точно. През последните 2-3 години на CACIB изложбите съдят почти едни и същи съдии - ми нормално е хората да не ходят, докато за специалките някои клубове търсят едни от най-стойностните експерти по породата да съдийстват.
Така че е напълно нормално на специалката да има 80 догота, а на CACIB-a 1-2.

Но аз продължавам да си пея моята си песен 24-25 CACIB изложби за страна като България са прекалено много, а българските изложители стават все по-малко. Ето последните изложби в Банско - хубави, стегнати, но за съжаление без никаква конкуренция. А колко ли щяха да са изложителите, ако ги нямаше руснаци, украинци и румънци???.
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#13 Потребителят е офлайн   Горан Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 940
  • Регистрация: 25-March 07
  • Gender:Female
  • Location:Банско

Публикувано: 02 September 2009 - 10:34 PM

Цитат(vano @ Aug 31 2009, 01:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(DessyD @ Aug 31 2009, 11:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
... освен правила, има още съдийски състав, конкуренция и цялостна организация...



Абсолютно точно. През последните 2-3 години на CACIB изложбите съдят почти едни и същи съдии - ми нормално е хората да не ходят, докато за специалките някои клубове търсят едни от най-стойностните експерти по породата да съдийстват.
Така че е напълно нормално на специалката да има 80 догота, а на CACIB-a 1-2.

Но аз продължавам да си пея моята си песен 24-25 CACIB изложби за страна като България са прекалено много, а българските изложители стават все по-малко. Ето последните изложби в Банско - хубави, стегнати, но за съжаление без никаква конкуренция. А колко ли щяха да са изложителите, ако ги нямаше руснаци, украинци и румънци???.


Е, чак пък без никаква конкуренция.....българите имаме невероятната способност да омаловажаваме всичко хубаво ,изпадайки в някакави безумни крайности.Всички дето дават акъл за организация на изложби ,да вземат лично да организират Българска изложба ,да поканят хубави съдии,да им платят всички разходи(такъв е реда),да угодят на всички изложители,пък после ще си поговорим как се организира изложба в България ae_085.gif .Нямало конкуренция,дрън-дрън.....Да му се отще на човек направи нещо хубаво....

Прикачени файлове


User's Signature

Четирима са те ,все така ненаситни:Лешоядово гърло,уста на чакал ,маймунски ръце и очи на човек!

#14 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 September 2009 - 10:43 PM

Никога не съм казвал нищо против самата организация, даже казах че изложбите ми харесаха защото се проведоха много стегнато.
Но да казвате че по 1-2 кучета в порода и по 2-3 в група е конкуренция...

И немога да разбера защо трябваше да има 3 изложби, а не една???
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#15 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 02 September 2009 - 10:57 PM

Цитат(vano @ Aug 30 2009, 04:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Сега остава да се редуцират малко и изложбите, за да се позасили конкуренцията и току виж наистина титлата шампион на България стане титла с тежест и носеща престиж на кучетата които я притежават.


И аз така мисля. Тази новина е хубава. Браво!

#16 Потребителят е офлайн   the butcher Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 381
  • Регистрация: 03-November 08
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv

Публикувано: 03 September 2009 - 11:37 AM

интересна работа

#17 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 03 September 2009 - 11:51 AM

Цитат(vano @ Aug 31 2009, 03:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
А колко ли щяха да са изложителите, ако ги нямаше руснаци, украинци и румънци???.


Ей сега ще ги видим в Пловдив българските изложители. Обикновен С.А.С., никакви промоции и никакви руски, украински и прочее автобуси. Сега ще придобием някаква представа за нашите кучета. Това му е най-хубавато точно на тази ежегодна изложба - никога не е била обвързвана с нещо или с някой. Заповядайте!

п.п. - Не забравяйте, че тази изложба е "кадемлийска" ab_041.gif Повечето забележителни представители на породи в БГ са получавали своите първи отличия точно на тази изложба. ab_041.gif
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#18 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Публикувано: 03 September 2009 - 12:41 PM

Аз мисля, че това е начина да се приканят българските изложители да посещават родните ни изложби: Влизане в сила на решението "(4хСАС) за една година и един ден", спиране на "ПРиМОЦИИТЕ", редуциране броя на цацибите и стимулирането от там на киноложките дружества по места да правят повечко цацове, които после да имат някаква стойност. Защото в момента се получава така, че никой не посещава "обикновените" цацове заради титлите, а просто да се види с приятели, да се разходи, да школува някое младо куче и ей такива нещица. А пък на цацибите с промоцийките се гледа като "манна небесна", където едва ли не раздават е тъй на всекиму по някаква титла или сертификат. Юруш, давай на "офертата". Да, ама после почват и жалванията, ама видите ли те руснаците, французите и всички други чуждоземци вземат туй за каквото са дошли, пък на нас нищо не ни "дадоха" тез пусти съдии. Еми поняга стават и такива неща бих казал аз, какво търсите на такива изложби, където по презумция не сте желани. Те се правят за "туристите с псетата" от европата бе!

Много се надявам, че след влизането в сила на новото-старо изискване по придобиване титлата ШАМПИОН на БЪЛГАРИЯ ще се преустанови и ПРОМОЦИОНАЛНИЯТ НАЧИН за придобиване на тази титла. Лично аз обаче, не съм много обнадежден че нашата федерация ще "изпусне" приходите от този вид туризъм и може би ще се получи "двойна стандартизация" по придобиване на титлата. За Българи и за чуждестранни изложители с дълбоки джобчета. Но, ще видим дали ще стане така само след още няколко месеца!
User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Горан Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 940
  • Регистрация: 25-March 07
  • Gender:Female
  • Location:Банско

Публикувано: 03 September 2009 - 11:48 PM

Цитат(vano @ Sep 2 2009, 09:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Никога не съм казвал нищо против самата организация, даже казах че изложбите ми харесаха защото се проведоха много стегнато.
Но да казвате че по 1-2 кучета в порода и по 2-3 в група е конкуренция...

И немога да разбера защо трябваше да има 3 изложби, а не една???


Не мога да отговоря защо са три изложбите,това го решава БРФК.Това ,че са малко изложителите е отдавна ясно,но все пак като местни структури се опитваме да направим крачка напред ,като не се отказваме да помагаме в организацията на БГизложби.Аз лично никога ни съм подкрепяла промоциите на изложбите и съм ЗА новите правила за титлата шампион ae_085.gif .Интересен факт за мен като организатор е ,че редовни български изложители на изложбите в Банско са хора,които са жертви на междуличностни отношение в клубовете и участват като чужденци ud_009.gif .Независимо от проблемите,същите тези хора показват кучетата си по БГизложби ,печелят титли и стават шампиони.Надявам се ,на изложбите в Пловдив да има много български изложители и да покажем ,че Кинологията в България има бъдеще!
User's Signature

Четирима са те ,все така ненаситни:Лешоядово гърло,уста на чакал ,маймунски ръце и очи на човек!

#20 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Публикувано: 24 September 2009 - 10:51 PM

Големите породи това не ги засяга ,,,,,докато станат полово зрели за разплод и така,,,,, ще станат ш -ни бг , да му мислят тези с дребните породи ,които съзряват рано и в по ранни месеци ще е време да раждат без титли....хахаха! сами си го забихте като се зверихте ,че била лесна титлата шампион на БГ !!!!! x_194.gif
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни