Dog.bg Форуми : Прекрасната Филомена

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Прекрасната Филомена бебче коте на 20-25 дни

#1 Потребителят е офлайн   myron Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 06-October 09

Икона за мнението  Публикувано: 09 October 2009 - 04:57 PM

Това малко бебошанче е намерено самичко под боклуците в мазе. Женско е, на 20-25 дни. Обезпаразитено вътрешно и външно. Няма хигиенни навици и не може да се храни самичко. Прекрасна е и невероятната и муцунка предизвиква само положителни емоции у всеки. hb_027.gif
Търсиме новата мама на нежната Филомена.
Вече на малкия кучо не му е скучно и потормозва малката, а сладкишката се прави на голяма котка и съска и се опитва да цапва с лапа. db_046.gif А иначе се бута да се гушва при него, като не я закача. Големи са сладури. wub.gif
Ако някой реши да се поинтересува, и двамката си търсят стопани...пишете на myrona@mail.bg

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   j_ADA_miki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 08-September 07
  • Gender:Female
  • Location:plovdiv

Публикувано: 09 October 2009 - 07:49 PM

от каде сте
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   myron Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 06-October 09

Публикувано: 09 October 2009 - 07:57 PM

От София и важи само за тук.

#4 Потребителят е офлайн   myron Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 06-October 09

Публикувано: 11 October 2009 - 02:20 PM

Пиша, за да може някой да даде съвет. С муцинка всичко върви окей, с изключевие на това, че от петък следобед не е акала. Яде нормално, изпишквам я често, но не иска да ака. С мокро, топло памуче я масажирам, но всеки път само пишка и това е. А коремчето и е пълно. Някакви идеи?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#5 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 October 2009 - 03:06 PM

Сложи й 6-7 капки зехтин или олио в млякото, с което я храните.
Ако няма ефект до половин ден- пиши пак.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   myron Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 06-October 09

Публикувано: 13 October 2009 - 09:44 PM

Nickey мерси, това ни помогна. ae_085.gif
Бързо растем, вече сами пишкаме и дори започваме да проявяваме мааалък интерес към играчките.
За сега имаме само 1 сериозен кандидат, но ще изчакаме още малко.
А утре и нови снимки. smile.gif

#7 Потребителят е офлайн   myron Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 06-October 09

Публикувано: 20 October 2009 - 09:38 PM

Такаммм...миналата седмица отрязах няколко кандидата, просто не бяха семействата за нея- като дойдоха да я видят дори не я гушнаха dry.gif . Плюс едни сами се отказаха, тъй като решиха, че не са готови за бебе коте.
Да кажа само, че муцинка вече започва да яде меки храни и губи интерес към млекцето и бибата. Вече играе с играчки и се прави на страшна, не само пред кучето но и пред килима, радиатора и най-вече обича да се бие с пантофи ab_041.gif ab_041.gif . Толкова ми е сладичка и забавна...а като започне да се премята през глава- шкембето и е 3 пъти по-голямо главата и направо се търкаля. wub.gif Обожавам я.
Вчера пуснах нова обява за сладушанката и днес говорих с нов кандидат. Сториха ми се приятни хора- момиче и приятеля и. Живеят на квартира...но това което ме учуди е, че от разговора разбрах, че котката им в провинцията при родителите не я водят на вет ud_009.gif Поствам тук, ако може да изразите мнение, тъй като съм малко объркана:

-do nas ima veterinarna apteka no nz nito koga tr da se vaksinira ..nito nishto
vk1shti imam ogromna bqla placheshta persiika i dosega ne sme go vodili za vaksini no v sf zabelqzvam che d1rjite na tova (think)

После попитах дали смятат да я водят редовно на вет:

tochno prez 2 sgradi ima veterinarna apteka
i nqma da e problem i izkarvaneto na koteto
nqma da mr1zne ..

...което не го разбрах много...

Иначе всичко останало ми се струва беше нормално. На останалите въпроси отговори добре.
Но просто не зная какво да мисля...Ще съм благодарна, ако някой пише.

(поствам единствената неразмазана снимка от сесията ab_041.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#8 Потребителят е офлайн   vinetu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 02-August 09

Публикувано: 20 October 2009 - 09:48 PM

Котето е чудесно и мисля, че заслужава да изчакате, защото живота на квартира предполага и хазяин, а неговото мнение често се мени. Когато преди повече от 11 години раздавах моите ирландски сетери съм връщала много хора и въпреки това ги настанихме добре. Мисля, че трябва да й езберете семейство, без да обиждам хората, които не познавам. Успех!

#9 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 October 2009 - 09:57 PM

Помолили сте за съвет, затова ще си позволя да дам такъв. Тези хора не са за вашето коте. Съветвам ви да изчакате и потърсите още. Не сте я спасили и минали през толкова трудности в отглеждането на толкова малко бебе, че да я дадете някъде и хората да провалят живота му. Един отговорен човек, който е решил да си взима коте първо ще си позволи да ви направи по-добро впечатление като пише грамотно, а не "нз", което е крайно несериозно и подсказва такова отношение и към животното. Второ, тези хора не са си направили никакви проучвания или планове. Как така ще се води коте на лекар във вет аптека?! Те там ли ходят да се лекуват? Няма да мръзне само казва, че няма да водят котето на лекар с такси или някакъв транспорт, а ще търсят най-близкия вет независимо дали той е добър или поредния гаражник. Това пък за ваксините изобщо няма да го коментирам, защото е абсурдно. Или ги посъветвайте да се информират повече, пратете им линкове, защото те така или иначе ще вземат коте.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   myron Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 06-October 09

Публикувано: 23 October 2009 - 08:49 PM

Благодаря, за отговорите. Помогнахте ми да си подредя мислите. Но много ме притеснява факта, че макар и многото, които ми писаха за нея, никого от тях не става. А до неделя вечерта, трябва да съм я уредила- в понеделник сутрин заминавам с цялото семейство и с нея става много сложно mellow.gif . Това ми тежи постоянно и не мога да мисля за друго dh_188.gif . Просто все ще има едно лошо нещо, което ще ме накара да отхвърля кандидатурата ud_009.gif . Вчера например разговарях с момиче, което иска да я подари на приятел (който не знае) и на половината въпроси нямаше как да дава отговор от негово име + не може да изисква от него да продължи връзка с мен. А друга жена, която се интересуваше, макар и предлагаща идеални условия, но явно с голямо самочувствие, дори ме посъветва да не се вманиачавам като някои потребители на този форум ud_009.gif и добавяйки, че муцинка е съвсем обикновена, цитирам: "сладурчето, което благодарение на вас излиза на котешкия пазар, е едно от многото и вероятността да не си намери стопанин съществува" . За "манията" не коментирам- изпратих и 9 въпроса, които взех от темата по-горе как да изберем стопанин. Няма значение де. smile.gif
Вярвам, че нейният нормален човек е някъде там. За това поствам новички снимки на безстрашната красавица. wub.gif
Пожелайте и късмет!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#11 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 October 2009 - 09:02 PM

Госпожата, която си е позволила да ви дава акъл я познаваме всички. Няма човек на когото да не е звъняла за коте и да не се е оплакала от нас тук. Тя де факто не си търси коте. Явно й е скучно и си търси компания, а това, че обича да наставлява, е, знаем за кой тип хора е характерно това. Така че вие сте в правото си и се радвам че не сте се повлияли. Просто напоследък наистина няма много свестни кандидати. Надявам се все пак един такъв много скоро да се намери и за това коте.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   horserider Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 847
  • Регистрация: 16-January 08

Публикувано: 23 October 2009 - 10:45 PM

Пожелавам най-добрия възможен късмет на този мъничък пух! Филомена ме грабна още от първата снимка! Става все по-сладуреста и прекрасна! Знам колко е трудно да се раздели човек с такова малко и нежно същество и много силно се надявам да намери истински верни и отговорни стопани, които да са готови да поддържат връзка. Успех! smile.gif

#13 Потребителят е офлайн   myron Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 06-October 09

Публикувано: 24 October 2009 - 11:15 AM

Току що разпитах още едно момиче. Извинете, че постоянно пиша, но в тази област имате доста опит. smile.gif
Всичко окей, цялото семейство искат коте. Обичат животните, не могат да живеят без малко мъркащо същество вкъщи. Нея много я харесват. Имат познат ветеринар, който ще и прави редовно профилактични прегледи. Момичето ще следва в Испания след 1 година и малката заминава с нея. Единствено са против кастрацията и това, че когато написах телефона в гугъл излезе обява от преди 2 години в бездом, че подаряват коте на 3 месеца. Тя ми писа, че предишната им котка са я подарили, тъй като е имало бременна удома. Попитах я ако това се повтори и в бъдеще и тя отговори, че никой не мисли да се задомява.
Мислите ли, че е сериозна? Дали пък наистина не се вманиачавам ud_009.gif ? Зная, че съм малко или много досадна, питайки ви за съвети, но съм притеснена и дори чувствам страх. dh_188.gif
Времето лети, а аз още си блъскам главата в стената...

#14 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 October 2009 - 11:33 AM

Не се вманиачавате, напротив. Радвам се да прочета, че сте така сериозна в търсенето на дом. Аз обаче съм песимистична. Не за друго, ами едно коте живее минимум 10 години. Отговорът "никой няма да се задомява" е временно решение. След 3, 5 години какво ще стане? Една голяма вече домашна котка може би ще търси дом.Не е първата, не е последната, за жалост. В бездом има много обяви на подаряващи се 9, 10 годишни котки, които ме е страх да помисля къде свършват. Щото за малки котета кандидати има, ама за големи...Хората трябва да си преценят. Ако не могат да отглеждат малки и деца и коте заедно ПО ПРИНЦИП, то може би е добре да се въздържат от второто. Защото годините минават бързо. А кастрацията? Казаха ли каква алтернатива имат за разгонванията? Защото те скоро ще се появат. Бременност или хапчета? И двете не са добра алтернатива. За мен поне.
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   myron Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 06-October 09

Публикувано: 24 October 2009 - 12:07 PM

Деница, благодаря, че сте толкова съпричастна. След като прочетох темата за черния списък на осиновители, съвсем не зная какво да мисля. Само при мисълта, че може да се случи нещо лошо с тове бебче ме кара да настръхвам цялата.
Наистина не предполагах, че ще ми е толкова трудно да задомя в добро семейство тази сладка муцунка. Все пак се надявам- започвам да пускам отново обяви. Моля се чудото да се случи до утре. Тя расте, а както споменахте големите котки се дават по-трудно. Колкото и голяма да е любовта ми към нея и колкото тя ме дарява с радост, толкова и ме натъжава мисълта, какво ще се случи с нея. Ето, разплаках се... Така неочаквано се появи в живота ми- като слънце в сивото ми ежедневие, а аз дори нямам да възможността да и благодаря, като я даря с щастлив живот. Толкова виновна се чувствам. Не е честно...не желая да се провалям.
Извинете отново, че ви занимавам и то този път по толкова лигав начив.
Ще пиша отново, като има развитие.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#16 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 October 2009 - 12:14 PM

Тъжно ми е, че така се случват нещата при вас, защото много рядко се срещат хора като вас, които толкова отговорно да се грижат за намерено същество. Може би е излишно да питам,но няма как да си я оставите за вас? Понякога тези същества сами ни намират. Друг вариант е да я оставите на хотел и да продължите да търсите дом докато ви няма. Наистина в момента нещо кандидатите липсват. Аз също търся дом на две трицветки досущ като вашата. Помислете евентуално за хотела....
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   myron Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 06-October 09

Икона за мнението  Публикувано: 25 October 2009 - 03:18 PM

То беше ясно. За толкова малко време явно нищо няма да стане.
Деница, нямате си представа колко много желая тя да остане за мен. Но не може. Както виждате често ми се налага да отсъствам от София. Понякога взимаме с нас и кучето, но не може да пътуваме и с куче и котка навсякъде. Просто нямаме нужните условия, нито пък време. Ако аз кандидатствах за нея и се разпитвах, щях да се зачеркна от списъка. Имам и други причини, които няма споделям сега. Няма начин. Хотел...не ми се иска, но в най-краен случай.
За това се обръщам към вас, хората пишещи тук във форума. Зная, че ви е писнало от подобни обяви и молби. Но, моля някой да прояви разбиране и да я прибере от понеделник (утре) до неделя. Тя няма да ви създава никакви трудности, много е кроткичка, не прави пакости и през по-голямата част от времето спинка. Ако е нужно, ще оставя пари за храна. През това време, аз ще продължа да разпитвам, ако има желаещи и ще поддържам връзка всеки ден с човека, който я е взел. С лаптоп ще съм през повечето време. Ако нищо не се получи през тази 1 седмица, в неделя ще дойда да си я прибера. Не очаквам много, но...
Това е...просто друго не мога да измисля за момента...

#18 Потребителят е офлайн   ansf Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1027
  • Регистрация: 27-May 08

Публикувано: 08 November 2009 - 08:51 PM

Какво стана с тази госпожица?

#19 Потребителят е офлайн   myron Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 06-October 09

Икона за мнението  Публикувано: 28 November 2009 - 11:13 PM

Такааа...извинете че не съм писала от толкова време. Но няма значение, малката сладурана намери своя късмет при възможно най-подходящите хора. А именно при един човек от форума- @Elizd и съпругът и. Бебошоната живее вече близо месец при тях (ако не се бъркам) и с ръка на сърце мога да кажа че е една истинска щастливка. Благодаря на Ели за това което направи, за усилието, търпението и въобще за всичко. БЛАГДАРЯ и на двама ви! Дори и не съм очаквала по-добър край...грешка, това по-скоро е едно щастливо начало. :)))
Поствам няколко снимки направени от Ели през изминалото време + прекрасните клипчета които са от съвсем скоро на порастналата и жизнерадостна котанка.
Нека темата се премести :)
Клипче1
Клипче2

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#20 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Икона за мнението  Публикувано: 28 November 2009 - 11:20 PM

А ние пък благодарим на ТЕБ, че се погрижи за Филомена и й даде живот и шанс. И че ни се довери. Дано наистина е началото на прекрасната ни обща дъъъълга и щастлива история и тя да е доволна от своите човеци, дето си е избрала да опитоми.

ПС
Длъжна съм да защитя честта на дзвера - това на снимката, дето съм 'сериозно ранена и превързана', т.е. единият ми пръст е с лепенка - не се дължи на зловещите й бебешки зъбчета или нокти, тя не е чак толкова страховита, да не й разваляме репутацията. Беше злополука на работното място, свързана с неправилна употреба на режещ инструмент (разбирайте: порязах се на хартия, срааам)

ПСС
И да кажа, че мъж ми се опитва (неуспешно!) да пробута ново и абсурдно име Вилспиня. На мен Фили си ми харесва! Вилспиня му звучало като на героиня от латиносериал и да не й било уроки. Смятам да й остане само като артистичен псевдоним, с който като една истинска звезда да се подвизава из публичното пространство (така е кръстил клипчетата - какво да се прави)
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни