Dog.bg Форуми : Агресия, доминантно поведение

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (93 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Агресия, доминантно поведение Оцени темата: ***** 4 Гласове

#61 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 21 November 2006 - 07:27 PM

kalojj, това показва по-слаб тип нервна система и вероятно липса на социалзиация.
Кучето се чувства неуверено и предупреждава. Всяко куче си има един "периметър на неприкосновеност", мястото, където да решава "ще бягам или ще се защитавам". Колкото е по неуверено, толкова по-широк е той. Може да не се стигне до проблем, по-вероятно не. Но може да се стигне.
"пратих на обучение" ... какво беше вашето участие и какво правите сега по въпроса? В смисъл, как поддържате наученото?

прити
, игнорираш напълно подобни реакции.
Или пък си имаш подръка торба с номера, които важат за обученото куче. Някое и друго подритване по дупето, жест или тих звук от стопанина е по-силен дразнител от другото куче. НО! в един изпреварващ момент, не когато вече емоцията го е заляла.
Картинката на bushkata горе е право в целта. Ограниченото куче се държи различно и това си е химия. Серотонин.
Условният рефлекс може да бъде по-силен.

За тази цел, обаче, трябва да я пуснеш при големите. Вярвай ми, големите нямат мераци да се бият с мишлета. Ще бъдат любопитни, но колкото и да им се пеняви, няма да я вземат на сериозно и няма да проявят агресия към нея. Затова пък тя ще подуши най-накрая като как миришат тези слонове - нещо жизнено важно за нея.
Винаги съществува вероятността да попаднеш на куче психопат, за което няма да важи горното. Но в квартала все има "кучешка поляна". Там хората няма да се срещат ежедневно ако кучетата им са психопати, най-малкото някой с психопат ще бъде натирен на секундата.
Не я спирай от контакти с други кучета, животинчето има нужда от тях. Може да е дребна, но е КУЧЕ.

#62 Потребителят е офлайн   притил Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 589
  • Регистрация: 23-September 06

Публикувано: 21 November 2006 - 07:52 PM

охо в никакъв случай няма да спра да я срещам с кучета!!!! 1super

благодаря за съветите!!днес както обикновено срещнахме куче,и госопо`ицата както обикновенно....и аз реших да пробвам съвета на Бушката:(Прити беше на каишка)беше вече тъмно и мен ме беше страх да я пусна,но ето какво направих:
другото куче беше без повод,тръгна към Прити и тя взе да го лае аз и отпуснах повода и се отдалечих възможно най-много,Прити продължи да гледа кучето,но СПРЯ да го лае!!!щом я дръпнах(нарочно,за да видя реакцията и)веднага се разлая и взе да ръмжи!!!с още малко "упражнения"ще го преудолеем!!! 1super
1super 1super БЛАГОДАРЯ ВИ МИЛ И БУШКА!!!МНОГО МИ ПОМОГНАХТЕ!!! 1super 1super
User's Signature

Качена снимка[br][br][br]ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ СТОПАНИ И ДОМАШНИТЕ ИМ ЛЮБИМЦИ

#63 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 21 November 2006 - 08:05 PM

Опитай и да я пуснеш свободно между кучета, които играят. Следиш ситуацията, ако тръчка при теб и иска да я гушкаш само щото някой я побутнал с нос, се правиш, че те няма.

#64 Потребителят е офлайн   притил Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 589
  • Регистрация: 23-September 06

Публикувано: 21 November 2006 - 08:13 PM

оо благодаря и за този съвет,защото досега като я пусна при по голямо куче и то иска да си играе с нея и тя ваднага-при мен и скача по мен да я гушна и аз....гушкам я!!!
леле колко много грешки...и сега!?но поне не са чак толкова фатални могат да се поправят!!! worthy 1super
User's Signature

Качена снимка[br][br][br]ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ СТОПАНИ И ДОМАШНИТЕ ИМ ЛЮБИМЦИ

#65 Потребителят е офлайн   stel Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 15-November 06

Публикувано: 22 November 2006 - 03:14 PM

Сега, като чета всичките тези неща за възпитанието, си давам сметка колко бъркам с моя ротвайлер, който е на 2 месеца.позволявам му да спи при мен, да седи по диваните.Цялата съм изпохапана по ръцете и краката.Е, тупвам го понякога с вестник, но той не се впечатлявя много от това.

Моля, дайте ми съвет и поправимо ли е това, че така съм го разглезила?

#66 Потребителят е офлайн   kallojj Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 17-December 05

Публикувано: 23 November 2006 - 10:50 AM

Mill,кучето ходи един месец при възпитател,след което минахме едноседмично обучение и ние,научи се да ходи редом,да стои на място,да идва при повикване,да не яде от земята и др.Обикновенно по време на вечерната разходка ги тренираме командите.Всекидневно. Интересното е че изпълнява командите само когато са подадени от мен или съпругата ми.Другите много много не ги слуша.

#67 Потребителят е офлайн   elena_lazarova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 24-November 06

Публикувано: 24 November 2006 - 02:58 PM

Цитат

Цитат

zdraveite, ot skoro imam koker4e , koeto sega e na 45 dni, znaia , 4e e o6te bebe i si igrae , no me obezpokoiava tova , 4e neprekasnato tarsi ne6to , koeto da hape. naiasno sam s tova , 4e sega mu rastat zabki i gleda da si gi 4e6e neprekasnato, no 4esto ryba i men i cialoto mi semeistvo, bilo to za rycete, krakata ili kydeto i da e bilo, 4esto hapaneto e syprovodeno s rymjene i miatane na glavi4kata, kato 4e li iska da othape , a i 4esto se slu4va da zahapva sys sila. vyprosyt mi e ima li miasto za bezpokoistvo ili vsi4ko e nared, imaiki v predvid, 4e o6te e mnogo malyk.predvaritelno blagodarq  r)

Здравейте,

Отговорих Ви с лично съобщение.

Поздрави,

Николай Атанасов
http://www.cynology.info

Имам същия проблем с хъски на 50 дни. Много е сладка, но скача по краката и ни хапе. Колкото и да се опитваме да и отклоним вниманието с други играчки или да се караме - да казваме НЕ и т.н нищо не се се получава.
Моля дайте съвет доколко е нормално това нещо

Благодаря

#68 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 27 November 2006 - 02:16 PM

имам същият проблем като елена лазарова.имам кокер на 3 месеца ,който постоянно дебне иззад гърба ни и се хвърля да хапе по краката.моля ви кажете на какво се дължи това и как да го отуча

#69 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 27 November 2006 - 02:26 PM

Тук се отклонихме от агресия и доминантност много.
Не само си чешат зъбките. За кученцето това е единственият начин на общуване, то не разполага с друг. Всичко в устата!
Малко по-късно ще отделя въпросите ви в друга тема и ще се опитам да отговря. Важно е засега, че няма нищо обезпокоително в това кученце на месец-два да работи с челюстите при всяко желание за внимание.
На 3 месеца вече трябва да знае що е НЕ и какво ви е неприятно.

kalojj, една седмица курс с ваше участие е ужасно малко. Разбирам, че имате чудесното желание, но това не стига да си изработите виждане за вашия съвместен живот, предполагам ви се е струпала много информация накуп.

#70 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 27 November 2006 - 02:33 PM

mil,благодаря ти за отговора.да знае много добре и "не" и какво ми е неприятно.проблема е това го прави с другите членове на семейството и то когато не е доволен от нещо,а аз не мога да съм постоянно до него. s)

#71 Потребителят е офлайн   gabi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 28-January 05
  • Location:София

Публикувано: 28 November 2006 - 01:06 AM

Здравейте! Аз вече писах тема в друг форум, но благодарение на притил, открих тази тема и прочетох предишните страници. Това е моята тема и там съм обяснила какво ме притеснява в поведението на моето куче. След като прочетох коментарите тук искам да обобщя само, че досега 2 големи кучета са се нахвърляли на моя мъничък Тери (веднъж с каишка и веднъж - без), педизвикани от него, и понеже го виждам какъв е ме е страх да го пускам - не само заради кучетата, а честно казано най-вече заради минаващите покрай нас хора. Между другото днес го наблюдавах - в съседния вход има 1 померанче, голямо точно колкото моя, и 2те често се "карат". Днес само се подушиха, но после Тери се върна и го излая, но само лаеше. Померанчето също залая и ВЕДНАГА започна да хапе моя по врата, но той само лаеше и чак накрая го хапна и той (става въпрос за времето преди да го издърпам).
Също така, четейки форума, искам да отбележа, че моето куче не проявява никакви признаци на агресивност към мен или някой от семейството, не го галим когато "сгафи" нещо и го бием с вестника, но без резултат...
Всякакви мнения и препоръки ще са ми от полза. Благодаря ви предварително! r)

#72 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 28 November 2006 - 10:12 AM

Сега, сигурни ли сте, че става дума за агресия? Обикновено агресия не се проявява на такава ранна възраст. Анализирайте в какви случаи става това, търси игра или се налага. Ако дърпа, тръскайки глава, това не означава непременно, че е агресия, просто свръхвъзбуда при игра.
Важно е да се покаже на кученцето, че ви е много неприятно когато прави това. Копирам нещо от темата за кучето и детето:
Трябва да имаш подходящи корекции в случай на неподчинение и те да са градиращи се. За малкото куче те е добре да са близо до начина, по който майката коригира разбеснелите се от кучилото. Кученцата играят, за тях играта е познавателна. Те още не могат да контролират силата на своята захапка и на това се научават именно в тези игри от реакциите на майка си и другите кученца.
- Първа реакция при силно захапване - изскимтяване. Казваш Оох! Преиграваш.
- След това се караш със строг тон.
- Ако кучето не се откаже завърташ се с гръб и го игнорираш. "Не ща да играя с теб."
- Ако продължава да настоява, хващане за врата и разтърсване.
- В най-тежки случаи - търкулваш я на земята по гръб и я притискаш в това положение докато не се успокои. Задължително постигаш своето, това е важното.

Добре е за самата команда да имаш два варианта - по-мек и безпрекословен, който да използваш изключително рядко, само за важни неща и който кучето да свързва с незабавна корекция от твоя страна.

За да се отработва забранителната команда не чакай случай. Предизвиквай нарочно нежеланото поведение и коригирай. Например при игра Лола започва да губи мярка: Не, корекция, подаваш ръката отново, ако пак иска да хапе - следваща по сила корекция и така до припадък, докато не започне да върти глава настрана от ръката ти. Всяка корекция се придружава от командата. Същото правите ако е захапала чехъла например. Ако не го дава, вземаш го насилствено и пак го подаваш, щом го захапе или посегне - отново и отново команда-корекция, докато не придобие вид "Този чехъл ми е отвратителен, не ща да го виждам". Разбира се, не забравяш да хвалиш щом се откаже.

Не трябва да показвате страх пред кучето, затова трябва да откриете начина, по който да постигате своето. И това трябва да се прави от всички членове на семейството.
Също така можете да използвате и нашийник и повод и да коригирате чрез дръпване на повода.
В сериите за Сизър Милан има няколко случая с агресивни кучета, гледайте ги. Тук

gabi, а на твоя Тери явно му липсва социализация. Можете ли да намерите някое женско кученце, с което да играе? Ако реагира агресивно към женски, положението не е добро.
А контакти с хора? Какви контакти има със странични хора?
Също така ако ти се напрягаш, когато насреща се задава друго куче или човек, твоето веднага усеща това и ще реагира. В тези ситуации не си ли нервна? Подръпваш ли превантивно повода? Стягаш ли се?
Още нещо. Големите кучета направиха ли му нещо или само го скастриха?
Общо взето в случай на превъзбуден лай забранителна команда няма да ти помогне, тя се отнася за действия, а лаят за кучето е по-скоро емоционално състояние. И имай предвид, че се държат различно когато са на повод и когато са свободни, bushkata беше пуснала супер картинка по въпроса, виж предната страница.

#73 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 28 November 2006 - 02:58 PM

gabi, да кажа първо, че това моето са само предположения, в допълнение на казаното от mil...

Цитат

В момента има респект само към мен, който по-скоро се изявява в това да лае когато съм в друга стая, а не при него...

Това, че лае като не си при него съвсем не значи никакъв респект, но може да значи обратното, може да е фиксиран към теб или да се опитва да се налага. Ти какво правиш в такива моменти - примерно отиваш ли да го "освободиш"? В такъв случай той направо си ти казва какво да правиш и ти изпълняваш.

Цитат

Запознахме го със съседите; няколко пъти са идвали, и колкото и мило да му говорят те, той ги лае, зъби се и изглежда така, сякаш ако го пусна ще ги нахапе яко.

Ти всъщност го държиш в теб докато се запознават ли? A пусна ли го в последствие и ако да, какво стана?
Той скача ли около теб да го взимаш на ръце, когато той пожелае - ако го прави, игнорираш.

Какво става ако не си до него, има ли фиксацията към теб - имам предвид че например смята, че трябва да те защитава от всичко приближаващо се - съседката на гости, човек в асансьора и т.н - т.е ти си неговата ТЕРИтория или собственост ако щеш.
Ако прекомерно се опитваш да го защитаваш, носиш го на ръце например също не е добре.
Навън така ли се държи ако друг го изведе на разходка или не е толкова "самонадеян" тогава? Може примерно да вдига шум в стил "Ето ни, идваме с мама, махнете се от пътя и, че ще ви изям".

Иначе има си кучета по-шумни и такива, които лаят само в краен случай. Но май твоят проблем не е главно в лаенето...
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#74 Потребителят е офлайн   gabi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 28-January 05
  • Location:София

Публикувано: 28 November 2006 - 11:08 PM

Първо - благодаря за коментарите! b)
mil_, да играл си е с женски кучета и тях също ги лае. Това става или когато лае всичко наред (и просто лае и тях включително) или когато се подушат и после женските си тръгнат, а той иска внимание.
Обикновено когато го разхождам навън, особено сутрин, има много хора и когато ги лае, съседите се плашат много и се карат на мен, за това и го държа.
А в 2та случая, за които споменах, когато го нападнаха големи кучета след като той ги налая, единия път беше отвързан и другото куче го проскуба и моя започна да скимти. Другия случай го разхождахме с приятеля ми на каишка и Тери излая един далматинец, който беше пуснат. Много бързо дойде собственичката на далматинеца и буквално се хвърли в боя им, разтървавайки ги, през това време аз се опитвах да издърпам моя, понеже той много се дърпаше и ми беше трудно. Незнам какво щеше да стане - дали далматинеца само го плашеше или не, но после собственичката му ни се разкрещя да си държим кучето (въпреки, че ТО беше на каишка), когато знаем, че се закача, понеже иначе нейния щял да го разкъса и после нея сме щели да обвиняваме...
twoofo когато той лае, аз отивам до него започвам да му се карам, понякога да му викам и го плаша с вестника.

Цитат

Ти какво правиш в такива моменти - примерно отиваш ли да го "освободиш"?

Съжалявам, но това не го разбрах... Как така да го освободя?...
А за съседите - държах го, когато се запознаваха, особено като видях как им се зъби. Страх ме е да го пусна, а и те се уплашиха много.
Иначе той скача по мен постоянно, но честно казано рчдко ми остава време за да си играя с него - обикновено това е само вечер.

Цитат

Какво става ако не си до него, има ли фиксацията към теб - имам предвид че например смята, че трябва да те защитава от всичко приближаващо се - съседката на гости, човек в асансьора и т.н - т.е ти си неговата ТЕРИтория или собственост ако щеш.
Ако прекомерно се опитваш да го защитаваш, носиш го на ръце например също не е добре.
Навън така ли се държи ако друг го изведе на разходка или не е толкова "самонадеян" тогава? Може примерно да вдига шум в стил "Ето ни, идваме с мама, махнете се от пътя и, че ще ви изям".

Не знам за фиксация - поне не съм забелязала да проявява някаква агресия към мен или към хората около мен... В смисъл те са 3ма - нашите и приятеля ми - те са най-често вкъщи, другото са изключения.
За прекомерното защитаване се признавам за виновна - например случвало се е като го извеждам сутрин и видя някое голямо куче да мина по друг път за да си спестя конфликта... Но не го нося на ръце понеже е много тежък за мен l) .. r)
А за извеждането - на разходка с него излизам само аз - сутрин сама, вечер с приятеля ми и в изключително редки случаи със нашите, понеже те не искат.. "Той е твое куче, оправяй се..."

#75 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 28 November 2006 - 11:44 PM

Цитат

Съжалявам, но това не го разбрах... Как така да го освободя?...


Ами понеже пишеше, че лае, когато е затворен в друга стая и теб те няма. Ако когато ти писне от шумотевицата и отиваш да го пуснеш - това имах предвид с освобождаване ...
Аз за лая...просто не знам дали е проблем, сложно е да се каже колко е нормално да лае.
Ако е оголвало зъби на гостите, докато си го държала в ръце, много вероятно е ако го пуснеш в такъв момент да се окаже смело само в ръце ти.
Срещай го с всевъзможни нови за него неща, така ще стане по-сигурен в себе си. Чети за социализирането, нека си играе с кучета, които понасят неговата "гласовитост" ако познавате такива r)
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#76 Потребителят е офлайн   dvasilev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 76
  • Регистрация: 20-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 30 November 2006 - 10:25 AM

Цитат

Цитат

zdraveite, ot skoro imam koker4e , koeto sega e na 45 dni, znaia , 4e e o6te bebe i si igrae , no me obezpokoiava tova , 4e neprekasnato tarsi ne6to , koeto da hape. naiasno sam s tova , 4e sega mu rastat zabki i gleda da si gi 4e6e neprekasnato, no 4esto ryba i men i cialoto mi semeistvo, bilo to za rycete, krakata ili kydeto i da e bilo, 4esto hapaneto e syprovodeno s rymjene i miatane na glavi4kata, kato 4e li iska da othape , a i 4esto se slu4va da zahapva sys sila. vyprosyt mi e ima li miasto za bezpokoistvo ili vsi4ko e nared, imaiki v predvid, 4e o6te e mnogo malyk.predvaritelno blagodarq  r)

Здравейте,

Отговорих Ви с лично съобщение.

Поздрави,

Николай Атанасов
http://www.cynology.info

здравейте ,
Аз също забелязвам такъв проблем имам Акита на 3 месеца , въпреки че сме му осигурирли всикакви играчки за чесане на зъбите и т.н. то непрекъснато гледа да "докопа" някой крачол или ръка било на мен , на женами или на 3 годишният ни син или пък на 11 годишната ни дъщеря благодаря предварително
User's Signature

Качена снимка
088 888 7770, 089 916 4477
Skype: verart_dvass

#77 Потребителят е офлайн   mmouse Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 08-November 06
  • Location:Слънчев бряг

Публикувано: 30 November 2006 - 04:10 PM

Аз също имам подобен проблем - 4-месечен бултериер, който само хапе ръце,носове, уши , коси...Ръмжеше при опит да му вземем кокала или когато го избутвам от скута си в колата. /Развъдчика ми каза: "Ми ти какво очакваше, това все пак е бултериер, естествено, че ще хапе и след време ще отмине" ??!!!!????/
НО!!
След като почетох малко из форума и започнах да спазвам правилата от първата страница имаме забележителен напредък, отношението му се променя буквално с дни и мисля, че ще постигна това, което съм си наумила ;)
Благодаря за съветите 1super !
Мисля си даже, че ще е по-лесно да опитомя кучето си, отколкото да вразумя приятеля си, че ТОВА е правилния подход и той НАИСТИНА има резултат /защото той си мисли че с бой ще постигне повече bash/!
Успех на всички с подобен проблем super best
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 10 January 2007 - 10:31 AM

Здравейте. Въпросите ми сигурно не е за тази тема...съжалвам за което.
Имам няколко въпроса, свързани с агресията. Тя освен придобита, може и генетично да се предава нали? Ако едно куче е агресивно, то не трябва да се пуска в разплод, нали? Към развъдчиците...ако имате куче с наистина добри породни белези, което би дало добро поколение, но е агресивно, бихте ли го използвали за развъдната си дейност?
Каква е границата между доминантно и агресивно поведение? Примерът е пазенето на играчка...ако едно куче скача да захапва(буза, за врата)без значение бебе, подрастващ, ако се доближат до играчаката или му я вземат случайно, това агресия ли е?
Ако темата е разисквана или има някъде информация на английски, ще ми е много полезна.

#79 Потребителят е офлайн   Dara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 29-December 04

Публикувано: 10 January 2007 - 11:00 AM

Цитат

Примерът е пазенето на играчка...ако едно куче скача да захапва(буза, за врата)без значение бебе, подрастващ, ако се доближат до играчаката или му я вземат случайно, това агресия ли е?

Ако проявява подобно поведение само в такива ситуации, то това не е наследствена агресия. По-скоро е доминантно поведение.

#80 Потребителят е офлайн   shnorhi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 329
  • Регистрация: 07-November 06
  • Location:Пловдив / София

Публикувано: 24 January 2007 - 03:48 PM

Здравейте, от два дена поведението на малкото ми дого е странно. Отказва част от дневните си хранения и на два три пъти ме ръмжи и лае като понеча да го галя ( не винаги обаче ). Питам се дали не е свързано с това че в момента му покараха предните два зъба и е малко напрегнат от болките или пък е някакъв знак на протест от негова страна за това че не му позволявам вече да се качва на леглата. Знам че малко закъснях с тази забрана, но по добре да я наложа късно отколкото никога. Нали така?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
www.infidance.com

  • (93 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни