Dog.bg Форуми : Агресия, доминантно поведение

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (93 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Агресия, доминантно поведение Оцени темата: ***** 4 Гласове

#41 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 22 September 2006 - 01:47 PM

Не, просто винаги когато искате нещо от нея - да се премести от дивана, от пътя ви или друго, постигайте изпълнение.

#42 Потребителят е офлайн   MiSs SuNsHiNe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 16-September 06
  • Gender:Female
  • Location:Pazardjik

Публикувано: 22 September 2006 - 03:10 PM

Ами да ти кажа bl) bl) bl) странното е че няколко пъти се е нахвърляля върху крака ми(тя по нависоко не може да стигне),но не ме е хапала силно незнам защо тя не стиска а захапва просто и пуска.Само два пъти ме задрасква със зибите това е .
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   MiSs SuNsHiNe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 16-September 06
  • Gender:Female
  • Location:Pazardjik

Публикувано: 22 September 2006 - 03:15 PM

А за командите онзи ден я научих да върви редом и тя бързо свикна.Навън като я разкарвам нямям проблеми. b) . А за храната - тя се храни сама на терасата!
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 23 September 2006 - 02:14 PM

Малко по-нагоре бях писала за нашето бебе с характер /което ръмжеше при опит да го взема на ръце/. Сега ще напиша още малко по темата, защото може да е от полза на другите със сходни проблеми b)
Освен, че се опитваше да ръмжи и хапе при опит да го повдигна от земята, Нортън ръмжеше и когато някой го доближи, докато се храни и когато искаш да му вземеш предмет, който е докопал. А когато го тупнеш с вестник, с лай и ръмжене се хвърляше да хапе вестника. Да не говорим пък за това, как тероризираше малката ми дъщеря - постоянно я преследваше и я хапеше - по ръце, крака и където още свари.

За един месец нещата доста се промениха b) Но все още аз съм единствения човек в къщи, който може да вдига кучо на ръце без протести от негова страна b) Но вече може да го галим, докато яде - не ръмжи, само лапа по-бързо l) Не лае срещу вестника, освен ако не е в ръцете на дъщеря ми l) Тя се научи да му казва строго "Не!" и сега я преследва само, когато тича l) Изпари се и желанието му постоянно да иска да хапе ръце, които го галят l)

Как постигаме тези промени? Ами с много упоритост и постоянство. Кучо трябва да е наясно, кой кого командва в къщи r) Трябва да знае, че когато от него се изисква нещо, няма мърдане, докато не го изпълни. И също, че когато прави нередни неща, следва наказание - обикновено плясване с вестник по муцуната или дупето. А когато е послушен и изпълнителен - награда.

И честно да ви кажа, по трудно се оказва да науча дъщеря си да е строга към него и да не му позволява това, което ние му забраняваме l)
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#45 Потребителят е офлайн   Spezial^PiTBuLL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 115
  • Регистрация: 08-September 06

Публикувано: 26 September 2006 - 10:27 PM

Значи за да не се получават такива работи:

Когато иска нещо не го испалняваите веднага например ако иска да си играе не играите с него вьв момента или ако иска да яде пьрво вие хапнете после му даите и на него....

Аз когато си лягам или наще оставяме кучето да спи вьв коридора(Отначало скимтеше но после разбра че не му минава номера и си намери мястото)

Кучето се бие с вестник само когато е направил нещо лошо ...а не да размахваме вестника нонстоп...

Гледате вие да му казвате какво да прави каде да ходи как да ходи(Дали да тича или да е на редом)


Когато му казвате да испалнява команди и тои го прави зна4и е разбрал кои е шефа///И междодругото за сички които си мислят че има тьпи и умни кучета сичко се крепи до това да знае че вие командвате и след няколко дни тренировки можете да постигнете чудеса сьс кучето си независимо от породата ...И мн е важно да прочетете цялата информация на пьрвата страница и ще разберете как се
сьздава кучето мечта...



d) Поздрави

#46 Потребителят е офлайн   MiSs SuNsHiNe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 16-September 06
  • Gender:Female
  • Location:Pazardjik

Публикувано: 27 September 2006 - 05:48 PM

bravoS bravoS bravoS bravoS super best super best victoryVVV victoryVVV Да ви се похваля- С тате послушахме вашите съвети и вече имаме напредък- Вече не ми ръмжи като искам да я вдигна и не ми ръмжи,не се муши в мен докатоям и не се прави на глуха като и задам команда!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers Е още ми ръмжи като я реша ,но и това ще ое поправи 1super . Аз искам да ви изкажа огромната си благодарност, че ми дадохте тези съвети!!! worthy worthy worthy Ако не бяхте вие кучето ми щеше да ми ръмжи за щяло и не щяло и аз нямяше да знам каво да правя!!! А сега,С ваша помощ Сиси малко-помалко започва да се превраща в кучето,коета винаги съм мечтала да имам!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

БЛАГОДАРЯ ВИ
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   Atina-Martin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 70
  • Регистрация: 08-August 06

Публикувано: 30 September 2006 - 12:20 AM

Хммм ... а аз си мислех че кучето ми преживява тежък период , а то ... искала наща да ме опитоми b) Вече ще и викам Атина - Доминантката хаха b) не е смешно де ама вече предприех необходимите мерки от 1-ва страница най-горе 1super за което съм много благодарен на Dog.bg като цяло за многото полезна информация която черпя от този сайт! Ще я сложа на мястото и мърлата и с мърла l) Знаех си аз че много я глезя ... Ще и купувам аз пиле на грил да и късам месцето и да я храня като бебенце , ще я храня преди мен от съжеление че скимти като ухапана от питбул и ще я пускам да ми ляга на леглото , а тя ще ми ръмжи и ще се прави на шефка! Това е върха на нахалството ако питате мен поне при хората така му викаме l) Ко да напрая като я обичам толкова много ? Ако знаех по рано как стоят нещата нямаше да допусна това да се случи . И тъй като вече е факт и доминативното и поведение е на лице бих искал ако може някой да ми каже (спазвайки стриктно правилата за сваляне на рейтинга) колко време ще ни отнеме да я поставя на мястото и ? l) Ако е от значение породата и възраста ще ви информирам че тя е хъски на почти 7 месеца . Утре ше ви покажа и снимки голяма красавица ми е иначе angelpik , но посегна ли към играчка или храната и от моето сладко миличко ангелче се превръща във NNN диво вълкоподобно агресорче и т.н. май достатъчно глупости написах дано поне малко сте се позабавлявали на простотията ми b) Предварително ви благодаря за съветите и информацията която ще ми предоставите

#48 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 01 October 2006 - 12:31 AM

Да споделя нещо, което научих днес, дано да ви е интересно b)
В началото, да отбележа, че това ми е 4-тото куче от едра порода, което гледам, т.е. имам известен опит.
Тъй като не бях сигурна, дали правя необходимото за доброто възпитание на нашия хулиган nok . реших да се посъветвам с професионалист - Руми, която част от вас познават b)
Е, оказа се /както подозирах/, че съм стопанин на куче с ярко изразен доминантен характер b) Той е само на 3 месеца и вече ме слуша за доста неща /писала съм в темата по-подробно/. Нямате представа обаче, като какво чудовище се показа пред нея, колко време не се предаваше и се опитваше да я захапе ;)
Та за това, което научих - оказва се, че може да се определи дали едно куче има вродено доминантен характер още, докато е съвсем бебе /примерно - едномесечно/. И ако се е случило, без да сте искали, да се сдобиете с такъв дзвер, като нашия Нортън - препоръчва се да се включите в училище за послушание още на детска възраст b) За нас - когато навърши 4 месеца.
Наблюдавахме я днес как работи с един 4-месечен ризеншнауцер - също голям дзвер, който се съпротивляваше буквално при изпълнението на всяка команда n) Не съм очаквала, че едно куче-бебе може да е такова предизвикателство.
bl) Така че, съветът ми към тези, които са си отговорили с повече от 2 "Да"-та на въпросите от първа страница на темата е - обърнете се към професионалист за съдействие при обучението, ще си спестите доста ядове за в бъдеще l)
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#49 Потребителят е офлайн   ForestGirl Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 29-October 06

Публикувано: 31 October 2006 - 04:20 PM

Имам голям проблем.Кучето ми е на пет години и е ротвайлер.Искам да го разхождам ама не мога по скоро той на мене ме разхожда.Много е голям и
силен над моите килограми е а аз сам момиче bl) Как да направя така че да го разхождам без тои да ме тегли като вол и да ме слуша поне малко.Благодаря Ви
предварително. r)

#50 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 02 November 2006 - 12:37 AM

Доста пъти понечвах да отговоря, после се отказвах.
Защото трябва да задам следния неприятен въпрос: защо отлагахте толкова дълго?
Как да го водя без да ме контузи. Това е само върхът на айсберга. Трябва да започнете да градите наново вашите отношения. На тази възраст не е лесно, но тук можеш да намериш доста техническа информация.
Проблемът не е в това как точно, а дали ти имаш волята да го направиш.
Като начало кажи: Можеш ли да го накараш да седне без храна?

#51 Потребителят е офлайн   притил Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 589
  • Регистрация: 23-September 06

Публикувано: 17 November 2006 - 08:38 PM

прочетох темата,защото отскоро имам проблем с пинчерката си!!
от известно време забелязвам,че е станала много агресивна към мен(аз съм "водача"-дете съм,но само аз се грижа за нея,аз я обучевам и т.н.)и други кучета!!
това става САМО когато сме на разходка!!когато види друго куче аз и позволявам да го подуши и ако има време да си поиграят и т.н. само ако го познавм или стопанинът на другото куче също иска те да се "запознаят"!!пускам Прити(така се казва)да си играе и да души други кучета само,ако те са на ръст колкото нея или големината на болонка,защото я е страх от по-големи кучета и започва да ръмжи(агресия от страх-личат ясно признаците за този вид агресия)!!!
но от скоро(може би месец или малко по-малко) като види куче още от далече или то дойде при нея и аз я дръпна да не го души и започва лаене по кучето ръмжене,а ако е пусната(както я пускам в парка)директно се опитва да го захапе за врата!!аз се опитвам да я спра като и се скарам или като искам да я гушна,но към следва-яросно хапане където и падне!!а ако в опит да я спра започна да и дърпам каишката тя започва буквално да се мята и хвърля като "заклана"!!! bl)
до преди седмица-две така се хвърляше на кучета(и в следстиве на моята намеса-и на мен)САМО,ако не и позволя да ги подуши,но сега още сом зърне кучето и се започва!!!
моля ви кажете какво да правя??вече ръцете ме болят ужастно от това хапане,защото ние естествено виждаме кучета всеки ден и тово се повтаря на всяка разходка дори по няколко пъти!!вече ме е страх да я извеждам,щото може така да направи на някое по-голамо куче и недай си Боже стопанина/стопанката му да го изпусне....!!!не ми се мисли!!пък и..все пак не е приятно и смятм-не е правилно кучето ми да се държи така с мен!!дайте съвет!!може на ЛС,може и тук!!!и моля нека е по-бързо,защото мисля,че "рейтингът" в"глутницата" рязко спада все по0надолуи скоро вече няма да мога да се справя,защото май май забелязвам опити на проява на агресия и за други неща вкъщи!!! bl) s)
User's Signature

Качена снимка[br][br][br]ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ СТОПАНИ И ДОМАШНИТЕ ИМ ЛЮБИМЦИ

#52 Потребителят е офлайн   притил Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 589
  • Регистрация: 23-September 06

Публикувано: 17 November 2006 - 08:44 PM

извинявам се за новия постинг..
Когатозапочне това лаене и ръмжене азкакто казах правя следните неща:
- дърпам с каишката-следва мятъне ,тръшкане хвърляне-все едно се беси или е заклана!!
-казвам НЕ и се опитвам да я погаля или гушна,за да се успокой,но следва напъдение към мен,хапе навсякъде-по ръце крака,нос,устни..
-стигало се е до там,че трябва да я ударя по муцуната два-три пъти,за да спре да ме хапе!!

исках да изястня какво правя,за да я накарм да спре да хапе,лае и ръмжи!!
моля дайте съвети!! worthy s)
User's Signature

Качена снимка[br][br][br]ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ СТОПАНИ И ДОМАШНИТЕ ИМ ЛЮБИМЦИ

#53 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 17 November 2006 - 10:04 PM

Едно важно за мен нещо не разбрах - освен да ръмжи, налитала ли е - имам предвид хвърляла ли се е да хапе, ама наистина да хапе КОГАТО Е БЕЗ ПОВОД. Но наистина да се хвърля да хапе, не говоря да ръмжи и да се перчи. Всъщност ако налита да хапе и е без повод - значи трябва да е ухапала някого? Пак - хапе ли и ухапала ли е няке куче, когато е БЕЗ повод?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#54 Потребителят е офлайн   притил Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 589
  • Регистрация: 23-September 06

Публикувано: 17 November 2006 - 10:43 PM

налита ВИНАГИ да хапе(винаги откакто като види куче и започва да лае...и.н.)!!!хапала е куче,но то бягаше и неможа да го ухапе хубаво,че нещо да му стана пък и аз откакто прави так я държа на повод и веднага я хващам да мен или я гушкам и..аз си го отнасям!! s) w)
User's Signature

Качена снимка[br][br][br]ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ СТОПАНИ И ДОМАШНИТЕ ИМ ЛЮБИМЦИ

#55 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 17 November 2006 - 11:19 PM

Не ме разбра, но аз те.
Значи - десоциализирано куче, прдпазвано от стопаните си, поради: 1. малка е - някой да не я нарани. 2. джафка - да не предизвика някого.
Когато я галиш и успокояваш след подобно поведение на нейния език означава: "браво моето момиче, много ми харесва това което правиш, затова винаги когато се държиш безобразно, аз те галя и гушкам".
Кучето започва да става агресивно, поради липсата на социализация, иска да се наложи на всяко срешнато куче, защото винаги е покровитествано от стопаните си, поощрявано и всъщност никога не е имало истински "кучешки" взаимоотношения с други кучета. Когато я дръпнеш на повода само я подсещаш, че стоиш зад гърба й - от това тя се чуства още по-сигурна и се нахъсва още повече. Но повода я държи и тя се ядосва.

Ето това е тя:
Качена снимка

Хапала е само бягащо куче - отново признак, че се чуства сигурна, само когао знае, че противника е слаб.
За подобно куче трябват социализация с други кучета. Трябва ти търпеливо куче. Двете кучета пуснати. Преди да приближите другото куче я отвързваш, наближавате, ти подминаваш кучето и продължаваш напред. Ще видиш как агресията й ще изчезне. Най-много да се скъса да лае, после ще се огледа и ще припне след теб. НО това само с познат човек, който знае за какво става въпрос и най-вече търпеливо куче.
НИКОГА не я гали, след като направи нещо нередно. Не я успокояваш, а я поощряваш. Когато е с малки кученца, по-добре я отвързвай и се прави, че не я виждаш. Не я викай, не и говори - това и дава смелост, а тя е страхлива и добива смелост чрез контакта си с теб.
Отделно, това че те хапе, означава, че те командори, че е шефката и прави каквото си поиска.
Толкова много грешки, толкова най-често допускани са, но искат толкова съвети, че аз не мога да кажа всичко. Още повече, че все пак си дете, а трябва да се внимава...все пак 1super (само не се прави на обидена пак по повод детето. Ти СИ дете и когато говорим за обучение на куче, наистина трябва да се внимава).
Като начало почни да не я галиш когато прави глупости. Не я дърпай за каишката, а просто я извлечи настрани, докато се успокои, без да й обръщаш каквото и да е внимание. Отделно трябва да научи какво значи :не!"...охх, наистина са много неща и не знам как да ги подредя.
Отделно прочети темите за важните знаци, които даваме на кучето - да не се храни от масата, да не качва по диваните...всичко това е повтаряно много пъти и е важно!
Две неща - кучето трябва да бъде поставено на място, т.е. да разбере, че не е шеф. И после - социализация с други кучета, което не е толкова трудно, стига да разбереш къде бъркаш и какво да направиш.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#56 Потребителят е офлайн   притил Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 589
  • Регистрация: 23-September 06

Публикувано: 18 November 2006 - 09:39 AM

благодаря Бушка!! 1super
ще пробвам това което ми каза!!! 1super
а за забраната за дивана,хранта от масата...
на леглата и диваните тя си спи!!вечер пак спи принас,но с тово няме проблем и да я утна и да я гушна и каквото и да било тя само страхлива долепя уши да врата си и слиза-знае,че това не е нейното място!храна от масата не и давам,храня я след нас,но и позволявам да стой в кухнята докато се храним(има си нейн стол малко отдалечен от масата и от там гледа)!! 1super

в никъкъв случай не съм се обиждала,нито се обиждам,когато ме нарекът дете или нещо от сорта!!естествено-аз СЪМ дете и винаги го казвам!!ако се обиждах нямаше да го казвам нали така!?други от форума го правят!!! 1super

надявам се този път те разбрах b) b) b)
User's Signature

Качена снимка[br][br][br]ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ СТОПАНИ И ДОМАШНИТЕ ИМ ЛЮБИМЦИ

#57 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 18 November 2006 - 11:50 AM

Аз бих добавила само, че ВЕРОЯТНО нахвърлянето на собственика и истеричните тръшканици са "преориентирана реакция" - кучето се е изнервило, задръжките му са малки и трябва да си изкара всички нерви на нещо.
Чисто примерно, ако има до главата си дърво, ще почне да го хапе истерично..
ТОВА е част от доминантно поведение - нижестоящо куче НЯМА да си позволи да истеряса дотам, че да нахапе по-вишестоящо куче и/или човек, НО показва и психологически проблем с лесна възбудимост - трудно успокояване. Случва се и при малките деца, между другото - изнервеното дете налита с юмруци на родител или започва да се тръшка по леглата, или чупи неща.
МНОГО често кучето изпада в такава "преориентирана реакция" при срещи с друго куче, с което не му се позволява да се подуши и/или примерно ако покрай входната врата минава нещо ядосващо. Понякога се случва и при истерия (дори и страхова) от гърмежи и тем подобни. Изкарва си нервите... и се успокоява.
Как се постъпва в такива случаи - малко по-късно, че се опаковаме и бягаме на изложба 1super
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#58 Потребителят е офлайн   притил Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 589
  • Регистрация: 23-September 06

Публикувано: 19 November 2006 - 05:55 PM

Vabank и аз мисля,че е възможно!! 1super
може ли да кажеш как се постъпва в този случай!? r) 1super
благодаря
User's Signature

Качена снимка[br][br][br]ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ СТОПАНИ И ДОМАШНИТЕ ИМ ЛЮБИМЦИ

#59 Потребителят е офлайн   Dara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 29-December 04

Публикувано: 20 November 2006 - 10:09 AM

социализация,ред и дисциплина и никакво галене, милване и гушкане, когато кучето проявява нежелана реакция.

Имае едно куче Бела, което беше изключително страхливо. За няколко месеца постигнахме чудеса с него. Но там случаят беше много тежък. Едно от нещата, които повлияха най-много беше пълната "незаинтересованост" на нейните стопани към проявата и на страх.

#60 Потребителят е офлайн   kallojj Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 17-December 05

Публикувано: 21 November 2006 - 06:40 PM

Здравейте.
От година и един месец имам английски кокершпаниол.
Беше доста буйно куче като малък,затова като беше на 6 месеца,го пратих на обучение.И както си му е реда,в момента изпълнява легни,седни,редом ,ела тук ит.н.
Проблема е в това,че е доста своенравен.Когато е при съпругата ми,в някой случай,ако посегна,ми ръмжи.Когато имаме гости се случва същото,а той непрекъснато досажда на външни хора.Когато му се скарам,той изпълнява,но пак с ръмжене,и си отива на мястото.Секунди след това да му подам команда,я изпълнява.
Просто това леко озъбване и ръмжене ме притеснява.Ако много му се накарам за някоя бела,започва и да лае,но не озъбен,а просто така,гласовито.
По принцип спи при нас,в леглото,в краката ни.
Ще имам ли по-натам проблем с това му държание?
Предварително благодаря.

  • (93 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни