Dog.bg Форуми : Ужасните бездомни кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ужасните бездомни кучета продължават да нападат

#221 Потребителят е офлайн   deneva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 860
  • Регистрация: 08-January 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 January 2010 - 10:13 AM

Цитат(mil_ @ Jan 13 2010, 07:48 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(deneva @ Jan 13 2010, 07:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Повечето от нас са наплашени от ситуацията на досега-съществуващите приюти за кучета, но аз се чудя защо не ви плашат проблемите на хората с кучетата(и на почти всички от нас),с които се сблъскваме ежедневно?

И кой ви каза, че не ни плашат???? Пак самоцитат от тази тема:
Цитат(mil_ @ Nov 19 2009, 05:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
И на нас са ни мили децата, и моят племенник ходи с кучегон на училище и дядо му виси на балкона да сигнализира за опасност и ще вземе да се гътне, че е с болно сърце ... Ми много са ми мили и племенникът, и бащата.
Ама нали за това се говори - какво е правилно да се направи, за да не е така. Точно колкото са ми мили децата, точно толкова ми е присърце проблемът, защото искам да живеят нормално.

Как разбра, Furia_S, че кастрирай и върни не работи? В предния си пост казах и смятам, че всички ще се съгласим: можем да считаме, че работата по него не е започнала.
Нещата са прости като фасул. Има 2 стъпки в цялата работа и те са технологично подредени.
Стъпка първа: Спиране на притока на нови кучета към улицата
Стъпка втора: Изтегляне на наличните кучета от улицата.
Точно в този ред, не в обратния.
Докато стъпка първа не се изпълни, стъпка втора е пълна идиотщина да се прави. Тук идва ролята на кастрирай и върни. Кастрирай и върни е временна мярка, която дава възможност докато се осигури изпълнението на стъпка първа (защото това изисква някакво време) неизбежните налични кучета да не се размножават, да са обработени, ваксинирани, обезпаразитени, неагресивни. В противен случай на мястото на всяко изтеглено куче идва ново. Много добре разбирам желанието ви, deneva, да се махнат тези кучета, и аз го искам, но към момента трябва ясно да се разбере - не е възможно едно място да се освободи и да не бъде запълнено веднага, независимо от начина, по който се освобождава.
Когато стъпка първа е налице, се започва със стъпка втора. Хайде тогава да се пазарим как ще стане изтеглянето от улиците на останалата налична популация - дали в приюти или чрез убиване, а? Бас ловя, че тогава просто няма да имаме основания за спор.

Агресивни кучета, върнати по места - сигнализирайте за всяко такова, ако съвестта и познанията ви позволяват да го обявите за агресивно. Нека дойдат, приберат го и го евтаназират. Едно агресивно куче застрашава хората, застрашава и всички останали кучета в района чрез създаване на нетърпимост. Аз лично не съм виждала такъв случай из района, където живея и работя.
Властите искат да върнат Хвани и убий, това по двеста причини ги устройва повече и ефективността не е между тези причини. Аз дори се чудя дали НВМС нарочно не саботира своята част от контрола по ЗЗЖ върху размножаването, за да върне Хвани и убий.

Щом е толкова лесно защо не се започна със закон за развъждането и последващите наказателни мерки,за хората които го нарушават?
Защото метода "кастрирай и върни" дава възможност да се припечелва някой лев,защото всеки в тази държава мисли как да припечели за себе си,а проблема с кучетата е удобен за европейски помощи-това мисля аз.
И тези глупости за кучета,които са ваксинирани и обезпаразитени изобщо как може да ги пишете,като хора които много добре,предполагам,сте на ясно какво означава ваксиниране и обезпаразитяване, и доколко има смисъл това да се направи еднократно на куче,което живее само на вън.
Цялата тази програма е абсолютно неефективна за мен и проблема се задълбочава защото хората се изнервят и виждат това.
Кой трови кучетата, може и да са общините,пак защото искат да си приберат паричките от програмката.
Какво време е нужно за стъпка едно-казахте,че програмата е от две години,защо не се направи нищо по тази стъпка през това време-защото иска истинска работа и ангажираност,каквато искат и приютите,а на никой не му се занимава-защото това не е лесна работа.
Защо не се създаде благотворителния модел,за който говоря,защо младите ветеринари да не ходят на специализации на такива места,а стоят по частни кабинети и клиники-защото е удобно,защо трябва кучетата в приютите да се хранят с храна висок клас-защото може да се изкара нещо и за някой.Ето това мисля.

#222 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 13 January 2010 - 10:23 AM

deneva, не програмата НЕ работи, а по програмата НЕ се работи.

Давам за пример община Сопот. В началото на октомври "Четири лапи" за една седмица кастрират около 100 кучета. Ваксинират ги, обезпаразитяват .... слагат им ушни марки.
Това е доста голямо количество за една седмица за едно малко градче.
След това общината би трябвало да продължи да кастрира останалото. По 2-5 кучета на седмица примерно. Да глобява всичко живо, дето не спазва ЗЗЖ. Да провери вилната зона, където е страшно.
Имаме лекар, който може да кастрира, имаме пушка със стрелички.
Общината не прави НИЩО в момента. Е, може би правят някакви хайки посред нощите. Не знам.
И как ще проработи, като се прави нещо еднократно и не се следи после - КАК????

Зад нашия блок не успяхме да хванем една женска и остана некастрирана. И сега припкат след нея три парчета абсолютно диви. Те ще пораснат и ще станат точно такива дразнещи околните. И ще ги убият един ден.
Само, че това няма да помогне на кучката да не роди след известно време пак.

Самата програма си е ок, но ПО нея трябва да се работи известно време, за да има ефект.

Има и закон за развъждане, който пак НЕ се спазва.

#223 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 13 January 2010 - 10:27 AM

Цитат(deneva @ Jan 13 2010, 10:13 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Щом е толкова лесно защо не се започна със закон за развъждането и последващите наказателни мерки,за хората които го нарушават?
защо не се направи нищо по тази стъпка през това време-защото иска истинска работа и ангажираност,каквато искат и приютите,а на никой не му се занимава-защото това не е лесна работа.
Защо не се създаде благотворителния модел,за който говоря,защо младите ветеринари да не ходят на специализации на такива места,а стоят по частни кабинети и клиники-защото е удобно,защо трябва кучетата в приютите да се хранят с храна висок клас-защото може да се изкара нещо и за някой.Ето това мисля.

Това са три въпроса, отговарям:
1. Не е лесно. Просто е, но не е лесно.
2. Не се прави нищо по стъпка първа, защото Националната Ветеринарномедицинска служба не изпълнява законовите си задължения (задълженията по контрола на стопанствените кучета са нейни, не на общините). Лично за мен това е саботаж. Единният регистър, например, трябваше да е готов много отдавна, но още не е съвсем.
3. Кой да създаде благотворителен модел? В нашия форум има един такъв действащ, засега скромен. За да работи добре благотворителен модел трябва обществено одобрение към благотворителност за тези цели, медиите работят за или против такъв? В нашия форум има и млад лекар, който прави огромни отстъпки за бездомни и поддържа касичка за бездомни в клиниката си, която захранва и със собствени средства, знаете ли това? Знаете ли, че хора от този форум са осигурили 5 тона дарена храна за Сеславци от Холандия, монтирали са със собствени средства и труд 34 къщички там и са задомили стотици кучета от там, изпращайки ги извън България отново влагайки собствени средства, край, няма ги тези кучета, нали така искате? В същото време всякакви идиоти внушават някакви глупости, че кучетата се продавали за собствена облага, за опити и подобни, трафиканти недни. Във вашия пост виждам същия лайтмотив.

#224 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 13 January 2010 - 10:35 AM

О, не, моля ви кажете ми в кой приют кучетата се хранят с висок клас, моля! Кучетата по общинските изолатори мрат от глад, ако не от болест, какъв висок клас?

Точно "кастрирай и върни" не им позволява да усвояват толкова пари, както преди- за тях е много по-лесно да нямат обществен контрол, да ловят кучета и да ги трепят- не евтаназират, а трепят. Разходите са почти нищожни. А че искат да усвояват пари без никой да им се меси съм съгласна.
Доколкото разбирам с много усилия "хвани и убий" е спряна и заменена с "кастрирай и върни" едва преди 2 години, а тук пишат кучкари, които искат пак да се убива. Малко мисъл, моля ви! Как така "кастрирай и върни" ще е аналог на храненето през терасата?!? Програмата включва ангажираност, за каквато апелирате- да се следи полулацията в района от хора, на които им пука, да се сигнализира за некастрирани кучета, те да се залавят, да се оценяват- агресивни, болни и т.н. и според това да се кастрират или евтаназират. Кастрираните обратно с паспорт, даден на попечителя и този въпросен попечител се грижи и следи всичко да е наред с кучето- да е обезпаразитено и неагресивно (ваксинирането против всичко друго, освен бяс е пожелателно, така ли е?).
Да не се залъгваме- как си представяте в България да се дарят дори 10 места за построяване на приюти? Как си представяте, че единствено от дарения ще могат да се обгрижи необятната бройка кучета?
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#225 Потребителят е офлайн   ro6ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 06-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 January 2010 - 10:42 AM

По повод кучегона сега попаднах на тема и я копирам тук / дано не нарушавам правилата /:

http://forum.bg-mamm...?topic=461674.0

#226 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 13 January 2010 - 10:45 AM

Когато методът е кастрирай и върни, могат да идват много дарения от чужбина. Онези там с нежните души си нямат собствена свръхпопулация и даряват като луди за чуждите.
Това все още не се случва тук в такъв мащаб, какъвто би могъл да бъде, защото те виждат напъните за връщане на Хвани и убий и второ - те ни нямат никакво доверие. Най-лошата черта на българина е, че позволява на инстанциите да правят каквото си искат, без да им търси сметка. Това те не само не могат да го разберат, те директно ни посочват с пръст и ни казват: вие сте виновни. Щом позволявате във вашата държава някой да си храни змиите с котета и нищичко да не му се случи, сте виновни и ние не щем да ви помагаме. Питайте Илит колко приюта в Белгия и Холандия са й отказали сътрудничество по тази причина.

#227 Потребителят е офлайн   deneva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 860
  • Регистрация: 08-January 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 January 2010 - 10:56 AM

Цитат(Fibsi @ Jan 13 2010, 09:35 AM) <{POST_SNAPBACK}>
О, не, моля ви кажете ми в кой приют кучетата се хранят с висок клас, моля! Кучетата по общинските изолатори мрат от глад, ако не от болест, какъв висок клас?

Точно "кастрирай и върни" не им позволява да усвояват толкова пари, както преди- за тях е много по-лесно да нямат обществен контрол, да ловят кучета и да ги трепят- не евтаназират, а трепят. Разходите са почти нищожни. А че искат да усвояват пари без никой да им се меси съм съгласна.
Доколкото разбирам с много усилия "хвани и убий" е спряна и заменена с "кастрирай и върни" едва преди 2 години, а тук пишат кучкари, които искат пак да се убива. Малко мисъл, моля ви! Как така "кастрирай и върни" ще е аналог на храненето през терасата?!? Програмата включва ангажираност, за каквато апелирате- да се следи полулацията в района от хора, на които им пука, да се сигнализира за некастрирани кучета, те да се залавят, да се оценяват- агресивни, болни и т.н. и според това да се кастрират или евтаназират. Кастрираните обратно с паспорт, даден на попечителя и този въпросен попечител се грижи и следи всичко да е наред с кучето- да е обезпаразитено и неагресивно (ваксинирането против всичко друго, освен бяс е пожелателно, така ли е?).
Да не се залъгваме- как си представяте в България да се дарят дори 10 места за построяване на приюти? Как си представяте, че единствено от дарения ще могат да се обгрижи необятната бройка кучета?

Добре звучи,но дали се случва?
Кастрираното куче пред моя блок няма паспорт,не се следи от никой и не се обезпаразитява-както навярно са голямата част от кучетата,минали по програмата.Смисъла на еднократното обезпаразитяване е никакъв-нали знаете?
Помага се и се следят само на онези,които биват осиновявани и аз в никакъв случай на отричам работата на съфорумци по този въпрос,но казвам,че не е достатъчно и не за да споря с вас-напротив възхищавам се на етзи,които наистина работят по проблема.
Хора,които да дарят земя ще се намерят,дори аз имам земя,която е земеделска и може да се направи нещо,това може да се направи и от общини, само че със сигурност няма да са в центъра на градовете,както ще е удобно.
Докато стоим като "ощипани госпожици" и се вайкаме колко необятна е бройката на кучетата и не вярваме в решаването на проблема - той ще си стои.


#228 Потребителят е офлайн   deneva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 860
  • Регистрация: 08-January 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 January 2010 - 11:00 AM

Пак искам да попитам има ли тук хора,които да са част от организация?

#229 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 13 January 2010 - 11:07 AM

Илит и nort2005 са.

#230 Потребителят е офлайн   deneva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 860
  • Регистрация: 08-January 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 January 2010 - 11:17 AM

Цитат(mil_ @ Jan 13 2010, 09:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Илит и nort2005 са.

Мерси!

#231 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 January 2010 - 11:39 AM

Цитат
Стъпка първа: Спиране на притока на нови кучета към улицата
Стъпка втора: Изтегляне на наличните кучета от улицата.
Точно в този ред, не в обратния.


Ето тук се разминаваме, защото нали и двете виждаме какво става - докато не се изтеглят наличните кучета от улицата не може да се контролира тяхното размножаване, просто няма как да стане.

Друг е въпроса че ПО програмата не се работи, но пък аз не виждам как точно - като няма читави приюти - хората да работят по програмата. И пак се въртим в кръг.

За сигнализиране на агресивните кучета: пак опираме до това, че някой първо трябва да бъде ухапан, пък после кучето да се обявява за агресивно. Ами строежните-паркинг кучета си имат уж стопани, които в такъв случай ще кажат "Кучето е мое, аз го гледам, не го пипай". При нас има няколко такива, в едната глутница водещата женска хапе, знам за ухапани хора от нея, ама как да сигнализирам като на нощния пазач му върши работа и я нарича "моето куче"? Излизам на разходките като на война понякога, изобщо не е забавно.
Уви. Още повече че моят крокодил като е с намордник най-често той дори не може да се защити...

Рошко, не се притеснявай че някой нещо казал-рекъл, форум е все пак, обменяме мнения, съгласни/не съгласни сме един с друг, понякога атмосфера се нагорещява но не го приемай като лична обида или нападки, недей:-)))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#232 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 13 January 2010 - 11:42 AM

Фурия, айде тия дни да пием кафе, че и без това отдавна не съм те виждала, да си поспорим наживо,а :)

Не кучетата по улиците се размножават, мила. А кучетата по строежите и домовете, които СЛЕД като се размножат стават улични. Започни моля ти се да правиш разлика между уличното и всички останали. Защото не уличните са проблема, а този който ги изхвърля там за най-лесно. Ако няма приток на кучета постоянно то уличните отдавна да ги бяха изпокастрирали всичките, все пак това са 3-4 години вече.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#233 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 January 2010 - 11:48 AM

Цитат(samotnata @ Jan 13 2010, 11:42 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Фурия, айде тия дни да пием кафе, че и без това отдавна не съм те виждала, да си поспорим наживо,а :)

Не кучетата по улиците се размножават, мила. А кучетата по строежите и домовете, които СЛЕД като се размножат стават улични. Започни моля ти се да правиш разлика между уличното и всички останали. Защото не уличните са проблема, а този който ги изхвърля там за най-лесно. Ако няма приток на кучета постоянно то уличните отдавна да ги бяха изпокастрирали всичките, все пак това са 3-4 години вече.


Ае, навита съм като свинска опашка:-))
Там е работа че тези строежните никога никой не ги е прибирал вкъщи: правят им колибки от кашони, дават остатъци от храна и ги оставят на мястото им. Но да ги вземе някой в дома си - знам и за такива случаи - то е голям късмет за кучето, и се случва много рядко. Взимат нещо да му лае и после като напуска обекта - то е вече глутница УЛИЧНИ, които никога не са били домашни.
Домашно куче много трудно оцелява, на мястото на нашата кооперация имаше къща с двор, там имаше куче. Като построиха кооперацията - нея (женска е) я изхвърлиха... Известно време я гледах как сиди пред входа и се чуди какво е станало, после тя изчезна - почти съм сигурна че не е оцеляла - била е домашна все пак и не е пригодена към живота на улицата, еххх...
Има и хепи-ендове, но са по-рядко срещнати.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#234 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 13 January 2010 - 11:51 AM

И в същото време в строежа никой не може да влезе да вземе кучетата за кастриране, заото е частна собственост и не е "улицата". С циганските квартали е същото... С много села и вилни зони е същото... Кучетата хем са техни, хем не са.. но нищо не може да им бъде направено. И затова КОНТРОЛА на хората с кучета /вкл. и строежи, ромски махали и прочие/ трябва да бъде много голям. Иначе все едно никой нищо не прави.

User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#235 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 January 2010 - 11:52 AM

Цитат(samotnata @ Jan 13 2010, 11:51 AM) <{POST_SNAPBACK}>
И в същото време в строежа никой не може да влезе да вземе кучетата за кастриране, заото е частна собственост и не е "улицата". С циганските квартали е същото... С много села и вилни зони е същото... Кучетата хем са техни, хем не са.. но нищо не може да им бъде направено. И затова КОНТРОЛА на хората с кучета /вкл. и строежи, ромски махали и прочие/ трябва да бъде много голям. Иначе все едно никой нищо не прави.

Бинго. Нали знаеш че те обичам?:-)))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#236 Потребителят е офлайн   ro6ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 06-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 January 2010 - 11:53 AM

Спокойно, не съм се засагнала.

Писах на Екоравновесие да минат и да видят тези глутници, ако не са кастрирани да ги кастрират. Да видим ще има ли полза от писането. Ако не друго, поне да не се размножават наличните.


И още нещо, забелязала съм ,че в 80% от случаите, когато съм писала или подавала жалба в някоя институция има полза. Понякога ми струва много време и нерви, но накрая получавам желаният резултат. Надявам се и този проблем да се реши по възможно най-добрият начин.

#237 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 13 January 2010 - 11:54 AM

Знам, и аз тебе.

И сега какво стана, дойдохме си на думата. Всички сме на едно мнение, че ПЪРВО трябва да се затегне контрола над всички хора имащи кучета, където и каквито и да са, и след това веднага кастрация и всички съпътстващи я мерки и АКО ги размърдаме ония там работата не изглежда чак толкова зле в близко бъдеще.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#238 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 13 January 2010 - 11:55 AM

Цитат(deneva @ Jan 13 2010, 09:56 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Добре звучи,но дали се случва?
Кастрираното куче пред моя блок няма паспорт,не се следи от никой и не се обезпаразитява-както навярно са голямата част от кучетата,минали по програмата.Смисъла на еднократното обезпаразитяване е никакъв-нали знаете?
Помага се и се следят само на онези,които биват осиновявани и аз в никакъв случай на отричам работата на съфорумци по този въпрос,но казвам,че не е достатъчно и не за да споря с вас-напротив възхищавам се на етзи,които наистина работят по проблема.
Хора,които да дарят земя ще се намерят,дори аз имам земя,която е земеделска и може да се направи нещо,това може да се направи и от общини, само че със сигурност няма да са в центъра на градовете,както ще е удобно.
Докато стоим като "ощипани госпожици" и се вайкаме колко необятна е бройката на кучетата и не вярваме в решаването на проблема - той ще си стои.


Е в това е проблемът, че няма достатъчно такива отговорни хора и проблемът се прехвърля. Ако кучето пред блока ти има марка с номер разбери къде и кога е кастрирано, вземи му паспорта и го обезпаразитявай редовно.
Приюти в центъра на градовете никой не иска, напротив извън градовете е къде, къде по-добре.
В решаването на проблема вярваме и затова работим, който колкото може. Донякъде имаме разминавания в начина, по който вярваме, че ще се разреши, но и това ще изгладим. Както беше написано в друга тема- сам е трудно да направиш добро. За разлика от злото, за доброто трябва да сме заедно.

User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#239 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 13 January 2010 - 11:59 AM

Аз нещата ги виждам така.Със закон се задължават собствениците на непородни кучета да ги кастрират.В противен случай-солена глоба.Следи се чрез регистрациите в общините.Ако не е регистрирано-солена глоба.И така след няколко години положението ще е различно.Който иска куче или котка и няма финансовата възможност да вземе породно,ще си осинови.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#240 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 13 January 2010 - 12:08 PM

Цитат(samotnata @ Jan 13 2010, 10:54 AM) <{POST_SNAPBACK}>
И сега какво стана, дойдохме си на думата. Всички сме на едно мнение, че ПЪРВО трябва да се затегне контрола над всички хора имащи кучета, където и каквито и да са, и след това веднага кастрация и всички съпътстващи я мерки и АКО ги размърдаме ония там работата не изглежда чак толкова зле в близко бъдеще.


ae_085.gif

Цитат(desi79 @ Jan 13 2010, 10:59 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз нещата ги виждам така.Със закон се задължават собствениците на непородни кучета да ги кастрират.В противен случай-солена глоба.Следи се чрез регистрациите в общините.Ако не е регистрирано-солена глоба.И така след няколко години положението ще е различно.Който иска куче или котка и няма финансовата възможност да вземе породно,ще си осинови.


Както и на "породните" без документ за произход, родословие, както и тези с родословие, които доказано не бива да дават поколение. Аз пак с пример от Щатите, доста ограничено и не щото много ги обичам, но там съм била, там съм видяла. Домашните кучета са или осиновени от приют, или закупени от развъдник. Тези от приют- вече кастрирани, или ако са осиновени като бебета в договора за осиновяване пише кога да ги заведат в приюта, за да бъдат кастрирани. Това следят съветниците по осиновявания (цялата процедура пък около одобряването на хора, които искат да осиновят е тема на друг разговор). Тези от развъдници- кастрирани всичките, защото "Аз нямам право да развъждам, аз не съм развъдник".
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни