Dog.bg Форуми : Булмастиф

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (32 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Булмастиф

#81 Потребителят е офлайн   m_dyakova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 01-November 05
  • Location:Варна

Публикувано: 04 July 2006 - 12:59 PM

Цитат

И аз искам някой да ми подари мастиф ама нямаааа oleeee drink

Еееее, чак пък и подари... oleeee b) НО ще те имам в предвид и ако излезе интересен вариант за теб - непременно ще ти пиша!
Между другото скоро ще има заплождане на Тара (дето е без документи) - виж на предната страница. Това е варианта, за който ти говорех - че кучетата са разкошни, но нямат право на "пълно рододсловие", поне докато не намерим произхода на Тара...
Кучето на Sisinka - Киара също е от първото кучило на Тара. Можеш да видиш по-напред и други снимки на Акбар, Макс и Киара... 1super

#82 Потребителят е офлайн   Napoletano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 29-June 06

Публикувано: 04 July 2006 - 01:14 PM

Страхотно! Родословието въобще не е важно за мен :) Надявам се да ми пишеш, някое мъжко мастифче да си взема :D Че двора ми доста опустя :( Дори вчера видях КОТКА (знам - ужасно е) да ми спи на колата a)

#83 Потребителят е офлайн   Sisinka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 17-May 06

Публикувано: 04 July 2006 - 03:02 PM

Дам и аз разбрах,че Таричка пак ще става майка.Дано този път да няма проблеми както миналия и ясички кученца да са живи и здрави :)
А родословието на Тара има ли някакви новости или все още нищо не се знае?
Уроците на Киара вървят много добре.Вече минахме един курс и наистина има голяма разлика в поведението й.Проблем е само,че е голям инат и понякога се опитва да показва характер.За съжаление не можем да постигнем успех в комуникацията с другите кучета.Просто е много доминантна,дори и с мъжки кучета се бие,тоест напада ги...а ако те и се предават започва да им се клати по гърбовете bl)
Руми ме посуветва да и сложа наморник,но на мен много не ми се иска....ще я изчакам още малко,дано се поукроти b)
Napoletano определено няма да съжаляваш ако си вземеш Булмастифче,много красиви и умни кучета са :)))

#84 Потребителят е офлайн   Napoletano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 29-June 06

Публикувано: 04 July 2006 - 03:27 PM

Защо вместо да я водиш на уроци не прочетеш малко повече литература по въпроса. Аз никога не съм си давал кучето на друг да го възпитава. Верно не решаваше кръстословици, но си беше възпитано n)

#85 Потребителят е офлайн   m_dyakova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 01-November 05
  • Location:Варна

Публикувано: 05 July 2006 - 06:00 AM

Цитат

Дори вчера видях КОТКА (знам - ужасно е) да ми спи на колата  a)

b) Eeee, котките не са толкова ужасно нещо - хайде сега пък ти... c)
Нашите булмастифи са израснали с едно прекрасно създание - котката Рошел (от "рошава" l) ). Даже може да се каже, че тя ги е отгледала и възпитавала - сега на е 10 г....
Качена снимка
1999 г. - с Рошел на разходка в Морската градина и булмастифа Фета (Alice) и "тигровия дог" Тара ;)

Качена снимка


Това е нещо много полезно за едно куче - да може да комуникира и с др. видове животни! Още повече за куче за охрана! Че нали крадеца, като влезе и пусне котка - кучето след нея и той спокойно ще си свърши работата... ouu
А да не говорим, че котките могат да бъдат и доста опасни и да наранят кучето ни, когато то ги нападне, докато бранят живота си... s)
А ако тръгнат да гонят котка на улицата? Знаеш ли, колко случай знам за блъснато куче от кола на оживена улица, точно поради тази причина... s)

Така че, моя съвет е - възпитавайте кучетата си в любов към котките! w)

А това клипче е специален поздрав за Napolitano и Bullman (и Клифчо) - става дума за... КОТКИ ! super best
Приятно гледане! ;)

#86 Потребителят е офлайн   Napoletano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 29-June 06

Публикувано: 05 July 2006 - 08:42 AM

Само веднъж видях старото си куче да скимти и да се връща "победен" и с убито самочувствие и това беше след като един едноок, едноух, прощърбен уличен котарак - бандит го направи за 5 стотинки :D

#87 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 July 2006 - 09:23 AM

Napoletano, не винаги става с четене на книги. Друго е, когато професионалист обърне внимание както и на кучето, така и на собственика. Отделно че самото куче се социализира, приобщава се да към към други кучета, собственика може да види отстрани и да коригира собствените си грешки.

#88 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 05 July 2006 - 09:30 AM

Здравейте.Тука ли подарявате кучета, че да се вредя и аз... b) ...за двора...
Майтап. b) Изгледах всичко с Клиф прекрасния.А вчера бях сама с 5 булмастифа- ма как слушат тези бе!Пууу
Ставам голям фен!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#89 Потребителят е офлайн   Sisinka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 17-May 06

Публикувано: 05 July 2006 - 10:17 AM

Napoletano аз лично предпочетох да получа професионални съвети относно това как да възпитавам кучето си.Още повече ,че Киара ми е първо куче ,а според мен Булмастива не е шега работа. Освен това след като видях това което Хектор и Еми са постигнали със сигурност се обедих,че имаме нужда от уроци и от тях определено има смисъл.Аз не оставам кучето си друг да го възпитава както се изрази ти..аз присъствам на всеки урок и кучето изпълнява само команди,които аз му задавам...учителката само ми казва по какъв начин трябва да я наказвам когато проявява характер и т.н.
Всеки собственик сам решава дали да води кучето си на уроци или не....след като ти преценяваш,че можеш сам да се справиш-чудесно,пожелавам ти успех :)

#90 Потребителят е офлайн   Napoletano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 29-June 06

Публикувано: 05 July 2006 - 09:37 PM

Зависи какво искаш от кучето си dribble Сега решава ли кръстословици ?

#91 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 July 2006 - 10:42 PM

b) 1super

Прикачени файлове



#92 Потребителят е офлайн   m_dyakova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 01-November 05
  • Location:Варна

Публикувано: 07 July 2006 - 10:47 AM

Цитат

Здравейте.Тука ли подарявате кучета, че да се вредя и аз... b) ...за двора...
Майтап.  b) Изгледах всичко с Клиф прекрасния.А вчера бях сама с 5 булмастифа- ма как слушат тези бе!Пууу
Ставам голям фен!

Абе, Agalina, де ги намери тея 5 булмастифа?!? bl) То аз не мога да намеря толкова! b) Честно да ти кажа - след цял ден заедно, следващата стъпка е да ти подарят един от тях... l)
Той - dog.bg, явно заради тебе я пусна тая снимка с петте кучета ... b)

Иначе казано - Гале, направо ме "отрови", завидях ти искрено... Ама, страхотни са, нали? ;) Като те погледнат с тоя "човешки поглед"... w)
Между другото, сега отивам да се запозная с другите твои приятели - Дру и Митко! super best
В момента са във Варна и ще заплождат с едно страхотно куче Alex-Bluff from Atomzone! Той е едро куче, с красива глава, по-червеникав цвят и най-важното - с клещовидна захапка, която е наследил от баща си - Bluff from Atomzone и баба си - известната Arizona From Atomzone - единствения женски булмастиф в БГ печелил BOG и второ място за BIS! 1super
Освен това Алекс е добър пазач (живее е къща), социализиран, обучаван.
Стискам палци всичко да е наред, щото знаеш ли колко хора пишат до клуба и питат за кученца, ама няма... s)

Sisinka, още нищо няма за произхода на Тара. Той и собственика и Христо се опитва да намери момчето, дето и е първи собственик, че да разбере кой е "производителя", ама много сложна работа... r)
Иначе както знаеш изготвихме "родословни свидетелства", за да имате инфо поне произхода по бащина линия. Те са ви готови и само трябва да ги заверят от БРФК. Ще ти дам на ЛС тел. на Иван Белчев (от София) - отговорника ни по развъдната дейност и звънни му др. седмица да си го вземеш... А може да видиш и Клифчо... w)
Иначе по последни данни, Христо мисли да заплоди Тарито с същия този Alex, за когото стана дума по-горе - да видим... r)
За обучанието - браво за напредъка! Аз ти казах, че тя Киара беше доминантна още като бебе - биеше братята си... bl) Всяко куче си има характер и това явно е част от нейния... Едва ли можеш да я направиш "мека Мария", ама важното е поне да можеш да я контролираш и да те слуша, за да си по-спокойна с нея навън!
А за наморника - хе-хе b), нали знаеш за легендарният Торнивуд Террор, който бил собственост на мистър У. Бартон (опитен производител и дресьор на булмастифи!!!) ?

Цитат

Торнивуд Террор бил прекрасно куче за онова време. Торнивуд Террор излизал на борби с хора. Той винаги бил с наморник, но никога не бил победен.

Наморника не може да спре един булмастиф да "пресира" противника си... b)
И на нашия Атом се е случвало да се "защитава" с наморник от кучта от едри породи, когато са го нападаи по време на разходка и не сме смогвали да свалим наморника, но резултата винаги е бил - другото куче по гръб, а той го натиснал с тялото си, така че онова едва диша...

И в тая връзка, Napolitano, обучението за булмастифа е много важно! Това е много сериозна порода и при неправилен начин на отглеждане или грешки в обучението, може да създаде проблеми...
Не забравяй, че кучетата са с различни характери - едно по-лесно възприема обучението, другото е по-доминантно и твърдоглаво. А и не от всеки собственик става "треньор" - за това също се искат доста качества, защото за това не се иска само знание, а и талант ... r) (спомни си онзи филм с Робърд Редфорт - "Повелителя на конете" и ще разбереш за какво ти говоря...)
Ако на теб ти се отдава, ако имаш такива заложби - супер! Но в повечето случай, хората нямат тези качества и тогава е по-добре да не си правят експерименти, опит-грешка, а да се обърнат към професионалист! Щото накрая пак стигат до него, ама вече кучето е пораснало, изтърван е периода, в които е било като "пластелин" и на всичкото от горе, треньора първо трябва да се справи с проблемите му и после да го цивилизова...

Оххх, сега изчезвам вече...
А! Agalina, за клипчетата не съм забравила... ;)

#93 Потребителят е офлайн   Napoletano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 29-June 06

Публикувано: 16 July 2006 - 11:23 PM

Гледайте до края :) Айде нов басейн хахаха

http://youtube.com/w...rch=bullmastiff

#94 Потребителят е офлайн   m_dyakova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 01-November 05
  • Location:Варна

Публикувано: 21 July 2006 - 03:40 PM

super best Много сладко клипче... Верно ще им трябва нов басейн... l)

#95 Потребителят е офлайн   m_dyakova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 01-November 05
  • Location:Варна

Публикувано: 21 July 2006 - 03:43 PM

На предстоящата киноложка седмица в Камчия (23.07.-30.07.2006) ще има постоянно присъствие на булмастифи от клуба и на гости от чужбина. Ето някой от тях:

Клас Intermedia:
Beka STAVES - женска
б. Ahat from ATOMZONE, м.Queens Aqua de Ach
произв.: р-к STAVES, Варна
соб.: Силвия Желева, Варна
Качена снимка

Клас Оpen:
Arest STAVES - мъжки
б. Ahat from ATOMZONE, м.Queens Aqua de Ach
произв.: р-к STAVES, Варна
соб.: Даниела Господинова, Варна
Качена снимка

Клас Champions:
Vice-European JCh, Ro JCh., J.Winner of Ro.Championship, JCh of Central and Eastern Europe, Moldovian CH, Bulgarian CH, Ro CH Dynamic Force One Man Show - мъжки
б. Lux. JCh, Belgium Winner 2004 - DYNAMIC FORCE GLADIATOR, м. Lux. JCh, World JCh DYNAMIC FORCE FAITH of GRAWEL,
произв. р-к "DYNAMIC FORCE", Хонландия
собств. р-к "SHADOWS IN THE DARK", Румъния
Качена снимка

CH Blondy from ATOMZONE - женска
б.CH Atom de Ayax, м.Arizona from ATOMZONE
произв. и соб.: Емил Борисов - р-к "ATOMZONE", Варна
Качена снимка

Arest и Beka ще участват през всичките дни на всички изложби и ще се опитат да вземат титли за шампиони на трите страни.
Познатия ни като BIS Добрич - Dynamic Force One Man Show (Duch) също дава сериозна заявка за участие и този път. Той също ще се яви всички изложби, с изключение на CACIBa на 23.07. Неговата цел са титли CH на Македония и Сърбия, след като само за последните 3 месеца спечели титли Шампион на България, Молдова и Румъния.
CH Blondy from Atomzone - ще участва само на CACIBa на 30.07. и евентуално на CAC на Македония и Сърбия.
Разбира се, очакваме и гости от Украйна и Русия.

Качена снимка
Duch и Blondy при отсъждането за BOB в Добрич

#96 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 21 July 2006 - 08:19 PM

Марта, я припомни за кучилата.как вървят нещата ще има ли скоро бебоци?
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#97 Потребителят е офлайн   m_dyakova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 01-November 05
  • Location:Варна

Публикувано: 22 July 2006 - 10:08 AM

Цитат

Марта, я припомни за кучилата.как вървят нещата ще има ли скоро бебоци?

Здравей,
мислех да ти пиша тези дни на мейла, защото има промяна в плановете за кучилата, за които бях писала... s)

Цитат

Следващите очаквани кучила са:
- около 20.06.2006 г. на развъдник "Staves" - гр.Варна, от майка Astra Staves и баща Archibald-Alex-Bluff from Atomzone.

- и около 25.07.2006 г. на развъдник "Beauty Gal BG" - гр.София ( Beauty Gal BG ) от майка CH Beauty from Atomzone и баща JCH Dynamic Force o ne Man Show (Duch) от Румъния ( Shadows in the Dark ).

Оказа се, че това заплождане на Beauty from Atomzone, развъдник "BeautyGal", София не е успешно и ще бъде повторено отново със споменатия по-горе Дъч - Dynamic Force One Man Show през Октомври... r)
Искам да припомня, че и двете кучета са ставали родители вече. Бюти е имала бебета през 2005 г., едно от които е Hektor from BeautyGal (известен и с участието си в рекламата на Mtel - "Говорим си непрекъснато!" b) ). А развъдник "SHADOWS IN THE DARK", Румъния, в момента има 2 кучила от Дъч от CH Sira Mediguard и Asta of the Shadows in the Dark.

Що се отнася до очакваното кучило от развъдник "Staves", Варна, заплождането на Astra Staves с мъжкия Alex-Archibald de Bluff from Atomzonе също се оказа неуспешно. Сега собственика планира да заплоди нейната майка Queen's Aqua de Ach през Юли или Август, НО засега това, което мога да кажа за избрания мъжкар е, че най-вероятно няма да е на член на клуба и може да има инбридинг, които не е желан в конкретния случай... a)
Между другото, развъдник "Staves" продава двете си мъжки кучета. Те са братя съответно на показаните по-горе Arest Staves (р.24.05.2004 г.) и Beka Sraves (р.20.01.2005 г.). Кучетата са отглеждани в развъдника (в клетки). Нямат оценки от изложби.

Иначе заплодени женски в момента има две и дано всичко да е наред при тях! super best
1. Развъдник "Trifonovland", София - женската Dru беше заплодена на 05-06.07. с мъжкия Alex-Archibald de Bluff from Atomzonе (за когото съм писала по-горе). Очаквано раждане: Септември.

2. Развъдник "Terror - Varna", Варна - на 12-14.07. пусна мъжкия Ahat from Atomzonе отново с женската Cloudy from Atomzone. Това ще бъде второто кучило от тези родители. Очаквано раждане: Септември.

Освен това в края на Август Емил Борисов - развъдник "ATOMZONE", Варна, също планира заплождане Blondy from Atomzone с Дъч - Dynamic Force One Man Show

Повече инфо за тези кучета и развъдници можеш да видиш тук в темата на стр.3 и следващите страници.
Всеки, които има интерес и желае да получите повече информация или координати на тези развъдчици - може да пише на клубния ни емайл: bullmastiff_bg@abv.bg.


#98 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 22 July 2006 - 10:58 AM

Ми , Марта- къде намерих 5 броя- седях си с поверените ми миткови...
Всъщност започнах да пиша ,за да ви разправям за вчера.Та седиме си приятели на по бира и си дрънкаме за кучета - аз, един приятел от Бултериер клуб и Митко с мастифите -и изведнъж, както си дрънкам разпалено ,някой ме прегръща и една огромна глава на рамото ми...Джеса било!И не стига това ,но и прави настоятелни опити да седне в скута ми ...и да ме премаже прасюгата и... b) Усетила е колко съм потисната и ми е кофти.. Много сладко - посмях се от сърце след един гаден ден (взех един стаф от едни изроди, томозен яко , бит , търся му дом).
И Клиф беше.Той си е важен - идва като го викна, разсейва се и стои да го галя- един вид - бе харесва ми да ми пипаш ушите ,но все пак трябва да съм малко хладен- заради реномето... w) 1super
Та изобщо - чудесни са.Ще ме пишете в клуба!
Поздрави.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#99 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 22 July 2006 - 06:26 PM

Marta, мерси за отговора.общо взето това,което ми казваш ме устройва ,както знаеш.така, че ще чакаме.... r)
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#100 Потребителят е офлайн   m_dyakova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 01-November 05
  • Location:Варна

Публикувано: 23 July 2006 - 10:18 AM

Цитат

Marta, мерси за отговора.общо взето това,което ми казваш ме устройва ,както знаеш.така, че ще чакаме.... r)

Да, знам... cheers Ще те държа в течение, ако излезе нещо по-ново и интересно за теб... ;)

  • (32 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни