Dog.bg Форуми : Подуване и превъртане на стомаха

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подуване и превъртане на стомаха

#21 Потребителят е офлайн   samanta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 497
  • Регистрация: 20-February 06

Публикувано: 13 April 2006 - 01:47 PM

Като чета тая тема много се плаша.Моето куче е от по-едрите породи/боксер/ и сега му се налага да се храни по няколко пъти на ден през средно 3-4 часа.Понеже дажбата му е много малка на едно хранене,той си е все гладен,което предполага и лакомо хране на осъдната му храна.Като съвети чета,че би било да е добре да се храни поне един час след разходка и след храна поне два часа да не се извежда.Ми то през това време идва следващо хранене,а през седмицата разполагам само с около 30-40 мин. да се прибера и да го нахраня и разходя ,защото излизам от работа и нямам време да чакам да минат определените часове.А честно казано откакто съм прочела тази тема все се страхувам.Преди не бях чувала за такова нещо ,но сега разбирам,че това е нещо много страшно .Поне съветите кучето да се храни на няколко пъти ме поуспокояват,защото при нас така се е получило,че е задължително да е разпределена храната.

Поне някой може ли да ме посъветва как е по-добре като се прибера на обяд да го храня,първо да го разходя и после яденето или обратното.Разполгам с около 30-40 минути,даже понякога и по-малко.
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 13 April 2006 - 02:29 PM

samanta, въпросът, който поставяте, наистина е много сериозен. Имах същия проблем с моя дог, когато го хранех 3 пъти. Дневният ми режим включваше 3 хранения и две разходки-сутрин и вечер.Ставах, разхождах го, изчаквах да мине времето и го хранех.После излизах за работа. Второто ядене беше между 1-3 часа следобяд, без разходка. Вечерта разходка, изчаквам 1 час и го храня. Този режим работи добре. Ако можете свикнете кучето на 2 разходки само. 3 разходки и 3 хранения е много труден и изнервящ режим.

За лакомото хранене също има варианти - ако, както казвате, дажбата на кучето е малка, просто я сложете в по-голям съд, разстлана в тава например.Така кучето ще употреби повече време да я изяде и няма да се нагълта лакомо наведнъж. И не се плашете - не е зъдъжително това да ви се случи!! 1super

#23 Потребителят е офлайн   д-р Огнян Гъдуларов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 16-August 05
  • Location:София

Публикувано: 13 April 2006 - 03:12 PM

Ваше право е да си изберете към кого и как да се обръщате. Да, няма лекар който да вложи пари колкото за една нова кола в нещо за което няма да му се плаща. Техниката си има срок на ползване, след това производителите не дават гаранции за благонадеждност. Ако не може поне да се възвърнат инвестициите, няма да има и лекар който да я закупи.

#24 Потребителят е офлайн   samanta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 497
  • Регистрация: 20-February 06

Публикувано: 13 April 2006 - 05:16 PM

slaviad,благодаря ти за съветите,ще се старая максимално да ги спазвам. Кучето ми до сега ,вече 11 години беше свикнало на поне от 5-6 разходки/някой кратки ,други по-дълги/ и когато се наложи да го ограничаваме поради различни причини,доста стресово му дойде.Само,че при нас храненията са около 6-7 пъти на ден,просто това е част от лечението му ,иначе сваля глюкозата до много ниски стойности и има проблеми.Иначе да,храната му е колкото да покрие дъното на купичката и той се занимава с нея доста време,защото не допуска да остане нищо и си облизва купичката половин час.Яде ориз с месо ,а оризчетата му създават проблем и му отнема време да ги хапне всичките и си ги гони до последно,то и без това на хранене не е никак много.Наистина е много полезно хората да знаят ,че има такова превъртане на стомаха .Преди не съм и подозирала,че съществува и дано на никое куче да не се случва никога.Много е страшно .
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 13 April 2006 - 08:50 PM

samanta, случаят с твоето кученце е явно доста сериозен.Спазвай си режима и не мисли за превъртане. При него страшно е приемането наведнъж на големи количества храна и вода веднага след физическо натоварване.Случаят с твоето куче е обратен - след като се храни с малко количество и на 6-7 порции, мисля, че няма опасност това да му се случи. Успех в лечението!! 1super

#26 Потребителят е офлайн   samanta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 497
  • Регистрация: 20-February 06

Публикувано: 14 April 2006 - 07:03 AM

Saviad,благодаря r)

Тази тема ми помага ,що се отнася до това,че винаги съм с повишено внимание и наблюдавам кучето поне 10-на минути след хранене.А имам и един такъв въпрос - Както animal.dr беше написал,че ако забележи нещо обезпокоително вдига кучето на задните крака докато се оригне,това би ли могло да бъде предпазна мярка ,дори нищо да няма ,просто профилактично да се изчака кучето да се оригне?Въпросът ми е по принцип,но все пак каткто при бебетата след всяко хранене се препоръчва оригване,дали такова нещо би било профилактично при кучета?
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 14 April 2006 - 07:31 AM

animal.dr го препоръчва, АКО вече кучето се е издуло и то в първите минути след подуването. Аз не препоръчвам кучето да се вдига на задни крака след ядене и въобще да прави каквито и да е резки движения, за да не се провокира подуване /което може от своя страна да премине в превъртане/. Най-добре е след хранене кучето да лежи спокойно, а ако това ви успокоява, може да го изчакате да се уригне, докато си лежи.

#28 Потребителят е офлайн   animal.dr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 20-February 05
  • Location:СОФИЯ- animal.dr@abv.bg

Публикувано: 14 April 2006 - 07:47 AM

Това наистина не е профилактична мярка и е безсмислено да се прави при здрави кучета! Просто от собствен опит споделих, че може би се разминахме няколко пъти с операцията по-този начин.
И пак подчертавам това може да се опита само в самото начало, т.е. когато започва самото подуване, при превъртането вече на стомаха това би имало и противопоказания!

Ще бъда радостен, ако скоро бих могъл да предложа алтернатива спрямо това заболяване на стопаните с рискови кучета, т.е. профилактика!
User's Signature

www.doctoranimals.com

#29 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 25 July 2006 - 06:07 PM

Още по въпроса...
Ето превода на една статия, която обобщава публикуваното в Интернет за превъртането. Тя съдържа и отбелязани нови моменти - резултат от дългогодишните изследвания на Purdue University's School of Veterinary Medicine в САЩ по въпроса. Отбелязвам, че в англоговорящите страни терминът "Bloat" включва едновременно подуването и евентуално следващото го превъртане на стомаха.

Подуване ( Bloat ) при кучетата

Подуването е сериозен проблем при много кучета, но все още малко собственици знаят достатъчно по въпроса. Според много от статиите в посочените по-долу линкове, то е заболяване-убиец номер две след рака. Често се посочва, че породите с дълбок гръден кош - като НОК, немски дог и доберман са повече застрашени. Тази страница дава линкове с информация за подуването и обобщава някои от ключовите гледни точки по въпроса. Въпреки обобщаването на информацията, която намерихме за възможните симптоми, причини, начини за предпазване и породи, предразположени към по-голям риск, ние не можем да претендираме за прецизност. Моля, консултирайте се с ветеринарния си лекар за повече информация.
Ако сте убедени, че вашето куче има симптоми на подуване/превртане, заведете го веднага във ветеринарната лечебница. Подуването/превъртането може да убие за по-малко от час, за това бързата реакция е много важна. Алармирайте вашия лекар, че пътувате към него с куче със съмнение за превъртане. По-добре е да сте бдителни, отколкото за съжалявате / при смърт-б.пр./!!!
Медицинското наименование на подуването/превъртането е "Gastric Dilatation-Volvulus" ("GDV"). Подуването на стомаха често се свързва с поглъщането на въздух, въпреки че има наличие също на храна и течности. Това обикновено се случва при ненормално увеличаване на газове, течности и пяна / от повешено слюноотделяне/ в стомаха /"gastric dilatation"- стомашно подуване /. Стресът също може да бъде решаващ фактор. Подуването може да протече с или без превъртане /"volvulus/. Когато стомахът се издуе, той може да се превърти от 90 до 360 градуса между хранопровода и дванайсетопръстника. Превъртането затваря в стомаха газове, течности и храна. Подуването притиска вените в коремната кухина, води до ниско кръвно налягане и увреждане на вътрешните органи. Комбинираният ефект може бързо да убие кучето.
Бъди готов! Знай предваритело как да реагираш, ако кучето ти получи подуване/превъртане ново!!
--Ако твоят лекар не разполага с 24-часова спешна помощ, разучи предваритело кой най-близък такъв ще използваш. Пази телефонния му номер подръка.
--Винаги имай подръка медикамент, съдържащ simethicone - Mylanta Gas, Gas-X, и др. в случай ,че кучето ти получи газове. Ако успееш да задържиш или намалиш газообразуването, ще спечелиш време, за да заведеш кучето навреме при ветеринаря, ако то се подуе.
Тази информация се дава не за да замести спешната ветеринарна намеса, а за да помогне на организма на кучето да се справи с този сериозен проблем.


Симптоми

Ето някои от типичните симптоми на заболяването / не непремнно всичките накуп/. За съжаление, след началото на пръвите симптоми, вие имате съвсем малко време /понякога минути, понякога часове/ да осигурите незабавна медицинска намеса върху вашето куче. Трябва да познавате добре вашето куче, за да забележите кога нещо не е наред.
--Опити за повръщане / обикновено несполучливи / през 5-20 минути.
Това е най-често срещаният симптом може да се каже отличителен симптом.
--Необичайно поведение.
Може би най-ранният тревожен симптом и може би единственият, който винаги се наблюдава.
--Изразена тревога и безпокойство.
Един от ранните тревожни признаци и изглежда доста типичен.
--Изгърбен вид.
Това се случва сравнително често.
--Подута коремна област и опъната като барабан.
Въпреки термина подуване, този симптом понякога отсъства.
--Бледи или безцветни венци.
Тъмно червени в ранния стадий и бели или сини в късния.
--Отсъствие на нормална перисталтика на стомаха.
Много стопани го проверяват, като долепят ухо до стомаха на кучето.
--Безрезултатно гадене.
--Кашляне.
--Силно слюноотделяне и лигавене.
--Лигавица на устата, покрита с пяна или повръщане на лигава пяна.
--Неуспешни опити за ходене по голяма нужда.
--Whining (?)
--Неспокойно ходене насам-натам.
--Търсене на скривалище.
--Гледане към корема или други знаци за болка в корема и дискомфорт.
--Невъзможност да легне или да седне.
--Разкрачена поза.
--Пиене на прекалено много вода.
--Силно и често задъхване.
--Повърхностно дишане.
--Студена лигавица на устата.
--Забележима слабост; невъзможност да стане или поза с разперени крака.
По-специално в напредналия стадий на заболяването.
--Ускорен пулс.
Сърдечната честота се усилва с напредването на подуването.
--Слаб пулс.
--Колапс.



Причини

--Стрес
· Участие в изложби, заплождане, раждане, пътуване, промяна в дневиния режим, ново куче в дома и др.
Интересенфакт е , че има много случаи на подуване при появата на трето куче в дома може би поради стреса от промяната в йерархията ново!!
· Дейности, чийто резултат е поглъщането на въздух.
--Хранителни навици и по-специално:
· Хранене от повдигната нависоко купа..
· Бързо ядене.
· Хранене със суха храна, съдържаща лимонова киселина като консервант -
Рискът е по-гоям, ако собственикът навлажнява този тип храна преди ядене - ново!!.
· Хранене със суха храна, която съдържа мазнини сред първите четири главни съставки ново!!
· Недостиг на трипсин - панкреатичин ензим, съдържащ се в месото.
· Разреждане на стомашния сок, необходим за правилното храносмилане, чрез пиене на много вода преди или след ядене ново!!.
· Ядене на храна, която съдържа съставки, образуващи газове соеви продукти, бирена мая, алфа-алфа ново.
--Упражнения / тичане, скачане и др./ преди и по-специално след ядене.
--Наследственост особено по първа линия /родители/.
--Анатомични и физически особености:
· Дълбок и тесен гръден кош, в сравнение с другите кучета от същата порода.
· Възрастни кучета.
· Мъжки кучета.
· Кучета с тегло, по-ниско от нормалното.
--Предразположение:
· Страхлив или неспокоен темперамент.
· Склонност към стрес.
· Агресивно поведение спрямо други кучета и хора.


Предпазване:

--Избягвайте силно стресовите ситуации. Ако не можете да ги избегнете напълно, постарайте се да ги сведете до минимум. Бъдете крайно предпазливи.
Те могат да бъдат предизвикани от участие в изложби, заплождане, раждане, пътуване, ново куче в дома.
--Не хранете кучето от повдигната купичка.
--Не допускайте физически упражнения преди и след ядене / за около 2-3 часа/.
Не позволявайте на кучето също да се търкаля, това може да причини превъртане на стомаха.
--Не позволявайте бързо ядене.
--Разделяйте дневната дажба на 2-3 порции, вместо да храните веднъж дневно.
--Не давайте вода един час преди и след ядене.
Тя разрежда стомашния сок, необходим за правилното храносмилане, което може да предизвика образуването на газове.
--Имайте винаги подръка медикаменти, съдъжащи simethicone за премахването на газовите симптоми.
--Някои съветват да давате simethicone на кучето винаги, когато има симптоми на газообразуване или се уригва повече. Други съветват да се облекчат газовете с даване на половин чаена лъжичка индийско орехче или с хомеопатичния препарат Nux moschata 30.
--Осигурявайте винаги прясна вода за пиене с изключение на периода един час преди и след ядене.
--Осигурете на кучето спокойствие по време на хранене.
--Ако сменяте храната на кучето, правете го постепенно в продължение на няколко седмици.
--Не хранене само със суха храна.
--Осигурете високо протеинова диета 30 % и повече предимно със сурово месо. / не се препоръчва даването на суха храна, съдържаща повече от 30% протеини за възрастни кучета, защото тя съдъжа соя-бел. пр. /
--Ако храните със суха храна не давайте такава, която съдържа мазнини като главна съставка след първите четири съставки ново!!
--Ако храните със суха храна не давайте такава, която съдържа лимонова киселина /консервант/ ново!!
Ако използвате такава, не я киснете преди ядене.
--Ако храните със суха храна, изберете такава, която съдържа месо с костни продукти сред първите четири съствки ново!!
--Намалете карбохидратите доколкото е възможно / типична съставка на много комерсиални кучешки бисквитки /
--Хранете с качествена храна.
--Давайте достатъчно количество фибри за търговските марки поне 3,00 % необработени фибри.
--Добавете хранителни ензими към храната - Prozyme
--Добавяйте билкови смески за кучета, намаляващи газовете - напр. N.R. Special Blend.
--Не давайте продукти, съдържащи бирена мая, соя и алфа-алфа.
--Осигуряване на кисела среда в червата.
Някои препоръчват 1-2 таблетки Алое Вера Гел или 1 таблетка ябълков оцет след всяко хранене.
--Добавяйте продукти съдържащи полезни бактерии в червата кисело мляко, йогурт по-специално бактерията acidophilus.
Да не се допуска ферментация на карбохидратите, която може да предизвика бързо газообразуване. По специално в случаите, когато се дават антибиотици, които намаляват количеството на полезните бактерии в червата.


Застрашени породи:

Afghan Hound
Airedale Terrier
Akita
Alaskan Malamute
Basset Hound
Bernese Mountain Dog
Borzoi
Bouvier des Flandres
Boxer
Bullmastiff
Chesapeake Bay Retriever
Collie
Dachshund
Doberman Pinscher
English Springer Spaniel
Fila Brasileiro
Golden Retriever
Gordon Setter
Great Dane
German Shepherd
German Shorthaired Pointer
Great Pyrenees
Irish Setter
Irish Wolfhound
King Shepherd
Labrador Retriever
Miniature Poodle
Newfoundland
Old English Sheepdog
Pekinese
Rottweiler
Samoyed
Shiloh Shepherd
St. Bernard
Standard Poodle
Weimaraner
Wolfhound
Sighthouds
Bloodhounds

Ето и линк към оригинала на преведената статия. На страницата има и много други линкове със статии по въпроса:

http://www.globalspan.net/bloat.htm

#30 Потребителят е офлайн   Alb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 10-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 31 July 2006 - 10:59 PM

Цитат

Причини

...................................
--Хранителни навици и по-специално:
· Хранене от повдигната нависоко купа..
..........................................................................


Предпазване:

..........................................................................
--Не хранете кучето от повдигната купичка.
..........................................................................

Извинявам се, ако е написано нещо по въпроса, а аз не съм прочела внимателно, но съветът да НЕ се храни кучето от повдигната нависоко купа ми направи силно впечатление.
Аз от край време знам точно обратното !!! Аз ли не съм разбрала правилно или има някакво недоразумение ??? bl)
Знам, че е добре купичките на кучето да са повдигнати нависоко, не само от гледна точка на това да се учи да не яде от земята, а точно заради намаляване риска от превъртане на стомаха - особено при едрите породи. Това го знам И от ветеринарен д-р, но може и да е грешно... знам ли вече?!? bl) Моля, ако знаете повече по въпроса, споделете как е по-добре!
Аз дори наскоро си купих от тези купички с регулираща се стойка, за да мога да му вдигна купичките още по-нависоко - на ниво да не се навежда като яде, защото преди бяха повдигнати само на 10 см... oleeee

#31 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 01 August 2006 - 01:34 AM

Alb, никой не знае точната причина или причини за подуването и превъртането. Тъй като последните ми два дога починаха от това си обещах да следя новостите и да превеждам статии по въпроса.
Посочените в статията причини са според мене по-скоро ВЪЗМОЖНИ ПРИЧИНИ и съвети как би могъл да се намали риска от подуване/превъртане.

Аз също съм учудена относно повдигнатите купички, моите догове се хранеха нависоко, по същата причина, която изтъквате. Не вярвям, че получиха заболяването, вследствие на хранене от повдигната купа.

Въпросът за храненето от повдигнати купички нато рисков фактор е публикуван от ветеринарния институт Purdue в САЩ и то наскоро. Те се занимават с изследвания на рисковете от подуване и превъртане от 1994 г. Възприемани са като авторитети по въпроса. Въпреки това, повечето собственици на догове продължават да ползват повдигнати купички - споменавам догове, защото чета английския форум за догове - там има специален форум за превъртането.

Не мога нищо да Ви посъветвам, не съм вет. лекар - просто превеждам статията точно. В момента нямам дог, но очаквам скоро да си взема и също не знам как да го храня l) ...Това, което прочетох допълнително е да се намери такава оптимална поза за хранене, която да не позволява гълтането на излишен въздух, който може да причини газове, подуване и превъртане. Всъщност това е и обяснението на института - когато кучето се храни от високо повдигната купичка, гълта повече въздух. Може би все пак е добре да не се прекалява с височината... l) l) l)

#32 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 25 January 2007 - 02:57 PM

прочетох всичко написано до тук по върпоса за подуването и превъртането на стомаха и искам да благодаря на всички ,които са положили усилия да съберат материали по темата и да й дадат гласност защото за съжеление голяма част от хората не са наясно с проблема.прочитайки написаното установих че съм допускала много грешки при храненето,които за щастие вече са отстранени.за съжеление остана нещо което не знам как да променя.кучо е кокер на почти 6 месеца.храни се около час след прибирането от разходка но проблема е че колкото и да е играл навън след като се наяде започва едно лудо тичане и игра из апартамента и няма сила на света която да го спре.въпросът ми е може ли да му стане нещо и някои може ли да ми даде съвет как да се справя с това.ще съм много благодарна

#33 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 25 January 2007 - 05:13 PM

След прочитането на същите тези статии и след осъзнаването на моята грешка започнах да уча Сара след ядене да си намира местенце и да си полягва за около час. В повечето случаи е станала перфектна в това, наяжда се, пийва водица и си ляга. понякога обаче й става много кеф от факта, че се е наяла и започва едно въргаляне по гръб, към 10тина мин. Според мен имаш още много време да обучиш кучо, то всъщност сега се започва главното обучение и така както да кажем за да му се даде храна се изпълнява команда Седни, така може да бъден научен да легне след ядене, пък половин -един час след това да си потърчи.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#34 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 25 January 2007 - 06:14 PM

точно това е че след разходка ляга и си поспива малко,след това става да хапне и не винаги но в повечето случай все едно нещо "полудява" и се започва едно d) направо лудница.не знам ще пробвам за известно време дад се опитвам да го занимавам с нещо друго поне да не тича толкова пък дано с времето да се укроти.бебешка му работа w)

#35 Потребителят е офлайн   nikita4 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 101
  • Регистрация: 03-January 07
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 25 January 2007 - 10:31 PM

А възможно ли е моето куче да има същия проблем/ виж темата Куче с подут корем/.В момента той е издут като балон ,а го лекуваме от чернодробна цероза ,но за съжаление без резултат -точно обратно положението му се влошава и не зная до кога ще издържи- oo ще се пръсне.

#36 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 January 2007 - 11:30 PM

Цитат

А възможно ли е моето куче да има същия проблем/ виж темата Куче с подут корем/.В момента той е издут като балон ,а го лекуваме от чернодробна цероза ,но за съжаление без резултат -точно обратно положението му се влошава и не зная до кога ще издържи- oo ще се пръсне.

Нееее, превъртането и подуването става бързо и ако моментално не се вземат мерки, обикновено има летален изход.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#37 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 29 January 2007 - 11:25 PM

Нормално е за бебетата да играят след хранене. Аз моите ги галех след ядене буквално, докато ги приспя - галенето ги успокоява. Постепенно се научиха сами да си лягат. Това се получи бавно, с много търпение от моя страна. Но моите бяха догове - а те са сред най-рисковите породи.

#38 Потребителят е офлайн   sunny_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 192
  • Регистрация: 28-January 07
  • Location:България

Публикувано: 30 January 2007 - 12:52 AM

Здравейте на всички r)
прочетох темата внимателно от началото и осъзнавам че моето другарче не се храни правилно s) винаги когато и сложа храната в купичката тя буквално я умита за секунди дори не я дъвче и лапа по колкото се може повече гранули s) (кучето ми е мини пинчер на 4 месеца)!!
моля ви посъветвайте ме какво да правя защото обичам кучето си безкрайно много много и не знам какво ще правя ако и се случи нещо cry2

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  sunka.JPG (8.62K)
    Брой сваляния: 409


#39 Потребителят е офлайн   lubo777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 31-December 06
  • Gender:Male
  • Interests:Обучение на кучета, училище за кучета, обучение на кучета следа

Публикувано: 06 February 2007 - 11:58 PM

slaviad благодаря ти че превеждаш стаийте по въпроса!

#40 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 22 July 2007 - 12:35 PM

Едва сега прочетох тази тема, благодаря много на авторите и на участниците в дискусията (доста стресиращи неща прочетох, но не е зле да се позамисли човек ...)

Като гледам и аз доста неща не спазвам - преди разходка ок, но след като се навечерят, моите сладури започват да тичат из къщи, да играят и да се борят...не знам как мога да се справя с това, и наистина ли е опасно ?
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни