Dog.bg Форуми : Агресия, доминантно поведение

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (93 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Агресия, доминантно поведение Оцени темата: ***** 4 Гласове

#21 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 August 2006 - 10:19 PM

Винаги съм сравнявала обучението на кучето с възпитанието на дете. И затова се изумявам от нещата, които хората позволяват на кучетата си, но никога не биха позволили на децата си. Ще позволите ли на детето ви,докато си пиете кафето сутрин да тича около вас, бутайки вази и помитайки всичко по пътя си и да ви дърпа безспир за крака? Или да се мята със засилка в леглото ви и да къса вещите ви? Мисля, че ако се разсъждава така и се прави този паралел ще се избегнат много грешки, допускани при възпитанието на кучетата.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#22 Потребителят е офлайн   desita Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 19-July 06

Публикувано: 30 August 2006 - 03:28 PM

bushkata напълно съм съгласна с теб r) Аз просто оттдавах държанието и на енергията ,която притежават тези породи кучета, както и на липсата на разходки. Грешка на незнаещия n) bl)

#23 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 30 August 2006 - 03:35 PM

Има още нещо.
Преди го изпитвах, но го смятах за субективно.
Сега, откакто водя училището на дог.бг, го смятам за хуманоидно. Присъщо на човек.
Хората не гледат на кучето като на куче, а като на малък човек. Основната спирачка е "То/тя/той ще ми се обиди. Няма да ме обича повече.
Няма такова нещо. Светът е устроен различно за нашето куче, смея да кажа, доста по-просто.
В момента, в който казах на едно момиче "кучето обича този, който му е шеф, а не който му слугува", след дълго тъпчене на едно място, те изградиха отношенията си наново. Преди имаше желание и много нерви, че кучето не слуша. Сега има напредък с всеки изминал ден.
Преди време моята треньорка ми каза: Ти за твоето куче си никой. Ти си тази, която носи храната, мъжът ти е този, който го забавлява. Но и двамата все още сте никой за него. Престанете.

#24 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 30 August 2006 - 03:53 PM

абсолютно вярно ,мил
аз за моите сум готвач маи като хапнат и все едно не ме познават
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#25 Потребителят е офлайн   ivelinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 23-August 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 August 2006 - 03:56 PM

Малкия, който имаме от скоро е много див... и аз не знам как ще се оправим с него!

Трябва сериозно да почнем да се отнасяме с него, защото за сега само го лигавим. На 8 месеца е, а няма никакви обноски. Хубавото е поне, че дава признаци на уважение - чат пат bl) cl)

#26 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 30 August 2006 - 04:13 PM

Цитат

абсолютно вярно ,мил
аз за моите сум готвач маи като хапнат и все едно не ме познават

Ми, хайде, променяй се.
Не става с насилие. Става само с превъзходство.

#27 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 30 August 2006 - 04:17 PM

а нямам такива мераци става вупрос за овчарските ми.
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#28 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 30 August 2006 - 05:07 PM

Овчарски или декоративни, все тая.
Въпрос на контакт, ако са ти много става сложно да се пренастройвате.

#29 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 August 2006 - 05:36 PM

Мил е много права. Това е друг капан - да очовечиш кучето си.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#30 Потребителят е офлайн   Napoletano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 29-June 06

Публикувано: 31 August 2006 - 08:14 AM

Значи моята Габи е на 50 дена. Най-голямото и удоволствие е да гризе ръце и крака. Мислите ли, че това е вид проява на доминантно повидение или просто защото обича да е винаги с нас и и никнат зъбите в момента дъфче. Като и кажа НЕ престава чуди се какво друго да прави освен да дъфче, не намира интерес при кокали играчки и тн и пак ме налапва по-нежо за да види дали минава номера. Имам и проблем с останалата част от семейството ми които си живеят в с някакви си разбирания и всеки ден са баси скандалите, и битката за всяко нещо, кучето да не се качва на леглото "ама то е само бебе", "ама като стане 80 кила бебе ти ще спиш на земята а то на леглото", "добре, ще спа на земята"...в момента обучавам баба ми на 70 и кусур години, майката и бащата и куче на 50 дена... "Моето семейство и другите животни"...

#31 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 31 August 2006 - 08:59 AM

Цитат

Овчарски или декоративни, все тая.
Въпрос на контакт, ако са ти много става сложно да се пренастройвате.

овчарско куче домаше любимец невъзпитано е голям проблем
овчарско куче работещо като такова и възпитано не е добре (поне според мен)
можем да продължим в другата тема трябва ли да се обучават и на какво и как?
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#32 Потребителят е офлайн   ivelinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 23-August 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 31 August 2006 - 11:11 AM

Цитат

Значи моята Габи е на 50 дена. Най-голямото и удоволствие е да гризе ръце и крака. Мислите ли, че това е вид проява на доминантно повидение или просто защото обича да е винаги с нас и и никнат зъбите в момента дъфче. Като и кажа НЕ престава чуди се какво друго да прави освен да дъфче, не намира интерес при кокали играчки и тн и пак ме налапва по-нежо за да види дали минава номера. Имам и проблем с останалата част от семейството ми които си живеят в с някакви си разбирания и всеки ден са баси скандалите, и битката за всяко нещо, кучето да не се качва на леглото "ама то е само бебе", "ама като стане 80 кила бебе ти ще спиш на земята а то на леглото", "добре, ще спа на земята"...в момента обучавам баба ми на 70 и кусур години, майката и бащата и куче на 50 дена... "Моето семейство и другите животни"...

виж какво пише там по статиите, не трябва да се качва по леглата и не трябва да му позволяваш да те дъвче - все едно дали е на игра или не! r)

#33 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 31 August 2006 - 12:33 PM

Цитат

виж какво пише там по статиите, не трябва да се качва по леглата и не трябва да му позволяваш да те дъвче - все едно дали е на игра или не! r)

Да, той не може да обясни това на ДРУГИТЕ от семейството l)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#34 Потребителят е офлайн   MiSs SuNsHiNe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 16-September 06
  • Gender:Female
  • Location:Pazardjik

Публикувано: 21 September 2006 - 10:04 AM

Здравейте!Аз имам куче което нямя порода- крастоска е между булонка и пинчер.Взеха ми я защото крастник нямаше как да я гледа , пък и тя е страшна чаровница!! w) . Сега е на четири години и си живеем щастливо , но като прочетох сгатиите тук , открих че Сиси има проблеми. Когато тя яде и аз искам да и подместя храната, тя ръмжи и някой път се хврля. Когато някой път(не винаги), тя стои на нейните места и аз искам да я преместя ,тя ми ръмжи и се опитва д ме хапе. Друг случай-аз ям и тя ми се мушне под мишницата и чака да и дам от храната,а когато и казвам да се махне или я хващм за да я преместя,тя ми ръмжи и ми се нахвърля.Някой път вечер,като я изкарвам на терасата,където спи,тя ми ръмжи.Неотдавна тя си вталпи,че една от играчките и не даваше да я пипна дори и щом се приближавах ми ръмжеше страшно така не се е държала никога,но сега и мина и вече не обръща внимавие на играчката.когато я реша се опитва да ме хапе.Иначе е добро куче,слушаме когато я водя на разходка и не се дърпа,с хората е много приветлива,и на нас ни се радва,не си играе с играчки а само с нас и още 2 кучета.Друг навик,който има е че много обича да я чешем по коремчто а аз искам да я отуча. Кажете ми какво да правя????Тя бързо се учи и вярвам че с ваша помощ нещата ще се оправят!!!!!!!!!!!!!!
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   ivelinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 23-August 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 September 2006 - 10:34 AM

Цитат

Здравейте,
Имаме бебе НОК, което още няма 2 месеца, но вече проявява характер b) ....
Какво ме притеснява обаче: Когато го вдигна, за да го пренеса /на този етап се налага b) /, той се опитва да се извърти и да ме захапе. Днеска дори ръмжеше сериозно при това, така че по-вероятно не е игра.
Не знам дали постъпих правилно, но го свалих на земята, търкулнах го по гръб и му говорих строго в тази му позиция, докато се предаде и спря да ръмжи. След това го пуснах и излязох от стаята, а малко по-късно го извиках и го погалих. r)

katq&siska виж цитата отгоре може би нещо такова трябва да направиш... обаче кучето е на 4 години, опасявам се че може да е късно вече да се превъзпитава.

Предполагам, че трябва да почнеш ясно да й показваш, че не одобряваш ръмженето й. Трябва да й се караш, когато ти заръмжи, да я накажеш, дори да я пляснеш колкото да разбере, че това не е правилно!

И прочети статиите в началото, ще са ти от ползва да разпознаеш проблема и решението евентуално. 1super

#36 Потребителят е офлайн   MiSs SuNsHiNe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 16-September 06
  • Gender:Female
  • Location:Pazardjik

Публикувано: 21 September 2006 - 09:56 PM

Аз вече пробвах да и се карам и дори използвах вестник,но резултат нямяше-почне да ръмжи и лае още повече. А на тате не смее да прави така- когато той и се скара тя се снижава и не смее да мръдне. Котато тя беше малка не одобрявяш неговото строго възпитание и я лигавех за сметка на неговата строгост.................... И ето какви са последиците..................Сама съм съм си виновна.
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   dakel_fenka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1166
  • Регистрация: 08-October 05
  • Location:София

Публикувано: 21 September 2006 - 10:42 PM

Цитат

Аз вече пробвах да и се карам и дори използвах вестник,но резултат нямяше-почне да ръмжи и лае още повече. А на тате не смее да прави така- когато той и се скара тя се снижава и не смее да мръдне. Котато тя беше малка не одобрявяш неговото строго възпитание и я лигавех за сметка на неговата строгост.................... И ето какви са последиците..................Сама съм съм си виновна.

Същи проблем! Мойта дакелка ми ръмжи така....! на баща ми не смее!
Аз може да съм застанала срещу нея и да крещя Леа ела,ела ,ела и тя да се прави че не чува, обаче на баща ми веднага се подчинява...! но аз я разбирам до някаде тя го смята за шефа на глутницата...

#38 Потребителят е офлайн   Spezial^PiTBuLL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 115
  • Регистрация: 08-September 06

Публикувано: 21 September 2006 - 10:46 PM

Мега полезна ТЕМА исключително вярно и добре написано!!!
Поздрави wink

#39 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 22 September 2006 - 09:44 AM

Цитат

Аз вече пробвах да и се карам и дори използвах вестник,но резултат нямяше-почне да ръмжи и лае още повече. А на тате не смее да прави така- когато той и се скара тя се снижава и не смее да мръдне. Котато тя беше малка не одобрявяш неговото строго възпитание и я лигавех за сметка на неговата строгост.................... И ето какви са последиците..................Сама съм съм си виновна.

Ти сама си даваш отговорите.
Трябва да пренаредиш позициите. В момента кучето се чувства твой шеф.
Като начало започни да се храниш преди нея и да минаваш винаги през вратите пред нея. Когато идва и настоява за вниманието ти, игнорирай я. След малко ти я повикай да играете. Започни да я учиш на някои команди по начините, описани в този раздел. На повод.
Възприеми поведението на баща си. Помоли го да застане до теб и да наблюдава, докато ти се държиш с нея така, както той го прави, изискваш нещо от нея, караш я да изпълнява твоята воля. И в случай на съпротивление той да й въздейства като начало.
Двамата заедно прочетете внимателно това
Моля да ми отговориш на въпроса:
Страх ли те е, че ще те ухапе? Ръмжи и се опитва да хапе, казваш, но ухапвала ли те е?

#40 Потребителят е офлайн   maccarta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 29-October 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 September 2006 - 12:05 PM

Кокерката ни на 2 години , се качва па диваните, даваме и от масата(опитвам се да го прекратя) Минава първа през вратите, но Не ръмжи на никого от семейството(вече). Баба ми дойде да живее при нас(отсреща по-точно). Беки като я видя я лая и и ръмжа а тя като тя посегне към нея се опитва да я хапе.Аз казах строго "Беки, НЕ" И после креснах "НЕ" (тя не реагира първия път). Случи се и шамар да и ударя , защото братовчетка ми почти я настъпи (не я видя) а тя изръмжа и направи опит да я захапе(моя шамар го прекъсна). След това няколко пъти като изръмжа на братовчетка ми (направихме с нея същите условия) само НЕ беше достатъчно. В крайна сметка спря да ръмжи , ако някой и прекъсне съня. Мен и майка ми безусловно слуша , тати също. Но тати разказа, че въднъж като е била Беки на дивана а той исал да си легне и се опитал да я избута - тя изръмжала. Той само казал строго ДОЛУ(тя знае тази команда) и тя слязла. n) Трябва ли нещо да се промени?
User's Signature

You live, you laugh, you love, you learn. You scream, you cry, you crash, you burn.

  • (93 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни