Dog.bg Форуми : ПИТБУЛИ,СТАФОВЕ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ПИТБУЛИ,СТАФОВЕ

#21 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 27 February 2010 - 05:35 PM

Цитат(zahoo @ Feb 20 2010, 10:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(koniarska @ Nov 2 2009, 04:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Кой малоумник направи тази кръстоска? eg_033.gif Аман от идиоти!

Ох божеееее - шефа на питбулите в България пак се обади !


В една друга тема ти казах да не се занимаваш с мене,моля!
Иначе след твоето мнение,хората точно и ясно са описали защо не трябва сульо и пульо да ръзвъждат.
Имаше и въпрос дали знам как са произлезли двете породи?Много добре знам от къде произтичат и двете породи, имаше и въпрос кучето на аватара ми какво е ,ми пинчер да речем,само ,че е работил фотошопа и това излезе. tb_195.gif Айде, лека на всички и не ми се влиза в безсмислени спорове.Видях,че доста хора са се постарали да обяснят ,защо не трябва да се прави това,ако има и кой да чете,пък и да вдене ще е супер! tb_195.gif

User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#22 Потребителят е офлайн   хиената Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 30-August 09
  • Gender:Male

Публикувано: 27 February 2010 - 09:02 PM

Така е но , кучетата от която и да е порода са не само от един вид , а и от един и същи подвид (Canis lupus familiaris)
Не искам да навлизам в теми в които не съм специалист и може да напиша нещо грешно и за това спирам до тук.

А зада се върна към темата ще кажа че смесването на две породи обикновенно се прави с някаква цел. А каква може да е целта на смесването на пит със стаф не може да ми го побере главата cd_045.gif

#23 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 27 February 2010 - 09:59 PM

Цитат(хиената @ Feb 27 2010, 07:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
А зада се върна към темата ще кажа че смесването на две породи обикновенно се прави с някаква цел. А каква може да е целта на смесването на пит със стаф не може да ми го побере главата cd_045.gif


Може да е някой фантазьор-експериментатор. ab_041.gif ab_041.gif Виждал съм във Варна преди 5-6 години,куче кръстоска между Дого Аржентино и Пит.Внушително изглеждащо животно.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#24 Потребителят е офлайн   roughdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 06-November 07
  • Gender:Male

Публикувано: 27 February 2010 - 10:16 PM

Цитат(alexy @ Feb 27 2010, 08:31 AM) <{POST_SNAPBACK}>
roughdog Гледай сега!Няма смисъл да продължаваме спора,защото знам от сега как ще свърши.Мислим еднакво,говорим различно.Като оставим настрана морала и всички "празни приказки",колкото и да се мъчиш няма да намериш закон в България който да ти забрани да развъждаш кучета каквито и както искаш.В закона за защита на животните в сила от 31.01.2008,няма текст който да ти забрани.Може би си се подвел и неправилно си разтълкувал ДА ВЗЕМАТ МЕРКИ ЗА ПРЕДОТВРАТЯВАНЕ НА НЕЖЕЛАНО РАЗМНОЖАВАНЕ НА ЖИВОТНИТЕ;.Ама това е при нежелано размножаване.Ами ако е желано? А дългия текст от правилника на FCI, още повече неможе да ти "забранява" каквото и да е.Защото е правилник за членовете на FCI и той може да има тежест единствено върху тях.Ако не си член на FCI под някаква форма,този правилник абсолютно нищо не значи.Надявам се да ме разбираш,НИТО ЗАЩИТАВАМ РАЗПЛОЖДАНЕТО НА УЛИЧНИ КУЧЕТА НИТО СМЕСВАНЕТО НА ПОРОДИ. Просто не съм съгласен с това,че е незаконно да смесиш Стаф и Пит.Може да е всякакво,но не и незаконно.Той закона ти позволява да си вържеш кучето на синджир,ти ми говорш за развъждане.След 10-20 години,ако се намерят достатъчно прагматични и интелигентни политици-кинолози,може и някой да прокара такива идеи само за чистопородно развъждане,ама засега всеки може да си въди и смесва каквото и колкото си поиска.

П.П. Кой ти каза или къде прочете ,че катър и муле на са стабилни животни?Май си го измисляш.Абсолютно не съм съгласен с това.Може би някой ветеринарен специалист,който чете ще се изкаже правилно,но избщо не мога да се съглася и с това твърдение.За кучетата също,точно обратното е реално,смесените са по стабилни здравословно.Не твърдя на 100% че няма,но би ли посочил куче от смесена порода с тазобедрена или лакътна дисплазия.

Съгласен съм, че няма изричен текст, който регламентира конкретно забрана за въденето на смесени породи, но 100% не съм съгласен, с това че всеки има право безразборно, " в промишнели количества", когато си поиска и където си поиска, без никакво право на развъдна дейност, да върши подобна. Убеден съм, че има текстове, които регламентират известни ограничения и съм ги цитирал. И ти говориш общо, поставяйки ми въпроса за дисплазия при смесените породи, тъй като нито аз, нито ти имаме наблюдение над всички такива кучета и не можем категорично да твърдим, че има или няма нестабилност в здравословен или какъвто и да е аспект! С изявлението си "А може би е хем рак хем риба!!", останах с мисълта, че защитаваш тезата, че смесените породи са комбинация, която може да доведе само до добро! Е аз не смятам така. И ще те попита, като кръстосаш пит и стаф, според теб излиза по- добро куче, така ли? И като имаш такъв резълтат, как ще подходиш към него? Знаеш, че разликата в психиката е огромна, подходът е съвсем различен! Как би възпитавал такова куче, би ли правил опити за социализация? И един ден, като счетеш, че тези опити са успешни, се окаже, че пит-стафът е осакатил съседското пекинезче, какво правим? "Извинявам се, кучето ми не беше такова, то не прави така, не знам какво го е прихванало, сигурно пекинезчето го е провокирало" Аз защитавам тази теза, ако ти защитаваш противната... мисля, че грешиш. Как ще разбереш кой ген доминира, как точно няма да вървиш по този начин срещу природата на кучето, което твърдеше, че не правиш, като кръстосаш? Знаеш ли всеки момент какво можеш да очакваш от това животно? Не твърдя, че аз като имам чистопороден стаф знам на 100% какво му се върти винаги в главата, но му имам доверие, че като го събера с друго куче, гладиаторско чувтво няма да изникне у него, след 100 г подтискане. А в какво точно сигурен можеш да бъдеш, като имаш стаф-пит? Имам приятел, който има пит (родословен!), събирали сме ги с моя стаф много често, докато моят беше малък, разликата в поведението един към друг и околностите е тотално различна, не мога да си представя колко объркано би било куче от подобна връзка! Тотално непредвидимо и истинска загадна за подход към възпидание, поне за мен, вярно, че нямам солидни познания, но не мисля, че всеки би се справил с такава кръстоска. И извинявай, но обикновено хора, които имат такава кръстоска не разбират нито от една, нито от другата порода! Икономически много по- изгодно е да имаш смеска, вместо чиста кръв, а това блазни не 1 или 2 недоброжелателя! С това не можеш да не се съгласиш!
П.П. и още нещо, да си чувал, че мъжките катъри и мулета ВИНАГИ са безплодни! Броят на хромозоми при коня и магарето са различни! Това какво говори, дали са стабилни според теб?!

#25 Потребителят е офлайн   хиената Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 30-August 09
  • Gender:Male

Публикувано: 27 February 2010 - 11:08 PM

Цитат(alexy @ Feb 27 2010, 09:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(хиената @ Feb 27 2010, 07:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
А зада се върна към темата ще кажа че смесването на две породи обикновенно се прави с някаква цел. А каква може да е целта на смесването на пит със стаф не може да ми го побере главата cd_045.gif


Може да е някой фантазьор-експериментатор. ab_041.gif ab_041.gif Виждал съм във Варна преди 5-6 години,куче кръстоска между Дого Аржентино и Пит.Внушително изглеждащо животно.

такива смески често се използват за лов на диви прасета и друг едър дивеч. В един ловен форум има много теми по този въпрос. Много ловци правят различни кръстоски с цел да изострят или притъпят отделни качества . Но го првят с ясна цел и водят дебели племенни книги в които се записва всяко куче от кои родители произлиза и какви качества притежава. А стафа и пита са толкова близки и същевременно толкова различни породи че кръстосването им е абсолютно безмислено според мен.


#26 Потребителят е офлайн   marianesa_neron Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 15-May 10
  • Gender:Female
  • Location:Своге

Публикувано: 15 May 2010 - 06:24 PM

Чудя се как хора които претендират че обичат животни и дори гледат такива могат да отричат една или друга порода. За всеки човешки провал се търси вината в животните. И тук да споделя, че имам питбул страхотно куче и винаги ще гледам тази порода. Това са трахотни животни и това, че едно куче независимо каква порода е агресивно носи вина стопанина а не животинката

#27 Потребителят е офлайн   manager Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 08-September 09
  • Gender:Female
  • Location:mezdra

Публикувано: 24 June 2010 - 03:34 PM

Провет на всички!!!
От много отдавна не съм влизала в сайта понеже в един момент започнахте наистина да изглеждате глупаво в споровете си чие "гардже" е най-доброто :db_046:
Ще ти кажа нещо от личен опит-моето куче го взех за стаф,но не е от развъдник т.е.гаранцията е само от собственика на майката!На 28.05,направи 1 год.,и въпреки че не съм и отделяла много време за обучение,но я обградихме със страшно много внимаание,тя израстна невероятно умна и любеобвилна!
Кротка е,не се бие с нито една порода кучета -освен разбира се ако някое не я предизвика,но дори и тогава не му отделя много внимание!В къщи не ми е правила абсолютно никакви пакости-а си седи сама средно по 4-6 часа.Нямам надрани мебели,изядени чехли или съдрани пердета или каквото и да е!!! :be_107: Та истината друже е много внимание и любов-кучето го усеща и ти се отплаща със същото!Това е!Мога да кажа само че по-умно пале досега не съм имала-така че успех!!! :wub:

#28 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 August 2010 - 10:56 PM

Здравейте, имам въпрос . . .
Защо се прави разграниечение между двете породи и в крайна сметка каква е разликата между тях.
Извинявам се за въпроса, който може да се стори глупав, но наистина, понеже не съм запозната, а ми е интересно да знам и затова питам.
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 16 August 2010 - 01:02 AM

Разгледай стандарта на двете породи.

#30 Потребителят е офлайн   snooop Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 18-December 09

Публикувано: 17 August 2010 - 10:45 AM

Показване на мнениетоpa4anga, в 16 August 2010 - 01:07 AM, написа:

Разгледай стандарта на двете породи.


Аре изброй разликите в двата стандарта ако ги знаеш !!!!!!!!!!!! :db_046:

#31 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 17 August 2010 - 11:16 AM

Писани са поне са 23453438802469 пъти .
Но ето спешъл за теб смляно http://www.pitbull-b...d.htm#standarts

Честно казано - поклон на колегите ,които още са навити да обясняват ,на мен ми омръзна отдавна.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#32 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 August 2010 - 11:31 AM

А не мислите ли,че ако Flawless толкова много я интересуват разликите няма да се поразрови малко и да ги открие :md_064:


agalina поздрави за мнението и страницата,която си постнала :ba_025:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#33 Потребителят е офлайн   snooop Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 18-December 09

Публикувано: 17 August 2010 - 12:49 PM

Мерси за линка ама аз разлика не виждам. Ти като я виждаж ми я покажи. Трита стандарта описват едно нещо с различни думи.

#34 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 17 August 2010 - 04:30 PM

Ти явно не можеш да чете6.Специално за теб.Намерете разликите:

#35 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 17 August 2010 - 04:34 PM

Ти явно не можеш да чете6.Специално за теб.Намерете разликите:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#36 Потребителят е офлайн   snooop Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 18-December 09

Публикувано: 17 August 2010 - 06:02 PM

Зарежи ги тия картинки.
Мога и аз да пусна на стафове дето нямат нищо общо един с друг и пак са си стафове с родословия.
Ако можеш да откриеш различията в стандартие ги дай. Ако не можеш си трай.
Най вече ми дай разлика в стандартите на ЮКК и на ФСИ/АКК.

И ако има разлика ми кажи защо племената книга за питове на ЮКК беше отворена за стафове с родословия от АКК, ако разбираш за какво ти говоря де. :db_046:

#37 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 August 2010 - 06:07 PM

Пак ще се повторя - ако толкова те интересува можеш да го изровиш дори и от тук - в говорилнята ги има написани разликите...
Абе вие какъв език разбирате,че да ви се обяснява на него.... :dry:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#38 Потребителят е офлайн   snooop Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 18-December 09

Публикувано: 17 August 2010 - 06:11 PM

Малката това пит ли е или стаф


Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 August 2010 - 06:14 PM

това е куче регистрирано в UKC :af_089:
за мързеливите като...
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#40 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 17 August 2010 - 06:16 PM

LilTed :rc_036:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни