Dog.bg Форуми : Шампион на България

Към съдържанието

 
 
 
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шампион на България вече с 4 САС за 366 дни Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Икона за мнението  Публикувано: 24 September 2009 - 11:04 PM

Цитат(Konan03 @ Sep 24 2009, 08:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Големите породи това не ги засяга ,,,,,докато станат полово зрели за разплод и така,,,,, ще станат ш -ни бг , да му мислят тези с дребните породи ,които съзряват рано и в по ранни месеци ще е време да раждат без титли....хахаха! сами си го забихте като се зверихте ,че била лесна титлата шампион на БГ !!!!! x_194.gif

Ех тоя Гаро бре, пак ги наговори едни..... ab_041.gif
User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   michael Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 07-February 05

Публикувано: 25 September 2009 - 01:50 AM

Цитат(Konan03 @ Sep 24 2009, 11:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Големите породи това не ги засяга ,,,,,докато станат полово зрели за разплод и така,,,,, ще станат ш -ни бг , да му мислят тези с дребните породи ,които съзряват рано и в по ранни месеци ще е време да раждат без титли....хахаха! сами си го забихте като се зверихте ,че била лесна титлата шампион на БГ !!!!! x_194.gif


Гаро, нищо лично към теб, просто поста ти провокира в мен следното:
Опс - едно въпросче: а нужно ли е задължително! кучето да е Шампион за да роди? Има задължителен минимален брой екстериорни оценки за да бъде допуснато до развъдна дейност. Така или иначе, независимо от това едро или дребно, поне едната от оценките е на възраст над 15 месеца. А за тези, които си мислят, че Шампионската титла е необходима ( по-лесно и по-скъпо ще им продаде кученцата) има и титла Млад шампион. Или тя не е достатъчно тежка? ab_041.gif
Нещо тази логика не ми допада! Хайде да си вземем по една кучка (две три...), да я направим Шампионка на 15+6=21 месеца, пък след това да ражда на воля "шампиончета" докато може...и колкото може, а за изложбите забравяме някак си ea_103.gif
Е, дори и в това отношение срокът от една година и 4 титли от трима различни съдии е по-добър. Ще са принудени милите "размножители" да си поддържат кученцата в изложбена кондиция по-дългичко време, ако държат на титлите. af_089.gif Ура, милите животинки може пък и да си спестят така някое и друго раждане!
А за дребосъчковците, за които е уж препоръчително да раждат по-раничко - ми раждат си веднъж, пък после си гонят титличките. Пак ще им спестим по нещичко.... me_065.gif

А иначе - с двете ръце съм "за" това усложняване на придобиването на Шампионска титла. Че нещо много такива "Шампиони" се навъдиха, че да се чудиш и маеш на какво пък отгоре е и Шампион... wa_048.gif



#23 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Публикувано: 25 September 2009 - 08:36 PM

Въпрос на амбиции за титоловане на родителите са целите на развъдчика не за по скъпа печалба като задължително ги правим ш-ни имам в пред вид , знам ,че 1 цац стига за производството на кученца както ни намомняте....... Ето хората продават ирл.вълкодави без родословни,без титли,без регистр.в брфк и клуба по 750Е с име на обявата "развъдник "е и ,пазар,,,,,аз не мога да им забраня,мога да се отлича с качество и профисионализъм ,титли,клубни,родословни родители на бъдещото родословно поколение АЗ СЪЩО СЪМ ЗА ПО ГОЛЯМА ТЕЖЕСТ НА ТИТЛАТА НЕ МЕЕ СТРАХ ОТ КОНКУРЕНЦИЯТА !
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#24 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 25 September 2009 - 09:12 PM

Това за тримата различни съдии е добре при положение, че се знае предварително поне 2-3 седмици, кой ще съди и после не се сменя съдията в последния момент. Ето сега за Добрич и Русе съдията за 5-та група беше неясен до последно. Изчаках последния краен срок за записване на кучетата и отново не знаех кой ще съди кучетата ми. Реших да не плащам вече предварително, а просто ако не ми хареса съдията да не ходя, знам че така не е правилно, но пък искам да знам за какво си давам парите. Сега ще си плащам по 5лв отгоре на куче, защото ще заплащам таксата в деня на изложбата, а това за 4 кучета са си вече 20лв и в случая винаги аз съм набутаната както и да постъпя. Нещо куца в системата, така си мисля! Трудно ще бъде събирането на 4 САС при 3 различни съдии.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#25 Потребителят е офлайн   paloma_blanka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 377
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 25 September 2009 - 09:17 PM

И аз съм "За" новите правила за Шампион на България. Не е нормално куче, което да се яви на една промоцийка да стане Шампион на България! Та нали след тази титла се отива с кучето в Сърбия, Македония и т.н., където има договори, на по една изложба и си има вече Шампион на 3-4 държави за има-няма шест месеца! Просто не е това начина, защото така освен качествените се титуловат и посредствени кучета.
Въпреки всичко титлите, не са от решаващо значение за качеството на кучето. Все пак, класирането се прави на база на субективното мнение на съдията. Най-важна е оценката, за да може да се даде сметка кои са плюсовете и минусите у кучето. smile.gif
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Публикувано: 25 September 2009 - 09:52 PM

Цитат(paloma_blanka @ Sep 25 2009, 08:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
И аз съм "За" новите правила за Шампион на България. Не е нормално куче, което да се яви на една промоцийка да стане Шампион на България! Та нали след тази титла се отива с кучето в Сърбия, Македония и т.н., където има договори, на по една изложба и си има вече Шампион на 3-4 държави за има-няма шест месеца! Просто не е това начина, защото така освен качествените се титуловат и посредствени кучета.
Въпреки всичко титлите, не са от решаващо значение за качеството на кучето. Все пак, класирането се прави на база на субективното мнение на съдията. Най-важна е оценката, за да може да се даде сметка кои са плюсовете и минусите у кучето. smile.gif

СЪГЛАСЕН НАПЪЛНО
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#27 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 September 2009 - 09:32 AM

Цитат(seska @ Sep 25 2009, 08:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Това за тримата различни съдии е добре при положение, че се знае предварително поне 2-3 седмици, кой ще съди и после не се сменя съдията в последния момент. Ето сега за Добрич и Русе съдията за 5-та група беше неясен до последно. Изчаках последния краен срок за записване на кучетата и отново не знаех кой ще съди кучетата ми. Реших да не плащам вече предварително, а просто ако не ми хареса съдията да не ходя, знам че така не е правилно, но пък искам да знам за какво си давам парите. Сега ще си плащам по 5лв отгоре на куче, защото ще заплащам таксата в деня на изложбата, а това за 4 кучета са си вече 20лв и в случая винаги аз съм набутаната както и да постъпя. Нещо куца в системата, така си мисля! Трудно ще бъде събирането на 4 САС при 3 различни съдии.


Ами то проблема не е че трябва да са трима различни съдии, а че не се знаят съдиите предварително. За мен не е нормално да се запише куче на изложба без да знаеш кой ще го съди.
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#28 Потребителят е офлайн   michael Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 07-February 05

Публикувано: 26 September 2009 - 02:18 PM

Да, не е нормално ... по света. У нас обаче е. А по света хората си записват кучетата на изложби не само за да бъдат оценени, а за да бъдат оценени от определени съдии! Опитните развъдчици и изложители дори знаят какъв тип кучета предпочита даден съдия и и в зависимост от това записват или не кучетата си за негова експертиза. Има развъдници, които държат кучета от няколко типа и ги редуват по изложбите в зависимост от "вкуса" на съдиите. Ама това по света... Да не говорим, че у нас има и "пренебрегнати" откъм разнообразие на съдии породи и породни групи. Има кучета с по 7-8 оценки от един и същи съдия. Веселба ab_041.gif

#29 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 15 October 2009 - 12:08 AM

Цитат
да му мислят тези с дребните породи ,които съзряват рано и в по ранни месеци ще е време да раждат без титли.

Кой е казал,че дребните породи съзряват по-бързо!!!!??АААААА-аа ,не така моля ви се!
В нашия клуб Северни кучета на официалната молба на 6 развъдника за малки породи-шпицови ,померани и един равъдник за хъските , да се диференцира и намали развъдната възраст за МЪЖКИТЕ кучета, която е 20/ДВАДЕСЕТ!!!/месеца, и се приложиха за пример развъдните правилници в Германия, родината на померана,Руската Федерация, Американската федерация, ни беше отговорено,че според мнението на професор от ВЕТЕРИНАРНИЯ ИНСТИТУТ в СТ.ЗАГОРА/СВЕТОВНО НЕИЗВЕСТНО КОЙ СИ в развъждането/иначе може и да си разбира от работата-не знам и не мога да го твърдя //, НЕ МОЖЕ ДА СЕ НАМАЛИ РАЗВЪДНАТА ВЪЗРАСТ!
ЯСНО ЛИ ВИ Е!?
Така че ,моля,моля ,не всявайте съмнения в стройната ни система от правила!
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#30 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 15 October 2009 - 12:15 AM

Цитат
А за дребосъчковците, за които е уж препоръчително да раждат по-раничко - ми раждат си веднъж, пък после си гонят титличките. Пак ще им спестим по нещичко....


Не мисля,че т.н.развъждачи ходят въобще на изложби,а какво имате предвид с горното ?Знаете ли ,че 2 мес.след раждане помераните се събличат изцяло и им трябват още 2 мес след това за да започнат да се обличат с нова козина?А това като съвпадне с годишното линеене-за каква изложба говорим тогава?
Вероятно има доста породи ,чиято специфика на развъждане ще бъде допълнително затрудняваща получаване на титлата,но какво от това?!
Предполагам,че това правило не е насочено срещу развъждачите , а просто е допълнително затрудняващо за получаване на титла,т.к.никой не е изложил мотивите на БРФК за това решение.
Което автоматично се обезмисля с т.н ,,промоционални изложби,,-в които за 1 пълна платена седмица/на която даже не е необходимо пълното ти участие,а само един ден от нея , получаваш титлата ШАМПИОН-просто си плащаш.

User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#31 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 20 October 2009 - 08:19 PM

Ще се повторя (понеже не бях видял темата) Доживяхме! ba_025.gif
Прочетох и коментарите, някой си бяха смешни :) Да се чуди човек, защо кучето трябва да е шампион за да ражда? :)
Трудното събиране на САС-ове, еми както се казва целта е не да бъде лесно, поне според мен. Също при "жестоката конкуренция", по ринговете няма да е кой знае колко трудно, да се получат 4-ри САС-а. В някой страни се дава само един САС за мъжки и женски за породата и не всички са шампиони, но това не пречи да има хубави кучета. Проблема с обяваването на съдиите си е сериозен и аз не сващам, защо е толкова трудно да се обявавят предварително. Преди години това се правеше и тук (колкото и странно да звучи) С темповете на промени, след 5-6 годни и това ще се случи, евентуално.

#32 Потребителят е офлайн   michael Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 07-February 05

Публикувано: 20 October 2009 - 11:17 PM

Цитат(Pomeran @ Oct 15 2009, 01:15 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат
А за дребосъчковците, за които е уж препоръчително да раждат по-раничко - ми раждат си веднъж, пък после си гонят титличките. Пак ще им спестим по нещичко....


Не мисля,че т.н.развъждачи ходят въобще на изложби,а какво имате предвид с горното ?Знаете ли ,че 2 мес.след раждане помераните се събличат изцяло и им трябват още 2 мес след това за да започнат да се обличат с нова козина?А това като съвпадне с годишното линеене-за каква изложба говорим тогава?
Вероятно има доста породи ,чиято специфика на развъждане ще бъде допълнително затрудняваща получаване на титлата,но какво от това?!
Предполагам,че това правило не е насочено срещу развъждачите , а просто е допълнително затрудняващо за получаване на титла,т.к.никой не е изложил мотивите на БРФК за това решение.
Което автоматично се обезмисля с т.н ,,промоционални изложби,,-в които за 1 пълна платена седмица/на която даже не е необходимо пълното ти участие,а само един ден от нея , получаваш титлата ШАМПИОН-просто си плащаш.


Знам, знам, че се събличат, и не само те, всички дългокосмести породи. А и късокосместите имат период на възстановяване след раждане и кърмене.
Но, понеже очевидно постовете ми не са разбрани, ще попитам: а какво е нужно да бъде едно куче за да стане Шампион на дадена държава? Не колко САС-а да има, а какви качества трябва да има?
Още една задачка: проверете изискванията за придобиване на шампионска титла в другите страни - членове на FCI.
Ако успеете да отговорите на тези въпроси, може и да ви се изясни до какво води "олекването" на шампионската титла у нас, а особено пък с промоционалните шампиони.
Схемата я бях казала по-горе: 15 месеца, 3хСАС за 6 (а на промоция и за един уикенд) = Шампион, а после раждане до дупка + нулева кондиция, нулеви грижи ееееееееее, пей сърце! Кому е нужно това? Хайде стига, наистина олекнахме прекалено много, подиграват ни се всички. Апропо, достатъчно достъпни са в интернет обосновано обяснени причините за да се изискват определен брой титли от определен брой съдии за определен срок, стига да потърси човек.

И понеже не се занимавам с дребни породи ще Ви попитам: а какви са основателните! причини да искате намаляване на минималната възраст за допускане до развъдна дейност на мъжките кучета "за малки породи-шпицови ,померани и един равъдник за хъските"? Разчитам на отговор, различен от "защото еди къде си така правят".

#33 Потребителят е офлайн   michael Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 07-February 05

Публикувано: 20 October 2009 - 11:30 PM

Цитат(Face @ Oct 20 2009, 09:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ще се повторя (понеже не бях видял темата) Доживяхме! ba_025.gif
Прочетох и коментарите, някой си бяха смешни :) Да се чуди човек, защо кучето трябва да е шампион за да ражда? :)
Трудното събиране на САС-ове, еми както се казва целта е не да бъде лесно, поне според мен. Също при "жестоката конкуренция", по ринговете няма да е кой знае колко трудно, да се получат 4-ри САС-а. В някой страни се дава само един САС за мъжки и женски за породата и не всички са шампиони, но това не пречи да има хубави кучета. Проблема с обяваването на съдиите си е сериозен и аз не сващам, защо е толкова трудно да се обявавят предварително. Преди години това се правеше и тук (колкото и странно да звучи) С темповете на промени, след 5-6 годни и това ще се случи, евентуално.


Face, ug_119.gif
М'чи те хората така! си поддържат високо качеството на кучетата, като не допускат "куцо кьораво и сакато" да става Шампион. Ама ние явно сме странни и интересни хора.... Що пък да не е всяко куче Шампион, да въди Шампиончета, че може и по няколко пъти да е Шампион мулти мега ултра, с една две-изложбички - келепир да има ab_041.gif

#34 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 October 2009 - 08:35 AM

Цитат(Face @ Oct 20 2009, 07:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Също при "жестоката конкуренция", по ринговете няма да е кой знае колко трудно, да се получат 4-ри САС-а.


Абсолютно.
При положение, че в БГ се провеждат около 30-40 изложби годишно (за 2010 само обявените CACIB изложбите са 28, засега) и при жестоката конкуренция, рядко надхвърляща 1-2 кучета в клас е направо непосилно, дадено куче да стане шампион. Да не говорим че и отличните оценки при нас се раздават като топъл хляб.
Аз го бях казал някъде из постовете - всяко що годе читаво куче в БГ рано или късно става шампион.

Колкото и да ми е неприятно, факт е че все повече киноложките изложби в БГ се превръщат от празник за кучета и техните собственици в събития за събиране на CAC-ове и CACIB- и. И ако някой не вземе "полагащото" му се на дадена изложба се почва - ама то така, ама онака, ама съдиите нестават, ама изложбата нестава и т.н.

User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#35 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 21 October 2009 - 09:04 AM

Проблемът идва и от това, че повечето клубове са поставили като условие за допускане до развъждане именно оценка от изложба. Това е донякъде логично, но в значителен брой страни кучетата се допускат до развъждане след "изпит", който се прави от комисия по определени показатели, медицински изследвания, послушание или социализация, а не по описания. Оценките от изложби са само добълнение към този процес. Така или иначе е добре да има по-дълъг срок за покриване на шампионат, въпреки, че при нашите условия (както вече се спомена) дори срокът не е проблем.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#36 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 October 2009 - 11:06 AM

Цитат(DessyD @ Oct 21 2009, 08:04 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Проблемът идва и от това, че повечето клубове са поставили като условие за допускане до развъждане именно оценка от изложба. Това е донякъде логично, но в значителен брой страни кучетата се допускат до развъждане след "изпит", който се прави от комисия по определени показатели, медицински изследвания, послушание или социализация, а не по описания. Оценките от изложби са само добълнение към този процес. Така или иначе е добре да има по-дълъг срок за покриване на шампионат, въпреки, че при нашите условия (както вече се спомена) дори срокът не е проблем.


Това също е интересна тема.

Според мен тези оценки са доста субективни, особено ако се дават от съдия, който не е специалист за породата, която отсъжда. Мойте уважения към all-round съдиите, но едва ли човек би могъл да разбира от тънкостите на всички породи. Според мен дали едно куче трябва да е в разплод или не, трябва да се определя единствено от оценки дадени на специализирани изложби, или от съдии специалисти за дадената порода (но това си е само мое лично мнение smile.gif , да не вземете сега да го направите национален проблем ab_041.gif )


User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#37 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 October 2009 - 06:16 PM

И аз смятам, че трябва да има нови правила. Вече още малко куцо, къораво и сакато може да стане шампион на България (нямам в предвид буквално, разбира се). Колкото до съдиите-аз спрях да си водя кучето по изложби, защото го съдят все едни и същи съдии.. Нека да е по-трудно-така и постигнатите успехи ще са по-сладки! smile.gif
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 October 2009 - 06:23 PM

Цитат(Eva-Buddah @ Oct 21 2009, 05:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
И аз смятам, че трябва да има нови правила. Вече още малко куцо, къораво и сакато може да стане шампион на България (нямам в предвид буквално, разбира се). Колкото до съдиите-аз спрях да си водя кучето по изложби, защото го съдят все едни и същи съдии.. Нека да е по-трудно-така и постигнатите успехи ще са по-сладки! smile.gif

ba_025.gif
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#39 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Икона за мнението  Публикувано: 19 November 2009 - 08:48 PM

Aз пък съжалявам ,че от 100 приказки тук ми убегна да си направя Лейдито шн на БГ при последната промоция за годината 14-15 ноември! Новото положение е от новата година!!!!!!!!!!!!!!!!!Свърши таяяя ,у че съм прост.
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#40 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 20 November 2009 - 11:01 AM

Цитат(Konan03 @ Nov 19 2009, 06:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aз пък съжалявам ,че от 100 приказки тук ми убегна да си направя Лейдито шн на БГ при последната промоция за годината 14-15 ноември! Новото положение е от новата година!!!!!!!!!!!!!!!!!Свърши таяяя ,у че съм прост.


Кво си се закъхарил - при положение че в БГ има около 40-50 изложби за година, а вълкодавите са 4-5, все ще я направиш шампион. Пък ако не стане, какво - ще я изхвърлиш ли. smile.gif
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни