Dog.bg Форуми : зимуване на червенобузите костенурки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

зимуване на червенобузите костенурки

#1 Потребителят е офлайн   mata26 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 22-November 09

Публикувано: 22 November 2009 - 07:06 PM

Здравейте. Интересува ме въпросът със зимуването на червенобузите костенурки. Може би е разискван и преди, но не намерих нищо. Та има костенурка на 6г. и онзи ден един продавач в зоомагазин ми се накара как мога да мъча животното като не му давам да спи зимен сън. Това за пръв път го чувам, защото навсякъде казват, че костенурката може и да не спи зимен сън, но много се притесних.
И още нещо - преди мнооогооо време от гететалиите й излезна нещо черно, подобно на китайските дървесни гъби, но бързо се прибра и никога не разбрах какво беше това и нормално ли е, не е ли!
Мерси предварително за отговора

#2 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 22 November 2009 - 07:41 PM

Китайската гъба е половият член на мъжкия ab_041.gif .

Относно зимуването, за пръв път чувам, че се мъчат като не спят зимен сън. Моите костенурки 15 години не са спали зимен сън пък са си живи и здрави. Зимният сън е продиктуван от изчезването на храната и застудяването в природата. Ако се случи по някаква причина да не застудее и има достатъчно храна, и костенурките на свобода няма да спят.

#3 Потребителят е офлайн   jacko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 251
  • Регистрация: 29-January 09

Публикувано: 22 December 2009 - 03:30 PM

Цитат(falconess @ Nov 22 2009, 05:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Китайската гъба е половият член на мъжкия ab_041.gif .

Относно зимуването, за пръв път чувам, че се мъчат като не спят зимен сън. Моите костенурки 15 години не са спали зимен сън пък са си живи и здрави. Зимният сън е продиктуван от изчезването на храната и застудяването в природата. Ако се случи по някаква причина да не застудее и има достатъчно храна, и костенурките на свобода няма да спят.



И аз имам 2 :) моите зимата не ядат много, не знам защо.. Дори миналата година мислех че ще умират, но се оправиха, много хапят!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни