Dog.bg Форуми : В света на конете

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

В света на конете коне, езда и още нещо...

#21 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 December 2009 - 04:51 PM

Мисля, че няма смисъл да влизаме повече в излишни спорове. :)

#22 Потребителят е офлайн   Мария 76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 300
  • Регистрация: 28-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 December 2009 - 06:20 PM

За мен това е най-важното.

Цитат
Но не бива коляното да е свободно

Цитат
Защото там, където се прилага сила, вече се губи усетът, който е необходим за помощите


Ако прекалено се стискаш........автоматично вдървяваш цялото тяло , което е НАЙЛОШИЯ вариант.
Истината е по средата...повярвай ми . Яздя там където язди и Ангел Няголов...така че имам достатъчно наблюдения.
Последното което дойде от Германия като новост е да се държиш с петите , а не с коленете...демек петите са неподвижни а коленете даже "хлопат"....но не всичко ново е правилно...поне така мисля аз.
От естетична гледна точка е идеално краката да са неподвижни ...естествено е при равномерен ход на коня да си съвсем отпуснат ....в същия момент ако животното се разиграе да съумееш на време да стегнеш коленете.

Цитат
Мисля, че няма смисъл да влизаме повече в излишни спорове. :)

Мисля , че така можем да бъдем много полезни , поне на хората които сега започват с ездата. Нямам нищо против противоположните мнения....нека децата сами преценят и обмислят нещата.
В нета не си личи много , но пиша съвсем добронамерено....не се заяждам wd_043.gif
User's Signature

Незнанието и невежеството не ме оправдават, че години наред крещях "браво" за неща които не разбирах...

Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват!


#23 Потребителят е офлайн   radosveta_p Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 26-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 20 December 2009 - 02:48 AM

:))Много съм доволна от така нареченият ви "спор".Доста научих,обмислих и е важно човек да добие и сам някакъв усет за нещата.Чудесно е,че има хора като вас,за да помагат на начинаещите било то деца или не толкова като мен smile.gif Надявам се да успея да придобия нужният опит за нещата и по нататък да разказвам само за останолото удоволствие от ездата ae_085.gif

#24 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 21 December 2009 - 12:04 PM

И аз съм много доволна от спора, който бих нарекла по-точно дискусия. Яздя от няколко месеца, така че моето мнение не е меродавно, но имам нужда да споделя, за да чуя и вас. Та, аз стискам коленете- не до безумие, не постоянно, но са в постоянен допир със седлото. Единственото ми падане (засега) се случи при скок от недостатъчно стискане на коленете- беше най-високото ми препятствие за момента, конят се "изгърби" повечко, аз не стиснах достатъчно и тупнах пред него. Не ме е ударило седлото, просто не стиснах достатъчно коленете. При разходка в полето пък, винаги сме нащрек, защото кончетата се стряскат от безумни неща и тогава пак трябва да се стиснат коленете, защото или дръпват резко напред, или отскачат встрани. Случи се веднъж конят да промени посоката на движение на 90 градуса- ако не бях стиснала коленете щях да съм долу.
А тази новост от Германия- ако се държиш с петите няма ли постоянно да подаваш импулс към коня? Наистина питам без да се заяждам и повтарям, че ми е много полезно това, което пишете.
Аз също яздя доста висок кон с разтърсващ тръс :) и честно казано избягвам манежния тръс с него. Нямам някаква тактика за задържане, просто облекчавам или яздя на "скъсени стремена". От това пък по-хубаво няма- галоп на скъсени стремена в полето- КЕФ! af_089.gif

User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#25 Потребителят е офлайн   Мария 76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 300
  • Регистрация: 28-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 December 2009 - 12:40 PM

Цитат(Fibsi @ Dec 21 2009, 10:04 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Единственото ми падане (засега) се случи при скок от недостатъчно стискане на коленете- беше най-високото ми препятствие за момента, конят се "изгърби" повечко, аз не стиснах достатъчно и тупнах пред него. Не ме е ударило седлото, просто не стиснах достатъчно коленете.


В този случай мисля , че става въпрос за комбинация от загуба на равновесие (липса на опит) и ....наистина ненавременно притискане на коленете.
Но..... има момент в който , колкото и да се стискаш на скока , ако изпуснеш момента на "догонване" .....пак се стига до падане.
User's Signature

Незнанието и невежеството не ме оправдават, че години наред крещях "браво" за неща които не разбирах...

Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват!


#26 Потребителят е офлайн   Мария 76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 300
  • Регистрация: 28-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 December 2009 - 03:16 PM

Цитат(Fibsi @ Dec 21 2009, 10:04 AM) <{POST_SNAPBACK}>
......А тази новост от Германия- ако се държиш с петите няма ли постоянно да подаваш импулс към коня? .....


На мен също това ми звучи странно , така и не схванах каква е причината за такъв седеж , пък и си представям колко опит трябва да имаш за да намериш тънката линия между тикането напред и придържането на гърба на коня....
Ще дам един прост пример от близкото минало. Когато започнах да се състезавам много наблюдавах скачанията по евроспорт....забелязах , че на завоите , задължително ездачите караха конете с обратен постав....когато завиват надясно - коня гледа наляво и обратното . Тогава попитах каква е причината ....честно не помня какво ми отговориха хората които тогава тренираха в чужбина , но така и не намерих логика за себе си и не го прилагах. Гледам от няколко години вече никой не го прави ....завоите се взимат с нормален постав ....за мен точно от постава зависи стабилността на коня и извиването на главата на животното в противоположна посока е супер нередно още повече когато терена е тясен и завоите са остри , а на бараж се гони и време.
User's Signature

Незнанието и невежеството не ме оправдават, че години наред крещях "браво" за неща които не разбирах...

Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват!


#27 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 18 February 2010 - 12:31 AM

Сайтчето В света на конете вече е с нов адрес: http://horses-bg.net
За момента стария ще пренасочва към него, но не за дълго.
Ако може и някой от модераторите да подмени линка от първия пост в темата ще съм му много благодарен.


#28 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 20 February 2010 - 07:40 AM

Гледах видеото "Effects of the bit"... Ударите с нагайката няма да коментирам, мисля, че такива ездачи са ужасно безпомощни, глупави и комплексирани хора. Имам въпрос- когато обясняваха за трензелата- за обикновена ли става въпрос или някаква специална? Всяка трензела ли води до такива последици (при такова грубо отношение, разбира се)?

Честит Тодоровден!!!
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#29 Потребителят е офлайн   Мария 76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 300
  • Регистрация: 28-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 February 2010 - 08:21 AM

Цитат(Fibsi @ Feb 20 2010, 05:40 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Гледах видеото "Effects of the bit"... Ударите с нагайката няма да коментирам, мисля, че такива ездачи са ужасно безпомощни, глупави и комплексирани хора.......


Плюс това се вижда , че никой от тях не постига нищо в крайна сметка.....

Колкото до трензелата , дори и с най-обикновенна съм виждала такива гадни рани ....че чак да ти се доплаче.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК и от мен af_089.gif af_089.gif af_089.gif


п.п. Забравих да добавя , че сайта е наистина страхотен и мнооооого полезен ! Браво!
User's Signature

Незнанието и невежеството не ме оправдават, че години наред крещях "браво" за неща които не разбирах...

Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват!


#30 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 May 2010 - 11:37 PM

http://elenikindia.b...oyal-blood.html

Цитат

В Индия има една уникална порода коне, за която малко хора знаят. Нарича се марвари по името на района, където се е развъждала, а именно в сърцето на раджастанската пустиня. Не малко фолклорни песни възпяват изящната стойка, храбростта и лоялността на марварските коне. Произходът им не е съвсем ясен, но се предполага, че са се появили в резултат на кръстоска между арабска и туркменска порода. Резултатът бил впечатляващ - средновисок кон с изключително здрави копита, издръжлив на пустинни условия и дълги лишения. Неговата най-голяма особеност са ушите. Те са извити навътре и се събират в крайщата, така че почти образуват дъга. Това позволява на коня да извръща ушите си на 180 градуса.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#31 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 May 2010 - 11:43 AM

Сайта от скоро е с нов адрес:

http://horses-bg.net/


П.П. Ще помоля някой от модераторите ако може да го подмени и в първия пост от темата :)))
Благодаря предварително!

#32 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2010 - 05:16 PM

В света на конете навърши 1 годинка

Качена снимка

Как лети времето…
Колко бързо и неусетно може да мине една цяла година… Днес „В света на конете“ навършва точно 1 годинка. Това е един приятен повод за радост и равносметка. Искам да благодаря на всички, които са посетили сайта и са прочели нашите статии. Благодаря Ви, че ни следвате! Вече проходихме и очаквайте да се движим напред с по-смели и по-големи крачки.
Искам да Ви помоля да продължите да ни следвате и да изразявате вашето мнение за нашата работа.
Идеята ми беше да събера на едно място малкото, но все пак разпръсната из нета информация за конете и ездата на едно място. Ееее получава се :)

А какво се случи за изминалата една година?
Много работи, но в главата ми се завъртат само няколко от по-интересните и важните
Избрах си най-добрата и подходяща според мен тема за WordPress блог
Направих добра оптимизация за Google, по-специално за .bg
Подбирах плъгини и смятам, че съм се спрял на най-добрите
Сринах сайта над 10 пъти, докато се мъчех да разгадая що е то php и има ли почва у нас хихихи
Завързах контакти с много интересни хора
Пуснах реклами (колкото да покриват хостинга)
И още много, много, мноооого….

Нека добавя и малко статистика към всичко казано до момента.
Сайта за изминалата година е посетен 39 762 пъти
Статиите са преглеждани точно 171 694 пъти
Публикувах общо 196 статии
Първата статия беше „За добрите и лошите езди“, тя е прочетена 429 пъти.
Средното време прекарано на сайта е 4,32 мин.

За финал искам пак да благодаря на всички, които са посетили, посещават и помагат за развитието на сайта „В света на конете“. Надявам се и за в бъдеще да бъдем едно от любимите ви и най-вече полезни места в мрежата, което да посещавате редовно и с удоволствие…

#33 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 15 November 2010 - 06:41 PM

От днес официално към сайта В света на конете стартира съвсем новичък специализиран сайт за обяви за коне, амуниция за езда, дрехи за езда..... и т.н. Кетегориите в сайта за момента не са на 100% уточнени, но и това ще стане в процеса на работа на сайта.

В света на конете - Обяви за коне

Публикуването на обяви е напълно безплатно и не изисква регистрация. Единственото по различно е, че всички обяви се публикуват (стават видими) след одобрение от администратор!

П.П. От тук на сетне сте вие на ред да го напълните :md_064:

#34 Потребителят е офлайн   Petci Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 06-December 07

Публикувано: 16 February 2011 - 01:28 AM

най-страхотния сайт :)

#35 Потребителят е офлайн   ramzesbox Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 178
  • Регистрация: 13-April 11
  • Gender:Female
  • Interests:dogs, horses

Публикувано: 13 August 2011 - 04:59 PM

"Никога не знаеш какво ще направи конят в една или друга ситуация...." - казва Лоренцо, показвайки, че много от неговите действия са изградени върху разбирателството между коня и човека.
Лоренцо е френски акробат, посветил целия си живот на конете. Той има собствена система от команди, която някои негови колеги не разбират и осъждат. Той подготвя отделно кобилите и отделно мерините, тъй като мерините са по-бързи, а кобилите по-послушни и изящни. По този начин мерините участват в Lorenzo Action, а кобилите в Librette Emotion.
Action е динамично и завладяващо шоу. Почти през цялото време на представлението конете препускат в галоп и изобразяват със следите си разнообразни фигури.
Emotion е много необичайно шоу. Тук ездачът стои на свободни коне.
От тук
User's Signature

В памет на Рамзес (1994 - 2007)

#36 Потребителят е офлайн   амбър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-July 11

Публикувано: 29 September 2011 - 09:57 AM

Здравейте аз сам Мариела и яздя от 2 години в Бургас в конна база Кубар. На скоро имахме састезание на 10 септември . Бих искала и аз да се включа. Скоро ще пратим снимки от састезанието.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни