Dog.bg Форуми : Как да си купиш Трабант на цената на Мерцедес ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да си купиш Трабант на цената на Мерцедес ? как да купиш кученце по-евтино

#41 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 12 November 2009 - 02:45 PM

Цитат(vesi792007 @ Nov 12 2009, 02:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Да, в родна София ab_041.gif Истина е, че 8 години живях в Германия и може би съм "прихванала" малко от менталитета, но отношението ми към животните винаги си е било такова. Позитивните промени, които надблюдавам около мене са обаче от най-обикновени хора, които преди месеци спореха за породи, сега спорят за разликите между Роял Канин и Хилс. Преди месеци се чудеха как да запратят куч на село по време на отпуската, сега обменяме инфо за хотели, които допускат кучета и се ходи само там... Надежда има, важното е много много информация и отношение.
Трябва да е ясно, че хората, които искат родословно куче, поемат освен всичко друго и отговорност към породата и нейното развитие. За тези, които не могат или не искат такава отговорност има огромно изобилие от прекрасни домашни любимци, които чакат своето семейство.



Дано има все повече хора мислещи като теб!
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#42 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 12 November 2009 - 02:48 PM

Цитат(Дури @ Nov 12 2009, 01:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Много симпатични постинги vesi792007!
Простете любопитството, къде се развива действието?
Ако кажете - в родна България това ще е голямата надежда и нейното случване..

Защо написах, че хората първо вземат куче, а след това се интересуват?
В темата за порода - немски среден шпиц, думата родословие е табу, даже съм чела подигравателни намеци на тема медали и постижения.
Там 99% от кученцата са взети от зоомагазини, борса еди - коя си..
Стопаните хем искат - кученцето да се вписва във външния вид, темперамент, и особености на породата; питат защо носа му е депигментиран, защо козината му не е еди - каква си, защо е агресивно, защо се страхува от хора..
И в същото време чисто импулсивно вземат своето лаещо другарче не от "правилното място".
За щастие, обичта и привързаността вземат превес и от 2006г. до сега зная само за един случай на стопани разделили се със своя среден шпиц..
Най - ценната стока - информацията трябва да се раздава безплатно на интересуващия се.
Въпроса е как да заинтересуваме хората..за да ги информираме.


Имам много пресен пример от вашата група шпицове и един магазин в Пловдив. Добрите хора си бяха поръчали малък шпиц, а когато ми го донесоха "да съм го видела" бях меко казано изненадана. Наложи се да им показвам снимки и ги пратих при компетентен съдия, той да им каже каквото трябва, защото от магазина първо беше - дребен шпиц, после среден, а накрая не съм сигурна дали въобще имаше някакъв размер. smile.gif Как да обясниш, че това не е пица, че да си я поръчаш?!?
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#43 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 12 November 2009 - 03:09 PM

Цитат
ходих...магазина е доста зареден, има всичко, дори си намерих храна за таралежа - обиколил съм сигурно 5-6 града и няма и няма, а там ми извадиха веднага! имаше ши тцу, ама доста апатично ми се стори, всички кученца скочиха по клетките, като ме видяха, дори и котенцата, само ши тцу-то не ми обърна внимание! иначе цената беше горе долу добре 650лв! като опра съвсем, ще ходя да видя пак! иначе супер магазин!

Цитат
не знам... писах на един развъдник в Сърбия - 800 евро за женско кученце! турско да стане, няма да дам толкова пари! търся си куче да ме обича и да живеем заедно, , а не да се надувам по форумите кви пари съм дал! не мисля че цената определя нрава и държането му - али е 800евро или 300лв, аз на изложби няма да ходя! който мисли че може да ми продаде кученце до 500лв нека да пише


Това е типичен пример.Човек си иска ши тцу. По каква причина е спрял на тази порода не знам. Предполагам иска малко и пухкаво, а това ще изъсква ресане и миене и това редовно и с скъп шампуан + балсам 1 път в 2 седмици или веднага в кално и дъждовно время. Шампуан за ши тцу струва около 100 лева. Или ши тцу ще заприличе на метла за улица.
От друга страна този човек е прав! ако иска ши тцу само от пет-клас "домашен любимец" то не може да струва по вече от 500 лева! Обикновена цена за ши тцу пет-класа 200-600 лева, но в Тайланд. В Тайланд има хиляди ши тцу. В България ши тцу няма. Вопрос от къде в зоомагазин се взе този ши тцу? Най лесният "бизнес" вариант кръстоска между балконка и пеки - хем рошево, хем къса мацунка. Кога кученце е малко трудно ще отличиш тази кръстоска от истинско. А кога порасне- човек вече е обикнал своето другарче. И като няма да ходи на изложби няма как да знае че платил с 650 лева на горе за беспородно куче.

Има една сладка малка Чебурашка http://forum.dog.bg/-t29461.html

User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#44 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 12 November 2009 - 05:23 PM

Развъждане с цел здраве или искам малки от моето куче.

И аз искам моето куче да има сладки малки Махараджи wub.gif Но няма мадама от негова порода и краят. А сега един реален разговор с ветеринаря
- Твоето куче вече има малки?
- Не, няма булка от тази порода.
- Защо ти е порода? Пусни го! той си сам намери!
- Аха, и си хване някоя болест, хубово ако само една...
- Не се притеснявай! Аз ще го излекувам, нали и аз трябва да си вадя хляба.
.....

Няма таково "за здраве" и за мъжки и за женски, такива "радости"- допринасят само болести!
Една от моите кучки умра кога е раждала. Мъжки вместо да се "растоварят" стават точно обратно- нервни и по някога агресивни и тотално губят конрол кога има близко женска. Лично за събственик тези "радости" е само реални горести.
А на къде утиват малките кученца? хубово ако при познати, но най вече в зоомагазина или кош за буклюк.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#45 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 12 November 2009 - 06:04 PM

Пътят към ада

Колко трябва да струва кученце? Може да се пукаме от яд на тези кои продават скъпо и да ги сравнявамя с тези по ефтини от борси. Ето вземете калкулатора и броите себестойност на хубово и здраво кучило:
- качествена храна, витамини- минимум 2 години, по рано не заплождат! а при някои породи и 3г
- ветеринаря
- аксесуари: расчески,шампуани- гигиената е важна
- тренировки и обучение, вие искате кучето да ви слуша? значи и негови родители трябва да се обучени. Ако са диваци и вашето кученце има шанс да е дивак.
- расходи за изложби, пътуване и престой...
= при моето дребно куче себестойност излиза над 2000 лева расходи за 2 години, без расходи кои съм платила за него, дъставка и спестявам на тренер (имам си в къщи) и по нормална пазарна логика колко трябва да струва кученце? над 1500 евро. А кучета не заплождат всяка година... и дребни разждат само 1-2... По принцип истински кучкари работят на загуба, имат си друга цел.

И как така борси предлагат кучета по 300-1000 лева?- купуват кученце от мелница с ниска себестойност:
- ефтина храна и в минимални количесва, никакви витамини и дори расходки на сълнце, за това кученца имат проблени с козина, ръст, поведение...
- без медицински грижи, за това много кученца болни и с глисти
- никога не е видяли гребена
-никога не видяли дори и Човека.
Раждат от 6-9 месячна възрас нон-стоп

не мога да намеря линк към клипчта за "мелници", моля някой да ги публикува-
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#46 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 15 November 2009 - 10:49 AM

не ви казвам че родословни кучета са по скъпи, казвам- нормално здавословно гледане на всяко куче не е ефтино. Беспородни също нуждаят от балансирано хранене, въспитание, ветеринаря.... играчки и глезотийки.
Сега предполагам всеки може да исчисли себестойност на кучило. Но всичко обикновено се продава не о себестойност, а по пазарна цена. Манго в Индия струва 1 лев/кг, а яблъки 6 лев/кг,..., един и същ апартамет ще струва различно ако е в центера на София, в кв.Надежда София, в г. Перник или гр. Сливен.... или в село.
Цените са променят колкото по вече кучета от дадена порода в региона, толково по ефтини стават. Съвет- ако искате породно куче = първо идваите на изложба и погледнете какви породи ИМА! Има МОДА на кучета по някоя не разумна причина хората започнали да купуват дадена порода. Пример в Москва 199?г болонки стрували 80-100$, никой не ги искал. Пристига Патриция Касс с концерт и на ръце болонка, на утре същите кученца 800-1000$. Пазарна економика - всички са поискали тези кученца. Съвет- не взимайте "модна" порода, по търсете своя. Сега има бум на вносни джак-рассел териери , а в БГ има и ягд-териери... преди да направете избор сравнете близките породи какви качества на породи са за вас, какви недостатоци имат породи и след това сравнете качесто/цена.
Джак Р.териер http://forum.dog.bg/Ae-t5750.html
ЯгдТериер http://forum.dog.bg/ss-t4417.html
И двете породи са малки терминатори ab_041.gif

User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#47 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 15 November 2009 - 11:10 AM

Как се започва пътят ня едно куче към ада.
В такива страни като Русия, Чехия,Унгария има много расови кучета и много бедни хора. И разбирасе от тези 2 фактора цените на кучета са по низки, от тези в Европа или САЩ. И така в едино нормален развъдник са родили кученца! Всички са щастливи- публикуват в вестника обява и чакат. И започва да звънят различни хора и пристигат да гледат кученца.(далее реална история!) Пристига една майка с дете, 35г с 10г дете, чисто облечени, но скромно. Въспитани, хубово семейтво... Пият чай, говорят... Завъдчик се радва колко хубово дете, обича кученца и се вижда че този семейсво е добро... И вече иска да продаде кученце на тях... никой не иска да продава своето куче в кучешка мелница! И така, жената започва че няма много пари, но детето много иска кученце, няма да претендира на най доброто, а само дете да има другарче...Той така иска от тази порода, знае всичко за тях.. той е намерим ваша обява...
И така кучето с родословие за минимална цена е продано в семейство. След седмица завъдчик звони да провери как е негово дете... а на този номер няма нито жена, нито дете... и на адреса... започва голямо търсене, единствена информация коя намерил този човек че негово куче е пратено в Китай.

Това е индустрия, търсят родословни кученца на минимална цена и след това ги препродават.Куче е расово, с родословие и става "производител" .

Има и друг път куче да се окаже тук

User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#48 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 15 November 2009 - 11:28 AM

Кумшийски вариант.
Двата приятеля имат кучета от една порода и решават- няма да ходим в клуба, не трябва да ходим на изложби и така кученца са породни, ще ги продадем на по низка цена... тук има 2 варианта:
- кученца вече не родословни, и като родители на кучета на са минали "тех.контрол" на изложба и не са подобрани от специалист кучета имат голям шанс да се окажат извън стандарта на порода или по високи, или по ниски, по широки или с х-крачета... Напомням Порода - група от животни с еднакъв външен вид, поведение и други характеристики, които ги отличават от другите животни от същия вид и кога куче по високо или по низко, друг цвят- то този куче е извън своята порода! или с други думи БЕСПОРОДНО!
- разбира се че тези е по ефтини. "Ловец за ада" знае перфектно стандарта на породи и също търси горе-долу приличащи кучета за най-ниска цена.Той попада на такива "приятели" и кученце утива дирекно към ада! и ще "работи" под прикритие на родословие останоло от първото куче.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#49 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 15 November 2009 - 11:31 AM

По принцип аз против продажба на кучета. И смятам че договор е задължително нещо. Все пък трябва да пазим породи.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#50 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 15 November 2009 - 11:53 AM

п.с.
има и регистрирани в ФЦИ мелници. Има хубови развъдники, а има и черни овци.
Кога решавате да купите породно куче много внимателно подхождайте към избора на порода, на родители на кучето.Търсене на най доброто за вас куче може да отнеме години! но това го струва! 4 години аз избирала порода за семейсто и 6 мес развъдник- и намерих своето куче. Сега търся за фристайл... вече 3 година, но вече имам някоя порода на ум и ще ми предстои проучване на порода, развъдники и пазарене....
А за тези кои искат само другарче и сега и без амбиции има много сладки кучета в форума!
не породни също могат да е красиви и въспитани!

User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#51 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 15 November 2009 - 12:06 PM



Уникат или Метис или Нова Неизвеста порода Само Едно Таково Има в Цел Свят, няма значение как ще го наричете на вопрос Каква е порода. Важно е ваше отночение към куче! Всяко едно куче е красиво ако е обичано,гледано и въститано.
Смешна случка с Махараджа, ходили сме до парка с една немска овчарка. Махараджа е 6 г (сега е7г) и НОК 1,5г и двата са мъжки. Моето куче е непозната порода за БГ, но всички знаят НОК. И така идваме по улица, кучета слушат и един дядо казва:
- Нищо че дъщеричка не чистопородна, но слуша като баша й. Вижда се че баща й немската!
Еее, да... аз вече съм свикнала че имам кръстоска между ши тцу(/йорки/балконка) и немската овчарка- важно че слушка и е "бабина душица" wub.gif

?"бабина душица"- а токава е порода?

User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#52 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 15 November 2009 - 12:29 PM

Важно,
кога вземете куче вие вземате отговорност. Взимате нормално куче- взимате само отговорност пред куче и околно, взимате породно + отговорност за развитие на порода.

Аз имам породно и отказах да го заплождам по една проста причина той има недостатоци кои могат да влошат порода. Има по добри от него мъжски. Моето решение и моята отговорност пред други любители на порода Лхаса Апсо.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#53 Потребителят е офлайн   merlins_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 06-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 24 November 2009 - 05:50 PM

Цитат
Публикувано на Nov 15 2009, 10:29 AM
Важно,
кога вземете куче вие вземате отговорност. Взимате нормално куче- взимате само отговорност пред куче и околно, взимате породно + отговорност за развитие на порода.

Аз имам породно и отказах да го заплождам по една проста причина той има недостатоци кои могат да влошат порода. Има по добри от него мъжски. Моето решение и моята отговорност пред други любители на порода Лхаса Апсо.

Моите поздравления и уважение към расъжденията на Apso vc_038.gif
Мисля че всички които имат породни кучета трябва да расъждават така,защото не е важно само да се запази породата, но и тя да се подобрява .
Много хора се сърдят когато стигнат до изложба и съдиите споменават ,че кучето им има даден недостатък и започват да спорят ,че това е допустимо в стандарта.Да допустимо е ,но щом е преценено че е недостатък трябва да се избяга от него ,а това може да стане само като такива кучета не се използват за развъждане.
Наистина развъдчика носи голяма отговорност за породата затова всички малки които видимо още при него са дали определените отклонения трябва да се продават задължително с договор за клас домашен любимец без право на развъждане.
Погрешно е да се мисли че цената е тази която определя класа на кученцето,напротив цената е следствие .Т.е.всеки който е решил да си вземе породно кученце трябва да е наясно за каква цел го иска;
Много хора казват ,,Аз не искам да го водя по изложби . Искам клас домашен любимец ,,А същевременно са с нагласата, че когато бебето порасне ще го ползуват за" размножаване".
Тук е мястото от развъдника да се обясни че изложбите не са самоцелни а на тях малките които са продaдени като шоу-клас/перспектива/трябва да бъдат оценени след 18 месеца от съдия със съответната оценка за да се използуват за развъждане.
А що се отнася до кученцата клас домашен любимец те са добри представите ли на своята порода, но новите собственици трябва да са на ясно че те не трябва да имат потомство, защото така предават своите пороци на поколенията.
User's Signature

http://www.merlinspom.com
[url="//https://www.facebook.com/photo.php?fbid=694626657604638&set=pcb.694629704271000&type=3&theater%5B/url]

#54 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 10 December 2009 - 01:04 PM

В Бг преди время имаше вносни хубови болонки, но съседко развеждание направи от болонка, позната на всички балконка
И така снимки на малтийска болонка и едно сладко куче продадено от зоомагазин за болонка

теми в форума за Болонка http://forum.dog.bg/...464.html&st=640
и за малтезера http://forum.dog.bg/-t6529.html

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

Прикачени снимки

  • Прикачена снимка

User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#55 Потребителят е офлайн   Елен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1345
  • Регистрация: 03-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 December 2009 - 09:15 AM

И аз да се включа
Хин "съседско производство"

И истински хин:


User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 December 2009 - 09:58 AM

Този хин "съседско производство" май се издирваше?Дали хората си го намериха?
А, да, и благодаря на Apso, че е харесала Лоти! ТЯ не е виновна, че е трабант, а не е мерцедес! smile.gif И че не е бриар, а само една изхвърлена прелест.

#57 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 14 December 2009 - 05:17 PM

Добавям тази важна тема.
http://forum.dog.bg/-t27465.html

User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#58 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 20 December 2009 - 01:40 PM

Цените на кутретата
http://forum.dog.bg/Oe-t4811.html
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#59 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 31 January 2010 - 12:11 AM

Реших да направя тема,в която да се слагат снимки на родолсовни и неродословни кучета за сравнение...това ще помогне на бъдещите собственици да се ориентират по-лесно в избора си на куче и евентуално да избегнат копуването на куче от зоомагазин\борса,а тези които вече са се опарили могат да разберат защо трябва да се пазят породите и защо е нужно родословието всъщност.Надявам се темата да ви хареса...започвам с една от най-известните породи:

Немска овчарка:

Прикачени снимки

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   xrisi95 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1802
  • Регистрация: 31-May 08
  • Gender:Female
  • Location:пловдив
  • Skype:

Публикувано: 31 January 2010 - 12:18 AM

кокер

неродословен
Вики




родословен английски кокер
Odessa Wizards Speel Style Of Mary





родословен американски кокер
Brickett's Beyond The Stars


Romirlane Olympik Fire

User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни