Dog.bg Форуми : Нов, ваш почитател.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нов, ваш почитател.

#1 Потребителят е офлайн   LusilSorel Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 27-April 06

Публикувано: 14 September 2009 - 08:43 AM

Здравейте,

Същата тема я поставих и в друг форум, но сметнах за необходимо да попитам и тук.

Пиша в този форум от името на женами, която днес стана собственик на няколко Кили рибки, които тя страшно много обожава. Поради тази причина, че тя само им се любува, а основните задължения по отглеждането им ще паднат на мен, ще си отворя тази тема тук и ще задавам въпроси към компетентните представители на вашето общество.
Извинявам се, но не се представих, казвам се Людмил и съм нейният съпруг.

Днеска, на търгът на МЕЖДУНАРОДНА КИЛИ ИЗЛОЖБА КАБ 2009, се сдобихме с
1. - Nothobranchius Rachovii Beira 98 - 6 бр. 3м/3ж
и
2. - Nothobranchius sp.aff. furzeri MZCS Save 08/108 - 2 бр. 1м/1ж

снимки ще ви пусна по-късно като се поокопитят рибките.

Първоначално мислех да ги вкарам и 8-те в един общ 80 литров аквариум, но после реших да ги отделя в отделни аквриуми като първите ги сложих в 23 литров аквариум, а вторите в 14 литров.
И двата аквариума са аранжирани с черен грунд, някое друго стръкче растениеи камъче за аерация без филтър, което съм поставил на повърхноста и съм пуснал аерацията на слаби обороти.
Понеже съм доста заклет цихлидар и се занимавам от доста време само с африкански цихлиди от езерото Танганика, един друг въпрос страшно много ме терзае, а имено как тези рибки се справят с НИТРИТИТЕ и НИТРАТИТЕ. Питам ви за тях, понеже днеска стартирах и двата аквариума и сложих рибките в тях, това ще им се отрази ли пакубно като при цихлидите или ще се справят с високите количества на НИТРИТИТЕ, които нива ще се увеличават с часове, като се има в предвид, че в тези малки аквариумчета няма вътрешен или външен филтър със субстракт, който да приютява бактериите, които превръщат силно токсичните Нитрити в по безобидните Нитрати?

Това засега ми е пръвията впърос и ако има нещо, което съм сгрешил или пък не съм направил както трябва с удоволствие ще приема критиките Ви и препоръките за отстраняване на проблемите.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни