Dog.bg Форуми : Ужасните бездомни кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (20 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ужасните бездомни кучета продължават да нападат

#41 Потребителят е офлайн   ssiberia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 345
  • Регистрация: 18-December 07

Публикувано: 17 November 2009 - 02:02 PM

Цитат(sin_zaek @ Nov 17 2009, 11:45 AM) <{POST_SNAPBACK}>
.. куч е прибран "от улицата" така да се каже... едно животно без дом, тормозено, бито и кой знае какво точно изтърпяло, изпитващо ужас от всеки, крайно недоверчиво и нещастно същество да живее нормално, да му дам "втори живот" и искам да живеем спокойно.. а не да се чудя кой ли път няма да успеем да избегнем някой агресивен бездомник, вечно да се съобразяваме с тях и да живея в тих ужас от всяка разходка...

Е, това не мога да го разбера!
Погрижила си се за едно "ужасно бездомно куче", а сега правиш всичко възможно да се случат всичките ужасни неща, за които разказваш на друго "ужасно бездомно куче"?
Не е ли по-добре да се погрижиш или поне да направиш всичко по силите си, за да намериш дом на онова "ужасно бездомно куче", също както се е случило с твоето "ужасно бездомно куче"?
Пиша ги тези неща, защото и аз имам вече домашно "ужасно бездомно куче". И не те разбирам!
tb_195.gif

#42 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 November 2009 - 02:10 PM

Цитат
С бездомниците просто се съобразявайте. Не им навирайте домашните си кучета в тяхната територия


хм... да не НАВИРАМ кучето си в тяхната територия. Как ли ще стане ... щот ние живеем в нея. Може би трябва да се преместим, за да не ги дразним. Да, определено... вдигаме се цялото семейство, барабар с кучето и мачето и се изнасяме от там. Както и стотици други хора, които са се оказали в нечия "територия". Това определено е добра идея. Втората в тази тема, която ми се струва много сполучлива.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   sin_zaek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 17 November 2009 - 02:11 PM

Цитат(ssiberia @ Nov 17 2009, 12:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Е, това не мога да го разбера!
Погрижила си се за едно "ужасно бездомно куче", а сега правиш всичко възможно да се случат всичките ужасни неща, за които разказваш на друго "ужасно бездомно куче"?
Не е ли по-добре да се погрижиш или поне да направиш всичко по силите си, за да намериш дом на онова "ужасно бездомно куче", също както се е случило с твоето "ужасно бездомно куче"?
Пиша ги тези неща, защото и аз имам вече домашно "ужасно бездомно куче". И не те разбирам!
tb_195.gif


правя всичко възможно? ако Вас слуша човек, ще помисли, че съм тръгнала на лов.. да стрелям, тровя, газя, гоня, убивам и тн (всички тези действи се асоциират с правенето на всичко възможно да им се случват ужасни неща).. да елиминирам всички бездомни животни от раз.. такова нещо няма.. просто съм против храненето им, събирането им и подстрекаването им да пазят "своята територия".. искам единствено спокоен (доколкото това е възможно) живот за мен и моето куче... без аз да преча и на мен да ми пречат да живея...
а относно "ужасното" куче, за което съм се погрижила.. никъде не съм казала, че е било ужасно, а просто с проблеми.. но има и наистина ужасни, което не може да бъде отречено...
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   ssiberia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 345
  • Регистрация: 18-December 07

Публикувано: 17 November 2009 - 04:12 PM

Цитат(sin_zaek @ Nov 17 2009, 12:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
искам единствено спокоен (доколкото това е възможно) живот за мен и моето куче... без аз да преча и на мен да ми пречат да живея...
а относно "ужасното" куче, за което съм се погрижила.. никъде не съм казала, че е било ужасно, а просто с проблеми.. но има и наистина ужасни, което не може да бъде отречено...

Е, кой не го иска?
Бездомниците искат същото. Не мислиш ли? Спокоен живот! И си пазят територията от натрапници. В техните очи ти си "ужасният човек" с "ужасното куче".
"Ужасните бездомни кучета" за теб, за други са чудесни, мили животни, на които се опитват да помогнат както могат.
Думичката "ужасно" за всеки има различен контекст. Аз не мисля, че има "ужасни" кучета, както ти казваш. Има кучета с "ужасна" съдба или "ужасни" стопани.

Продължавам не да споря с теб, а да се опитвам да те накарам да погледнеш и през техните очи. Истината е една, но всеки я вижда от своя ъгъл. Те ти пречат на теб - ти им пречиш на тях. Но! Те са животни, а ти си човек. На мен много ми помогна моментът, в който успях да се поставя на мястото на куче и да мисля като него.

Има още нещо, което прозира през думите ти. Твоето куче в миналото е било тормозено и сега се страхува. То е с характер тип "жертва". Ти също се страхуваш и още повече влошаваш нещата. Истина ли е?
И моето куче е изтърпяло много. Но, той е доминантен. И аз май лесно не се давам. Това ни помага. Ние сме екип и кучетата го усещат. Хората също.

Отдавна бих се отказала да си упражнявам словото тук, ако не бе един човек, с когото 10-ина години почти всеки ден сме спорили на тема бездомни и/или безпородни кучета. Почти като спора с теб, само дето ставаше твърде нажежено. Напълно изгубена кауза! Той, както се подразбира водеше куче с порода, но с документи само на единия родител /мнооого болезнена тема/. Когато кучето си отиде от старост, изненадващо моят човек пожела да спаси куче с лоша съдба. О, небеса! Сега е стопанин на безпородно куче. Много хубаво куче. А преди дни ми звъня за помощ за малко бездомно кученце. Жестоко изритано от жена, защото се доближило до домашното й куче!
Другият - с питбул, сега се грижи за ... не им зная бройката безпородни кученца и им намира стопани.
Сещам се и за още един - бивш общинар. С 5 безпородни кученца в къща с двор и много угризения на съвестта за нещата, които е правил като общинар. От момента, в който чух какво е вършил го избягвам. Не мога да простя!
Невероятно, но някои хора извървяват пътя. Много дълго и бавно, но го извървяват.
Ето защо не се отказвам. Може пък да ме разбереш и това да ти помогне. На кучетата - също.

#45 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 17 November 2009 - 04:29 PM

Възможно решение за проблема... ще говоря от личен опит.
Миналата година имаше една глутница бездомни кучета в квартала- бяха 6 или 7 на брой. Разбира се, пазеха си територията от домашни и други улични кучета. Нас не малко пъти са ни облайвали... Но когато бях без кучката- никакво внимание, дори ми позволяваха да ги галя... Как преминахме през проблема. Ами от време на време им давах по малко храна, галех ги, когато бях с кучката минавах нарочно близо покрай тях, но на разстояние, което знаех, че няма да предизвика "хаос"- просто исках да видят, че минавам покрай територията и няма проблем- не сме заплаха. Постепенно смалявах разстоянието междъ НАС и ТЯХ... Резултатът беше, че накрая можех спокойно да мина покрай тях, и дори измежду тях с мойта хубостница- просто понадигаха глава за да видят кой минава, или тръгваха с нас на разходка (от разстояние, така и не ме приближаваха достатъчно за да ги погала когато бях с мойта)... Разбира се, останаха "скептични" към децата, които постоянно ги целеха с камъни и ги замерваха с нещо, и към някои от старците от блоковете, които постоянно ги гонеха... Но ние (кучкарите) си бяхме спокоини, защото знаехме- тази глутница е добра и ни приема, пази територията си от други (незнайно какви) кучета... и винаги бяха добре дошли ако случайно им се прийскваше да се разходят с нас... Много пъти са ни "пазили" от други бездомни кучета, или от ротвайлера, който редовно "изтървават" от близкия автосервиз... Бяха ни приели като част от глутницата...
Много се отпуснах в приказки... Мисълта ми беше- заслужете доверието на уличното куче, покажете му, че сте добронамерен, след това няма да има проблеми... То със сигурност не е свикнало на добро отношение- днешния българин ги подритва, замерва с камъни и гони. Как кучето да очаква нещо добро, като повече търпи лошо? На принципа на домашното куче и глупавия стопанин- как очаква кучето да прави еди какво си, като изобщо не го е учил на това...!?

PEACE! smile.gif

#46 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 17 November 2009 - 06:12 PM

Толкова крайни мнения прочетох тук, че не мога да се стърпя да кажа и моето dry.gif
Когато моя дзвер беше малък се е случвало, да го нападнат бездомни, пазещи територия. Много ми беше чоглаво, защото трябваше да сритам едното, а много обичам кучета. Сега бездомните, покрай които минаваме сами бягат от него, въпреки че на разходка сме винаги на повод и с намордник, та нямам вашите проблеми. По-проблемни са ми някои срещи с домашни кучета.

Но това, че ние - хората трябва да се съобразяваме с кучетата, да не им навлизаме в територията и т.н. някак ми идва в повече. Все пак - населените места са построени за да ги обитават хората, а кучетата са опитомени, за да служат на хората. Това, че заради масова безотговорност на човешките индивиди се е стигнало до тук, не означава, че положението трябва да бъде търпяно такова. Ако искаме да го променим (макар и да няма да стане за ден-два), давайте да натискаме общините, НВМС и полицията да си вършат работата - да се спре притокът на кучета към улицата, да се накарат общините да приберат постепенно в приюти уличните кучета и да им осигурят там по-нормални условия, да започнат собствениците на домашни да плащат данък за некастрираните такива... Вобще - по тази тема е говорено много, ама се прави малко.
А дотогава - да храним бездомните, ама не на улицата, до спирка, до вход, до училище... А на някое закътано местенце - примерно: заден двор на кооперация, храст в градинката, който не е близо до алея и т.н. За да не се налага да си пазят територията там, където би трябвало да е територия на хората.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#47 Потребителят е офлайн   ssiberia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 345
  • Регистрация: 18-December 07

Публикувано: 18 November 2009 - 09:45 AM

Цитат(gabipap @ Nov 17 2009, 04:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Но това, че ние - хората трябва да се съобразяваме с кучетата, да не им навлизаме в територията и т.н. някак ми идва в повече. Все пак - населените места са построени за да ги обитават хората, а кучетата са опитомени, за да служат на хората.

Изказвам абсолютно несъгласие с твоето мнение в два аспекта:
1. Тук се оплакват от бездомните кучета собственици на домашни! Както се разбра, някои осиновени от улицата. Затова твърдя, че тези собственици на кучета би трябвало поне малко да разбират от кучешката психика и поведение и да се съобразяват и справят по-добре от другите. Съвсем различно би стоял този въпрос поставен от майки с деца, възрастни хора и други граждани, които нямат куче, не ги разбират, не ги харесват и поради това се страхуват. Ти пишеш все едно си от тези хора.
2.Крайно неправилно е да се иска съдействие от общината и полицията срещу бездомните кучета. Какво искаш? Да стрелят на месо? Такова съдействие трябва да се иска и да се насочи към хората, отговорни за появяването на бездомни кучета. Това не са хората, които ги хранят, лекуват и им търсят стопани. А хората с домашна "породиста" кучка, изпусната и изхвърлили мелезчетата на улицата, строежите, складовете, селскостопанските дворове, къщите с дворове, които бълват кученца прииждащи към града.
Между другото, общината и Екоравновесие съдействат за кастрирането на новопоявилите се бездомни кучета /които са обикновено с поне един домашен родител/. Търсила съм съдействието на полицията срещу неспазващи наредбите и законите собственици на домашни кучета и съм го получавала. Считам, че така е правилно. Още смятам, че е силно занижен контролът по отношение на съществуващите законови положения и твърде често сигнал срещу бездомни кучета се оказва, че е сигнал срещу домашни кучета - пускани безконтролно.

#48 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 18 November 2009 - 12:46 PM

ssiberia, нещо не си ме разбрала. Никъде не казвам, че трябва да се стреля или нещо подобно. Прочети пак:
Цитат
Това, че заради масова безотговорност на човешките индивиди се е стигнало до тук, не означава, че положението трябва да бъде търпяно такова. Ако искаме да го променим (макар и да няма да стане за ден-два), давайте да натискаме общините, НВМС и полицията да си вършат работата - да се спре притокът на кучета към улицата, да се накарат общините да приберат постепенно в приюти уличните кучета и да им осигурят там по-нормални условия, да започнат собствениците на домашни да плащат данък за некастрираните такива...

Всеки, който познава мен и семейството ми знае, че обичаме животните. Имам претенциите и да познавам кучешката психика, както и да правя възможното по отношение грижата за нещастните същества, озовали се на улицата. Кастрирала съм на собствени разноски 3 женски през последната година, лекувала съм раните на кварталните (на едно от тях съм платила и операция), намерила съм добри стопани на 2 бездомничета, отделяла съм, доколкото ми е било възможно и средства за помощ на други.
Но - продължавам да твърдя - мястото на тези кучета не е на улицата. И то не защото ме е страх от тях, а защото и те, и хората страдат от това положение.

User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#49 Потребителят е офлайн   ssiberia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 345
  • Регистрация: 18-December 07

Публикувано: 18 November 2009 - 02:03 PM

Цитат(navar @ Nov 18 2009, 11:40 AM) <{POST_SNAPBACK}>
нека не анатемосваме собствениците на домашни,и особено на породист кучета-защото отговорния стопанин,с нищо не допринася за увеличаването на популацията на бездомници,а напротив...а собственика на породисто куче пък съвсем..

Извини ме, но връзка няма!
Няма връзка между породисто куче и отговорен стопанин.
Опитвал ли си се да обясняваш на някого що е то породисто куче?
Тези, за които със сигурност знам, че изхвърлените кучила са техни, бяха точно стопани с породисти кучки /според тях/.


#50 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 18 November 2009 - 02:41 PM

Цитат
ОТГОВОРЕН стопанин, е този който не допуска породистата му кучка да се заклещи с кварталния пес,за да изхвърли кучилото после...


Ама допуска породистото си куче да заклещи кварталната кучка,щото кучилото не е негова грижа,пък и да се учи породистия,..........виждала съм го с очите си,че и се кефят даже...

Наскоро прибирах разгонена кучица,разгонила се беше месец след кастрация.Събрала беше доста кучета около себе си и познайте- повечето бяха домашни,а някои и породисти....После обаче "отговорните стопани с породисти кучета" нямат никаква вина и нищо общо с бездомните....
User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

#51 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 18 November 2009 - 03:08 PM

Мисля, че поста на навар започва да насочва, поне за мен, в правилната посока. Не ДАЛИ, а КАК да ги храним, за да избегнем подобни случки, да избегнем развиване на териториална агресия, както и прииждане на животни от други места.
О, това с храненето е другата тема. Ма то няма особена разлика, доста се размиха нещата. dry.gif
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#52 Потребителят е офлайн   ssiberia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 345
  • Регистрация: 18-December 07

Публикувано: 19 November 2009 - 10:03 AM

Цитат(navar @ Nov 18 2009, 02:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(чери @ Nov 18 2009, 01:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат
ОТГОВОРЕН стопанин, е този който не допуска породистата му кучка да се заклещи с кварталния пес,за да изхвърли кучилото после...

Ама допуска породистото си куче да заклещи кварталната кучка,щото кучилото не е негова грижа,пък и да се учи породистия,..........виждала съм го с очите си,че и се кефят даже...

...но утре детето ми може да иска да ги погали докато ядат кокал,щото всеки ден ги мачка..аз кво правя??

Да! И двата варианта са верни. И двата варианта съм наблюдавала при мои съседи с погнуса. Да не говорим за затворената, разгонена бездомна кучка в гаража с домашния уж породист пес на съседа. Обяснението му беше твърде нецензурно, за да го цитирам тук.
Другото касае възпитанието на детето.
Не мога да разбера, защо вече няколко майки с деца ми благодарят, че съм научила детето им как да се държи с кучетата - домашни и бездомни и как да се държат с непознати хора, защото тях не ги слушали. Това не е моя работа!
Тази сутрин пък държах кучето си близо половин час, докато ни налита съседският ретривър. Никакво подчинение на стопанката. Посяга и да я хапе. Тя пък ми казва: "Ритай го! Ритай го!" Аз какво? Все пак трябва да отида и на работа. Ако пусна моя - ще изяде ретривъра! Жената безпомощна ме пита какво да прави! Та те 3 г. не позволяваха дума да им се каже и техният се шляе където си иска, а сега като им се качи на главата ...
Та, от моя страна още днес ще подам информация в Екоравновесие за положението с домашните кучета в района. Защото бездомни нямаме. А жалби има. Е, как няма да има след като в 7 часа сутринта 20 мин. слушат лай?

#53 Потребителят е офлайн   durka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 448
  • Регистрация: 05-December 08

Публикувано: 19 November 2009 - 03:05 PM

Чета,чета и понякога си мисля,че някой хора тук са загубили всичко ЧОВЕШКО в себе си.
За мен на първо място е безопасността на детето ми,моята и на близките ми хора.
Бездомните кучета са ми последният дерт с които да се съобразявам в кавички.

#54 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 19 November 2009 - 03:13 PM

Цитат(чери @ Nov 18 2009, 02:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Наскоро прибирах разгонена кучица,разгонила се беше месец след кастрация.Събрала беше доста кучета около себе си и познайте- повечето бяха домашни,а някои и породисти....После обаче "отговорните стопани с породисти кучета" нямат никаква вина и нищо общо с бездомните....


Аз ли нещо не разбирам....., ама .... как така се е случило, че кучката въобще се е разгонила "след кастрация" - или е кастрирана или не е. Работата е същата като с "малко бременните" ..... за другите неща - ясно няма спор. Само това ако може да ми го обясните.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#55 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 19 November 2009 - 03:15 PM

Доколкото четох и тук, ако операцията не е направена както трябва и останало парче от яичник или нещо такова, кучката пак може да привлича мъжките. Извинявам се за кривото обяснение.

#56 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 19 November 2009 - 03:31 PM

Цитат(durka @ Nov 19 2009, 01:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Чета,чета и понякога си мисля,че някой хора тук са загубили всичко ЧОВЕШКО в себе си.
За мен на първо място е безопасността на детето ми,моята и на близките ми хора.
Бездомните кучета са ми последният дерт с които да се съобразявам в кавички.


Честно казано от такива изказвания вече ми се повръща,понеже на повечето са му последния дерт бездомните ,за това сме на тоя хал. Мисля,че тук Линк най -добре ще ви разберат.Форумът е за животни, а не кое ни е приоритет в нашия личен живот.В последно време се доказа,че на българина нищо не му е приоритет, скача само тогава,когато нещо засегне него.И си задайте въпроса от къде идват бездомните?По нагоре хората са обяснили,ако има кой да чете и има с кво да мисли ще е супер.

User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#57 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 19 November 2009 - 03:49 PM

Цитат(koniarska @ Nov 19 2009, 03:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
................ако има кой да чете и има с кво да мисли ще е супер.


Е, те тука те е проблемОт - у г....о.

rodegunda, мерси! Явно аз нещо не съм дочела.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#58 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 November 2009 - 03:56 PM

Цитат(navar @ Nov 19 2009, 03:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
написано е кратко,ясно,степенувано

И - агресивно. За това и такива реакции.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#59 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 19 November 2009 - 03:59 PM

Ето това" Бездомните кучета са ми последният дерт с които да се съобразявам в кавички". съм го разбрала погрешно сигурно, може би. eg_033.gif
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#60 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 November 2009 - 04:26 PM

Цитат(DessyD @ Nov 19 2009, 03:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(чери @ Nov 18 2009, 02:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Наскоро прибирах разгонена кучица,разгонила се беше месец след кастрация.Събрала беше доста кучета около себе си и познайте- повечето бяха домашни,а някои и породисти....После обаче "отговорните стопани с породисти кучета" нямат никаква вина и нищо общо с бездомните....


Аз ли нещо не разбирам....., ама .... как така се е случило, че кучката въобще се е разгонила "след кастрация" - или е кастрирана или не е. Работата е същата като с "малко бременните" ..... за другите неща - ясно няма спор. Само това ако може да ми го обясните.


Не се разгонват в истинския смисъл на думата, а имитират разгонване, колкото и да е чудно ... коте ми е така, извинявам се че не е по темата, но и то е кастрирано и си се "разгонва".

  • (20 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни