Dog.bg Форуми : два котака в къщи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

два котака в къщи

#1 Потребителят е офлайн   redcarfan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 07-September 09

Публикувано: 07 September 2009 - 05:43 PM

Имам два котака в къщи,от вчера по-малкия на възраст направо полудя.... Скача върху другия със злоба,не на играи направо ще му извади очите.. Видимо не е рзгонен,преди това бяха приятели. Какво може да му е станало?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Tara.. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 349
  • Регистрация: 06-June 09
  • Gender:Female

Публикувано: 08 September 2009 - 01:28 PM

Цитат(redcarfan @ Sep 7 2009, 06:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Имам два котака в къщи,от вчера по-малкия на възраст направо полудя.... Скача върху другия със злоба,не на играи направо ще му извади очите.. Видимо не е рзгонен,преди това бяха приятели. Какво може да му е станало?

Имам същия проблем, големия е на 5 години, малкия на половин година (и малко отгоре). На дъртьо не му се мърда, но онзи скача и го хапе за врата, дебне го .. А на другия не му е забавно ab_041.gif Иска игра явно, но нашия поне я изразходва после с кучето ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   gamina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 408
  • Регистрация: 06-June 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 September 2009 - 12:39 AM

Водят битка за територията, малкият е решил, че може да става шеф ab_041.gif
Рано или късно ще се разберат кой е старшия и ще заживеят пак в съгласие ;)
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Ewa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 12-September 09

Публикувано: 12 September 2009 - 01:13 PM

Здравейте!!
имам котка от 4-5 години, мъжкар, взех го още като мъник...
но тия дни реших,че искам пак малко коте /няма кво да се лъжем - пъти по-сладки са :] / и да е черно...рових из нета и т.н. , но накрая намерих едно невероятно сладко и най-важното супер игриво черничко...днес го взех,изкъпах го, сега се суши;]...
по-големият първо го гледаше с недоверие,малко уплашен...вече проявява любопитство...ходи там където е бил по-малкия и души...
вярно че от половин-един час са заедно, но искам да направя всичко възможно още от самото начало да свикнат заедно,да не се бият, мразят,карат и тн...който има опит в това, моля нека ми пише..
мн ще съм ви благодарна :]]]
P.S.: Опитвам се да обръщам внимание и на 2мата - единият за да не ревнува, другия пък да не го е шубе...някакви трикчета да ги сприятеля ????

#5 Потребителят е офлайн   MPZ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 18-September 09

Публикувано: 18 September 2009 - 10:59 AM

Цитат(Ewa @ Sep 12 2009, 02:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте!!
имам котка от 4-5 години, мъжкар, взех го още като мъник...
но тия дни реших,че искам пак малко коте /няма кво да се лъжем - пъти по-сладки са :] / и да е черно...рових из нета и т.н. , но накрая намерих едно невероятно сладко и най-важното супер игриво черничко...днес го взех,изкъпах го, сега се суши;]...
по-големият първо го гледаше с недоверие,малко уплашен...вече проявява любопитство...ходи там където е бил по-малкия и души...
вярно че от половин-един час са заедно, но искам да направя всичко възможно още от самото начало да свикнат заедно,да не се бият, мразят,карат и тн...който има опит в това, моля нека ми пише..
мн ще съм ви благодарна :]]]
P.S.: Опитвам се да обръщам внимание и на 2мата - единият за да не ревнува, другия пък да не го е шубе...някакви трикчета да ги сприятеля ????



Здравей, за да могат да свикнат по-бързо един с друг трябва да ги сложиш в различни стаи на жилището. Така и двамата ще се надушат и ще се подготвят психически. Това разделение трябва да трае поне 2 дни и след това ги срещаш. Те по принцип котките трудни възпиемат други котки, имат предвид, че трябва време, но ще стане:))
Успех:)

#6 Потребителят е офлайн   Barty Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 13-October 06

Публикувано: 24 September 2009 - 10:58 AM

Прикачена снимкаПрикачена снимкаЗдраве
йте! Когато си взех второто коте, то беше малко, а големият котарак на две години. Първите два дена когато малкото коте любопитно приближаваше големия котарак той само му съскаше. Следващите два дена големия котарак тръгна да души и да обикаля около котето, но сега то му съскаше. На петия ден бяха приятели.

#7 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2009 - 12:00 PM

Цитат(redcarfan @ Sep 7 2009, 06:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Имам два котака в къщи,от вчера по-малкия на възраст направо полудя.... Скача върху другия със злоба,не на играи направо ще му извади очите.. Видимо не е рзгонен,преди това бяха приятели. Какво може да му е станало?

Привет!
И при мен го имаше този момент - случва се когато по-мъничкия се опитва да стане тартор и да покаже на дъртьото, че е втори вече в къщата.
Ще се разбератр няма страшно. ОК ,може и да се позбиват известно време, но обикновено изглежда и най-вече звучи по-страшно, отколкото е всъщност.
Пожелавам успех на всички ви!
Голяма е веселба иначе - няма съмнение! ab_041.gif
при мен са 4 броя wub.gif
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 September 2009 - 08:12 AM

хормоните действат. това е.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни