Dog.bg Форуми : Търся съвети от запознати

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Търся съвети от запознати

#1 Потребителят е офлайн   Dream Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 07-October 09

Публикувано: 08 October 2009 - 08:30 PM

Ами аз съм едно момиче на 14 години,което от много дълго време иска да си има домашен любимец / по-точно куче/ Та сега реших,че е дошъл момента,и че вече мога да поема отговорност за нечий живот. smile.gif Породата,която си харесах за сега е именно чихуахуа,защото мисля,че тя е подходяща за мен - обичам само малките кученца! Но пък сега се появи отлична оферта за перфектно Чау-Чау - тази порода също я харесвам много. rc_036.gif И сега съм доста раздвоена!Спроде вас с какво ще се справя по-добре и по-лесно / с обучението на чихуахуа или Чау-Чау ??/ Чудя се доста.Претиснява ме малко факта,че чау-чауто си сменя козината в определени периодо,а аз мисля, да го гледам вътре и се притеснявам това да не представлява проблем? Какво мислите вие- коя порода да избера / приемам и нови предложения/ dog.gif Благодаря предварително за отделеното време!

#2 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 08 October 2009 - 09:00 PM

Без колебание чихуахуа! smile.gif Имайки предвид възрастта Ви и ,,особеният,,характер на чао-чао-то и фактът,че за пръв път ще отглеждате куче няма място за двоумене rc_036.gif .
Съветът ми е да си вземете чихуахуа PET клас ,да се учите върху него и едва когато доста навлезете в кучешкият свят тогава да се замисляте за куче по-висок клас.Ако изобщо имате някога амбицията за развъдна или шоу кариера.Казвам го защото обикновено повечето особено млади бъдещи притежатели на кучета искат още от първото да жънат високи резултати и те не знаят защо и с каква цел/без да се обижда никой,моля!/А след това обикновено започват разочарованията по различни поводи и самото куче си го отнася. smile.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#3 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 October 2009 - 09:23 PM

Аз нямам Чао Чао,но мои познати имат и са вдигнали ръце от него.С няколко думи:инат,не изпълнява команди,сърди се,не го пускат без каишка,защото директно хуква на където му падне и не се обръща като го викаш,намрази ли някое куче не спира да се заяжда с него(отнася се за същия пол)...пада много козина,лятото не спират климатика защото кучето се мъчи на жегата...
Извинявам се предварително на привържениците на породата,това са разкази на моята позната за нейното Чао.
Относно чихитата,въпреки че са дребни кученца не съм много убедена,че се дресират лесно,поне аз досега никога не съм виждала дресирано чихи..Това което ти препоръчвам е да разгледаш най различни породи,да прочетеш за характера им и след това според твоя бюджет и физическа сила да избереш най-подходящото за теб куче.Успех:)))
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Норита Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 08 October 2009 - 09:30 PM

Цитат(rage1 @ Oct 8 2009, 10:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз нямам Чао Чао,но мои познати имат и са вдигнали ръце от него.С няколко думи:инат,не изпълнява команди,сърди се,не го пускат без каишка,защото директно хуква на където му падне и не се обръща като го викаш,намрази ли някое куче не спира да се заяжда с него(отнася се за същия пол)...пада много козина,лятото не спират климатика защото кучето се мъчи на жегата...
Извинявам се предварително на привържениците на породата,това са разкази на моята позната за нейното Чао.
Относно чихитата,въпреки че са дребни кученца не съм много убедена,че се дресират лесно,поне аз досега никога не съм виждала дресирано чихи..Това което ти препоръчвам е да разгледаш най различни породи,да прочетеш за характера им и след това според твоя бюджет и физическа сила да избереш най-подходящото за теб куче.Успех:)))


Хайде сега да не сме така предубедени :). Аз имам чаУ чау и нямам никакви проблеми с нея. А космите... Е аз не го вождам като проблем, но различно хора, различни гледни точки ab_041.gif . Но въпреки привързаността ми към породата и аз мога да кажа, че за вас чау не е подходящото кученце. Изисква мнооого грижи (тук само да вметна, че не умаловажам грижите, които полагате всички вие с тези малки и сладки мишлета). Успех с избора на домашен любимец.

Съвета на rage1 е чудесен, разучи и други породи, за да си най-доволна от изборът. А ако само офертата е причината, помисли повече wub.gif
Лека вечер!
User's Signature

Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят.

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 October 2009 - 09:35 PM

Цитат(Норита @ Oct 8 2009, 10:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(rage1 @ Oct 8 2009, 10:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз нямам Чао Чао,но мои познати имат и са вдигнали ръце от него.С няколко думи:инат,не изпълнява команди,сърди се,не го пускат без каишка,защото директно хуква на където му падне и не се обръща като го викаш,намрази ли някое куче не спира да се заяжда с него(отнася се за същия пол)...пада много козина,лятото не спират климатика защото кучето се мъчи на жегата...
Извинявам се предварително на привържениците на породата,това са разкази на моята позната за нейното Чао.
Относно чихитата,въпреки че са дребни кученца не съм много убедена,че се дресират лесно,поне аз досега никога не съм виждала дресирано чихи..Това което ти препоръчвам е да разгледаш най различни породи,да прочетеш за характера им и след това според твоя бюджет и физическа сила да избереш най-подходящото за теб куче.Успех:)))


Хайде сега да не сме така предубедени :). Аз имам чаУ чау и нямам никакви проблеми с нея. А космите... Е аз не го вождам като проблем, но различно хора, различни гледни точки ab_041.gif . Но въпреки привързаността ми към породата и аз мога да кажа, че за вас чау не е подходящото кученце. Изисква мнооого грижи (тук само да вметна, че не умаловажам грижите, които полагате всички вие с тези малки и сладки мишлета). Успех с избора на домашен любимец.

Съвета на rage1 е чудесен, разучи и други породи, за да си най-доволна от изборът. А ако само офертата е причината, помисли повече wub.gif
Лека вечер!

Аз за това се извиних предварително,от моя гледна точка не мога да кажа нищо,защото нямам такова куче ab_041.gif иначе аз винаги съм ги харесвала,най-вече защото мясат на мечета wub.gif
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 08 October 2009 - 09:38 PM

Не съм много съгласна с това!Както при всички кучета ,котки и хора има и умни,има и тъпи!Ако с чихуато се занимава човек може да го направи доста възпитано куче,от друго няма нужда.Не понясям думата дресировка-не сме в цирк/знаем какви приоми се използват там за изявата на животното/.Терминът в кинологията е обучение-т.е. желанието на животното да научи нещо с удоволствие за угода на стопанина си и от това да са щастливи и двете страни!Дано да съм се изразила правилно! smile.gif Освен това размерът на кучето позволява възможно най-лесен физически контрол върху животинката при необходимост.Съвсем подходящо за момичето. smile.gifОще повече,че тя вече спомена,че харесва тази порода! smile.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#7 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 October 2009 - 10:18 PM

techichi,не се сърди толкоз,никой не ти говори за циркови номера!Под дресиране се има предвид:кучето да идва когато го викаш,да върви без да се дърпа,да знае думата не!Аз лично никога не съм виждала чихи което да отговаря на тези дресури,това може би е заради хората които ги гледат,но моите впечатления са,че дребните породи са доста пламенни личности:))Това е само мое мнение,не задължавам никой!

p.s.по това което пишеш съдя,че твоето е възпитано,би ми било интересно да видя на какво си го научила,ако имаш клипче разбира се ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 08 October 2009 - 10:31 PM

Не си разбрала нещо правилно ab_041.gif Въобще не се сърдя!Да,често хората така разбират моето писане,но не е така,просто съм сериозна към някои думи и теми.Клипче на моето куче не мога да кача,защото никой не ми прави такива ab_041.gif Аз нямам едно куче ,а ... ab_041.gif Ходя по изложби и както се досещаш няма как да не са ми възпитани кучетата.Но имам претенции само до там,защото нямам време да ги уча на повече поради твърде ограниченото ми време и ...бройката.Мога само да се похваля,че рядко ми се налага да викам след куче.Когато са ми на повод не хвърча след тях,а аз ги водя.Пътуват без да бъдат забелязвани във всякакъв транспорт.На вън нямам конфликти с други кучета при срещата им и никога не лаят.Е,обаче само на вън ab_041.gifВъобще не мога да се оплача от тях извън дома ни.Виж в къщи си правят кучешките калпазанщини ab_041.gif Хе-хе!
И още нещо.В случаят ти бъркаш понятията дресура,възпитание и обучение.Те си имат различни значения.Първо кучето се възпитава,после се обучава и чак тогава можеш да го дресираш на нещо си.Пак казвам за мен дресурата е унижаваща животните дейност на човека.Неприятно ми е дори да гледам как един стопанин се кефи на кучето си като го кара да се моли,добре че то не разбира така нещата.Камо ли диво животно да се прави на палячо по принуда от човека.Но стига по тази тема,тук момичето просто питаше.Ти си права за това,че повечето стопани на чихита толкова си ги обичат,че им позволяват да им се качат на главите и те да ги командват.От там идват и непослушните,разлигавени мъници.Просто,,родителите,, им забравят,че те първо са кучета и после сладки същества.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#9 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 October 2009 - 10:38 PM

ab_041.gif то след чихи и да искаш неможеш да литнеш:))Много е хубаво,че са послушни навън.Абе що и другите хора не си ги учат така,аз тези чихита дето съм ги срещала вечно налитат на бой,моите съседи имат едно мъжко,което доста често не ме пуска да си влезна в двора,голямо зверче ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 08 October 2009 - 10:48 PM

Хе-хе!Ама ти сигурна ли си,че говориш за чихуахуа,защото това което описваш е нетипично поведение за тях.Те са изключително дружелюбни и нормалното е да литнат към идващият и да го ,,обииичат,, smile.gif Все пак тук няма кой знае колко истински чихуахуа,не се срещат толкова често.Да не ги бъркаш с нашенските пинчерчета, за които се знае,че са си по-невротични/в повечето случаи от ,,правилното,, възпитание на собствениците им.Е,пак всичко опира до манталитет и възпитание.Хм,българинът не се слави много с такъв ab_041.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#11 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 October 2009 - 10:52 PM

Цитат(techichi @ Oct 8 2009, 11:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Хе-хе!Ама ти сигурна ли си,че говориш за чихуахуа,защото това което описваш е нетипично поведение за тях.Те са изключително дружелюбни и нормалното е да литнат към идващият и да го ,,обииичат,, smile.gif Все пак тук няма кой знае колко истински чихуахуа,не се срещат толкова често.Да не ги бъркаш с нашенските пинчерчета, за които се знае,че са си по-невротични/в повечето случаи от ,,правилното,, възпитание на собствениците им.Е,пак всичко опира до манталитет и възпитание.Хм,българинът не се слави много с такъв ab_041.gif

Тука вече съм съгласна с теб,аз говоря за чихуахуа,но само визуално..немога да съм убедена,че е куче с доказано родословие и повярвай това чихи(казва се Джери)съвсем не иска да ме гушка ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Hevi & Tara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 18-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Търговище
  • Skype:

Публикувано: 08 October 2009 - 10:53 PM

Dream абсолютно разбирам колебанията ти. И двете породи са повече от прекрасни. wub.gif Аз прекарвам доста време във форума и съм чела и за двете породи (не съм имала такива кученца) . И двете породи имат предимства и недостатъци, но дори и улично кученце да си вземеш, след седмица недостатъците ще изчезнат... просто ще си толкова влюбена в кученцето, че няма да ги виждаш - нито косми, нито нищо... Това което съм чувала за чаутата е, че наистина са по - своенравни, но си мисля, че това не е нещо, което не може да се промени. В общи линии като си вземеш едно мъниче, то става такова, каквото го направиш (възпиташ). Дори и най-кроткото да е с неправилни грижи може да стане звяр и обратното. Моя съвет е да прочетеш колкото можеш повече и за двете породи, дори и за други и тогава да решиш коя е най - подходяща за теб. Тук има по цели форуми и за двете породи със десетки, ако не стотици теми, от които можеш да разбереш много неща за тях.
Успех. we_070.gif
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 08 October 2009 - 10:59 PM

Цитат(rage1 @ Oct 8 2009, 11:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(techichi @ Oct 8 2009, 11:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Хе-хе!Ама ти сигурна ли си,че говориш за чихуахуа,защото това което описваш е нетипично поведение за тях.Те са изключително дружелюбни и нормалното е да литнат към идващият и да го ,,обииичат,, smile.gif Все пак тук няма кой знае колко истински чихуахуа,не се срещат толкова често.Да не ги бъркаш с нашенските пинчерчета, за които се знае,че са си по-невротични/в повечето случаи от ,,правилното,, възпитание на собствениците им.Е,пак всичко опира до манталитет и възпитание.Хм,българинът не се слави много с такъв ab_041.gif

Тука вече съм съгласна с теб,аз говоря за чихуахуа,но само визуално..немога да съм убедена,че е куче с доказано родословие и повярвай това чихи(казва се Джери)съвсем не иска да ме гушка ab_041.gif


Опс!Не подхващай темата за родословията,че тук доста хора са с непоносимост към тях ab_041.gif А за нас смятат,че само това ни е в главите ab_041.gif като си понастъпим някой мазол ab_041.gif На комшията ти Джери да му откъснеш ушите щом е толкова страшен! ab_041.gif Обаче все пак си гледай в краката,че и от такива зъби боли доста и дълго държи.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#14 Потребителят е офлайн   dki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 174
  • Регистрация: 08-July 09
  • Gender:Female

Публикувано: 09 October 2009 - 06:49 AM

Цитат(rage1 @ Oct 8 2009, 11:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
techichi,не се сърди толкоз,никой не ти говори за циркови номера!Под дресиране се има предвид:кучето да идва когато го викаш,да върви без да се дърпа,да знае думата не!Аз лично никога не съм виждала чихи което да отговаря на тези дресури,това може би е заради хората които ги гледат,но моите впечатления са,че дребните породи са доста пламенни личности:))Това е само мое мнение,не задължавам никой!


Ами ние отговаряме на думата не, идва когато я повикаме и дори ходи без повод точно в краката ни, а и освен това от няколко пъти повтаряне на командата "седни" вече може и да сяда. Сега са обичаваме на стой, защото нея я е страх от някои кучета (мопсове и булдози ab_041.gif ) и почва да бяга от тях като я подгонят dog.gif
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Норита Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 09 October 2009 - 07:05 AM

Цитат(rage1 @ Oct 8 2009, 11:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ab_041.gif то след чихи и да искаш неможеш да литнеш:))Много е хубаво,че са послушни навън.Абе що и другите хора не си ги учат така,аз тези чихита дето съм ги срещала вечно налитат на бой,моите съседи имат едно мъжко,което доста често не ме пуска да си влезна в двора,голямо зверче ab_041.gif



techichi, ще ме извиниш ли за спама? Само мога да си представя как се лети след чихи ab_041.gif . Имала съм честта да видя едно истинско чихи и беше толкова очарователна и сладка, точно като играчка. А моята мечка само я погледна и никакво внимание, а чихито се опита да я накара да си поиграят. Сега като се замисля... хубаво, че не са си поиграли ab_041.gif Чихито беше 3 пъти по малко от котката ми и имаше най-сладките ококорени очички ud_009.gif .

Dream, Hevi & Tara е много прав/а. Каквото животинче да избереш, ще го обичаш адски много и наистина ще те научи на грижи и всеотдайност когато погледнеш в тези обичащи очи, защото без значение на породата, кучетата са най-благодарните същества. Те не обичат стопанина си, те го обожават.
Лек ден на всички!
User's Signature

Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят.

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 09 October 2009 - 10:11 AM

Норита, ето какво имам предвид!Напълно е възможно да летиш след чихи!Повярвай ми не веднъж съм я виждала тази гледка!За да угодят на кученцето те тръгват на там на където то ги води,а за да литне е необходимо да се разсееш на някъде,да си отпуснеш ръката и то рязко да те дръпне.Да те пребие не може,но да ти докара неприятно неустойчиво състояние да!Още повече ако водача е с ненадарен с достатъчно килограми като мен ab_041.gif Ти ми описваш някакви джуджета, които нямат силички да дърпат.Но чихуахуа,като моите толкова нехаресвани от почти всички тук ,защото аз ги обичам на горна граница,съвсем не са за подценяване,особено ако са две в ръка ab_041.gif Най-обичайната грешка която правят всички е да позволяват на кучето си да шари пред краката им,ту в ляво,ту в дясно.Куче се води само от ляво. smile.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#17 Потребителят е офлайн   Dream Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 07-October 09

Публикувано: 09 October 2009 - 02:04 PM

Ами,благодаря на всички за точните отговори ae_085.gif Мисля,че вече съм отписала от вариантите Чау-Чау то,защото наистина изисква много грижи / а и с този козина в нашия апартамен- просто няма как да стане/ Иначе искам някой миличка порода,която да не лае и да не се зъби постоянно mg_062.gif Кокер-шпаньол? wub.gif

#18 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 09 October 2009 - 02:19 PM

Е от трън ,та на глог ab_041.gif Нашенските кокери са с толкова труден характер и поддръжка,най-масовото куче и най-занемареното обикновено от собствениците си.Доста кокери са известни със злобата си.Моля притежателите да не се обиждат!Почти не се среща кокер, който да не го стрижат до първи номер най-вече през лятото защото козината им си изисква достатъчно грижи,нещо което много бързо втръсва на отглеждачите им.Това са си ловни кучета с достатъчно буен характер и доста лаят,колкото и да са декоративизирани.Винаги съм обичала тази порода,но не бих я отглеждала.
Dream,мисля че вече е време да се насочите към правилната тема във форума и там да търсите своята порода.Тук започнахме да се отклоняваме от чихуахуа!Желая Ви от сърце да намерите точната си порода!
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#19 Потребителят е офлайн   Норита Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 09 October 2009 - 02:23 PM

Кокерът е доста лудо куче. Имах такова 16 години. Добър избор, но да знаеш, че и те пускат косми и то не малко :)

Извинявам се за дублажа, писали сме заедно md_064.gif
User's Signature

Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят.

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 09 October 2009 - 02:29 PM

beer.gif md_064.gif
Сори за спама!
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни