Dog.bg Форуми : ЗА Обучението по кинология

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ЗА Обучението по кинология Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 13 January 2006 - 06:55 PM

тя май не е много за тука тая тема, ама..
Въпросът ми е-Понеже тази година завършвам средно образование, намеренията ми са да кандидатсвам в Лесотехни4еския университет, най-вероятно Ветеринарна медицина.Има ли вероятност след това да се прехвърля в Кинология , или трябва да мина вси4ки семестри по ВЕТ и след това евентуално да се запиша на кинология?
С тази специалност висше ли взимаш или полусредно?
Мерси
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#2 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 January 2006 - 07:30 PM

Не, кинология можеш да запишеш и дори и да не си студент в Лесотехническия университет. За останалото ще питам. С тази специалност вземаш диплома за експерт кинолог, но това не е висше или полувисше образование, а по скоро диплома за професионална квалификация.

#3 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 January 2006 - 09:00 PM

До колкото знам, може да се учат и успоредно, защото знам такива хора.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 13 January 2006 - 10:16 PM

Да може би най-добрият вариант е да се у4ат успоредно, така ще се наблегне много на материала.
Ако някой има пове4е инфо за тази квалификация моля нека ми пише на Ли4ни, интересуваме и цената на обу4ението
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#5 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 27 January 2006 - 02:01 PM

r) Ама това за Лесото и аз не съм го знаела - пишете по-подробно и тук, как става записването, какви са часовете, има ли вечерно... Или си се ходи на редовни лекции? bl)

#6 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 January 2006 - 02:14 PM

Уважаеми посетители на сайта - любители на кучета !

Радвам се да научите, че от 1990 г в Центъра за следдипломно обучение и квалификация при Лесотехническия университет в София съществува специалност КИНОЛОГИЯ.
Тя е насочена към лица, желаещи да придобият професионална квалификация като експерти. Кандидатите за специалността могат да бъдат както висшисти, така и със средно образование, но с успех не по-нисък от многодобър (4, 50), ползващи чужди езици и притежаващи компютърни умения за работа в Интернет.
Обучението е четирисеместриално, като осемте дисциплини са разпределени в три семестъра и в четвъртия се включва шестмесечна подготовката и защита на дипломна работа. Кандидатът не бива да се заблуждава, че само с едно двугодишно обучение, колкото и много практически занимания да провежда ще даде изчерпателни познания по всички въпроси на тази огромна по своята информативност наука. Но със сигурност може да се каже, че програмата дава методична подготовка на систематично познание на основните научни дялове на науката кинология: произход и доместикация на кучето, класификации на дивите каниди и породите домашни кучета, киноложки организации, отглеждане, анатомия и физиология на кучето, болести и профилактика, екстериор, конституция и кондиция, поведение, теория и методика на общото и специализирано обучение на различни породи ловни, служебни и декоративни, методиките на експертизите, съдийство на изложби, изпитания и състезания, генетика и селекционно развъдна дейност и клубна и кенълна развъдна практика.
Обучението е платено, като записването е предварително. То стартира когато се наберат достатъчния минимум кандидати. Обикновено има два приема в годината пролетен и есенен. За справки и записвания се отнасяйте към Центъра за следдипломно обучение и квалификация при ЛТУ -София г-жа Нели Тепавичарова и на тел. 02 /962 39 53.

Преподавателите и техните области:
1. Проф. д-р Георги Ковачев, Анатомия и физиология на кучето
2. Гл. ас. д-р Петко Захариев, Болести, профилактика на кучето
3. Експ. кин. Юлия Велкова, Обща кинология, Кенълна и клубна развъдна дейност
4. Полк. Лъчезар Цветанов, Служебна кинология
5. Н.с. инж. Иван Недков, Ловна кинология
6. Инж. лес. Красимир Петров, Ловна кинология
7. Експ. кин. Методи Тодоров, Спасителни кучета
8. Експ. кин. Веселин Югов, Митнически кучета
9. Доц.д-р Тодор Маринков, Гинекология и акушерство
10. Доц. д-р Ралчев, Генетика
11. Н.с. д-р Андрей Мицулов, Обща кинология, ектериор, поведение, обучение, репродукция

Сфера на приложение на професионалната квалификация ЕКСПЕРТ КИНОЛОГ:
1. В МВР: гранични войски, полиция, жандармерия, одорология
2. Агенция митници - за борба с наркотрафика
3. Планинска спасителна служба - инструктор на лавинни кучета
4. Горски и дивечовъдни стопанства - инструктор по обучение и ползване на ловни и други кучета 5. В частния сектор: инструктори по отглеждане, хендлери, инструктори по обучение, експерти по породи, експерти по различни експертизи: актировка, бонитировка, експерти по развъждане и селекция.
6. В обществения сектор като членове на националните клубове на БРФК: отговорници по развъдната дейност, инструктори по обучение, експерти по изпитания и екстериорни изложби

Това е от другия форум за новините. Можете да се обадите на посочените телефони и да попитате.

#7 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 27 January 2006 - 03:49 PM

b) Благодаря много. Аз съм виновна може би, защото помолих за разяснение. Открих и другата тема. Благодаря отново super best

#8 Потребителят е офлайн   ILIEV Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 466
  • Регистрация: 05-April 05

Публикувано: 30 January 2006 - 10:08 PM

В Америка ако искаш да станеш развъждач отиваш и чиракуваш при някой развъждач 4-5години.
Ако искаш да дресираш кучета отиваш при дресиьр4-5г.
А в България отиваш при теоретици които ,не са виждали кучета през живота си.

#9 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 January 2006 - 11:18 PM

Цитат

А в България отиваш при теоретици които, не са виждали кучета през живота си.

ILIEV,
В България, независимо какъв си, сме склонни да оплюем всичко, даже и когато ни предлагат да УЧИМ ! Защото сме развъждачи и дресьори и не ни е необходимо да се учим и да се ОБРАЗОВАМЕ !

Така е в България, за съжаление. Но моето мнение е, че желанието и стремежа да се усъвършенстваш и да имаш трайни знания минава през учене и четене. Не е само практика. За това то се нарича образование. За това се учи. Ако имаш желание. Ако нямаш, поне не оплювай хората, които преподават свойте знания.

Проф. д-р Георги Ковачев - професор с дългогодишен лекарски стаж, преподавател.
Експ. кин. Юлия Велкова - кинолог, собственик на развъдник JulyWell
Полк. Лъчезар Цветанов - отговаря за служебните кучета в полицията, служебна защита, дресьор, практик - ако не знаеш, на полицейското в Гърция преди две българските служебни кучета взеха отборно второ място - състезанията се провеждат веднъж на четири години.
Веселин Югов - обучава митническите кучета за търсене по мирис, практик, това работи и в момента.
Методи Тодоров, Спасителни кучета - Планинска спасителна служба явно нищо не ти говори, но Методи е човека, който тренира и отговаря за спасителните кучета. Всяка събота този човек е горе с своето куче, можеш да го видиш на Витоша. Организира и провежда курсовете и лагерите по обучение на спасителни кучета.

Николай Атанасов - да, така е, имаше я на още едно място. Просто тук имаше въпрос и прехвърлих съобщенито за курса, за което се извинявам. Ще обединя двете теми.

#10 Потребителят е офлайн   valev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 345
  • Регистрация: 07-September 05
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 31 January 2006 - 10:55 AM

r) Я тва е много хубаво,има ли значение обаче какво висше си завършил .
User's Signature

Твой приятел вечен ,весел Патиланчо!

#11 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 January 2006 - 11:10 AM

Цитат

r) Я тва е много хубаво,има ли значение обаче какво висше си завършил .

Не, няма. Необходимо е само дипломата ти от средно образование да е над 4.50, при положение че нямаш висше образование.

#12 Потребителят е офлайн   shidzune-sama Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 318
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Female
  • Location:ВарнА

Публикувано: 03 July 2008 - 08:20 AM

а единствено в софия ли може да се учи специалност кинология?подозирам,че да,но все пак да си попитам за по-сигурно ;D

#13 Потребителят е офлайн   iv4eto2416 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 15-June 08

Публикувано: 03 July 2008 - 03:31 PM

а провежда ли се още защото в сайта на лту нищо не пише

#14 Потребителят е офлайн   iv4eto2416 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 15-June 08

Публикувано: 23 February 2010 - 11:49 PM

някой може ли да ми каже дали се провежда още

#15 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 24 February 2010 - 08:13 AM

Цитат(ILIEV @ Jan 30 2006, 09:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
В Америка ако искаш да станеш развъждач отиваш и чиракуваш при някой развъждач 4-5години.


Това не е вярно.Така е редно да се прави,но няма нормативен акт или закон да те задължава да "чиракуваш" на някого.Има специалности,специализации,преквалификации,рехабилитационни програми(за криминално проявени и осъдени),но такова "чиракуване",никой не може и не трябва да те задължава да правиш освен по собствено желание.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#16 Потребителят е офлайн   chopar4etooo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 14-April 10

Публикувано: 23 April 2010 - 08:26 AM

някой знае ли повече за деветмесечния курс по нинология в правец , моля пишете

#17 Потребителят е офлайн   ecocaning Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 11-December 04

Публикувано: 22 June 2010 - 03:11 PM

Уважаеми интересуващи се относнж Обучение по кинология,
Програмата по кинология в ЛТУ от миналата година се преструктурира към Екологично сдружение ПРЕДБАЛКАН в неговия център за професионално обучение "ЕКОКАНИНГ" с професиите екология, туризъм и кинология. Започна и първият курс, който тази година завършва. Позволяваме си да публикуваме отново обявата.

ЦЕНТЪР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНО ОБУЧЕНИЕ “ЕКОКАНИНГ”
ОРГАНИЗИРА И ПРОВЕЖДА
КУРСОВЕ ЗА ОБУЧЕНИЕ В ПРОФЕСИЯТА “КИНОЛОГ”,
предназначени за подготовка по специалностите:
“ОТГЛЕЖДАНЕ НА КУЧЕТА”- ІІ степен и
“СПЕЦИАЛИЗИРАНО ОБУЧЕНИЕ И СЕЛЕКЦИОННО РАЗВЪЖДАНЕ НА КУЧЕТА”- ІІІ степен

Място на провеждане: гр. София и Екоцентър с. Правешка Лакавица, общ. Правец
Начало на курса – 15 септември 2010 г
Продължителност – до една година за всяка специалност по отделно.

Форми на обучение:
Присъствена, с учебни занятия по теория и практика, седмично разпределени в месечен учебен блок и с практика в съботно-неделни дни,
Задочна, с 8 присъствени учебни дни от 5 до 8 часа на ден;:
Самостоятелна, неприсъствена, по индивидуален учебен план с изпити и по текуща проверка;
Дистанционна, консултативна по интернет, с административна подкрепа по определен учебен план и изпити.

Завършване на обучението – държавни изпити
- писмен по теория на професията и практика на професията.

Удостоверяване на професионалното обучение – Свидетелство за професионална квалификация “Кинолог” – ІІ / ІІІ степен

Цени за обучение:
Присъствена и задочна форми –750 / 1000 лв;
Самостоятелна и дистанционна форми – 1000 / 1250 лв

Документи за кандидатстване:
1. Молба – заявление за приемане за обучение в съответната степен и форма на обучение,
2. Документ за входящо ниво: за ІІ степен - завършен Х клас; за ІІІ степен - завършена ІІ-ра степен и завършено средно образование.
3. Документ, установяващ професионална практика.
Приемане: по документи, входящ тест и събеседване.

Координати за връзка:
GSM 0885 84 81 81; 02/ 870 25 77; 07133/ 46 76; E-mail: predbalkan@abv.bg

#18 Потребителят е офлайн   Evgeniya Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 01-March 11

Публикувано: 01 March 2011 - 05:48 PM

Тази година отново ли септември ще е записването?

#19 Потребителят е офлайн   Pretty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 03-April 11
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:+359878787912
    arolski911@gmail.com

Публикувано: 04 April 2011 - 10:18 PM

Здравейте виждам ,че имате интерес към обучението в Лесотехническия.Само да кажа,че това обучение не си струва понеже ходих до Правец където живее д-р Андрей Мицулов който преподава във въпросния университет.Та образуванието при него е под всякаква критика много лошо впечатление ми направи когато той ми каза , че храни кучетата си с варени кокали и хляб.Според вас как може куче което е хранено с кокали и хляб да стане нещо от него и най малкото че го казва д-р което за мен си е чиста подигравка с титлата !!
За мен този човек никога не трябва да казва че се занимава с кинология просто е смешен :zz_020: :zz_020:
User's Signature

Асен Аролски треньор на кучета
и
техните собственици


Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Андрей Куртенков Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 15-February 11
  • Gender:Male

Публикувано: 07 April 2011 - 08:52 PM

Показване на мнениетоPretty, в 04 April 2011 - 10:18 PM, написа:

Здравейте виждам ,че имате интерес към обучението в Лесотехническия.Само да кажа,че това обучение не си струва понеже ходих до Правец където живее д-р Андрей Мицулов който преподава във въпросния университет.Та образуванието при него е под всякаква критика много лошо впечатление ми направи когато той ми каза , че храни кучетата си с варени кокали и хляб.Според вас как може куче което е хранено с кокали и хляб да стане нещо от него и най малкото че го казва д-р което за мен си е чиста подигравка с титлата !!
За мен този човек никога не трябва да казва че се занимава с кинология просто е смешен :zz_020: :zz_020:
1. Мицулов отдавна няма нищо общо с Лесотехническия университет и не преподава в него - неговата структура се казва "Център за професионално обучение към СДРУЖЕНИЕ „ЕКОЛОГИЧНО СДРУЖЕНИЕ ПРЕДБАЛКАН”" и е частна образователна структура; ЛТУ е 100% държавно висше училище.
2. Мицулов е доктор по химия, така че не виждам защо да е подигравка това с титлата му - няма в критериите за доктор по химия изискване да знае непременно как се хранят кучета.

P.S. Хора, осъзнайте, че за да претендира човек да бъде специалист по каквото и да е, трябва да има поне малко от малко някаква обща култура - ако не ми беше неколкоратно казвано, че съм нежелан тук, щях да направя нужното да ви пообразовам малко (в края на краищата - нали държавата ми плаща И за това), ама какво да правя като не ме искате - останете си в блаженото неведение на невежествеността...

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни