Dog.bg Форуми : Ужасните бездомни кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ужасните бездомни кучета продължават да нападат

#261 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 21 January 2010 - 02:19 PM

Възможно е. Аз реакция по мейл не съм получавала никога.

#262 Потребителят е офлайн   ro6ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 06-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 January 2010 - 02:22 PM

zz_020.gif хъм..много странно. А къде си писала?

#263 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 21 January 2010 - 02:31 PM

Цитат(Fibsi @ Jan 13 2010, 10:08 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз пак с пример от Щатите, доста ограничено и не щото много ги обичам, но там съм била, там съм видяла. Домашните кучета са или осиновени от приют, или закупени от развъдник. Тези от приют - вече кастрирани, или ако са осиновени като бебета в договора за осиновяване пише кога да ги заведат в приюта, за да бъдат кастрирани. Това следят съветниците по осиновявания (цялата процедура пък около одобряването на хора, които искат да осиновят е тема на друг разговор). Тези от развъдници - кастрирани всичките, защото "Аз нямам право да развъждам, аз не съм развъдник".


Моите наблюдения от САЩ са същите. Домакините ми имаха куче, за което и аз се грижех. Взета на 2-3 месеца от приют, вече кастрирана. Не беше осакатена или надебеляла, напротив, много щастлив живот си водеше кучката. Аз нямах здравна осигуровка, тя имаше. И в цивилизования свят няма откъде да вземеш кученце, освен от развъдник или приют, защото съседското куче също е кастрирано. Но пък и там има по-малко предразсъдъци към непородните кученца, хората не държат като повечето българи да е "породисто", пък било то и купено от багажника на кола ...

Както правилно казаха хората, за да сработи "кастрирай и върни" трябва да се спре притока на нови кученца към улицата. За целта - контрол над регистрацията на домашните!

С новия закон за етажната собственост може да се помогне - в нашия блок наред с членовете на семейството, всеки попълва в декларацията и домашния си любимец. Голям блок сме, но хората, които имат кучета всички ги знаят. Ако ни се поиска справка за проверка на регистрациите на кучетата - имат ли, нямат ли - можем да я дадем. И такива проверки да се правят редовно, в големия град и околните селища, с глоби и принудителни регистрации.

Подкрепям данъка за куче да се вдигне още. Не 700 лв, както казваше някой, но поне до едни нива, които ще накарат редовия гражданин със средна заплата да се замисли сериозно дали пък няма да е по-добре да не си оставя опция за развъждане на кучето.

И да се прекрати с тия животински пазари ...

Може да звучи нацистко, ама това е начина, друг няма ...

Разбирам, че на хората им е писнало да са уплашени и да газят в лайна. И аз съм била нападана и хапана от улично куче.

Никой не иска да живее така!

Но не са начина масовите убийства, отровите, кюфтета с кабърчета и други ужасяващи рецепти, които се раздават в нета. Не знам и дали тези настървени хора, които се заканват, си дават сметка по какъв мъчителен начин ще умре животното и че това в крайна сметка е живо същество. Бг-мамма пък изобщо няма да ги коментирам, сложили по една умилна снимка на русо бебе, майки, жени и християнки се пишат, а отстрани един зъл постинг със задължителната иконка с пистолета, запазена за изневеряващите мъже, педофилите и бездомните кучета. zz_020.gif
User's Signature

Качена снимка

#264 Потребителят е офлайн   Princess_Brita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 188
  • Регистрация: 17-January 10
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 21 January 2010 - 02:38 PM

ironic - заставам зад поста ти! много умни и точни думи! напълно подкрепям мнението ти vb_024.gif

#265 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 21 January 2010 - 05:38 PM

Не мога да не ви пусна този линк, заради който се наложи да си направя регистрация във форума на този местник, за да им кажа че са идиоти, а не журналисти:

http://www.borbabg.c...=news&news=3578
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#266 Потребителят е офлайн   Princess_Brita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 188
  • Регистрация: 17-January 10
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 21 January 2010 - 05:42 PM

дам, много страшна снимка... направо да ти настръхне козината
една отбрана пада, едно чудо - ами че те кучовците си изглеждат съвсем добронамерени, майката гледа мило, детето е спокойно.... картинка!
"брани" в случая е тотално неподходяща дума! смех....

#267 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 January 2010 - 09:54 AM

Цитат(mil_ @ Jan 21 2010, 02:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Възможно е. Аз реакция по мейл не съм получавала никога.

Аз получавам при подаден от мен сигнал за нередност по интернет-писмо на хартиен носител от съответната инстанция в пощата си,че и ми казват под кой входящ номер ми е подадена молбата,какви мерки са предприети,кои съдействащи инстанциии за взели участие.Просто съм изумена,понеже бях песимистично настроена,но малко по малко влизат в час и отговарят- и те на мандат седят,чакат доверието на избирателите си.Визирам най-вече кметовете и администрацията им.Така че-дерзайте и пишете дори през нета за подобни неща,звънете по телефони,вдигайте патардия малко да ги разсъним,понеже те знаят,че имаме право да се оплачем и те са длъжни да проверяват за нередностите.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#268 Потребителят е офлайн   Voca Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 13-September 09

Публикувано: 31 January 2010 - 04:02 AM

Помощт , писнами от скапани помияри, постоянно ме нападат,нз към какъв номер да се обадя, днес моя приятел е нападнат от група помияри,,,,.,,,,,,,,,....................................... аз също съм нападана ... от същите!Положението е страшно..... в Плевен да дружба, страшно е по 7 8 помияри на глутница...... щяха да ми изядат чауто...................Моля посъветвайте ме какво да правя.....!

#269 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2010 - 05:33 AM

Цитат(Voca @ Jan 31 2010, 04:02 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Помощт , писнами от скапани помияри, постоянно ме нападат,нз към какъв номер да се обадя, днес моя приятел е нападнат от група помияри,,,,.,,,,,,,,,....................................... аз също съм нападана ... от същите!Положението е страшно..... в Плевен да дружба, страшно е по 7 8 помияри на глутница...... щяха да ми изядат чауто...................Моля посъветвайте ме какво да правя.....!


Какво е ПОМИЯРИ? Пък и като те нападат сигурно има защо да го правят...тате няма ли пушка? .... и има ли възможност твоето "чао" да некво по-особено ,,, на мои познати тук в София "чауто" не му го нападат ... я се замисли ... постоянно!

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#270 Потребителят е офлайн   deneva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 860
  • Регистрация: 08-January 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2010 - 08:23 AM

Цитат(KOKO_ko @ Jan 31 2010, 04:33 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Voca @ Jan 31 2010, 04:02 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Помощт , писнами от скапани помияри, постоянно ме нападат,нз към какъв номер да се обадя, днес моя приятел е нападнат от група помияри,,,,.,,,,,,,,,....................................... аз също съм нападана ... от същите!Положението е страшно..... в Плевен да дружба, страшно е по 7 8 помияри на глутница...... щяха да ми изядат чауто...................Моля посъветвайте ме какво да правя.....!


Какво е ПОМИЯРИ? Пък и като те нападат сигурно има защо да го правят...тате няма ли пушка? .... и има ли възможност твоето "чао" да некво по-особено ,,, на мои познати тук в София "чауто" не му го нападат ... я се замисли ... постоянно!

Много добър съвет сте дали-Браво!Това е "правилната позиция" за решаване на този незначителен проблем.Винаги другите са виновни - типична позиция на безсилието!Евала!

#271 Потребителят е офлайн   Pepi71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 339
  • Регистрация: 27-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2010 - 08:37 AM

Цитат(KOKO_ko @ Jan 31 2010, 04:33 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Какво е ПОМИЯРИ? Пък и като те нападат сигурно има защо да го правят...тате няма ли пушка? .... и има ли възможност твоето "чао" да некво по-особено ,,, на мои познати тук в София "чауто" не му го нападат ... я се замисли ... постоянно!


KOKO_ko ba_025.gif , едва ли би могъл да й се даде по-добър отговор, но се съмнявам, че ще разбере. Винаги ме е втрещявало и ми е абсолютно непонятно как е възможно да отглеждаш куче и да имаш подобно отношение към уличните. Имам съседка - полицайка, която се разхожда с повода на кучето си в едната ръка и с камък, подготвен за уличните, в другата. Големи скандали стават като се засечем, защото покрай мен, освен двете ми кучета, задължително има два-три "ПОМИЯРА". И тя крещи, хвърля, пяна й избива на устата, а аз и кучетата бягаме, страх ни е от нея ab_041.gif , може и пистолет да извади. Били опасни ми казва, ама...моля Ви, Вие сте в пъти по-страшна и опасна от тях. Ние сме тези, дето трябва да е страхуват.

#272 Потребителят е офлайн   Voca Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 13-September 09

Публикувано: 31 January 2010 - 09:17 AM

Чауто ми е бебе , а ПОМИЯРИ са кучета които нападат и не само мен, защото съм с куче ,а всеичко живо в околноста.....

#273 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 31 January 2010 - 10:24 AM

Тази дума "нападнаха" какво всъщност означава, "ухапаха мен/кучето ми" или "приближиха се и налаяха мен/кучето ми"? Според мен едва ли ще ти направят нещо нито на теб, нито на малкия, но това зависи единствено от теб. Двете ключови думи, които могат да усложнят ситуацията са страх/агресия от твоя страна към тях. Съдейки по отношението ти от написаното, от твоя страна има достатъчно агресия към тях, която животните усещат и на която отговарят със същото. Пък и всяко ново куче в района се налайва по подразбиране.
Аз лично не мога да дам някакъв съвет, защото никога не съм отчитала налайването ни като проблем, но и това, което ми прави впечатление, минавайки през чужди квартали е че кварталните кучета са свикнали с кварталните домашни и не се лаят взаимно, а заедно лаят нас.
Дано получиш някакви съвети, макар че съдейки по тона, по-скоро ще предизвикаш раздразнение, защото според теб трябва да се избият всички кучета, за да не пречат на теб и на твоето животинче.
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#274 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 31 January 2010 - 10:43 AM

Първо - не знам защо пишете за вашия "проблем" в раздела за хранене. И второ - защо всички нас не ни нападат уличните кучета, а нападат само вас. Аз съм от Плевен и знам колко са кучетата там. Ако дойдете в София сигурно няма да си покажете носа навън, защото тук, повярвайте кучетата са десетки пъти повече от там. В началото като си взехме първото куче и към нас се спускаха по 7-8 кучета и лаеха. Реакцията ми бе да не им обръщам внимание и просто да си продължа по пътя. След като минахме няколко пъти през тяхната територия вече и те не ни обръщат внимание. Като взехме второто куче всичко това се повтори. Нормална кучешка реакция. Единствения съвет към теб ми е да не показваш никакви чувства докато минавате покрай тях и след 1 седмица може и да са първи приятели с твоето бебе. С тази паника която те обзема само може да навредиш на психиката на твоето куче.

#275 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 31 January 2010 - 10:48 AM

Цитат(Voca @ Jan 31 2010, 09:17 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Явно няма да се оплаквам и да търся съвети тук, когато наистина някой има проблем-такива отговори му се дават. Чауто ми е бебе , а ПОМИЯРИ са кучета които нападат и не само мен, защото съм с куче ,а всеичко живо в околноста.....хубави отговори, добрече споделих проблема си


Кучетата са си кучета и нямат вина,че са на улицата,болни,гладни,премръзнали....Не ми харесва,че ги наричаш"скапани помияри",но ти имаш право да си говориш каквото си искаш.Помисли за самоотбрана,за да ги разпъждаш-дебела пръчка,миризлив спрей за животни или нещо в този род,за да не се налага да ги риташ или удряш с ръка и така само да ги правокираш още повече.Подай жалба до Еко равновесие да дойдат и да ги приберат,оплачи се в Общината-желателно е лично,за да се документира с изходящ номер на молбата ти-така по-хваща дикиш и се отзовават на проблема.Ако си настроен негативно и мразиш невинните душици,то и те го усещат,и нищо на този свят не е случайно.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#276 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 31 January 2010 - 10:52 AM

http://forum.dog.bg/-t29933.html 14 страници тема, но някой реши да се изкаже тъкмо тук и то в нова...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#277 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2010 - 10:56 AM

Понякога се случва бездомниците да са много агрсивни,без да са провокирани.Преди години,в квартала ,в който живеех,се бяха заселили 3-4 кучета,по цял ден висяха на тротоара пред магазините и минаването от там с куче стана невъзможно.Не просто лаеха,но и хапеха,при това кучката ми беше спокойна и уравновесена и с нищо не ги е предизвиквала.Просто спрях да минавам от там с нея.Така или иначе преосмисли отношенето си към тях и се постарай да реагираш адекватно,без излишни емоции,можеш да им даваш по някоя гранулка,когато си без кучето и да ги спечелиш на своя страна.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#278 Потребителят е офлайн   Voca Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 13-September 09

Публикувано: 31 January 2010 - 12:07 PM

Благодаря за отговорите. Извинявам се че не съм пуснала темата кадето трябва. В случая не става въпрос за обикновенното налайване, кучетата се спускат и хапят,дори да е сам човек, без куче а ужасното заглавие на темата е провокирано от това че булонката на мой познат беше намерена разкъсана в същия район, мога да кажа само че е много кофти да намериш кучето си в такова състояние.Колкото до бездомните кучета, в никакъв случай не могат да се сложат под общ знаменател.Предното ми кученце го намерих на улицата и си беше много хубаво.Специално в този случай тези бездомни кучета нападат всичко живо и не съм само аз да се оплаквам. И само хора на които им се е случвало , знаят за какво става на въпрос....

#279 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 31 January 2010 - 12:13 PM

Как ще ти разкъсат кучето, когато е с теб и на повод? Още повече, че болонка може да се вземе на ръце.

#280 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2010 - 01:36 PM

Цитат(rodegunda @ Jan 31 2010, 12:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Как ще ти разкъсат кучето, когато е с теб и на повод? ...

Ако е било така, защото Voca пише друго:
Цитат
булонката на мой познат беше намерена разкъсана в същия район, мога да кажа само че е много кофти да намериш кучето си в такова състояние.

На мен случая ми прилича на онези, в които кученцата се пускат от стопаните си да се разхождат сами и после олеле-малеле. И разбира се, само "помиярите" са виновни. ef_097.gif

Voca, ако искаш помощ, започни с промяна в мисленето си. Много ще ти е от полза md_064.gif ... Стига да искаш някакво развитие, не да хвърлиш яда си някъде. tb_195.gif
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни