Dog.bg Форуми : Нужда от съвети

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нужда от съвети Място за всякакви питания за породата

#1 Потребителят е офлайн   manager Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 08-September 09
  • Gender:Female
  • Location:mezdra

Публикувано: 08 September 2009 - 08:27 PM

smile.gif Привети на всички!
От скоро имам стаф-за първи път отглеждам тази порода-след коли и немски дог af_089.gif ,и затова имам нужда от малко съвети!Приемам всичко което ми се подаде за да отгледам моета умница както трябва!На първо време имам нужда от съвет как да я накарам да не ме дърпа когато е с каишката-нали ще става все по-голяма......Всъщност ще съм благодарна на всякъкви съвети tb_195.gif

#2 Потребителят е офлайн   д-р Светла Колева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 358
  • Регистрация: 09-January 09
  • Location:Варна

Публикувано: 09 September 2009 - 04:18 PM

Здравейте,
Добре дошли при нас ! Да Ви е жива и здрава малката - ще може ли да ни пазкажете малко повече за нея ?
Ще се радвам да видя нейни снимки.
Относно Вашият въпрос :
http://forum.dog.bg/-t3481.html


#3 Потребителят е офлайн   manager Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 08-September 09
  • Gender:Female
  • Location:mezdra

Икона за мнението  Публикувано: 09 September 2009 - 07:13 PM

Много ви благодаря за топлото посрещане!
Понеже за първи път участвам в какъвто и да е форум,ще се опитам да прикача снимки на моета сладурана Рокси:),но ако не стана ще ме извините wub.gif
Родена е на 28.05.09г.И майката и бащата са стафове-но нямаме родословие-честно казано това не ни разубеди да не я вземем!А и тя сама си ни избра ae_085.gif Вече си имаме всички ваксини,остана другата седмица да направим само годишната!И ще си получим медальона че сме изцяло здрави:)
Имаме само една малка подробност която някой отричат-отрязахме и ушите-но в интерес на истината така стана още по-красива smile.gif
Имам един малък въпрос:Моят син е доста нетърпелив и помоли да ви попитам-кога точно кучето започва да расте на височина по видно-явно сега му се струва че расте бавно?Аз лично все си мисля че като порасне той малко по-трудно ще я удържа ab_041.gif
А това е нашето малко съкровище!!!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#4 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 09 September 2009 - 08:33 PM

Голямо е сладурче! Да ви е жива и здрава,и много хубави моменти заедно ви пожелавам! wub.gif

User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

#5 Потребителят е офлайн   iv_hari Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 20-September 09
  • Gender:Male

Публикувано: 20 September 2009 - 01:42 PM

Zdraveite,eto ni i nas.V momenta sme po4ti na 6 meseca i sme majkari.Imame edin problem i molim nqkoi s pove4ko opit da ni posavetva.Ot vreme na vreme ni izlizat papki po korem4eto,a posledniq pat i otstrani po tqloto.Vazmojno li e da sa vsledstvie na 4esto kapane?predvaritelno blagodarq za vnimanieto smile.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#6 Потребителят е офлайн   Jay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 68
  • Регистрация: 05-May 09
  • Gender:Male

Публикувано: 28 September 2009 - 07:30 PM

оф писна ми един след друг проблем с моито зверче .. rf_011.gif изкара грипа.. пооправи се проблема с кръвта в изпражненията ..а сега пк неиска да яде и не му се играе навън.. само ако се раздвижи нещо е да се поклати на някоя наборка на полянката иначе да си играе с някое куче .. мнооого рядко за много кратко.. да добава че неиска да яде от днес иначе от преди няколко дни съм започнал да му сменям храната..постепенно..и сега няма апетит нито към старата храна нито към новата.. 1 на нощ тея дни се беше случило да беше повърнал ама това само 1 път..

#7 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 28 September 2009 - 08:05 PM

Малко куче да не иска да яде и да играе.. приеми нещата сериозно. Каква е диагнозата - поглъщал ли е нещо, кога спря апетита, когато смени храните или преди това. С какво храниш, и какво даваш допълнително от храната. Даваш ли му играчки, които може да накъса на парченца и да погълне? Не съм чувала за кучешки "грип", каква е точната диагноза. Кръв в изпражненията може да означава точно че някакъв предмет е наранил нещо в храносмилателната система и затова има кръв. А щом и повръща, значи нещо му дразни стомаха или могат да бъдат още хиляди причини!

#8 Потребителят е офлайн   manager Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 08-September 09
  • Gender:Female
  • Location:mezdra

Публикувано: 28 September 2009 - 08:22 PM

Аз за един кратък момент имах подобен проблем с моета бебочка,пънеше ми се и не искаше да яде почти нищо затова я надхитрих!Когато и сипя гранули на ситно вътре и нарязвам някаква хубава мръвка или саламче и ги обърквам заедно-така като надуши по-различното и покрай него хапва и своето-нищо че само допреди секунди му се е мръщела!Незнам какво е мнението ви за консервите но от време на време и купувам едни италиански които са си с цели пърчета месо-направо си умира за тях!!!Не се отказвай да пробваш всичко и повече...........обич!Те са страшни глезунковци!
А ето я и моета бебочка която днес прави 4 месеца!!!! af_089.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#9 Потребителят е офлайн   grisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 17-July 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 September 2009 - 08:25 PM

Не мога да се включа адекватно с някой добър съвет, защото знам колкото теб......
Мога само да ти кажа да отидеш незабавно при друг лекар още утре.....това знам защо го казвам..........
Стискам палци на Хеки да се оправи по бързо, той е много силно и здраво куче!
User's Signature


"Господи, помогни ми да простя на враговете си, защото тия копеленца вообще не го заслужават!"

#10 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 September 2009 - 08:30 PM

Аз мисля, че всяко едно куче има моменти, в които не иска да яде. Нещо като почивка. Не е проблем, няма да заслабне от това. Ако обаче продължава прекалено дълго трябва да се потърси лекарска помощ. Идеята с добавки към гранулите също става може да се замени и с бульон - телешки или пилешки, колкото по "ароматен", толкова по-добре.... smile.gif smile.gif smile.gif
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   grisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 17-July 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 29 September 2009 - 08:58 PM

Цитат(manager @ Sep 8 2009, 08:27 PM) <{POST_SNAPBACK}>
smile.gif Привети на всички!
От скоро имам стаф-за първи път отглеждам тази порода-след коли и немски дог af_089.gif ,и затова имам нужда от малко съвети!Приемам всичко което ми се подаде за да отгледам моета умница както трябва!На първо време имам нужда от съвет как да я накарам да не ме дърпа когато е с каишката-нали ще става все по-голяма......Всъщност ще съм благодарна на всякъкви съвети tb_195.gif


Добре дошли и от нас с малко закъснение!!! Малката много прилича на Арис по разцветка......страхотна е!!! wub.gif wub.gif wub.gif
Що се отнася за дърпането и ние го имахме тоя проблем, но вече почна да поотшумява!!!!
Нас ни посъветваха (и тук е мястото да Б Л А Г О Д А Р И М на bulldogmen и на всички който ни помагаха с добрите си съвети ) като ходим да го държим по откъсо с кайшката плътно до нас !!!! Дано помогне и при вас! Успех!!!!
User's Signature


"Господи, помогни ми да простя на враговете си, защото тия копеленца вообще не го заслужават!"

#12 Потребителят е офлайн   manager Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 08-September 09
  • Gender:Female
  • Location:mezdra

Икона за мнението  Публикувано: 02 October 2009 - 01:20 PM

Привет на всички които отглеждат стафчета!
Имам нужда от професионалният ви поглед!Не държа че имам стаф с родословие-подрен ми е от мой близък който отглежда една страхотнаСтаф дама!Бащата също е стаф-уви обучаван за страховити истории!Обаче напоследък с половинката в къщи стигаме до много спорове относно това дали наистина расте като един добър стаф!Не искам да правя сравнения с стандартите за породата защото както жече казах е без родословие ea_103.gif Обаче аз си я обожавам wub.gif
Та моля ви вие които разбирате повече от мен погледнете я и ми кажете ако нещо не ви харесва,че само ми се говори,че опашката май била дълга,че май не растяла добре не серазвивал гръдният и кош и все такива неща!!!!!Имам спешна нужда да защитя кучето си но като един "пионер",нямам достатъчно силни доводи подкрепени с факти-въпреки че изчетох почти всичко от форума!А всички знаем колко е важно да докажем на половинките си своета правота!
Благодаря ви предварително re_037.gif
Ето и някой наши снимки:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#13 Потребителят е офлайн   MartinEden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 27-August 08

Публикувано: 02 October 2009 - 04:07 PM

Отиди на изложба и там на място се запиши за експертна оценка.
Имай предвид, че изложбните към ФЦИ и други се организират от едни федерации създадени от хора, уж с общи интереси и намерени, обикновено добри и безпристрастни на теория.
Тези хора са се потрудили да въведат правила и стандарти.
Знай че това не е задължително и е само по тяхна преценка, все още са неправителствени организации и технитре правила засягат само тях и никой друг. Демек ти имаш куче извън тая федерация, развъдено по съседски без правила, не очаквай дори да е добро, да има бъдеще, понеже родословието е важна информация и не е за подценяване.
Т. е за тях това е правилно или не, но извън тяхната организация на никой не му пука.
Всичко в този живот е относително - всяка истина е относителна според момента на възприемане на съответния човек с неговия потенциал от знания и намерения.
Демек, ако искаш расово куче да си чел и информирал преди да си го взел.
Тук форума е ориентиран към ФЦИ съответно колкото и да е хубаво това куче на никой не му пука щом няма легитимно родословие. или инак казано от учтивост можеш да получиш одобрения, но знай че е само от учтивост.
Куче се взима и се гледа безкористно, ако търсиш одобрения не е добре тая работа.
Айде следващия път чети и избирай, сигурен съм, че ще направиш правилния избор, след като си напълно осведомен по всички въпроси и няма да имаш нужда от чужди мнения.
Живи и здрави това е най-важното. flagbg.gif

Щом не те бърка има ли няма ли родословие и сте стигнали до тук да спорите с половинката, явно нещо не сте се разбрали предварително, случва се кучето да не е хубаво и с родословие, човек трябва да е подготвен и наясно.
Така че иди на една оценка ама на добър съдия и ще ти кажат.
Обикновено не мнения от форума, а изложбите са и трябва да бъдат коректив. Такова е тяхното предназначение.
Там трябва да е професионалната помощ, а не във форума по снимки!!!
Приемат се кучета без родословие само за експертна оценка, обикновено след като минат другите!!!
Все пак струвя няколко си лева тая работа af_089.gif

#14 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 October 2009 - 09:30 PM

Цитат(MartinEden @ Oct 2 2009, 05:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Т. е за тях това е правилно или не, но извън тяхната организация на никой не му пука.
Всичко в този живот е относително - всяка истина е относителна според момента на възприемане на съответния човек с неговия потенциал от знания и намерения.
Демек, ако искаш расово куче да си чел и информирал преди да си го взел.
Тук форума е ориентиран към ФЦИ съответно колкото и да е хубаво това куче на никой не му пука щом няма легитимно родословие. или инак казано от учтивост можеш да получиш одобрения, но знай че е само от учтивост.

Така че иди на една оценка ама на добър съдия и ще ти кажат.
Обикновено не мнения от форума, а изложбите са и трябва да бъдат коректив. Такова е тяхното предназначение.
Там трябва да е професионалната помощ, а не във форума по снимки!!!


Има и истина в написаното, но повечето е тенденциозно поднесено. Истина е това, че това е твоето куче и само това по себе си е достатъчно то да е най-хубавото куче на света! Всичко останало обаче, което поставяш като въпроси е добре да се знае - правилното хранене, правилното обучение и правилното общо развитие на кучето. Не може да се претендира, че тук те са поднесене изключително изчерпателно или се дават универсални панецеии. Такива няма за всяко отделно куче, те са индивидуални. На мен лично ми се струва, че кучето ви за сега се развива добре.
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   manager Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 08-September 09
  • Gender:Female
  • Location:mezdra

Публикувано: 03 October 2009 - 08:39 AM

Много ти благодаря за милите думи!И все пак наистина би ми било интересно да разбера ако ме срещнеш на улицата и ме попиташ за породата,и аз ти кажаче е стаф,би ли ми повярвал или би се усъмнил!?Сигурно някъде някога някой ми се е поизсмял зад гърба ud_009.gif ,когато съм казал че разхогдам стафче!!! dog.gif

#16 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 October 2009 - 07:40 AM

Каквото и да си говорите в къщи, каквото и да ти говорят на улицата нали не забравяте, че това си е вашето куче и именно за това то е най-прекрасното на света?! ae_085.gif ae_085.gif ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   MartinEden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 27-August 08

Публикувано: 08 October 2009 - 04:39 PM

Точно така... а и не забравяй че на никой не му пука, а и на кучето не му пука как изглежда oe_137.gif Света е пълен с хиляди животинки които се нуждаят от любов....... oe_137.gif Не се замисляйте толкова, просто го гушкайте и се радвайте взаимно, че да не идете в другата крайност. Каквото е такова zi_182.gif Всичко е в главата на хората, ако продължавате да се интересувате от чуждо мнение, ще чуета всякакви мнения, а не само това което ви се иска. eyes.gif

#18 Потребителят е офлайн   grisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 17-July 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 October 2009 - 08:35 PM

Имам нужда от добър съвет и се обращам към ВСИЧКИ!!!!
Тук в Германия кърлежите изобилстват......Обезпаризитихме го с Frontline, но ефект НЯМА!!!
Предложете ни продукт, с ефикасно действие !!!!
User's Signature


"Господи, помогни ми да простя на враговете си, защото тия копеленца вообще не го заслужават!"

#19 Потребителят е офлайн   bulldogmen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1996
  • Регистрация: 14-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Velingrad

Публикувано: 19 October 2009 - 08:47 PM

Има специални каишки съдържащи "Амитраз" ae_085.gif .Потърсете ги при вета ! smile.gif
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА АНГЛИЙСКИ БУЛДОГ И АМЕРИКАНСКИ СТАФОРДШИР ТЕРИЕР www.desirefortouch.com
Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 October 2009 - 09:07 PM

Може да пробвате и с "Адвантикс" на концерна "Байер".
User's Signature

Качена снимка

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни