Dog.bg Форуми : Клуб Хендлинг - 2006 !

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Клуб Хендлинг - 2006 !

#1 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 January 2006 - 12:00 PM

Започваме да се събираме от утре, събота 14.01.2006 година !

Часа и мястото на срещата са известни super

16.00 часа, залата на читалище " Стефан Караджа " !

Заповядайте !

#2 Потребителят е офлайн   Little_sweet_di_and_Andi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-December 05
  • Location:Sofia Bulgaria

Публикувано: 16 January 2006 - 06:32 PM

Привет, имам въпроси надявам се че ще ми помогнете.
Имам йорки, което на 02.01. 2006 направи 8 месеца, още не сме ходили на изложби но имаме това намерени. Моля кажете ми трябва ли да имам някакв сертификат за това че съм хендлер и мога ли да изляза на ринга без да съм хендлер? и мога ли да дойда на вашите срещи за да се науча, защото наистина нищо незнам и с кучето ми ли трябва да съм?

предварително благодаря на всеки който откликне d)
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 January 2006 - 07:18 PM

Това означава, че след 02.02. 2006 година вашето куче ще ще бъде в клас млади - ОТ 9 до 18 месеца е клас млади.

За да бъдете хендлер на собственото куче, не се изисква никакъв сертификат, единствено желание от ваша страна да се научите и вие, и кучето как да се държите в ринга, как е правилно да заставате, откъде да минете, каква изложбена стойка да заемете, кучето да свикне с други кучета и да не се притеснява, за да може да ходи напето и с вдигната глава и опашка, както е присъщо на един йоркширски териер.

Заповядайте, когато решите, залата е отворена за всички. Разбира се, че трябва да сте с кучето, а и е хубаво да имате изложбен повод и четка b) Не зная защо, но при йоркитата винаги ми е било интересно .. дори и на европейското, до всяко йорки имаше четка и го разресваха ! Мария, Катя и Пламен извеждат страхотно йорки, ако имате въпроси - питайте !

Така че вие, куче, изложбен повод като за йорки, четка ... и заповядайте. Ще се радваме да ви видим и да се запознаем !

Ние сме там victoryVVV

#4 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 January 2006 - 07:59 PM

Някои го представят така ...

Прикачени файлове



#5 Потребителят е офлайн   Little_sweet_di_and_Andi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-December 05
  • Location:Sofia Bulgaria

Публикувано: 16 January 2006 - 11:05 PM

Цитат

Това означава, че след 02.02. 2006 година вашето куче ще ще бъде в клас млади - ОТ 9 до 18 месеца е клас млади.

За да бъдете хендлер на собственото куче, не се изисква никакъв сертификат, единствено желание от ваша страна да се научите и вие, и кучето как да се държите в ринга, как е правилно да заставате, откъде да минете, каква изложбена стойка да заемете, кучето да свикне с други кучета и да не се притеснява, за да може да ходи напето и с вдигната глава и опашка, както  е присъщо на един йоркширски териер.

Заповядайте, когато решите, залата е отворена за всички. Разбира се, че трябва да сте с кучето, а и е хубаво да имате изложбен повод и четка  b) Не зная защо, но при йоркитата винаги ми е било интересно .. дори и на европейското, до всяко йорки имаше четка и го разресваха ! Мария, Катя и Пламен извеждат страхотно йорки, ако имате въпроси - питайте !

Така че вие, куче, изложбен повод като за йорки, четка ... и заповядайте. Ще се радваме да ви видим и да се запознаем !

Ние сме там  victoryVVV

Искрено благодаря за толкова бързото и топло откликване на моите .....може би невежи въпроси, както и за поканата. Но наистина от съвсем скоро всичко свързано с кучета и изложби ми влезе под кожата и вярвам че ще ме разберет колкото повече време минава толкова по голям ми е интереса към всичко това!
Да разбирам ли че срещите са всяка събота от 16:00ч във въпросното читалище?
и още една молба-моля обяснете пак къде се намира то(читалището)
Благодаря от сърце

поздрави d)
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 January 2006 - 11:45 AM

Питайте каквото решите, ще се радвам, ако мога да отговарям ! Аз също ходя съвсем от скоро и още се уча, чета, гледам, и не се притеснявам да задавам въпроси !

Читалището се намира на улица Гинци. Ако идвате с автобус - предпоследната спирка на автобус 85.

Ако е с тролей - тролей 1, спирката на стадион Герена. Пресичате от другата страна, вървите 50 метра и покрай 95 СОУ завивате надясно, на светофара. Само напред до пицария "Ла плаза" - това са около 100 метра, оттам наляво, само направо и читалището ви се пада отляво на 20 метра.

Ако сте с кола - предполагам, че знаете моста Чавдар, пътувате в посока към стадион Герена. На кръстовището пред стадиона завивате наляво, на първия светофар надясно, покрай 95 СОУ, оттам само направо и на пицария "Ла плаза" наляво и по улицата, читалището се пада вляво, точно на него има спирка на автобус 85.

Ако не ви е ясно, питайте, няма проблем b)

Ако ще се занимавате за първи път, ще е хубаво да започнете да се учите още отсега. Учите ли го да показва зъбки ? b) Знаете ли какви са класовете и за какви титли можете да се борите ?
Имате ли изложбен план ?
Познавате ли добре стандарта на породата ?

#7 Потребителят е офлайн   Little_sweet_di_and_Andi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-December 05
  • Location:Sofia Bulgaria

Публикувано: 17 January 2006 - 12:59 PM

Цитат

Учите ли го да показва зъбки ?  b) Знаете ли какви са класовете и за какви титли можете да се борите ?
Имате ли изложбен план ?
Познавате ли добре стандарта на породата ?

Що се отнася до тези неща признавам си все едно е написано на друг език s)
Иначе района ми е познат , знам и училището и мисля че лесно ще ви намеря.
значи тази събота в 16:00?
ето ни и нас за да ни познаете в събота
Качена снимка

поздрави d)
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 January 2006 - 07:11 PM

Ами как без стандарт ? Най малко би трябвало да го знаете почти наизуст ... кучето се представя в най добрата светлина според стандарта на породата. Изложбената стойка е пряко следствие от стандарта ... трябва да умее да застава добре, с глава нагоре, да гледа смело - той е Негово Величество Йоркширски териер все пак, да ходи напето, с вдигната опашка, козина като коприна, винаги разресана ... super

#9 Потребителят е офлайн   Little_sweet_di_and_Andi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-December 05
  • Location:Sofia Bulgaria

Публикувано: 18 January 2006 - 01:44 PM

Цитат

Ами как без стандарт ? Най малко би трябвало да го знаете почти наизуст ... кучето се представя в най добрата светлина според стандарта на породата. Изложбената стойка е пряко следствие от стандарта ... трябва да умее да застава добре, с глава нагоре, да гледа смело - той е Негово Величество Йоркширски териер все пак, да ходи напето, с вдигната опашка, козина като коприна, винаги разресана ... super

тези неща ги знаем,стоиките горе долу ги умеем,опашката ни винаги е игната,а козината сресана, е само докато не се разиграем и после пак се решим....но все пак има толкова неща които още незнаем. Нямаме търпение да дойде събота super

поздрави d)
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 January 2006 - 01:55 PM

За куче в клас млади - от 9 до 18 месеца, титлата, към която трябва да се стремиш е Млад шампион на България - Jr. Ch BG

В този клас не се присъждат кандидатурите CAC или CACIB, но за това пък участваш и може да спечелиш BOB - най добро куче за породата, след това има вероятност и за BOG - най красиво куче в групата, и ако спечелиш и това, участваш в конкурса за ВIS - най красиво куче на изложбата. Също така ако кучето ти спечели "Най-добро мласо куче" в породата , тогава участваш в конкурса за Junior BIS ! Но само ако имаш присъден Junior BOВ !


За да стане Млад Шампион на България, е необходимо да имаш три пъти Junior BOS - най добро младо мъжко или женско куче в породата на изложби от ранг CAC или CACIB, проведени в България, като присъжданията са от двама различини съдии.

Ако посещаваш изложби в чужбина, можеш да направиш кучето си и Млад Шампион дадена страна. Питал съм в Сърбия, оказа се, че споразумението важи само за шампионските сертификати и ми казаха,че ако искам да си направя кучето си Млад шампион на Сърбия, трябва да имам три пъти JONIOR BOS от техни изложби. Не съм питал в Македония, но мисля, че и там за Млад Шампион също не важи споразумението.

Дано не съм объркал нещо, ако съм - поправете ме.

#11 Потребителят е офлайн   Finve Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 613
  • Регистрация: 15-November 05
  • Location:гр. Сливен

Публикувано: 19 January 2006 - 04:49 PM

Дог,
Нали не си ме забравил за изложбения повод - този за маламутите angelpik angelpik
User's Signature

Finwe-Land - Alaskan Malamutes[br][br]

Величието и моралният напредък на една нация    могат да се оценят по отношението й към животните"  Махатма Ганди

#12 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 January 2006 - 04:53 PM

Цитат

Дог,
Нали не си ме забравил за изложбения повод - този за маламутите angelpik angelpik

Не, разбира се ! d)

#13 Потребителят е офлайн   Finve Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 613
  • Регистрация: 15-November 05
  • Location:гр. Сливен

Публикувано: 19 January 2006 - 05:06 PM

Мерси, дог


Успехи на ринга желая и стискам палци super bravoS victoryVVV
User's Signature

Finwe-Land - Alaskan Malamutes[br][br]

Величието и моралният напредък на една нация    могат да се оценят по отношението й към животните"  Махатма Ганди

#14 Потребителят е офлайн   Little_sweet_di_and_Andi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-December 05
  • Location:Sofia Bulgaria

Публикувано: 19 January 2006 - 10:42 PM

Цитат

За куче в клас млади - от 9 до 18 месеца, титлата, към която трябва да се стремиш е Млад шампион на България - Jr. Ch BG

В този клас не се присъждат кандидатурите CAC или CACIB, но за това пък участваш и може да спечелиш BOB - най добро куче за породата, след това има вероятност и за BOG - най красиво куче в групата, и ако спечелиш и това, участваш в конкурса за ВIS - най красиво куче на изложбата. Също така ако кучето ти спечели "Най-добро мласо куче" в породата , тогава участваш в конкурса за Junior BIS ! Но само ако имаш присъден Junior BOВ !


За да стане Млад Шампион на България, е необходимо да имаш три пъти Junior BOS - най добро младо мъжко или женско куче в породата на изложби от ранг CAC или CACIB, проведени в България, като присъжданията са от двама различини съдии.

Ако посещаваш изложби в чужбина, можеш да направиш кучето си и Млад Шампион дадена страна. Питал съм в Сърбия, оказа се, че споразумението важи само за шампионските сертификати и ми казаха,че ако искам да си направя кучето си Млад шампион на Сърбия, трябва да имам три пъти JONIOR BOS от техни изложби. Не съм питал в Македония, но мисля, че и там за Млад Шампион също не важи споразумението.

Дано не съм объркал нещо, ако съм - поправете ме.

МНОГО МНОГО МНОГО БЛАГОДАРЯ!
това моментално си го принтвам и запазвам тази информация в папка "Йорки" r)

Цялата информация ми е много полезна....но мисля че едва ли можем да се борим с такава достойна и силна конкуренция като прекрасните бижута на Катя и Мария, и все пак от опит глава не боли..... super

поздрави d)
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 January 2006 - 11:28 AM

Конкуренция ще имаш винаги, дали тук или навън, независимо от това с каква порода си в ринга.

Това, което съм научил е :

Винаги излизаш за BIS !

Това означава, че преди изложба полагаш всичко, всичко което зависи от теб за да си готов за ринга. Кучето перфектно, ти готов за всичко. Излизаш и разбиваш всичко, без желание за добро представяне няма добро представяне. Тези половин час, тези минути, докато ви оценяват са само твои - на теб и на твоето куче. Забравяш конкуренция, забравяш всичко. Остави съдията да прецени, коментарите после - това време трябва да си готов/а да покажеш най добре твоето куче .

Е, май малко прекалих ... b) Но е така.

#16 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 January 2006 - 06:01 PM

Да не забравя

Утре, 16.00 часа - в залата за хендлинг ! victoryVVV

#17 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 January 2006 - 08:11 PM

super d) Феери !

Прикачени файлове



#18 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 January 2006 - 08:25 PM

Градо ! victoryVVV

Прикачени файлове



#19 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 January 2006 - 08:35 PM

Първи стъпки .. малкия бъдещ голям шампион Анди super

Прикачени файлове



#20 Потребителят е офлайн   Little_sweet_di_and_Andi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-December 05
  • Location:Sofia Bulgaria

Публикувано: 23 January 2006 - 01:18 PM

w) r) ...dano..... r) w)
User's Signature

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни