Dog.bg Форуми : Кучешките колибки - как да направим дом ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучешките колибки - как да направим дом ? това-онова за тях

#21 Потребителят е офлайн   the_trident Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 16-October 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 January 2010 - 11:11 AM

Цитат(Грахче @ Jan 1 2010, 07:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
вторият етаж за котката ли е? ab_041.gif

Да ,но с отделен вход поради несходство в характерите ab_041.gif ,а сега
по сериозно очквам коментари независимо в каква посока са.
Приемам критика,това ще ми помогне следващата колибка да е по добра. smile.gif
User's Signature

0888802068
Павко.

#22 Потребителят е офлайн   Borislava_vd Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 179
  • Регистрация: 06-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Видин

Публикувано: 02 January 2010 - 05:27 PM

Браво! Много ми харесва af_089.gif ba_025.gif be_107.gif
User's Signature

We love animals and they love us

#23 Потребителят е офлайн   monkata95ss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 117
  • Регистрация: 08-September 08
  • Gender:Female
  • Location:перник
  • Interests:животни , музика , танци , компютър , приятели

Публикувано: 02 January 2010 - 08:19 PM

rc_036.gif Евала ! Добър дом си измайсторил на кучо :) . Да си го ползва със кеф , а на стопаните му да им е още по кеф ba_025.gif dog.gif
User's Signature

Животните са като човека , но с по-малко недостатъци !

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   the_trident Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 16-October 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 January 2010 - 10:58 PM

Благодаря,но честно казано очаквам критика и предложения.Това ще ми помогне следващата колибка да е съвършенната къща с отопление ,фенер на входа,вътрешна инсталация за вода зимата да не замръзва и др.глезотиики ab_041.gif
User's Signature

0888802068
Павко.

#25 Потребителят е офлайн   gonzo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 27-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 27 January 2010 - 02:46 PM

Цитат(the_trident @ Jan 2 2010, 10:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря,но честно казано очаквам критика и предложения.Това ще ми помогне следващата колибка да е съвършенната къща с отопление ,фенер на входа,вътрешна инсталация за вода зимата да не замръзва и др.глезотиики ab_041.gif


Първо поздравления за къщичката. Аз също смятам на пролет-лято да се преквалифицирам в дърводелец защото това което се продава готово хич не ми харесва, а пък цената е просто нахална.

Не разбрах защо ти трябваха 10 броя европалети? Предполагам си ги разковал и си ползвал дъските (за дъното е ясно, че си ползвал палета). Обаче каква е идеята да накупиш европалети, които после да разковеш? Цената им предполагам е около 10тина лева за брой, а за 100 лв. ще вземеш дъски от склад за дървен материал, които ще ти стигнат за 2 къщички.

Искаш критика - ето ти: изброил си материалите, но нищо не каза за това кое за какво си използвал и въобще каква е конструкцията. Снимките дават някаква обща идея, но подробностите биха били интересни smile.gif

#26 Потребителят е офлайн   gonzo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 27-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 03 May 2010 - 12:33 AM

Тъй, времето се затопли и както бях намислил направих къщичка на Шера. Размерите са 120х120х..., двойни стени и под с 4 см вата за топлоизолация, покрива също е двоен с 8 см. вата. Покритието на покрива е от битумни керемиди. Входа е с предверие. Покрива се сваля за да може да се почиства. Материалите ми излязоха около 300 лв., а времето за изработка... почти месец, като се има предвид, че не съм дърводелец и работех основно 2-3 часа на ден след работа.

Прикачам няколко снимки, ако някой се интересува от нещо по-подробно съм готово да разкажа и да дам подробни снимки от самото начало.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#27 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 May 2010 - 05:52 PM

gonzo, добра работа.
Единствено се опасявам, че покривът ще кондензира през зимата. Топлоизолацията е паропропусклива, а битумните керемиди не са. Много ще ми бъде интересно тогава да се появиш и да кажеш има ли такъв проблем или не.

#28 Потребителят е офлайн   gonzo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 27-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 06 May 2010 - 11:17 PM

Показване на мнениетоmil_, в 05 May 2010 - 05:57 PM, написа:

gonzo, добра работа.
Единствено се опасявам, че покривът ще кондензира през зимата. Топлоизолацията е паропропусклива, а битумните керемиди не са. Много ще ми бъде интересно тогава да се появиш и да кажеш има ли такъв проблем или не.



Благодаря.

Мдам... мислих по този въпрос и останах с надеждата, че едва ли ще уплътня чак толкова добре. Лошото е, че май се престарах с тези битумни керемиди. Та наистина ще видим и ще пиша.

#29 Потребителят е офлайн   Alesana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 02-May 10
  • Gender:Female
  • Location:Хасково

Публикувано: 07 May 2010 - 11:50 AM

Искам да попитам,тъй като скоро се очертава да си взема хъски и искам да го гледам в апартамента,мислех да му направя клетка с размери 100д.80в.60ш. /см/, но незнам точно как да я направя и незнам дали размерите са достатъчни. Моля помогнете,извинявам се ако не съм писала в правилната тема и ако и преди е имало същия пост.
Благодарности и поздрави :)
User's Signature

Качена снимка

Вълци бяхме,кучета станахме.

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 May 2010 - 07:31 PM

Показване на мнениетоgonzo, в 02 May 2010 - 11:38 PM, написа:

Тъй, времето се затопли.....

Страхотна е станала къщурката, поздравления! :)))
Единствено не ми харесва, че навеса отпред е много малък.
Тази която аз правих за кучо преди 2 години е с навес стърчащ на 45см.... емии при малко по силен дъжд пак влиза вода вътре :dry:
http://i38.tinypic.com/2rhs7xx.jpg

#31 Потребителят е офлайн   gonzo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 27-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 10 May 2010 - 11:30 AM

Показване на мнениетоAlesana, в 07 May 2010 - 11:55 AM, написа:

Искам да попитам,тъй като скоро се очертава да си взема хъски и искам да го гледам в апартамента,мислех да му направя клетка с размери 100д.80в.60ш. /см/, но незнам точно как да я направя и незнам дали размерите са достатъчни. Моля помогнете,извинявам се ако не съм писала в правилната тема и ако и преди е имало същия пост.
Благодарности и поздрави :)



Ако под клетка имаш предвид нещо, което да е с мрежа отвсякъде и да седи вътре в апартамент... то аз бих пробвал да си купя нещо готово, направено специално за тази цел. Просто защото след като ще е в апартамента ми бих искал да изглежда прилично, а пък нещата тип "направи си сам" често не са особено красиви, въпреки че могат да са много по-функционални.

Иначе идеи... как бих го направил аз. Като основен материал за страните на клетката си мисля, че може да се ползва мрежа, която е с правоъгълни отвори (5/10 см. или 4/8 см. не съм сигурен) и е сива на цвят - продава се на листове в строителните магазини и се ползва за арматура при полагане на камък на стени и други такива. За скелета на клетката лично аз ще се ориентирам към дървото защото с това бих се справил сам. Щом ще е за апартамент по-добрия вариант е да се използват рендосани гредички или нещо подобно (има ги в магазините от вида на Баумакс). Рендосаното изглежда много по-финно от обикновенния необработен дървен материал. Друг е въпроса на какво ще заприлича след като се настани там хъскито и започне да скучае. За пода... пак дърво - или сглобено от рендосани дъски или пък може да е монолитен - зависи от размерите които искаш и какво се продава готово. Ако пък имаш останало дюшаме също е добър вариант.

Та скелета се прави като се започне от дъното. След като си го сглобил в 4те му ъгъла се захващат 4 от гредичките, които могат да служат и за крака ако има нужда да се повдига от пода. В зависимост от размерите може да се наложи да се сложат гредички и в средата на 3те страни, които няма да са отваряеми за да не провисне мрежата. Отгоре се прави рамка от гредички с размерите на дъното и се захваща в/у вертикалните. След това по някакъв начин захващаш мрежата отстрани. Единия начин е да ползваш ъглови дървени профили. Така ще се скрият местата където мрежата е срязана и няма да има опасност кучето да си сваля козината на тях. Другия начин е с такер, но от онези с големия телбод. Само, че пак трябва да измислиш как да защитиш ъглите.

Вратичката... пак с рамка от гредичките с размери на отвора, който се е получил на 4тата страна. Панти по желание и някакъв механизъм с резенце за заключване предполагам.

Преди да сложиш мрежата вероятно ще е добре да обработиш дървената част. Добре е да я минеш 1 ръка с безир (примерно ленен) за да предпазиш дървото от влагата и 1-2 ръце лак. За лак може да пробваш такъв на водна основа с идея, че за кучето ще е по-безопасно пък и май по-бързо се измирисва.


Със сигурност има и по-удачни варианти. Ако се разходиш из магазините за животни може и да ти хрумне нещо по-смислено.

Успех.

#32 Потребителят е офлайн   gonzo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 27-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 10 May 2010 - 11:42 AM

Показване на мнениетоyasoo, в 08 May 2010 - 07:36 PM, написа:

Страхотна е станала къщурката, поздравления! :)))
Единствено не ми харесва, че навеса отпред е много малък.
Тази която аз правих за кучо преди 2 години е с навес стърчащ на 45см.... емии при малко по силен дъжд пак влиза вода вътре Качена снимка
http://i38.tinypic.com/2rhs7xx.jpg


Благодаря yasoo.

Когато тръгнах да правя къщичката за моето куче разгледах всичко описано и снимано в този форум по темата - вкл. и къщичката на твоето куче Качена снимка. Навеса при мен е 25 см. отпред и 15 см. отзад (мисля). Размерите ги определих от гледна точка на това как ще изглежда самата къщичка, а не толкова функционално. Защото едно от изсикванията, които си бях поставил е това да не е просто къщичката за кучето ми, а и да има някаква прилична визия в двора ми. Така, че размера на навеса определено мина в графа визия. Другото съображение ми беше, че ще я сложа на място където вятъра идва откъм гърба на къщичката и освен това има предверие.

Но определено си прав защото (както се плюнча в една друга тема в този форум) излиза, че ще е по-добре да преместя къщичката на друго място където вече вятъра няма да идва откъм гърба. И тогава сигурно ще има проблем.

В последствие стигнах до извода, че ако бях помислил още 1 седмица преди да се захвана с рязането щеше да е по-добре да направя пода издаден напред с около 40 см. - да се получи нещо като веранда и тогава навеса щеше да излиза напред още. От друга страна пък ми се вижда странно веранда за кучешка колиба, а и без това и сега ме смятат за откачен с количеството материал което вложих там Качена снимка.

Та... от сега знам вече няколко неща, които ще променя след 25 г., когато по проект тази къщичка ще трябва да излезе от употреба и да правя нова Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   megito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 62
  • Регистрация: 19-July 10
  • Gender:Female
  • Skype:

Публикувано: 19 July 2010 - 08:46 PM

imam edna strahotna ideq za kolibka imam edin golqm darven sandak ,na nego 6e izreja dupka ,sas nqkolko daski otgore 6te moga da napravq su6ina ,razbirase i ne6to koeto da sloja na tqh ,ka6tata e na pale i 6te i ma terasa okolo 50 sm .Ot ednata stana 6te zaka4a 2 obra4a za da slagam kupite s hrana i voda ,za6toto moq palavnik vinagi namira na4in da gi butne(da se nadqvame 4e taka nqma da uspee). celta e da imam edna strahotna ka6ta za nai-strahotnoto ku4e (nemska ov4arka) Ako imate o6te idei molq spodelete gi.

#34 Потребителят е офлайн   strugel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 356
  • Регистрация: 22-October 10
  • Gender:Male
  • Location:България, Правец
  • Interests:Възпитание, обучение и спорт със немско овчарско куче

Публикувано: 23 October 2010 - 01:16 PM

gonzo и всички други, направили къщички на любимниците си разкажете от какво направихте изолацията. Стериопор и балатум биват изгризвани от моя дивак.. И незнам вече.. Моля ви разкажете на по неопитните като мен :)
мерси предварително;
User's Signature

If you wanna' be the best, first, you've gotta' take out the best..

#35 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 October 2010 - 02:47 AM

Показване на мнениетоstrugel, в 23 October 2010 - 01:21 PM, написа:

gonzo и всички други, направили къщички на любимниците си разкажете от какво направихте изолацията. Стериопор и балатум биват изгризвани от моя дивак.. И незнам вече.. Моля ви разкажете на по неопитните като мен :)
мерси предварително;


Няколко поста по-нагоре е разказвано много подробно със снимки дори, стъпка по стъпка.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#36 Потребителят е офлайн   strugel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 356
  • Регистрация: 22-October 10
  • Gender:Male
  • Location:България, Правец
  • Interests:Възпитание, обучение и спорт със немско овчарско куче

Публикувано: 24 October 2010 - 12:13 PM

Като изключим това между дъските да се сложи нещо.. Става дума за направена къщичка да се добави изоолацията която трудно да "изяде", разкъса..
User's Signature

If you wanna' be the best, first, you've gotta' take out the best..

#37 Потребителят е офлайн   the_trident Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 16-October 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 October 2010 - 10:53 AM

Показване на мнениетоstrugel, в 24 October 2010 - 09:18 AM, написа:

Като изключим това между дъските да се сложи нещо.. Става дума за направена къщичка да се добави изоолацията която трудно да "изяде", разкъса..

Колега за да ти бъдем полезни с нещо ще бъде добре да щракнеш 2-3 снимки на твойта къщурка.После е лесно.
User's Signature

0888802068
Павко.

#38 Потребителят е офлайн   daisy8 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 13-October 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 October 2011 - 10:46 AM

Показване на мнениетоyasoo, в 08 May 2010 - 07:31 PM, написа:

Показване на мнениетоgonzo, в 02 May 2010 - 11:38 PM, написа:

Тъй, времето се затопли.....

Страхотна е станала къщурката, поздравления! :)))
Единствено не ми харесва, че навеса отпред е много малък.
Тази която аз правих за кучо преди 2 години е с навес стърчащ на 45см.... емии при малко по силен дъжд пак влиза вода вътре :dry:
http://i38.tinypic.com/2rhs7xx.jpg



Здравей, yasoo, :re_037:

Много ми хареса твоята къщичка как изглежда. Би ли споделил как си я направил и какви материали си ползвал? :be_107:

Благодаря ти предварително.
User's Signature

Деси меси питка...

#39 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 May 2012 - 12:03 PM

Скоро ще дойде време да майсторим колиби на кучовците.Та ще ми трябва помощ при избора.
Отначало мислех да са 3 отделни колиби,но първо ще ми излезе по скъпо,второ трябва да мисля къде да ги разполагам в двора и 3-то не ми се иска да стоят разделени така.
За това се спрях на варианта къща-клетка.
Обаче нямам ни най-малка представа какво ми е необходимо.Разгледах по нагоре кой от какво е направил неговата къща и горе долу разбрах какви материали да използвам.
Трябва ми дървен материал,мрежа и сега идва въпроса от какво да е пода?
Ако излеем бетонна площадка ще се почиства по-добре,но пк ще държи студено и влажно,ако пък е дърво от долу ще гние и ще се хлъзга като се намокри.
Също евентуално ме интересуват недостатъци.Ще приложа снимка на това,което искам да направим-интересува ме има ли нужда самото помещение от някаква вншна изолация и тя може ли да се лепи или закове директно върху дървото.

http://cgi.ebay.co.u...em=320798833958
http://cgi.ebay.co.u...em=320798833958
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   kalinka_in Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 11-December 12
  • Gender:Female

Публикувано: 11 December 2012 - 01:48 PM

Здравейте, малко е стара темата, но ще я изтупам от прахта и ще попитам нещо.
Много ми е притеснено. За първи път гледам куче. Малко е, на 3 месеца, между самоед и овчарка е пухчето, точно и сложихме трета ваксина и смятаме да я оставяме отвън вече.
В двора има къща, но е правена от блокчета итонг. Здрава е, но ме притеснява, че не е дървена. Също пода и е директно на нивото на земята, покрит е с тухли, от тези червените. Имаше парче балатум някакъв, явно останал от предишното куче, но наща сладурка го изнесе отвън. Моля, посъветвайте ме как да й създам по - добри условия за зимата. Малко ли е кутрето да презимува отвън? Просто вътре не ми разрешават да я държим повече. С тази уговорка я взехме, за дворно кутре.
Обмисляхме варианта за скаричка да и сковем, но не знам дали изобщо подобна къща ще е топла. Дали направо да не купя нова дървена колиба?

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни