Dog.bg Форуми : Кучешките колибки - как да направим дом ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучешките колибки - как да направим дом ? това-онова за тях

#41 Потребителят е офлайн   kalinka_in Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 11-December 12
  • Gender:Female

Публикувано: 12 December 2012 - 01:32 PM

Здравейте. имам няколко питания.
Много ми е притеснено. За първи път гледам куче. Малко е, на 3 месеца, между самоед и овчарка е пухчето, точно и сложихме трета ваксина и смятаме да я оставяме отвън вече.
В двора има къща, но е правена от блокчета итонг. Здрава е, но ме притеснява, че не е дървена. Също пода и е директно на нивото на земята, покрит е с тухли, от тези червените. Имаше парче балатум някакъв, явно останал от предишното куче, но наща сладурка го изнесе отвън. Моля, посъветвайте ме как да й създам по - добри условия за зимата. Малко ли е кутрето да презимува отвън? Просто вътре не ми разрешават да я държим повече. С тази уговорка я взехме, за дворно кутре.
Обмисляхме варианта за скаричка да и сковем, мисля и мокет да и заковем на нея, но не знам дали изобщо подобна къща ще е топла. Дали направо да не купя нова дървена колиба?

#42 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 12 December 2012 - 08:20 PM

Здравей! :rc_036:
Според мен ако има кой да й направи скаричка би било добре.Тухлите принципно изолират което е добре ,но отгоре постави балатум. Не използвай стария тъй като по-изговора ти ми се струва,че не знаеш предното куче от какво е починало (в лошия случай).Може да има някоя болест по него и въпреки ваксините не рискувай,а го смени. Та стана балатум-скара и върху нея суха слама или сено.Парцалите топлят,но за кратко и като се намокрят става по-зле отколкото без тях.Така мисля,че ще й е добре. Евентуално може този който ти прави скарата да закове и по една дъска 15-20 см странично за да стане като сандъче. Това трябва да е разположено зад вратата за да е не насреща по посока на вятъра.

#43 Потребителят е офлайн   kalinka_in Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 11-December 12
  • Gender:Female

Публикувано: 15 December 2012 - 09:31 AM

Благодаря. Вчера купихме материалите, днес ще се скове и скарата. Пуста работа, нямам почти никакво време да се занимая с тая къща, а имам голям мерак да й го наглася, да й е уютно, че и без друго ще зимува навън душичката.
А сено от къде мога да открия? :dh_188: Нямам никаква идея.
Понеже вратата е центрирана, спрямо цялата къщичка съм сложила още едно блокче на входа, та да го прескача, за да влезе, не е висока преградата, 15-ина см. за да стесня малко входа. Надявам се да има положителен ефект.
А отгоре на покрива има отвори, дали да ги затворя с някакви парцали или да ги оставя да влиза въздух? Отворите се отварят от ъгъла на покрива, който е леко килнат. Дали стана ясно?

#44 Потребителят е офлайн   niakris Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 06 February 2013 - 03:19 PM

Ъгъл за почивка
Качена снимка

Необходими материали и инструменти:
- дамаска за тапициране 2 м
- еднотонен плътен рипс в тон с дамската 1.1 м
- дунапрен с дебелина 3.5 см; 1 лист с размери 1 х 2 м
- въже за простир 2 м

Инструменти:
- дълга игла
- макетно ножче
- желателно е да шиете на шевна машина, но в случай, че нямате може и на ръка
Шаблон:
Качена снимка

Инсртукции четете тук

#45 Потребителят е офлайн   Anton Zlatkov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 17-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Хасково/София

Публикувано: 23 March 2013 - 02:06 PM

Здравейте,

Имам малко странен казус :
Преди около месец почина старото НОК на майка ми(наложи се да го приспим заради тежък рак на матката). Майка ми реши да осинови 2-3 годишна Голдън Ретрийвърка тъй като не може бе кученце.
В двора има чудесна къщичка - дървена, изолирана, на добро място (старата овчарка много я обичаше), но новото куче не иска и не иска да влиза вътре. Старото куче беше силно териториално и въпреки, че беше женско маркираше всичко и вероятно миризмата плаши новото куче.

Та въпросът ми е с какво може да се неутрализира миризмата от къщичката (подът е изцяло от дървени дъски - няма балатуми или постелки) ?

#46 Потребителят е офлайн   Letty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1243
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Бяла Слатина -- > Варна

Публикувано: 02 April 2013 - 12:31 PM

Според мен нищо, освен нова къщичка.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

15.03.1997 - 10.12.2011 - R.I.P. Rino! Always in my heart...

#47 Потребителят е офлайн   kalinka_in Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 11-December 12
  • Gender:Female

Публикувано: 10 April 2013 - 01:43 PM

Пак съм аз! Май не върви много тази темичка, а ми е интересна.
Сега съм с въпрос каква е най - добрата настилка за пред кучешката колиба? В момента е добре утъпкана земя, която при хубавите дъждове, дето минаха (дано ското спрат, щото ми писна) става адска кал. Кучето стои перманентно кално. Няколко пъти я бърсах с кърпи, мих лапите, но просто няма смисъл. Как да е по друг начин, като всичко е в кал.
Чудя се между тротоарни плочки и каучукови плочки, от тези, дето ги полагат по детските площадки - удароустойчивите.
Бихте ли споделили вие върху какво отглеждате дворното куче?

#48 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 April 2013 - 03:48 PM

Тротоарни плочки :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   gertata Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 30-April 13

Публикувано: 30 April 2013 - 02:35 PM

Определено има доста интерсни идеи! Браво бяха ми много полезни!

#50 Потребителят е офлайн   Lazare Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 23-December 13

Публикувано: 23 December 2013 - 08:58 PM

Здравейте, имам питбулче на 2 месеца и 2 седмици. Къщичката му е от ламперия 2 см дебема. От вътре с гланциран шперплат, а между вътрешната и външната стена има кухина от порядака на 7см. ( дебелината на гредите ) и цялата тази кухина е запълнена с фибран и пяна за изолации. Тази операция е направена на всичко стени, на пода, а на покрива остана само фибран и сложихме пак 2ни стени с 6-7 см слой фибран. Вътре съм му сложил стар чаршаф и от горе някаква пачена постелка и един мои стар суйтшър. Входа е Г обрезен мисля че е добре но мисля и че забравям нещо ???? Къщичката е под навес ( проблем с водата няма ) на завет е не духа. Ако имам някакъв пропуск моля кажете за да го коригирам на време.Прикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#51 Потребителят е офлайн   klkv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 11-October 12

Публикувано: 24 December 2013 - 12:13 PM

Показване на мнениетоLazare, в 23 December 2013 - 08:58 PM, написа:

Здравейте, имам питбулче на 2 месеца и 2 седмици. Къщичката му е от ламперия 2 см дебема. От вътре с гланциран шперплат, а между вътрешната и външната стена има кухина от порядака на 7см. ( дебелината на гредите ) и цялата тази кухина е запълнена с фибран и пяна за изолации. Тази операция е направена на всичко стени, на пода, а на покрива остана само фибран и сложихме пак 2ни стени с 6-7 см слой фибран. Вътре съм му сложил стар чаршаф и от горе някаква пачена постелка и един мои стар суйтшър. Входа е Г обрезен мисля че е добре но мисля и че забравям нещо ???? Къщичката е под навес ( проблем с водата няма ) на завет е не духа. Ако имам някакъв пропуск моля кажете за да го коригирам на време.


Ние махнахме всякакви платове отвътре, защото като излезе на снега и след това се прибере става мокро и къщичката става на нищо. Отвътре сме сложили фибран като съм оставил около 2-3 милиметра улейчета , така че ако има някаква вода да се стече надолу , а неда остава в къщурката. Много е яко ако е Г образно пространството вътре - при нас не е . Наложи се да направим вратичка от тип катотези на месарниците - дебели ресни, които не пропускат вятър. Според мене по този начин топлината от животното си остава вътре. При нас кучето директно лежи на фибрана защото е доста по-топъл от дъските.

#52 Потребителят е офлайн   Lazare Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 23-December 13

Публикувано: 25 December 2013 - 07:36 PM

под дъските има 7см слой фибран. И от вчера вече е отоплена с "радиатор" ( 5л шише и нагревател за аквариум ) резултата е добър от вънка беше -4 а вътре 11 градуса при положение 4е вратата му остава отворена. Ще пробвам и с 11л да видя дали ще има разлика :) Прикачена снимка

#53 Потребителят е офлайн   Slavov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 10-May 12

Публикувано: 28 December 2013 - 10:39 PM

Къщурката е чук, евала. Ако много мислиш какво да постелиш, сложи слама , при мене е идеална, взел съм в повече за да я сменям.... Само ми стана чудно - сигурен ли си че от 5л. туба прави такава разлика !? На колко градуса е тернометъра , макса мисля им беше 37градуса.... Че аз сложих инфрачервена лампа, но проблема е че не е удобна да се пуска нон стоп ,та със таймер се пуска и спира нощеска, и продължавам да търся целодневно отопление ... та имам тернометър и май ще пробвам, през капачката си го вкарал и със гел си го залепил...мхмм ще се пробва

#54 Потребителят е офлайн   man_un Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 14-April 14

Публикувано: 10 August 2014 - 04:48 PM

Здравейте, искам да попитам дали ще бъде достатъчно голяма къща за кучето ми порода кангал със следните размери 80/120 и височина около 1 метър?

#55 Потребителят е офлайн   mika91 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 20-November 14

Публикувано: 20 November 2014 - 03:48 PM

Здравейте , имам едно питане относно кучешка колиба.Кучето ми е на 3 години , немски шпиц - мъжки.До сега съм го гледала вътре , като през деня е на двора , ако е хубаво времето ,а през нощта е вътре в апартамента.Не съм имала проблеми до сега с отглеждането му, НО.....купихме нова къща с много голям двор и мисля , че ако му направим топла и уютна къщурка , ще му е много добре там.Притеснението ми не е в къщурката на кучо , а в това дали ще може да свикне да живее вън...най-вече през зимата?Как да го науча да спи в колибата , аз съм сигурна още от сега , че няма да иска да влиза в нея....Идеята ми е за клетка , в която да е къщичката му.Като на прикачената снимка.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#56 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 December 2014 - 05:54 PM

Търся си отопление за кокошарника и попаднах на това: http://www.ecofloor-...LTRATHERM_.html
Вижте специално: "Нагревателни панели Ultratherm

Радиантните отоплителни панели ULTRATHERM използват принципа на инфрачервеното излъчване и са предназначени главно за зоново отопление в развъдници, големи терариуми или домове за кучета. Оборудвани са с топлинен предпазител, който предпазва панела от прегряване. Могат да бъдат монтирани вертикално, а за хоризонтален монтаж е необходимо да се поръчат допълнителни монтажни скоби. Цветът, в който се предлагат панелите е кафяв; могат да се поръчат и в бял цвят."
Бях в офиса им. Мило момиче ми обясни подробно каквото ме интересуваше и ми препоръча точно тези. С ток, на цената на две 100 ватови крушки, ще отоплите къщичката на кучо перфектно. Пипнах подобен панел в офиса им, със сила 270 вата - беше мнооого горещ. Значи един 200 ватов (цената му е 198 лв, а на 100 ватовия - 162 лв) ще е повече от идеално. Може да се монтира на тавана на къщата, както аз ще направя на кокошарника ми. Може и на стената.
Има и най-разнообразни други решения.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#57 Потребителят е офлайн   gerrard Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 20-March 12

Публикувано: 15 December 2014 - 12:38 PM

Относно отоплението на колибката,аз сложих нагревателно фолио свързано с терморегулатор (фолио-40лв ; термостат 20лв) като колибата има вътрешна и външна изолация, а отвътре-под,стени и таван са с най-обикновен ламиниран паркет(8лв м2) фолиото е под паркета на пода. Сложих и малък електронен термометър(5лв) за да следя температърата. Постоянно си седи 17-21градуса при външна температура 0 градуса.Не съм усетил разлика в сметката на тока,което значи че е доста икономични и съм доволен.Като е пуснато фолиото кучетата не искат да излизат от колибите :) ако някой го интересува ще пусна и снимки на колибите

#58 Потребителят е офлайн   gerrard Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 20-March 12

Публикувано: 15 December 2014 - 12:43 PM

Здравей,аз гледам американски булдоци и като им правих колиби-мерих кучетата прави от стъпалото долу до глава горе и саложих отгоре 30-тина сантиметра аванс.ако те интересува ще ти пратя снимки на колибите

#59 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 December 2014 - 10:15 AM

Показване на мнениетоgerrard, в 15 December 2014 - 12:38 PM, написа:

Относно отоплението на колибката,аз сложих нагревателно фолио свързано с терморегулатор (фолио-40лв ; термостат 20лв)


Би ли ми дал линк към сайт, в който се продава това фолио. Не обезателно същото, но да има картинки и обяснен принципа на действие и монтаж?
Фолиото, предполагам, може да се монтира и на таван? В кокшарника не смея да слагам нищо електрическо на пода.
Ще ми е интересно да видя и къщите. Тез градуси ги поддържа при постоянно отворена вратичка, предполагам?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#60 Потребителят е офлайн   gerrard Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 20-March 12

Публикувано: 16 December 2014 - 08:03 PM

http://olx.bg/infrac...folio-i62280304 Това е линк към OLX обявата,момчето е от Ловеч,чуйте се и се го разпитай.Могат да се монтират навсякъде-под,стени,таван.Той ти го дава направено само го връзваш с ел инсталация.Къщите имат вратички,свързва се ел инсталация > термостат > фолио ,ако друго те интересува 0886954939 това ми е телефона

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни