Dog.bg Форуми : CACIB PLOVDIV - 01.11.2009

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

CACIB PLOVDIV - 01.11.2009 ZOOREVEW 2009 Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   Taro-68 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 656
  • Регистрация: 17-January 08

Публикувано: 28 October 2009 - 09:46 AM

Някой може ли да даде информация ,кои ще са съдиите на Българските породи в неделя-01.11.2009г.

#22 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 October 2009 - 02:20 PM

ей ги и съдиите по групи

Съдии:
Guffanti Gianbatista - VI, VII
Arne Foss - IV, X
Dieter Oeser - германско овчарско куче
Georgi Eftimov - остатък от I, II, III, VIII
Galina Todorova - V, IX

За БГ Породите няма изнесено инфо:
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#23 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 28 October 2009 - 09:46 PM

Стана интересноо за 10 група!!!
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#24 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 28 October 2009 - 10:27 PM

Цитат(Konan03 @ Oct 28 2009, 08:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Стана интересноо за 10 група!!!

Сподели!

#25 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Публикувано: 29 October 2009 - 12:05 AM

Цитат(Konak @ Oct 28 2009, 09:27 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Konan03 @ Oct 28 2009, 08:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Стана интересноо за 10 група!!!

Сподели!

Изискан ,взискателен Норвежки съдия ,Летвата е високо поставена ! Страхотно.....Радвам се за избора,в този смисъл.Ще ми е интересна изложбата ,има тръпка.
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#26 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Публикувано: 30 October 2009 - 12:13 AM

Цитат(Konan03 @ Oct 28 2009, 11:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Konak @ Oct 28 2009, 09:27 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Konan03 @ Oct 28 2009, 08:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Стана интересноо за 10 група!!!

Сподели!

Изискан ,взискателен Норвежки съдия ,Летвата е високо поставена ! Страхотно.....Радвам се за избора,в този смисъл.Ще ми е интересна изложбата ,има тръпка.
Да повторя : ОТ НОРВЕГИЯ .....................

User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#27 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Публикувано: 30 October 2009 - 12:16 AM

Дано да стане купон !!!!Да има конкуренция вече.....поне при групата 10....
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#28 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 30 October 2009 - 09:14 PM

Така така и като си говорим за киноложки празник и добро настроение аз да вметна и нещичко което пак е свързано с кинологията-само дето се отнася за не породисти кучета които за съжаление не знаят що е то човешка ласка и обич просто защото са изоставени от "хората" или са родени на пътя а не в топъл и изпълнен с внимание и любов развъдник,те са лишени от това право-някой ги е лишил,но някой друг е решил да даде шанс на тези животинчета-в повечето случаи това са кучета,като им помага чрез набиране на средства за храна лечение,стационар и понякога когато се усмихне късмета на някое от тях дори и за пътни до други държави където късметлийчетата са желани и осиновявани от Хора които са надраснали предрасъдаците си и са решени да дадат шанс за живот на някое бездомно кутре или куче-по този повод искам да помоля за официалното разрешение от организаторите на утрешния киноложки празник с благотворителна цел да изложим тениски които са с логото на този сайт-Дог.бг а от другия край са с надпис-Дог пърсън и снимка на кучо който не е чистопороден-просто защото всички постъпления от кампанията ще отидат за подпомагане на кучовци които се нуждаят от нашата Човешка помощ-повечето истории са тук в темата -Без дом или в сайта Без дом!
Моля за вашето съгласие и разбиране!
Всички постъпления ще бъдат оповестени писмено тук в темата на изложбата -а след време ще бъдат и показани кучовците на които тези парички са помогнали!Дано в тези вълчи времена не сме забравили да бъдем Хора!!!
Слагам линк и към самата тема с тениските!
Цената за един брой тениска е 25.00лв -като всеки мераклия закупил тениска ще бъде фотографиран с най-новата си придобивка и снимката му ще бъде качена в благотворителната темичка-последното е по-желание!

http://forum.dog.bg/-t28978.html

-можете да видите как изглеждат тениските-а номерациите са от S до 3XXL!
Благодаря предварително!!!

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 31 October 2009 - 07:20 PM

Извинете за тъпия въпрос но изложбата в панаира ли ще се проведе и от колко часа?

#30 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Публикувано: 01 November 2009 - 04:42 PM

Айде хора, никой ли не се е завърнал в къщи от всички вас, които сте били на изложбата? ud_009.gif

Чакаме снимки на кучета, а освен това имам и една специална молба към всички тези които си падат
малко или много папараци и са успели да уловят "представлението" на Масутацо Ояма, вселил се в тялото
на руса изложителка, водеща Ам Стаф Териер да постнат или поне да ми пратят на лични фотоси от тая грозна
постъка, която е недопустима за председалка на киноложки клуб, международен съдия и световно известен кинолог! ea_103.gif
User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 01 November 2009 - 05:28 PM

Какво е станало пак, Тихомире, за каква постъпка говориш?

#32 Потребителят е офлайн   Attila Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 08-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 01 November 2009 - 07:23 PM

А като се намекна за постъпка... Някой може ли да ми обясни, как човек може да се пребори да да бъде овъзместен, от некоректно съдийско отсъждане, още по-зле, от некомпетентно съдийско отсъждане.

При участието ми на днешната изложба, съдията ми казва, че липсват 2 зъба в устата на кучето ми, става въпрос за доберман- всичко друго ми било О.К. и ми дава оценка перспективен. Аз лично се притесних много, въпреки, че бях убеден, че кучето ми си има всички зъби в устата си. За щастие, на такова мероприятие голяма част от специалистите в българия бяха там и аз се опитах до няколко от тях и дори до личният ми ветеринарен лекар. Констатацията на всички беше, че на кучето ми зъбите са наред. Веднага след това отивам до канжеларията на БРФК да си пусна жалба и да помоля за повторно отсъждане. Още като заговорих за случката, момичетата там ми казаха, че изобщо да не се занимавам, нищо нямало да стане, щом съдията така бил казал, значи му липсват зъбите, съдията щом е решил, че кучето не е хбаво, значи е така... eg_033.gif Егати подкрепата. Казват ми, не се занимавай. КАК ДА НЕ СЕ ЗАНИМАВАМ. Отсъждането на съдията е НЕКОМПЕТЕНТНО, та той не знае колко зъби трябва да има в устата си един Доберман, и той ме съди, а аз си плащам за това... Що за глупост.

Въпреки всичко си написах контестация. Какво се оказва обаче. При разговора си с мен, съдията ми дава перспективен, под предтекст, че липсват зъби и си измива ръцете. По-логичното в този случай е да ме дисквалифицира. Аз не получавам заслужена оценка, а съдията се предпазва от последствия за него, защото твърдението, че лиспват зъби, не е описано в листа. Юуридически не мога да направя нищо.

Е, питам ви, това вижда ли ви се справесливо. Скъсах си нервите този ден, и нищо не можах да направя, за да ми бъде направено повторно оценяване. нямало как да стане. Еми супер. Значи съдията може да каже, че кучето ми не е доберман, а е немска овчарка, и аз пак нищо не мога да наяравя. Съдията бил решил така.

Не знам дали на някой ще му напрви впечатление случилото се с мен днес, защото съм един от многото случаи. По-големият проблем е, че с отсъждания на съдий като днешният, реномето на добрите български съдии пада неимоверно. Също така, некомпетентността е много пагубна за кинологията, защото е демотивираща. Аз определено се замислям, дали има смисъл да изкарвам куче на български ринг. Качеството и компетентността на съденето варира в ОГРОМНИ диапазони.

А за финал ще ви кажа и името на съдията- Георги Ефтимов- и той съди най-много групи днес. Ако не се лъжа 5 на брой.
За мен вече всичко е минало, изтрих си днес нервите, но знам и че не мога да направя нищо повече. Но този човек, ако има поне малко очи, би ми се извинил, а БРФК би трябвало да направят и те нещо по въпроса, не да се крият и да се оправдават, че съдийското осъждане е едва ли не като божественото, защото не е. Бог е знаел, колко зъби е имал и е трябвали да има в устата си Адам.

Поздрави на всички.

Йордан Попов
User's Signature

MVP K9 Supplements- Храни за шампиони!
http://mvpk9.bg/
http://www.facebook.com/MVPK9BG
Добавете Здраве, Сила и Енергия за най-добрия си приятел!!!

#33 Потребителят е офлайн   elia123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 623
  • Регистрация: 10-February 08
  • Gender:Female
  • Location:ПЛОВДИВ
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 01 November 2009 - 07:26 PM

ЗНАЧИ ПАК ДА ПИША ,СЕГА ВИДЯХ ТЕМАТА ,SPARKLING ROBERTA -ENGLISH BULLDOG--INTERMEDIA--EXELLENT,CACIB..по последна информация--BIS--IRISH WOLFDOG--KONAN VARVAR---ГАРО ПАПАЗЯН.
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   elegance Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 30-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 01 November 2009 - 07:32 PM

Jaws/Teeth : Powerful broad upper and under jaw, scissor bite, 42 teeth correctly placed and normal size.

В превод:
Челюсти/Зъби:Силни долна и горна челюст,ножицовидна захапка,42 зъба,коректно поставени и с нормална големина.

Цитат от официалния стандарт,свален от сайта на Мевдународната федерация по кинология.

Всеки съдия,добър или не,знае,че при наличието на две кучета с еднакво качество,но на едното му липсват зъби,естествено се дава предимство на това с пълна зъбна формула.
Тук съдията с пълно право е можел да ви дисквалифицира,ако се ръководел само по стандарта.Но явно е достатъчно компетентен по породата,да прецени как да постъпи.Все пак развъжда ротвайлери,който са достатъчно близки като работен тип породи с добермана и е достатъчно наясно с нещата.


ЧЕСТИТО НА ГАРО ЗА БИС-А!!!

#35 Потребителят е офлайн   Attila Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 08-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 01 November 2009 - 07:37 PM

Цитат(elegance @ Nov 1 2009, 07:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Jaws/Teeth : Powerful broad upper and under jaw, scissor bite, 42 teeth correctly placed and normal size.

В превод:
Челюсти/Зъби:Силни долна и горна челюст,ножицовидна захапка,42 зъба,коректно поставени и с нормална големина.

Цитат от официалния стандарт,свален от сайта на Мевдународната федерация по кинология.

Всеки съдия,добър или не,знае,че при наличието на две кучета с еднакво качество,но на едното му липсват зъби,естествено се дава предимство на това с пълна зъбна формула.
Тук съдията с пълно право е можел да ви дисквалифицира,ако се ръководел само по стандарта.Но явно е достатъчно компетентен по породата,да прецени как да постъпи.Все пак развъжда ротвайлери,който са достатъчно близки като работен тип породи с добермана и е достатъчно наясно с нещата.


ЧЕСТИТО НА ГАРО ЗА БИС-А!!!


Май нещо не си схванал.. ВСИЧКИ 42 ЗЪБА СА СИ В УСТАТА НА КУЧЕТО МИ!!! Има ли начин да стана по-ясен!???

User's Signature

MVP K9 Supplements- Храни за шампиони!
http://mvpk9.bg/
http://www.facebook.com/MVPK9BG
Добавете Здраве, Сила и Енергия за най-добрия си приятел!!!

#36 Потребителят е офлайн   elegance Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 30-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 01 November 2009 - 07:38 PM

Цитат(TORMENTOR @ Nov 1 2009, 03:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Айде хора, никой ли не се е завърнал в къщи от всички вас, които сте били на изложбата? ud_009.gif

Чакаме снимки на кучета, а освен това имам и една специална молба към всички тези които си падат
малко или много папараци и са успели да уловят "представлението" на Масутацо Ояма, вселил се в тялото
на руса изложителка, водеща Ам Стаф Териер да постнат или поне да ми пратят на лични фотоси от тая грозна
постъка, която е недопустима за председалка на киноложки клуб, международен съдия и световно известен кинолог! ea_103.gif


Какво е станало?
Тихомире,той Масутатцо Ояма въпреки феноменалните си способности,е бил благ човек и философията му е насилие в краен случай и много благородство rc_036.gif


#37 Потребителят е офлайн   Gu6kov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 01 November 2009 - 07:47 PM

Честито Гаро, rc_036.gif
Браво на Конан!!!! Винаги се радвам на успехите на хора, които проявяват постоянство!
Иван Гушков

#38 Потребителят е офлайн   elia123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 623
  • Регистрация: 10-February 08
  • Gender:Female
  • Location:ПЛОВДИВ
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 01 November 2009 - 08:01 PM

И аз чух за някакви ексцесии м/у две дами ,но не съм присъствала на сцената за да коментирам.....
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Икона за мнението  Публикувано: 01 November 2009 - 08:14 PM

Аз съм сигурен че потърпевшата дама, наша съфорумка и собственичка на расови кучета
сама ще каже и запознае всички вас със случилото се, когато намери сили и счете че е нужно
да го направи. Аз не съм бил там и не мога да обясня с подробности какво точно е станало, обаче
съм крайно озадачен от постъпката на въпросната госпожа-насилница. Не може щото ти снимат кучето
в ринга докато дефилира, да се заядеш, обидиш, псуваш и накрая удариш някого! Не ми го побира акъла... dh_188.gif
User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

#40 Guest_Mataka_*

  • Група: Гости

Публикувано: 01 November 2009 - 08:27 PM

Цитат(TORMENTOR @ Nov 1 2009, 08:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Не може щото ти снимат кучето
в ринга докато дефилира, да се заядеш, обидиш, псуваш и накрая удариш някого! Не ми го побира акъла... dh_188.gif


Може може

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни