Dog.bg Форуми : ПИТБУЛИ,СТАФОВЕ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ПИТБУЛИ,СТАФОВЕ

#161 Потребителят е офлайн   dimo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 13-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Казанлък
  • Skype:

Публикувано: 15 June 2012 - 02:04 PM

Показване на мнениетоagalina, в 15 June 2012 - 12:10 PM, написа:

Сам си отговори : "Процедурата в ADBA се нарича Single Registration. Към момента не е възможна за питове " .



Виждам че не ти се иска да отговориш! :ea_103:

За да е ясно ще го обясня пак - процедурата е била възможна и за питове. В АДБА са регистирали и питове от ЮКК и стафове от АКС. Спряна е от година -две, но вратата е била отворена доста време.

Ако според АДБА стафовете бяха друга порода, то тогава щеше да излезе, че хората там допускат равзъждането на мелези. Явно е, че и те знаят, че разликата е в това, доколко кучето отговаря на стандарта.

Според мен, при съдийството в ФСИ най-много се допуска недоглеждане по въпроса за размера и масата на кучетата. При АДБА е регламентиран начина, по който кучето следва да изглежда по отношение маса/ сухост, за да бъде ПРЕДСТАВЯНО на изложба.
Проблемът е в съдийството. Достатъчно е да се погледнат стафовете от преди 20 години и да ти стане ясно, че стафът не е голямо, тежко, отпуснато куче.
User's Signature


Good blood doesn't lie !
Dimanovs Kennel

#162 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Публикувано: 15 June 2012 - 02:57 PM

Баба Аги пак е захапала въдичката и плава сега на ляво и на дясно като лапни шаран! :ab_041:
User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

#163 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 15 June 2012 - 10:58 PM

Леле, Агалина, оставам с чувството, че имаш много лично и много лошо отношение към мен! Качена снимка

Цитат

Алоу ,ти гледай да не даваш съвети на агалина (по ред причини ,ако кажеш ще ги обсъдим тук една по една :) )


Аз не искам да натрапвам на никого моето мнение. Стигнала съм до извода, че кръвта вода не става и от корените си не можеш да избягаш. Независимо, че изглеждат по различен начин днешните АСТ и АПБТ имат общо генетично минало. Има кръвни линии АСТ, които повече приличат на питбули, има също питове (UKC примерно), които са направо 1:1 с АСТ. Явно всичко е въпрос на това, в коя организация са регистрирани кучетата.

  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни