Dog.bg Форуми : Как да си купиш Трабант на цената на Мерцедес ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да си купиш Трабант на цената на Мерцедес ? как да купиш кученце по-евтино

#61 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 31 January 2010 - 12:29 AM

Ирландски сетер:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#62 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 31 January 2010 - 12:37 AM

Няма ли да е по-добре да показвате родословното и нерадословното куче горе долу в едно положение, за да може да се направи обективна разлика? Все пак как може да се сравниш в цялост легнало куче с изправено?
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 31 January 2010 - 12:47 AM

Цитат(Fi_Re @ Jan 31 2010, 12:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Няма ли да е по-добре да показвате родословното и нерадословното куче горе долу в едно положение, за да може да се направи обективна разлика? Все пак как може да се сравниш в цялост легнало куче с изправено?

права си,обаче е трудно да се намери снимка на неродолсовно куче в с тойка просто защото на тях не им се налага да ходят по изложби...все пак то си личи,има голяма разлика а и снимките на неродословните съм ги взимала от обяви "продавам",което говори достатъчно.
User's Signature

Качена снимка

#64 Потребителят е офлайн   Gesi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 19-August 07
  • Gender:Male

Публикувано: 31 January 2010 - 01:09 AM

Темата май се повтаря с ТАЗИ smile.gif

#65 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 31 January 2010 - 01:18 AM

Цитат(Gesi @ Jan 31 2010, 01:09 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Темата май се повтаря с ТАЗИ smile.gif

опс..май си права..въобще бях изключила за тази тема,може модератора да ги слее ако прецени. zz_219.gif
User's Signature

Качена снимка

#66 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2010 - 01:21 AM

Да ти помогна освен, първата снимка на овчарката е на моето първо куче което вече е на 9 години.
Ето ти снимка в цял ръст.


User's Signature

Качена снимка

#67 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 31 January 2010 - 01:42 AM

Сега изрових и на моя неродословен сетер една в цял ръст,за да се сравни с онзи в по-предният пост:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#68 Потребителят е офлайн   Princess_Brita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 188
  • Регистрация: 17-January 10
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 09 February 2010 - 02:09 PM

мен неродословния ме кефи повече ab_041.gif

#69 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 12 March 2010 - 03:41 PM

ab_041.gif ти си пристрасна,за това wub.gif
User's Signature

Качена снимка

#70 Потребителят е офлайн   zuzeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 78
  • Регистрация: 09-March 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:музика, филми, животни и те такива неща :P
  • Skype:

Публикувано: 12 March 2010 - 05:23 PM

Ами хора имам приятели които си гледат лабрадори. Има една женска , родословна е , но шефовете на клуба се скарват и на последното кучило от което е и тя не издават родословие. Тя порастна , стана страшно готина кучка и я събраха с друг красавец от същата порода,родословен . Кучката забременя . Едно момче ,което също има родословен лабрадор постоянно повтаряше как не били родословни кученцата , как щели да бъдат недъгави, болни и така нататък. Кучката роди 7 прекрасни кутрета , кое от кое по-красиво. Всичките в прекрасно здравословно състояние. Родословното куче на въпросното момче ,което беше толкова против и едва ли не неговото куче беше найййййййййййййййййй от всички, се оказа ,че е само с един тестис. Другия не могъл да слезне , месеци се опитваха да го свалят , но накрая се наложило операция за отстраняването му.
Какво ми гарантира ,че ако аз си взема куче от най-великия развъдник , то няма да е болно , да има дисплазия, проблеми с тестисите и т.н. Уж моята овчарка е от "НАЙ-ДОБРИЯ" развъдник ( поне така ми казаха хора ,които познават собственика, и имат родословни кучета и са се засичали по изложби), а е дисплазен.За родословието трябвало да си доплатя.Е аз за първи път взимам родословно куче и толкова проблеми колкото е имал той за една година,предишните две не са имали целия си живот. Естествено мн си обичам гадчето, но наистина вместо да му се порадвам ,още от самото начало почнах да имам проблеми с него.Как аз мога да се предпазя от такъв тип кучета , при положение ,че го взимам уж от добър развъдник. (мисля че развъдника е в Плевен).

#71 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 12 March 2010 - 05:34 PM

Цитат(zuzeto @ Mar 10 2010, 03:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз искам да предупредя да не се купуват каквито и да било породи кученца от зоомагазина на улица "Солунска" в София.Не мога да се сетя името и но е на около 10 метра от Мак Доналд-ца на площад Славейков. Преди години за подарък ми купиха от там немска овчарка. После се оказа дисплазна, а и са излъгали ,че имало родословие.Много хора са се оплаквали,че от там са си купували уж здрави кучета ,които са умирали седмица или месец по-късно от паровироза. Моя приятелка направи същата грешка да си купи куче от там и то също умря. Когато отишли в магазина да направят "рекламация" и отговорили ,че немогат да и върнат парите, щяли да и дадът кученце.Отказали са се просто защото няма смисъл да преживяват този кошмар. Да не говорим ,че кученцата стоят там минимум по два месеца и се самозаразяват. Различните породи са в една клетка ,само са разделени по големина.Моето извади късмет поне със заразата , тъй като е стоял само 2 часа и то изолиран ,защото е бил на 35 дни без ваксини!!!

За едно и също ,твое куче, ли става въпрос?
User's Signature

Качена снимка

#72 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 12 March 2010 - 08:29 PM

."'За родословието трябвало да си доплатя''' -

това ми звучи като от Репертоара на магазините и Борсите ea_103.gif
Аз поне незнам за развъдници / работещи по правилата разбира се / Които искат допълнително пари за РОДОСЛОВИЕ . ud_009.gif
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#73 Потребителят е офлайн   Bellboy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 April 2010 - 04:50 PM

Не че нещо,но тези етикети,които се слагат...родословно,неродословно...Ами мойто не е родословно,кажете,лошо ли е?
П.П:В никакъв случай не съм против родословията,напротив,но така да се дават сники на кученца...


#74 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 05 April 2010 - 05:09 PM

Тази тема според мен не е създадена, за да разделя родословни от неродословни кученца, аз харесвам и двата вида, просто проблемът с липсата на родословие е опасност от наследствени болести, имбрийдинг и т.н, а и за да популяризира дейността на съвестните развъдчици, да заклейми дейността на тези, които се занимават с незаконна търговия на кученца. А Вашето кученце е прекрасно разбира се, но като си взема човек малко кутренце от "недобро" място рискува много - и нечистата порода е най-малкия проблем, с който може да се сблъска. Това, че имате чудесно кученце, и дай боже без никакви здравословни проблеми не го гарантира на някой друг, който няма да има същия късмет.

#75 Потребителят е офлайн   Bellboy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 April 2010 - 05:16 PM

''Тази тема според мен не е създадена, за да разделя родословни от неродословни кученца, аз харесвам и двата вида, просто проблемът с липсата на родословие е опасност от наследствени болести, имбрийдинг и т.н, а и за да популяризира дейността на съвестните развъдчици, да заклейми дейността на тези, които се занимават с незаконна търговия на кученца. А Вашето кученце е прекрасно разбира се, но като си взема човек малко кутренце от "недобро" място рискува много - и нечистата порода е най-малкия проблем, с който може да се сблъска. Това, че имате чудесно кученце, и дай боже без никакви здравословни проблеми не го гарантира на някой друг, който няма да има същия късмет.''
Тук съм напълно съгласна!Риска с болестите не си струва.Ние наистина имахме късмет в това отношение,да чукна на дърво. :)

#76 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 12 April 2010 - 02:21 PM

Цитат(zuzeto @ Mar 12 2010, 02:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
....
Какво ми гарантира ,че ако аз си взема куче от най-великия развъдник , то няма да е болно , да има дисплазия, проблеми с тестисите и т.н. ...


Нищо неможе да гарантира на 100%, че кучето ви няма да да е болно , да има дисплазия, проблеми с тестисите и т.н. ...

Родословието е документ, който би трябвало да гарантира че кучето ти е от дадена порода. Другото, което би трябвало да гарантира е, че родителите на твоето куче не са болни от болести, които би трябвало да ги изключат от развъдна дейност.
За жалост напоследък кинологията се превръща в кинтология и много от така наречените развъдчици не им дреме за породата, а си мислят как ще изкарат някой лев. Именно поради тази причина има и фалшиви родословия, и заплождане на кучета, носители на генетични наследтсвени заболявания и т.н.

User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#77 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 03 July 2010 - 07:42 PM

Снимка на мини пинчер от зоомагазин- Арчи: (надявам се,че снимката отговаря на стойката на пинчерите)
Качена снимка
От развъдник:
Качена снимка

#78 Guest_samoyedfan_*

  • Група: Гости

Публикувано: 10 July 2010 - 09:24 PM

Показване на мнениетоbozidar, в 11 November 2009 - 08:26 PM, написа:

Открийте разликите....?

Пригледах всичко и това куче което е истинското "уж" е със страшно много поддръжка на козината както и за всички други снимки сравнения :smile:

#79 Потребителят е офлайн   radoslava Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 179
  • Регистрация: 03-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 11 July 2010 - 04:10 PM

Разликата между кучета от развъдник и тези от където и да е било другаде е огромна наистина.Не че неродословните не са хубави напротив,но породата неможе да се докаже.Аз съм си взела неродословно куче от невнимание не се интересувах,не търсих моя беше грешката, взех си го болно до ден днешен си има проблеми с кожата, но ще си го лекувам.Да никой не ти дава гаранция,че от развъдник ще е 100% здраво но от зоомагазин със сигурност ще е болно.
User's Signature

Качена снимка

#80 Потребителят е офлайн   nedelina5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 209
  • Регистрация: 28-April 10

Публикувано: 25 July 2010 - 10:08 AM

прочетох случайно темата и реших и аз да си сравня неродословното с родословно....
ето го трабанчето: (мойта Клара)
Качена снимка
и мерцедесът:
Качена снимка

и да попитам защо мерцедес, а не мазерати, бентли или класиката роусройс :ab_041:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни