Dog.bg Форуми : Привет!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Привет! (Прочети, преди да пуснеш тема!)

#41 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 November 2009 - 06:38 PM

С копи и пейст съм много много добра, стига да разпозная правилните думи, особено на немски ab_041.gif
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#42 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 22 November 2009 - 07:49 PM

Идеята ви е чудесна.Мога да превеждам на испански ако има нужда.

User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#43 Потребителят е офлайн   slawianka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 02-March 06
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 30 November 2009 - 06:08 PM

Мога да превеждам на английски. Напоследък имам доста свободно време.
User's Signature

Качена снимка

to cat around

#44 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 December 2009 - 10:21 AM

Аз превеждам на руски. Изпращайте ми на ЛС текстовете, които имате нужда да бъдат преведени.

Смятам, че е много рационално да се превеждат текстовете и на руски, тъй като в България вече много руснаци живеят за постоянно (особено по Черноморието), а руснаците много обичат животните - това направо им е заложено в националния манталитет. Голям шанс за осиновяване при руснаци имат котки, както и болни, безпомощни животни.

#45 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 December 2009 - 01:04 PM

Искам да помоля, някой от владеещите чужди езици, със свободно време и желание, да порови по чужди сайтове и да опита да пусне линкове към този раздел (с някакво кратичко описание). Нямам точна идея какви ще са тия сайтове, в които да се обединява информация за други сайтове на търсещи домове, ама сигурно има такива?
Защото нали това е идеята на този подфорум - да се вижда и чете от чужбините.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#46 Потребителят е офлайн   grjuger Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 26-November 09
  • Gender:Female
  • Location:Стокхолм

Публикувано: 31 January 2010 - 01:24 PM

Здравейте.

Пишете ме мен за английски най-вече. Също така за шведски и испански (за изпанският ако е много на зор че отдавна не съм го тренирала).

По повод шведският незнам дали е нужен защото английският се владее масово от деца до пенсионери в Швеция, но ако вие прецените че трябва, слушам и изпълнявам.

И също си мислих, ако може да се отбелязва в българските варианти на дадена тема на какъж език е преведена в Homeless a пък в преведеният си вариант да се дава линк към бг-версията за да може да например такива като мене двуезични (някой беше написал нещо за всичките емигранти, аз съм второ поколение и са много като мене тук) ако попаднат на обява в чужбинско да прочетат повече, защото винаги са по-пълни бългаските теми откъм инфо.

#47 Потребителят е офлайн   grjuger Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 26-November 09
  • Gender:Female
  • Location:Стокхолм

Публикувано: 03 February 2010 - 10:54 PM

Здравейте.

Мислите ли че има нужда от тема "Разкази с чуден край" която да е дублаж на някои от бг разказите в които става въпрос за животинки осиновени в чужбина. Така мисля че ще има допълнителен стимул за тези които незнаят български и биха искали дом. любимец от БГ. Опитах се да прихвана някоя от темите но ми е трудно да се ориентирам, вие които се по-запознати, пуснете ми линк от такова осиновяване и аз ще го преведа на английски.

p.s извини мод, че не внедрих този текст в горният си текст но нямах такава опция

#48 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 February 2010 - 11:54 PM

Цитат(grjuger @ Jan 31 2010, 01:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
И също си мислих, ако може да се отбелязва в българските варианти на дадена тема на какъж език е преведена в Homeless a пък в преведеният си вариант да се дава линк към бг-версията за да може да например такива като мене двуезични (някой беше написал нещо за всичките емигранти, аз съм второ поколение и са много като мене тук) ако попаднат на обява в чужбинско да прочетат повече, защото винаги са по-пълни бългаските теми откъм инфо.

В бг варината не мисля, че има полза от линк към тема тук. Идеята е, че тези теми тук за небългароговорящи, та и линк към бг темите да има тук - те няма да могат да прочетат?



Цитат
Мислите ли че има нужда от тема "Разкази с чуден край" която да е дублаж на някои от бг разказите в които става въпрос за животинки осиновени в чужбина. Така мисля че ще има допълнителен стимул за тези които незнаят български и биха искали дом. любимец от БГ. Опитах се да прихвана някоя от темите но ми е трудно да се ориентирам, вие които се по-запознати, пуснете ми линк от такова осиновяване и аз ще го преведа на английски.

Това е хубава идея! smile.gif
Но, както си писала, само една тема,не чак цял раздел. С по няколко снимки за гадинка и няколко думи от историята му.
Ще потърся и пусна линкове, иначе ако погледнеш в Разкази с чуден край - много от живоните са осиновени в чужбина. А тези, които са вече осиновени от темите тук - могат авторите на темите им да напишат също по няколко реда. Т.е. някой да създаде темата и да се допълва после smile.gif

Нямаме си тук и тема за Селсавци, а повечето кучета от там се задомяват в чужбина. Да, не може да се публикува постоянно актуално инфо, но информативна тема - какво е Сеславци, какво правят хората, които решават да станат приемни стопани. Както и че такива изолатори има из цялата страна.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#49 Потребителят е офлайн   grjuger Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 26-November 09
  • Gender:Female
  • Location:Стокхолм

Публикувано: 04 February 2010 - 12:17 AM

Цитат(bushkata @ Feb 4 2010, 12:54 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(grjuger @ Jan 31 2010, 01:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
И също си мислих, ако може да се отбелязва в българските варианти на дадена тема на какъж език е преведена в Homeless a пък в преведеният си вариант да се дава линк към бг-версията за да може да например такива като мене двуезични (някой беше написал нещо за всичките емигранти, аз съм второ поколение и са много като мене тук) ако попаднат на обява в чужбинско да прочетат повече, защото винаги са по-пълни бългаските теми откъм инфо.

В бг варината не мисля, че има полза от линк към тема тук. Идеята е, че тези теми тук за небългароговорящи, та и линк към бг темите да има тук - те няма да могат да прочетат?


bushkata, благодаря ти за вниманието, супер че ти харесва идята за happy end тема. Колкото до това да има линкове към бг теми които се пускат в homeless, мисълта ми беше от една страна да се получи като архивиране кои теми са пуснати а от друга че има много като мен които биха прихванали темата от на пример google на английски и биха могли да я прочетат и на български, ако пък не знае дадена персона български то поне се вижда че има материа която би могла при нужда да се преведе.

#50 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 February 2010 - 01:55 AM

Аха, разбрах. Тогава нека всеки, който пуска тема тук, да добави линк в първия си пост към бгтемата.
Ако иска smile.gif Понякога "нашите" си теми хич не са за "пред хора" ab_041.gif
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#51 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 06 July 2010 - 11:43 AM

Мога да помагам с преводите на френски и английски, ако се налага. Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни