Dog.bg Форуми : Операция за премахване на лиги при куче?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Операция за премахване на лиги при куче?

#1 Потребителят е офлайн   apt-get Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-November 09

Публикувано: 02 November 2009 - 08:17 PM

Здравейте,
искам да попитам чух че има операция за премахване на лиги при кучетата.
Имам куче което има страшно много лиги и искам да попитам има ли такава операция найстина? И ако има на какви кучета може да се приложи ?
Ако може бихте ли ми казали също така дали е опасна и дали има някакви лоши последствия за кучето ?

Мерси предварително

#2 Потребителят е офлайн   sin_zaek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 02 November 2009 - 10:18 PM

за информация за операция не мога да помогна, но доколкото знам има определени храни, с които се намалява значително количеството лиги...
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 November 2009 - 10:50 PM

Кучето ви е болонка, която внезапно е започнала много да се лигави? Или е от порода, за която се знае, че се лигави?
Що за хора си взимат куче, за което не знаят нищо и не са готови за точно такова куче. И искат да решат проблема с ... операция.
Съжалявам за спама, но това е прекалено.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 02 November 2009 - 11:20 PM

И моето куче се лигави smile.gif особено лятото, когато пътуваме с колата, използвам едно цяло руло тоалетна хартия за да му бърша лигичките ab_041.gif
Я се замислете първо, как ще премахнете слюнчените жлези на кучето, за да не се "лигави"?
И преди да питате във форума, поне напишете порода и възраст на кучето и евентуално какво е казал ветеринарен лекар отностно "проблема" с лигите.

#5 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 02 November 2009 - 11:52 PM

Това е все едно да премахнете потните жлези на човек, за да спре да се поти ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

#6 Потребителят е офлайн   Tara.. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 349
  • Регистрация: 06-June 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 November 2009 - 10:08 AM

ac_007.gif


Смятам че точно в това им е чара на кучетата zz_232.gif
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   apt-get Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-November 09

Публикувано: 03 November 2009 - 10:20 AM

първата ми реакция като чух за това беше абсолютно същата като на snezhinka ab_041.gif но напоследък много често взех да чувам "моя съседка има дог, махна му лигите и сега е супер", "Сестра ми си махна лигите на кучето и сега няма никакви проблеми..." и просто ми стана интересно, ако наистина няма лоши последствия за кучето, защо не? Не съм се консултирал с лекар, защото не съм обмислял да правя подобна операция преди да науча повече за нея и за това как се отразява на животното и реших, че тук може да има хора които са я правили и могат да ми разяснят положението :) стана ми малко неприятно от някои отговори защото аз обичам кучето си, не мисля да го осъкатявам ако подобна операция ще се отрази по-този начин... благодаря за отговорите :)

#8 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 November 2009 - 10:41 AM

Цитат(apt-get @ Nov 3 2009, 10:20 AM) <{POST_SNAPBACK}>
първата ми реакция като чух за това беше абсолютно същата като на snezhinka ab_041.gif но напоследък много често взех да чувам "моя съседка има дог, махна му лигите и сега е супер", "Сестра ми си махна лигите на кучето и сега няма никакви проблеми..." и просто ми стана интересно, ако наистина няма лоши последствия за кучето, защо не? Не съм се консултирал с лекар, защото не съм обмислял да правя подобна операция преди да науча повече за нея и за това как се отразява на животното и реших, че тук може да има хора които са я правили и могат да ми разяснят положението :) стана ми малко неприятно от някои отговори защото аз обичам кучето си, не мисля да го осъкатявам ако подобна операция ще се отрази по-този начин... благодаря за отговорите :)

Като за начало всяка една упойка може да бъде фатална за едно куче,ако например не е поставена правилно!
На кучето лигите не му пречат,на него му е все тая дали ще ги има или не!
Според мен е абсолютно излишно да се прави операциш на куче,само заради нашия комфорт!
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 November 2009 - 11:05 AM

Така и не писахте каква порода е кучето.

Ако не сте наясно - много породи са "лигави", заради формата на муцуната им - по-къса муцуна, с по-големи и увиснали бърни (бузи). Реално причината да се лигавят повече е тази, че слюнката не остава в устата им и да могат да я преглътнат, а голяма част от нея изтича по гънките на бърните. Съответно в момент на по-голямо слюнкоотделяне (тичане, при жега, хранене и пиене), става доста по-видимо.

А това
Цитат
"моя съседка има дог, махна му лигите и сега е супер", "Сестра ми си махна лигите на кучето и сега няма никакви проблеми..."
ми звучи като от Агенция ЕЖК (Една Жена Каза...) ab_041.gif

Не съм наясно каква процедура се прави, но ако целта й е да се намали или премахне като цяло слюноотделянето на кучето, определено мисля, че би му навредило. Хайде представете си вие да преглъщате без слюнка.

За да не смятате, че не Ви влизам в положението - имам шар-пей, даже в момента два, като второто се лигави още повече от първото. Ми, не е най-готиното нещо на света, но се преживява. Бършем муцуни редовно и всичко е наред.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни