Dog.bg Форуми : Агресия, доминантно поведение

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (93 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Агресия, доминантно поведение Оцени темата: ***** 4 Гласове

#81 Потребителят е офлайн   dvasilev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 76
  • Регистрация: 20-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 24 January 2007 - 06:47 PM

Цитат

Здравейте, от два дена поведението на малкото ми дого е странно. Отказва част от дневните си хранения и на два три пъти ме ръмжи и лае като понеча да го галя ( не винаги обаче ). Питам се дали не е свързано с това че в момента му покараха предните два зъба и е малко напрегнат от болките или пък е някакъв знак на протест от негова страна за това че не му позволявам вече да се качва на леглата. Знам че малко закъснях с тази забрана, но по добре да я наложа късно отколкото никога. Нали така?

Zdravej ,
Az sa6to imam takav problem Yaponska Akita na po4ti 5 meseca
ot dva dni mu padat zabite i tazi ve4er kato se poma4ih da mu se skaram za edna bela
se skri pod masata i zapo4na da ramji i posiaga , a posle zabelizah 4e mu e padnal o6te edin zab
neznam dali tova e normalno za parvi pat gledam ku4e .......
User's Signature

Качена снимка
088 888 7770, 089 916 4477
Skype: verart_dvass

#82 Потребителят е офлайн   alfadog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 05-January 07
  • Location:pomorie

Публикувано: 01 February 2007 - 04:22 PM

Цитат

Цитат

Аз вече пробвах да и се карам и дори използвах вестник,но резултат нямяше-почне да ръмжи и лае още повече. А на тате не смее да прави така- когато той и се скара тя се снижава и не смее да мръдне. Котато тя беше малка не одобрявяш неговото строго възпитание и я лигавех за сметка на неговата строгост.................... И ето какви са последиците..................Сама съм съм си виновна.

Ти сама си даваш отговорите.
Трябва да пренаредиш позициите. В момента кучето се чувства твой шеф.
Като начало започни да се храниш преди нея и да минаваш винаги през вратите пред нея. Когато идва и настоява за вниманието ти, игнорирай я. След малко ти я повикай да играете. Започни да я учиш на някои команди по начините, описани в този раздел. На повод.
Възприеми поведението на баща си. Помоли го да застане до теб и да наблюдава, докато ти се държиш с нея така, както той го прави, изискваш нещо от нея, караш я да изпълнява твоята воля. И в случай на съпротивление той да й въздейства като начало.
Двамата заедно прочетете внимателно това
Моля да ми отговориш на въпроса:
Страх ли те е, че ще те ухапе? Ръмжи и се опитва да хапе, казваш, но ухапвала ли те е?

Аз имам съшия проблем с моето куче.До скоро Кида много ме слушаше и никога не се е даржала агресивно с мен ,но от две седмици е разгонена.Исках да видя дали не е изцапана отзад и посегнах към задника и .Тя се обърна и ме ухапа леко,но ме заболя.От тогава ,понякога изпитвам страх и си мисля че и тя усеща.Не е повторила но аз се 4уствам като губеща.Знам 4е хъскитата са доста диви животни и си го имат вълчето в себе си,но дали това е моя грешка или пак е просто от разгонването?

#83 Потребителят е офлайн   Wyvern Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 396
  • Регистрация: 03-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 01 February 2007 - 06:11 PM

Цитат

Аз имам съшия проблем с моето куче.До скоро Кида много ме слушаше и никога не се е даржала агресивно с мен ,но от две седмици е разгонена.Исках да видя дали не е изцапана отзад и посегнах към задника и .Тя се обърна и ме ухапа леко,но ме заболя.От тогава ,понякога изпитвам страх и си мисля че и тя усеща.Не е повторила но аз се 4уствам като губеща.Знам 4е хъскитата са доста диви животни и си го имат вълчето в себе си,но дали това е моя грешка или пак е просто от разгонването?

Грешка е ако си оставила ухапването без последствия, в смисъл да се скараш на кучето, да извикаш НЕ или нещо от сорта. Тогава то ще разбере че това не е приемливо поведение. Не трябва да се позволява агресия към никого, особено пък към стопаните.
User's Signature

In Life only Death is certain.

#84 Потребителят е офлайн   alfadog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 05-January 07
  • Location:pomorie

Публикувано: 05 February 2007 - 03:14 PM

Цитат

Цитат

Аз имам съшия проблем с моето куче.До скоро Кида много ме слушаше и никога не се е даржала агресивно с мен ,но от две седмици е разгонена.Исках да видя дали не е изцапана отзад и посегнах към задника и .Тя се обърна и ме ухапа леко,но ме заболя.От тогава ,понякога изпитвам страх и си мисля че и тя усеща.Не е повторила но аз се 4уствам като губеща.Знам 4е хъскитата са доста диви животни и си го имат вълчето в себе си,но дали това е моя грешка или пак е просто от разгонването?

Грешка е ако си оставила ухапването без последствия, в смисъл да се скараш на кучето, да извикаш НЕ или нещо от сорта. Тогава то ще разбере че това не е приемливо поведение. Не трябва да се позволява агресия към никого, особено пък към стопаните.

Аз и се карах и съм сигурна че разбра какво е направила защото два часа стоя сама в спалнята и лежа с гузно изражение,но вчера вече наистина ме ухапа и то доста(сега съм с превързана ръка).беше намерила под масата една свещичка за болки в ставите и аз посегнах да я взема.това което съм забелязала в поведението и е че посяга да хапе когато е в затворено пространство-под маса,под легло или в къщичката си.Мисля си че това е нещо като собствено пространство и може би затова посегна ,стана много внезапно и аз много се изненадах ,извиках силно и тя изглежда се шашна също.Мисля си ,че това че кучето помни само няколко минути е мит.Тя определено знаеше за какво става вапрос.Стоя сама в спалнята под леглото цели два часа през които вратата беше отворена .Аз въобще не и говорих и обращах внимание.По едно време идва при мен и ази показвам ръката си и я питам "какво направи Кида?"Тя обраща настрани глава ,после си дигна едната лапа като да ме моли ,после почна да ми ближе ръката и пак вдига едната лапа ,после другата.Аз не и говоря и не и обарнах внимание,а тя само ме бута да я погледна.
наи накрая и простих и чакам това разгонване да мине наи после.Тя си гони непрекъснато опашката и я хапе ,ближе се по цял ден .Дали всичко това е само от разгонването или процес от моя грешка в възпитанието и?Хъскитата са доста буини и диви и ако съм изтървала някои вайен момент от възпитанието и сигурно ще си патя NNN !

#85 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 February 2007 - 04:42 PM

А всъщност на каква възраст е кучето? (съжалявам, ако е казано, а съм пропуснала)
Зарежи тези представи за виновност и гузност. Агресия към стопанина не трябва да има! Куче, с което имаме необходимия контакт, позволява да го обезпокояваме без да поставя под въпрос къде, кога и как. Зарежи идеята, че хъскитата носели вълчото. Те са кучета и се подчиняват на йерархия като всички други кучета.

#86 Потребителят е офлайн   alfadog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 05-January 07
  • Location:pomorie

Публикувано: 06 February 2007 - 04:01 PM

Цитат

А всъщност на каква възраст е кучето? (съжалявам, ако е казано, а съм пропуснала)
Зарежи тези представи за виновност и гузност. Агресия към стопанина не трябва да има! Куче, с което имаме необходимия контакт, позволява да го обезпокояваме без да поставя под въпрос къде, кога и как. Зарежи идеята, че хъскитата носели вълчото. Те са кучета и се подчиняват на йерархия като всички други кучета.

Кида е на две години и два месеца ,никога преди не се е държала по този начин.По принцип не е агресивна.И грае с малки деца.Но обича да доминира в контактите си с кучетата .Играе само с мъжки кучета и се опитва да баде шеф на всички.Дори започна да рине земята след като се изпишка както го пражиат мъжките кучета.дали от тях го е научила или е нормално за всички?Когато срещне женско куче ако е по голямо от нея ,започва да му ръмжи и да се зъби.Готова е да се бие и с по- големи.Само да види бой е е първа ...абе голяма мъжкарана е.Но тук няма много женски кучета и не знам как да я науцха да не се бие . Сега ,от както е разгонена не я изкарвам и това и липсва както нея ,така и на мен .От момента на разгонването стана такава.Дори сно6ти се озъби на сина ми който я гледаше до 6 м и после се отказа .Мойе би причината це крие в тези шест месеца в които той я гледаше!аз не се страхувам особенно но е неприятно да те хапе любимото ти животно-следва вечния въпрос "къде сбърках!??"

#87 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 06 February 2007 - 05:20 PM

Причината е една и тя е предмет на тази тема: кучето не ви чувства като свой лидер. Смята, че то определя правилата и ви предупреждава (наказва) когато не спазвате неговите правила.
Разбира се, разгонването може да подсили симптомите на това, кучето е по-раздразнително, чувства някаква неудовлетвореност, реагира по-изострено, но не разгонването е главната причина.
За да заемете лидерската позиция не е нужно насилие, просто всичко е обяснено тук, не знам как да го обясня по-подробно. Първо ви трябва самоувереност, че знаете какво правите и ще постигнете своето. Струва ми се, че досега сте се осланяли на това "то хъскито си носи вълчето у себе си, диво е". Явно вашето куче е доминантно, естествено, има и доминантни женски. И най-малките признаци на неувереност са ясен знак за кучето да поеме водачеството. Това при вас е станало неусетно, затова ви се струва, че досега такова нещо не е имало, а вероятно сте пропуснали дребните знаци.
Да се научи да не се бие - отново начинът е един - вие да сте лидерът. Вие да казвате кога ще се бие и кога не, а не тя да си решава сама.
И, разбира се, ако това беше направено през първите 6 месеца, щеше да е по-лесно. Но тогава синът ви щеше да извоюва своето лидерство, не вашето, вие сега трябва да поработите за себе си b) Грешка ще е ако разгонването мине-замине и всичко си тръгне по старому. Пък и лидерската позиция тряба да се защитава, тя периодично се поставя под съмнение от страна на кучето, така че нищо не е загубено!

#88 Потребителят е офлайн   alfadog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 05-January 07
  • Location:pomorie

Публикувано: 08 February 2007 - 01:00 PM

Благодаря за отговора,
Доста ще ми е трудно знам ,защото тя малко ме изплаши (страх ме е да не ме ухапе пак-от време на време(най-вече вечер(ръката ми е синя и подута ).,сутрин е толкова мила и иска да я галя.Дали да не си купя някакви дебели ръкавици?Много ми е болно че така става-толкова много е обичам!
Вече я гоня от дивана и не я пускам да сяда,но когато се опитам да й взема топката от устата ,тя ме ръмжи,сащото е и с храната.Да престана ли да я галя?Тя е цял ден сама сутрин и вечер я изкарвам по два часа на разходка,но сега не може да си играе с другите и е много тъжна.Може би всичко започна от играта и в тази групичка .Отначало си играеше само с един бийгъл ,после доидоха редривър, немска овчарка , боксер и още няколко приходящи от време на време.Тя се наложи като лидер или просто се мисли за такава ,защото те са мъжки всичките и се държат по-кавалерски с нея.Понякога се сбиват и тя се намесва-къде да ги разтърве каде ако е по-сериозен бой да участва.аз не съм я поощрявала да се бие ,но и малко съм се гордяла че кучето ми е толкова смело.
Никога преди не е проявавала агресия към мен,от малка я пускам без повод и ме слуша.Единствено когато гризе кокал в колибата си не иска да я безпокоят и се зъби.аз не мислих 4е това е агресия а сега разбирам 4е сам грешила.Какво да правя ако пак ме ухапе?Какъв е метода ?все пак тя не е бебе а на две години?

#89 Потребителят е офлайн   mim4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 183
  • Регистрация: 18-January 07
  • Location:Ботвград

Публикувано: 08 February 2007 - 07:08 PM

Цитат

Благодаря за отговора,
Доста ще ми е трудно знам ,защото тя малко ме изплаши (страх ме е да не ме ухапе пак-от време на време(най-вече вечер(ръката ми е синя и подута ).,сутрин е толкова мила и иска да я галя.Дали да не си купя някакви дебели ръкавици?Много ми е болно че така става-толкова много е обичам!
Вече я гоня от дивана и не я пускам да сяда,но когато се опитам да й взема топката от устата ,тя ме ръмжи,сащото е и с храната.Да престана ли да я галя?Тя е цял ден сама сутрин и вечер я изкарвам по два часа на разходка,но сега не може да си играе с другите и е много тъжна.Може би всичко започна от играта и в тази групичка .Отначало си играеше само с един бийгъл ,после доидоха редривър, немска овчарка , боксер и още няколко приходящи от време на време.Тя се наложи като лидер или просто се мисли за такава ,защото те са мъжки всичките и се държат по-кавалерски с нея.Понякога се сбиват и тя се намесва-къде да ги разтърве каде ако е по-сериозен бой да участва.аз не съм я поощрявала да се бие ,но и малко съм се гордяла че кучето ми е толкова смело.
Никога преди не е проявавала агресия към мен,от малка я пускам без повод и ме слуша.Единствено когато гризе кокал в колибата си не иска да я безпокоят и се зъби.аз не мислих 4е това е агресия а сега разбирам 4е сам грешила.Какво да правя ако пак ме ухапе?Какъв е метода ?все пак тя не е бебе а на две години?

много просто-няма метод
кучето ти е на 2 години,и е вече голямо,трудно ще го пречупиш

#90 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2007 - 08:42 PM

Цитат

Цитат

Благодаря за отговора,
Доста ще ми е трудно знам ,защото тя малко ме изплаши (страх ме е да не ме ухапе пак-от време на време(най-вече вечер(ръката ми е синя и подута ).,сутрин е толкова мила и иска да я галя.Дали да не си купя някакви дебели ръкавици?Много ми е болно че така става-толкова много е обичам!
Вече я гоня от дивана и не я пускам да сяда,но когато се опитам да й взема топката от устата ,тя ме ръмжи,сащото е и с храната.Да престана ли да я галя?Тя е цял ден сама сутрин и вечер я изкарвам по два часа на разходка,но сега не може да си играе с другите и е много тъжна.Може би всичко започна от играта и в тази групичка .Отначало си играеше само с един бийгъл ,после доидоха  редривър, немска овчарка , боксер и още няколко приходящи от време на време.Тя се наложи като лидер или просто се мисли за такава ,защото те са мъжки всичките и се държат по-кавалерски с нея.Понякога се сбиват и тя се намесва-къде да ги разтърве каде ако е по-сериозен бой да участва.аз не съм я поощрявала да се бие ,но и малко съм се гордяла че кучето ми е толкова смело.
Никога преди не е проявавала агресия към мен,от малка я пускам без повод и ме слуша.Единствено когато гризе кокал в колибата си не иска да я безпокоят и се зъби.аз не мислих 4е това е агресия а сега разбирам 4е сам грешила.Какво да правя ако пак ме ухапе?Какъв е метода ?все пак тя не е бебе а на две години?

много просто-няма метод
кучето ти е на 2 години,и е вече голямо,трудно ще го пречупиш

Това не е вярно, и mim4eto въздържай се от подобни твърдения, че нямало метод. Лесни неща много малко...само трудните си заслужават.

alfadog трябва да си извоюваш лидерската позиция, има писано по темата, не отстъпвай, добре е че я караш да слиза от дивана, не я заобикаляи като ти стои на пътя също, искай от нея да се мръдне. Не знам защо искаш да спреш да галиш кучето, не е нужно, това, което е важно обаче е да го галиш в подходящ момент т.е в такъв, в който поведението му ти харесва.Не я галиш когато е нервна, не я галиш когато е превъзбудена или когато се прави на шефка, галиш я когато ти искаш, а не по нейно желание. И не си мисли, че тя не усеща, че се чувстваш горда, когато тя е "смела", защото с поведението си го проектираш. По-добре го загърби това чувство, защото подхранваш тия нейни смели изяви, когато тя доминира.
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#91 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 08 February 2007 - 11:05 PM

Да добавя и нещо, което според мен е важно: кучето в никакъв случай не трябва да усеща, че си неуверена или че те е страх да не те ухапе. Ако не можеш да се справиш сама с тези си страхове, потърси някой да ти помогне. Най-важното е да се докажеш пред нея като шеф на глутницата. Карай я ежедневно да изпълнява команди - "Седни", "Легни", "Място" и т.н. Спазвай стриктно препоръките от началото на темата.
Ако се опитва да те хапе - поне при нас най-ефикасно се оказа - хващаш здраво за козината отзад на врата, подигаш и растърсваш здравата, като едновременно с това казваш "Не!". Държиш я така докато престане да се съпротивлява. Това упражнение става и с душач. Но в теб не трябва да има и грам страх wink
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#92 Потребителят е офлайн   Dara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 29-December 04

Публикувано: 09 February 2007 - 08:58 AM

Много лесно се дават съвети от страни. На практика на това момиче никак няма да и е лесно.
Тя трябва да се превърне в истинско ALFADOG, но в нейния случай това не е толкова лесно.
Първо, нея я е страх, второ според мен тя все още приписва на кучето човешки разбирания за живота.
Най-важното нещо, което всички ние трябва да учим кучетата си е , че АГРЕСИЯТА Е НЕДОПУСТИМА В НАШАТА ГЛУТНИЦА. Без извинения, без изключения. Всяка проява на агресия трябва да бъде 'наказвана'.
Извинявай @алфадог, но според мен задачата ще е малко трудна за теб. По добре работи под наблюдението на опитен треньор.

#93 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 09 February 2007 - 09:33 AM

Съгласна съм, че трябва помощ.
Аз тук виждам не толкова приписване на човешки качества на кучето, колкото един много упорит стремеж към отричане и избягване на истинските причини, търсене на някакви независещи от вас причини в какво ли не: ту синът и първите 6 месеца, ту разгонването, ту вълчата природа на хъскито, сега пък другите кучета били виновни, че й позволили да се изяви. Нито едно от тези неща не е причината. У вас има някакво нежелание да се сблъскате лице в лице с проблема.
Първата стъпка е осъзнаването, че проблемът не е вън, а вътре във вашите взаимоотношения. Комбинацията от доминантност на вашето куче и вероятно мекота и толерантност във вашия характер, от които кучето се възползва.
Иначе всичко е описано в статиите. Трябва да започнете с дребни знаци. Ако се надвесите над кучето ръмжи ли? Ако побутвате паницата докато се храни? Да, ръкавици ще помогнат, дори са необходими, защото няма да се страхувате от ухапването, а страхът е нещо, което не можете да скриете от кучето. Учете команди на повод. Започнете от А и Б. Ако трябва използвайте намордник. Правете тези неща целенасочено, не стойте в очакване на следващия инцидент, защото днес всичко е наред и кучето не ви е изръмжало. Това няма да отшуми от само себе си.

#94 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 09 February 2007 - 01:32 PM

Цитат

Трябва да започнете с дребни знаци. Ако се надвесите над кучето ръмжи ли? Ако побутвате паницата докато се храни?

Дамм.Аз лично се учудвам безкрайно ,че кучето може да те ръмжи, като му пипиш паницата или се надвесваш над него и пр.Или пък ако това, че бърза да излиза пред теб на входа или че иска да му обръщаш внимание ,докато работиш - може да е белег за доминатност.Но вероятно се учудвам ,защото гледам териери тип бул.Винаги е имало в къщи такова куче през последните 14 години.При тях критериите за доминатност и проявленията и са по-други.Те например никога няма да използват зъбите си или да ръмжат - те обикновено се стремят да пренередят положението твърде упорито и открито , без да те застрашават физически.И при тях посочените дребни знаци ама хич не са информативни ..
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#95 Потребителят е офлайн   alfadog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 05-January 07
  • Location:pomorie

Публикувано: 12 February 2007 - 11:42 AM

Цитат

Първата стъпка е осъзнаването, че проблемът не е вън, а вътре във вашите взаимоотношения. Комбинацията от доминантност на вашето куче и вероятно мекота и толерантност във вашия характер, от които кучето се възползва.
Иначе всичко е описано в статиите. Трябва да започнете с дребни знаци. Ако се надвесите над кучето ръмжи ли? Ако побутвате паницата докато се храни? Да, ръкавици ще помогнат, дори са необходими, защото няма да се страхувате от ухапването, а страхът е нещо, което не можете да скриете от кучето. Учете команди на повод. Започнете от А и Б. Ако трябва използвайте намордник. Правете тези неща целенасочено, не стойте в очакване на следващия инцидент, защото днес всичко е наред и кучето не ви е изръмжало. Това няма да отшуми от само себе си.

Аз осъзнавам,че един от факторите за това поведение е моята толерантност и голяма обич която изпитвам към Кида,но понеже никога до сега тя не се е държала към мен тъка ,търся причината навсякъде включително и в мен.
Сега,като се връщам назад си давам сметка че започнах да я гледам съвсем неподготвена и всичко което съм правила с нея е било подтикнато само от моята интуиция и малкото съвети които други са ми дали.Този сайт посещавам отскоро и едва сега научвам толкова много неща които явно съм пропуснала в възпитанието и.Що се отнася до ръмжането - когато си е в нейната къщичка и аз посегна към нея -винаги ме е ръмжала- но аз съм си мислила че това енормално защото е нейния дом.като си яде храната не ме ръмжи но ако дъвче кокал и аз посегна ръмжи,а играчката ми я дава ,но трябва да я вадя от устата и r)
от командите изпълнява седни,хоп -за скок ,и идва когато я повикам (почти винаги)Това е целия ни арсенал от знания cl)
Не мисля че няма да се справя,още повече че това поведение беше еднократно и след разгонването сме малко на вие bl) както ме посъветвахте.
а що се отнася до характера -не ми толкова мек a) -просто много я обичам и тя сигурно го усеща.

#96 Потребителят е офлайн   hihik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 494
  • Регистрация: 23-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Под океанския дъжд на Люксембург

Публикувано: 12 February 2007 - 12:15 PM

Цитат

Аз осъзнавам,че един от факторите за това поведение е моята толерантност и голяма обич която изпитвам към Кида,но понеже никога до сега тя не се е държала към мен тъка ,търся причината навсякъде включително и в мен.
Сега,като се връщам назад си давам сметка че започнах да я гледам съвсем неподготвена и всичко което съм правила с нея е било подтикнато само от моята интуиция и малкото съвети които други са ми дали.Този сайт посещавам отскоро и едва сега научвам толкова много неща които явно съм пропуснала в възпитанието и.Що се отнася до ръмжането - когато си е в нейната къщичка и аз посегна към нея -винаги ме е ръмжала- но аз съм си мислила че това енормално защото е нейния дом.като си яде храната не ме ръмжи но ако дъвче кокал и аз посегна ръмжи,а играчката ми я дава ,но трябва да я вадя от устата и r)
от командите изпълнява седни,хоп -за скок ,и идва когато я повикам (почти винаги)Това е целия ни арсенал от знания cl)
Не мисля че няма да се справя,още повече че това поведение беше еднократно и след разгонването сме малко на вие bl) както ме посъветвахте.
а що се отнася до характера -не ми толкова мек a) -просто много я обичам и тя сигурно го усеща.

alfadog, аз също мисля, че най-добре е да потърсите помощ от някой с опит. Не за друго, ами от написаното си личи, че самата база на отношенията ви е проблематична. Кучето ви не реагира така, защото усеща любовта ви, а защото усеща по-слабата ви позиция. Много е просто, ако Вие не сте шеф, тя е шеф. Всяко ръмжане, да вземем него за пример, е начин да получи това, което тя иска. Тя изисква от вас неща и Вие и ги давате затвърждавайки нейната лидерска позиция.

Тук имаше тема за организиране на срещи за курсове по послушание организирани от mil_ . Ако се организират още, идете, ако ли не, някой ще каже за други хора даващи такива курсове. Важно е да разберете каква трябва да е връзката ви с кучето, за да няма инциденти и за да е щастлива тя и вие барабар с нея. 1super

#97 Потребителят е офлайн   alfadog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 05-January 07
  • Location:pomorie

Публикувано: 15 February 2007 - 11:26 AM

Цитат

Цитат

Аз осъзнавам,че един от факторите за това поведение е моята толерантност и голяма обич която изпитвам към Кида,но понеже никога до сега тя не се е държала към мен тъка ,търся причината навсякъде включително и в мен.
Сега,като се връщам назад си давам сметка че започнах да я гледам съвсем неподготвена и всичко което съм правила с нея е било подтикнато само от моята интуиция и малкото съвети които други са ми дали.Този сайт посещавам отскоро и едва сега научвам толкова много неща които явно съм пропуснала в възпитанието и.Що се отнася до ръмжането - когато си е в нейната къщичка и аз посегна към нея -винаги ме е ръмжала- но аз съм си мислила че това енормално защото  е нейния дом.като си яде храната не ме ръмжи но ако дъвче кокал и аз посегна ръмжи,а играчката ми я дава ,но трябва да я вадя от устата и  r)
от командите изпълнява седни,хоп -за скок ,и идва когато я повикам (почти винаги)Това е целия ни арсенал от знания cl)
Не мисля че няма да се справя,още повече че това поведение беше еднократно и след разгонването сме малко на вие bl) както ме посъветвахте.
а що се отнася до характера -не ми толкова мек  a) -просто много я обичам и тя сигурно го усеща.

alfadog, аз също мисля, че най-добре е да потърсите помощ от някой с опит. Не за друго, ами от написаното си личи, че самата база на отношенията ви е проблематична. Кучето ви не реагира така, защото усеща любовта ви, а защото усеща по-слабата ви позиция. Много е просто, ако Вие не сте шеф, тя е шеф. Всяко ръмжане, да вземем него за пример, е начин да получи това, което тя иска. Тя изисква от вас неща и Вие и ги давате затвърждавайки нейната лидерска позиция.

Тук имаше тема за организиране на срещи за курсове по послушание организирани от mil_ . Ако се организират още, идете, ако ли не, някой ще каже за други хора даващи такива курсове. Важно е да разберете каква трябва да е връзката ви с кучето, за да няма инциденти и за да е щастлива тя и вие барабар с нея. 1super

6те задам един малко странен въпрос(с риск да ми се смеете):
Откъде знаете какво мисли и чувства кучето,нима някой от Вас е бил куче и знае какво чустват те като са ядосани или радостни?Всички теории са някъкви прдположения изградени на база опит и факти-но това са само резултати,а действителната причина може да е просто в хормоните които объркват дори и нашия живот ,а камо ли на бедните кучета.
Тази агресия към мен бе само за три дни-най върховите в разгонването и-после тя отмина и сега моята Кида е по кротка и мила от всякога.Дори след като я измия от разходка послушно ляга на хавлийката си за да я бърша ,нещто което преди мразеше.Няма грам агресия в поведението и.Аз мисля че няма друг който да познава кучето по -добре от собственика и за мен това временно поведение беше просто на хормонална основа-както е при жените в същия период bash b)

#98 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 15 February 2007 - 12:03 PM

Кучетата ми не са от т.нар. "агресивни породи" - имам немски шпиц на 6м и 1/2, и шелти на 3г - разбират се чудесно, играят си, ядат и пият от една купа, често се гушкат и "целуват" w)
Също са много привързани и двамата към мен :)


Имам обаче някои проблеми, за които искам да попитам:

1. Шпицът при всеки удобен случай се "качва" на шелтито (най-често сутрин след закуска), и започва да имитира полов акт - шелтито се дразни и бяга, аз прекратявам "играта", карам се, но нищо не помага.
Прочетох, че е това е израз на доминантно поведение (и двамата са момчета, няма разгонена женска наоколо), как трябва да действам ?

2. Звънне ли се на звънеца, или мине ли някой по коридора на етажа,
се втурват и двамата към вратата, и се почва страхотен лай, включително нощно време, което предполагам не е никак приятно за комшиите ...

Същото е когато дойде у нас гостенин, независимо дали е сина ми, майка ми, чистачката, или напълно непознат човек - облайват го в хор, и това продължава поне 15-20 мин, докато свикнат с присъствието й/му.
Казаха ми, че по този начин си пазят територията, но бих искала да мога да се справя с това безумно лаене, което кънти из целия блок bl)
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#99 Потребителят е офлайн   mmouse Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 08-November 06
  • Location:Слънчев бряг

Публикувано: 15 February 2007 - 12:14 PM

Цитат

Казаха ми, че по този начин си пазят територията, но бих искала да мога да се справя с това безумно лаене, което кънти из целия блок bl)

Имам същия проблем, напоследък много лае, на всеки звук - цвъртящи и пищящи от музика или комп.игра; на гларусите, които крещят рано сутрин; на отключването на желязната врата на етажа; на почуквания и тропания от съседите....
Искам да мога да го накарам да млъкне. Това което правя за сега е да му казвам "Тихо!" и ако спре го хваля. Ако не стане се опитвам да привлека вниманието му с играчка. Като цяло рядко успявам s)

Моля, дайте съвет!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#100 Потребителят е офлайн   hihik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 494
  • Регистрация: 23-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Под океанския дъжд на Люксембург

Публикувано: 15 February 2007 - 01:13 PM

Цитат

6те задам един малко странен въпрос(с риск да ми се смеете):
Откъде знаете какво мисли и чувства кучето,нима някой от Вас е бил куче и знае какво чустват те като са ядосани или радостни?Всички теории са някъкви прдположения изградени на база опит и факти-но това са само резултати,а действителната причина може да е просто в хормоните които объркват дори и нашия живот ,а камо ли на бедните кучета.
Тази агресия към мен бе само за три дни-най върховите в разгонването и-после тя отмина и сега моята Кида е по кротка и мила от всякога.Дори след като я измия от разходка послушно ляга на хавлийката си за да я бърша ,нещто което преди мразеше.Няма грам агресия в поведението и.Аз мисля че няма друг който да познава кучето по -добре от собственика и за мен това временно поведение беше просто на хормонална основа-както е при жените в същия период bash b)

А защо си мислите, че хормоните са породили това отношение, а не са само акцентирали съществуващо? Нека го кажа по друг начин, ако човек прочете само първото ви мнение, може да се замисли, дали не е имало някакъв силен хормонален "напън" и че едно по-агресивно куче би реагирало евентуално по този начин- въпреки че и това е много относително имайки предвид социалната структура на кучетата. Но Вие не останахте само с първия ви пост, ами дадохте и повече подробности, които са повече от красноречиви. Абсурд е кучето да ви ръмжи като яде или е с топка. А Вие след това си правете каквото желаете и си вадете каквито изводи ви харесват. И все пак, аз ако съм на ваше място, бих отишла на някоя от срещите, ей така.. просто все пак да видя дали нещата и без разгонване не са мъничко, леко извън тотален контрол. Но Вие си решавате де.

  • (93 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни