Dog.bg Форуми : ДИСКУСИИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО ДИСПЛАЗИЯТА НА SAFIN VON DER MAGISTRALE

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

ДИСКУСИИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО ДИСПЛАЗИЯТА НА SAFIN VON DER MAGISTRALE

#61 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 17 November 2009 - 04:33 PM

Цитат
кои са хората от ОНОК правещи РЕДОВНО снимки за стави и лакти,както и истински немски ДНК тест в ГЕРАМНИЯ ?!?
съмнявам се да са повече от 5...даже като се замисля и толкова не са ... но ти и за това нямаш информация или пък просто не ти е удобно както и винаги и неудобните за теб въпроси тушираш с неща извън темата за които ти самият нямаш нито информация нито доказателства!

Госпожице Кирхнер.
Някак ми се струва ненормално младо момиче като вас да стои по цял ден и цяла нощ на клавиатурата.Чудя се кога ли намирате време за личен живот!?

Иска ми се да попитам г-ца Кирхнер за една от германските и кучки-Ксини.
Говориш за германски снимки.
ОК
Я обясни,като си толкоз чиста и неопетнена защо води Ксини до Германия за снимки а после се оказа,че печата е Български.
Защото тук е по лесно да се снима здраво куче вместо болно,нали.
После защо толкова бързо я продаде в странство,когато се разчу за проблема в ставите и. Да изчезнат доказателствата ли или какво?
А иначе сме компетентни,макър и нищо да не сме доказали.
Браво МИК,ашкулсум.

Понеже темата за измамите по отношение на ЕД/ респктивно ТД/ не е нова за този форум, Ви припомням малко история...въпроси отговорите на които все още очакваме.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#62 Потребителят е офлайн   randol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 212
  • Регистрация: 06-May 07
  • Gender:Male

Публикувано: 17 November 2009 - 04:36 PM

Цитат(katii_82 @ Nov 17 2009, 02:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(randol @ Nov 17 2009, 04:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(mik @ Nov 17 2009, 01:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(randol @ Nov 17 2009, 12:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
А една от клиниките ,които са ауторизирани от ОНОК , коя е ? Именно - Син Кръст!

Ето четете: http://bsv.bg/?Actio...=61&RecordID=65

Ама нали що е кал ,да е върху ОНОК !


Въпрос към всички от БОГОК:

- Колко кучета произведени от Вас имат установена ТД ? Нито едно ,това не ви ли се вижда странно?

А в ОНОК има и не се срамуваме от това , не искаме да ги крием и да ги прекарваме под масата , като Вас , уважаеми колеги от БОГОК!


миленчо,няма лошо да се бориш за нещо,но не омаловажавай труда на другите хора които ти НЕ познаваш и с чиито труд ти НЕ си запознат!
Повярвай ми света не е само ОНОК...надявам се да имаш личен живот все пак!
Няма да изброявам поименно кой от БОГОК прави рентгенови снимки в Германия...но съм сигурна,че са повече от пръстите на 2-те ми ръце!Много повече!
Я ми изброй сега кой прави рентгенови снимкки за лакти и стави в Германия от ОНОК?



Г-це Кирнер , ако обичате не ми говорете като на малко дете , най-малкото на години, пък и на акъл сте по малка от мен и въпреки това не съм си позволил да Ви говоря на ТИ.

Вие ли ще ми говорите за личен живот ?????????????????????????????????????????????????

Моля , не се излагайте и не се опитвайте да се правите на интересна на аудиторията, защото много добре знаете ,че не сте ! Също така не се опитвайте да ме предизвиквате , видяхме вашият усет , такт и некомпетентност спрямо ваше уж осакатено куче , което извадихте на изложба!

Емо , стискам ти ръката ,ти си първия и единствен човек , който си е признал публично! Надявам се да спазваш принците да не я заплождаш. Колкото до кучета - съвсем скоро ще бъде пусната публично базата данни и ще можеш сам да потърсиш това ,което те интересува.


г-н Узунуглу ето за такава снимка говоря:

милене кучето си лае кервана си варви!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Защто се ядосваш и дразниш толкова
ЗАЩО СИ ТОЛКОВА ЗАИНТЕРЕСОВАН ЗА САФИН ?
А УЗУНОГЛУ КОЙ Е ? бАЩАТИ ЛИ ?
ПИШЕШ СИ СЪС ГОСПОЖА



Не се дразня и не се ядосвам , колкото и да се опитвате да ме обиждате , няма да ме засегнете .Пиша си най-спокойно и представям моето мнение и казвам публично ,че съмнявам в ставите на Сафин . Щом сте толкова сигурни в себе си , направете снимка в Стара Загора и доц. Паскалев да я разчете и ако всичко е наред , лично ще се извиня публично. Самият факт , че се страхувате да го направите , говори сам за себе си .
--------------------------------------------------------

Г-це Кирхнер , искренно Ви съжалявам и въпреки ,че сте ми неприятна личност ,която единствена протегна ръка в кофти момент за мен (за което не мога да си изкривя душата), Ви пожелавам по-скоро да се оправите , както психически така и финансово ! Самият факт ,че се опитвате да обиждате , показва на какво интелектуално ниво сте !



#63 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 17 November 2009 - 04:43 PM

...като се замисля няма смисъл да се занимавам с теб...който трябва знае каквото трябва...който е купил кучката знае всичко за нея...стави...лакти...причина за продажба...нрав...какви непоносимости има...как трябва да се грижи за нея за да не допуска да се случи нещо с други хора или кучета...и т.н ...и т.н.!
останалото са празни приказки на хора които на всяка цена искат да бъдат забелязани...един съвет от мен!
вложи тази енергия в нещо креативно и продуктивно и ще пожънеш големи успехи,а няма да си спечелиш негативни емоции като тези в момента!


#64 Потребителят е офлайн   katii_82 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 05-November 09
  • Gender:Female
  • Location:ХАСКОВО

Публикувано: 17 November 2009 - 04:47 PM

Цитат(DOGI_DOG @ Nov 16 2009, 05:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Значи пак някой си тълкува нещата както си му е угодно.Затова на ОС ще се постави въпроса за спиране на развъдните права на това болно куче .Факта,че е взело кьорунг от ОНОК в последния разрешен ден когато все още можеше да се вземе без лакти му даваше право за разплод.Но в предвид очевадната куцота на някои от изложбите която проявява Сафин и съмненията касаещи състоянието на лакетните му стави развъдните му права най вероятно ще се преразгледат наново.

Сафин че има дисплазия на лактите,то е повече от ясно.Че все някой се е натресъл да заплоди на дисплазионно куче с развъдни права и това е ясно.

Мен ме интересуват заплодите в ОНОК

36 бр. нищо не означава.Ще означава ако всички заплодени са с развъдни права.А май тези с правата не са толкова много.Така,че дай от тези 36 колко са с редовни документи.Комшийските не играят.И на изложбите досега не съм видял нито едно кученце от него.
На събранието хората ще решат за родословията от сафин,до кога и как?
Но заплодите на болни кучета е крайно време да се преустановят.

НА КОЯ ИЗЛОЖБА Е КУЦАЛ САФИН ?
ДА ВИ ПОПИТАМ АЗ ?
ТА ВИE НА ИЗЛОЖБИ ЛИ ХОДИТЕ ТА ДА ВИДИТЕ МАЛКИ ОТ САФИН ?
БОЛНИ СТЕ ВИE МНОГО СИ ИЗВИНЯВАМ, НО ГО ЗАСЛУЖАВАТЕ - ОТ ВЧЕРА ПИШЕТЕ ЧЕ Е БОЛЕН САФИН !
ПИТАМ ЗАЩО И КАКВО ВИ БЪРКА КАКВО ИСКАТЕ ОТ САФИН ?


ДОКАЖЕТЕ ГО !
ДОКАЖЕТЕ ГО, ЧЕ Е БОЛЕН !
User's Signature

www.davidof-hof.com

#65 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 17 November 2009 - 04:56 PM

Цитат(mik @ Nov 17 2009, 03:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
...като се замисля няма смисъл да се занимавам с теб...който трябва знае каквото трябва...който е купил кучката знае всичко за нея...стави...лакти...причина за продажба...нрав...какви непоносимости има...как трябва да се грижи за нея за да не допуска да се случи нещо с други хора или кучета...и т.н ...и т.н.!
останалото са празни приказки на хора които на всяка цена искат да бъдат забелязани...един съвет от мен!
вложи тази енергия в нещо креативно и продуктивно и ще пожънеш големи успехи,а няма да си спечелиш негативни емоции като тези в момента!


Офтопик:

Еййй Мик.
Искренно ме забавляваш.
В предвид,че съм в разгара на сезона,няма как да не го оценя. rc_036.gif
User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#66 Потребителят е офлайн   katii_82 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 05-November 09
  • Gender:Female
  • Location:ХАСКОВО

Публикувано: 17 November 2009 - 04:57 PM

Цитат(randol @ Nov 17 2009, 04:36 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(katii_82 @ Nov 17 2009, 02:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(randol @ Nov 17 2009, 04:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(mik @ Nov 17 2009, 01:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(randol @ Nov 17 2009, 12:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
А една от клиниките ,които са ауторизирани от ОНОК , коя е ? Именно - Син Кръст!

Ето четете: http://bsv.bg/?Actio...=61&RecordID=65

Ама нали що е кал ,да е върху ОНОК !


Въпрос към всички от БОГОК:

- Колко кучета произведени от Вас имат установена ТД ? Нито едно ,това не ви ли се вижда странно?

А в ОНОК има и не се срамуваме от това , не искаме да ги крием и да ги прекарваме под масата , като Вас , уважаеми колеги от БОГОК!


миленчо,няма лошо да се бориш за нещо,но не омаловажавай труда на другите хора които ти НЕ познаваш и с чиито труд ти НЕ си запознат!
Повярвай ми света не е само ОНОК...надявам се да имаш личен живот все пак!
Няма да изброявам поименно кой от БОГОК прави рентгенови снимки в Германия...но съм сигурна,че са повече от пръстите на 2-те ми ръце!Много повече!
Я ми изброй сега кой прави рентгенови снимкки за лакти и стави в Германия от ОНОК?



Г-це Кирнер , ако обичате не ми говорете като на малко дете , най-малкото на години, пък и на акъл сте по малка от мен и въпреки това не съм си позволил да Ви говоря на ТИ.

Вие ли ще ми говорите за личен живот ?????????????????????????????????????????????????

Моля , не се излагайте и не се опитвайте да се правите на интересна на аудиторията, защото много добре знаете ,че не сте ! Също така не се опитвайте да ме предизвиквате , видяхме вашият усет , такт и некомпетентност спрямо ваше уж осакатено куче , което извадихте на изложба!

Емо , стискам ти ръката ,ти си първия и единствен човек , който си е признал публично! Надявам се да спазваш принците да не я заплождаш. Колкото до кучета - съвсем скоро ще бъде пусната публично базата данни и ще можеш сам да потърсиш това ,което те интересува.


г-н Узунуглу ето за такава снимка говоря:

милене кучето си лае кервана си варви!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Защто се ядосваш и дразниш толкова
ЗАЩО СИ ТОЛКОВА ЗАИНТЕРЕСОВАН ЗА САФИН ?
А УЗУНОГЛУ КОЙ Е ? бАЩАТИ ЛИ ?
ПИШЕШ СИ СЪС ГОСПОЖА



Не се дразня и не се ядосвам , колкото и да се опитвате да ме обиждате , няма да ме засегнете .Пиша си най-спокойно и представям моето мнение и казвам публично ,че съмнявам в ставите на Сафин . Щом сте толкова сигурни в себе си , направете снимка в Стара Загора и доц. Паскалев да я разчете и ако всичко е наред , лично ще се извиня публично. Самият факт , че се страхувате да го направите , говори сам за себе си .
--------------------------------------------------------

Г-це Кирхнер , искренно Ви съжалявам и въпреки ,че сте ми неприятна личност ,която единствена протегна ръка в кофти момент за мен (за което не мога да си изкривя душата), Ви пожелавам по-скоро да се оправите , както психически така и финансово ! Самият факт ,че се опитвате да обиждате , показва на какво интелектуално ниво сте !

ТУК КАЗВАШ ЧЕ СЕ СЪМНЯВАШ ЗА ЛАКТИТЕ ДО СЕГА ТВАРДЕШЕ ЧЕ ИМА ДИСПЛАЗИЯ !
ВСЕКИ ИМА ПРАВОТО ДА СИ ПРАВИ ИЗВОДИ НО САМО ЗА СЕБЕСИ .НЯМА ПРАВО ДА ПОДВЕЖДА ХОРАТА С НЕГОВИТЕ СИ СЪМНЕНИЯ
ДАЛИ ЩЕ СЕ ПРАВИ СНИМКИ ПРИ ДОЦ.ПАСКАЛОВ СИ Е НАША РАБОТА ТА НИЯ НЕСМЕ ЧЛЕН НА ОНОК ЗАЩО ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ СНИМКИ КАДЕТО ПОСОЧВАТЕ ВИЯ.
ЗА ДА ВИ СЕ ДОКАЖА ТРЯБВА ДА ВИ СЕ ВЪРЖА НА АКЪЛА И ДА ХОДЯ ЗА СНИМКИ ТА КОЙ СТЕ ВИЯ ?
User's Signature

www.davidof-hof.com

#67 Потребителят е офлайн   katii_82 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 05-November 09
  • Gender:Female
  • Location:ХАСКОВО

Публикувано: 17 November 2009 - 05:11 PM

Цитат(емо @ Nov 17 2009, 02:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
DOG.BG Снимките за HD.ED.който се правят в България,никъде освен в България на важат.Най близката клиника който снимки се изпращат в Германия и там слагат печати на SV това е в Белград.HD.ED.DNA.всичко това струва 400евро.Всеки който иска да се развива като развъдчик трябва да прави HD.ED.DNA с SV печати.Много хора го знаят това,но не искат да дават пари.Това е истината.Иначе всичко друго е ала гъзъ работа.Някой плюват по Камен,но вижте му разплодните кучета90%от тях са с SV печати.

СЪГЛАСЯВАМ СЕ НАПЪЛНО СЪС ВАС.
Искам да им припомна поговорката "че по дърво,което ражда плодове хвърлят камъни". ...

User's Signature

www.davidof-hof.com

#68 Потребителят е офлайн   katii_82 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 05-November 09
  • Gender:Female
  • Location:ХАСКОВО

Публикувано: 17 November 2009 - 05:23 PM

Цитат(In4et0 @ Nov 16 2009, 10:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ако става дума за немско овчарско куче - не. Аз не съм разбирач на породата, но германците са си направили труда да измислят как да отделят само здрави кучета за развитие на породата - именно с тези изследвания ако мога така да нарека снимките...и печатите като резултат. Аз лично ако имам женско здраво куче бих търсила здрав мъжки, без никаква степен на дисплазия. Без значение колко е красиво кучето или с каква кръв е, ако има дисплазия аз не бих заплодила. Може би е по-добре кучето ми да не роди в такъв случай, от колкото да създам евентуално болни кученца.

НИШТО ЛИЧНО ПРОСТО ИСКАХ ДА ОТОЧНЯ ЕДНО ПОПРИНЦИП ВСИЧКИ БЪЛГАРИ. ДОЙДЕ ЛИЕДНО КУЧЕОТ ГЕРМАНИЯ В БЪЛГАРИЯ ВЕДНАГА ТЪРСИМ КУСУРА АКО НЕГО ВИДИМ ВИЗУАЛНА ПЪРВОТО КОЕТО КАЗВАМЕ Е ЧЕ КУЧЕТО ИМА ДИСПЛАЗА И ЗА ТОВА Е ПРОДАДЕНО.
В ГЕРМАНИЯ КОЛКО РАЗВЪДНИКА ИМА ЗНАЕТЕЛИ МНОГО СА И НА ГОДИНА СЕ РАЖДАТ МНОГОООООООООО АМА МНОГООООООООО
ЗАЩО ПРОИЗВЕЖДАТ ЗА ХОБИ И ЗА ПРОДАВАНЕ НАЛИ АКО ТРАГНАТ ВСИЧКИ КОЧИЛА ДА ГИ ДАРЖАТ ПРИ ТЯХ
КУЧЕТАТА ЩЕ СА ПОВЕЧЕ ОТ НЕМСКОТО НАСЕЛЕНИЕ
ПОМИСЛЕТЕ И ТАКА ПРЕДИ ДА ТРЪГНЕТЕ ДА ОПЕТНЯВАТЕ НЕЧИЕ КУЧЕ БИЛО МОЕ ТВОЕ ИЛИ НА ДРУГ
User's Signature

www.davidof-hof.com

#69 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 17 November 2009 - 05:28 PM

katii_82, ще ви помоля да не пишете с големи букви, тъй като това в интернет общуването се тълкува като крещене. Също така, ще може ли малко по-грамотно да пишете? Направо е мъка да ви чета.

#70 Потребителят е офлайн   vonpav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 338
  • Регистрация: 24-December 05

Публикувано: 17 November 2009 - 07:07 PM

Цитат(емо @ Nov 17 2009, 01:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
DOG.BG Снимките за HD.ED.който се правят в България,никъде освен в България на важат.Най близката клиника който снимки се изпращат в Германия и там слагат печати на SV това е в Белград.HD.ED.DNA.всичко това струва 400евро.Всеки който иска да се развива като развъдчик трябва да прави HD.ED.DNA с SV печати.Много хора го знаят това,но не искат да дават пари.Това е истината.Иначе всичко друго е ала гъзъ работа.Някой плюват по Камен,но вижте му разплодните кучета90%от тях са с SV печати.

Прав си ЕМО . rc_036.gif А за женските кучета допуснати до разплод как стоят нещтата?? В ГООООлемия нов развъдник на КАМЕНЧО има бая женски кучета,които и той не знае от кои родители са, та камо ли да им прави снимки за дисплазия.Та тия 90% за които говориш не са реални.Помисли малко преди да пишеш
Гордея се ,че нямам нищо общо с КАМЕН ЛИТОВ ba_025.gif ba_025.gif
Б.БАЛТОВ

#71 Потребителят е офлайн   емо Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 319
  • Регистрация: 26-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Банкя

Публикувано: 17 November 2009 - 07:36 PM

Боби имам те за приятел,и за това няма да отговарям.Не искам да си развалям отношенията с никой и най вече с тебе.

#72 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 November 2009 - 10:33 PM

Госпожо katii_82, ако може и аз да помоля, първо да не "крещите" на всички ни, и второ ако искате наистина да докажете, че кучето ви е здраво, пуснете като доказателство нужните документи удостоверяващи това.
На предизвикване на спорове претъпкани с цветни епитети, сме се преситили вече, всички.Да, не обиждате само вие, но вие бяхте първопричината за поредната ........ даже не искам да го напиша, та по тази причина и се обръщам към вас.
Моля, или докажете достоверно, че кучето ви няма проблем или престанете!
Приятна вечер!
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#73 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 November 2009 - 12:05 AM

Казано честно, цялата тази тема стига до извода, че трябва по някакъв начин клубните правилници за развъждане трябва да са уеднаквени и да има обща база данни за всички кучета, която да се ползва и от двата клуба.

Поне така мисля аз, не зная дали съм прав или не. Но колкото по бързо това стане, толкова по добре. А то рано или късно ще стане, въпроса е да стане по рано, отколкото по късно ...

Темата ви излезна от добрия тон. Временно се заключва, ако иска, мод може да я отключи.



#74 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 November 2009 - 10:42 AM

Темата ще бъде отключена, ако собствениците на Сафин желаят да докажат правотата си, с нужните медицински документи, и следователно да получат публично извинение от всички!
Ако държат на това моля да ми пишат на лични!

User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни