Dog.bg Форуми : Здравословни проблеми

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (29 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здравословни проблеми

#21 Потребителят е офлайн   Candle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 05-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 09 December 2009 - 12:20 AM

А, де...И аз вече не го знам..на мен ми казаха че след толкова инжекции и третиране най- вероятно има и от трите- алергия,гъбички,демодекоза..а аз виждам че му излизат и пъпчици, и плоски мънички ранички розови, и петна, и козинката му потъмнява..вече сякаш не е едно нещо, или това са му трите стадия, знам ли... zz_020.gif

#22 Потребителят е офлайн   Sparky_TabY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 December 2009 - 12:12 PM

Ох миличкия Фу. Напълно ви разбирам какво ви е. Ние последно се оказа, че е демодекоза, а не гъбички от каквото го лекувахме. За гъбите и ние го мажехме с антимикотичен спирт и 10мин. след това кихаше непрекъснато.
Заведохме го при друг доктор, защото месец и нещо го лекувахме от тези гъби, но те се разрастваха. Според първия доктор едното петно било "излекувано" и спряхме да го третираме. И като го заведохме на новото място от "излекуваното" място взеха пробата. Иначе и ние трябваше да чакаме около седмица ни казаха за изследване.
Сега го къпем на 3-4 дни с един шампоан, даваме антибиотик, витамини за кожата и козината и едно друго лекарство. За няма и седмица има огромно подобрение. Даже след първата баня с шампоана най-новите петна веднага избледняха. Иначе бяха кафеникави точно като на Фу, а по старите му беше опадала козината и зачервена кожата. Той също не се чеше.
Но сега имаме друг проблем. Постоянно кашля и се дави. В началото беше по-нарядко, но сега е доста често. Особено вечер. И двата доктора казаха, че при късите муцуни било нормално. Но на мен хич не ми се струва нормално. Днес пак ще го водим за тази кашлица. Според вас може ли да е от влагата. Имам леки наблюдения, че като сложа дрехите на сушилника в стаята кашля по-често? Или от изпаренията с омекотителя? Може и да се заблуждавам? Последния път го преслуша вета и каза че диша нормално, няма хрипове, не изглежда болен. Но аз се притеснявам.

#23 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 09 December 2009 - 12:25 PM

Няма нормална кашлица ...вероятно сте се обзавели с така наречената "кучешка кашлица "(заразно е,ако е това ) не е страшна и щом пиете антибиотици до седмица ще отшуми ,само трябва да се наблюдава да не тръгне надолу.
В случая даже това е по малкото зло ,отколкото кашлица свьрзана с заболяване характерно за породата и пак казвам НЯМА НОРМАЛНА КАШЛИЦА (ако е постоянна , а не някакво инцидентно задавяне)
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   minkmink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 181
  • Регистрация: 22-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 10 December 2009 - 12:12 AM


Но сега имаме друг проблем. Постоянно кашля и се дави. В началото беше по-нарядко, но сега е доста често. Особено вечер. И двата доктора казаха, че при късите муцуни било нормално. Но на мен хич не ми се струва нормално. Днес пак ще го водим за тази кашлица. Според вас може ли да е от влагата. Имам леки наблюдения, че като сложа дрехите на сушилника в стаята кашля по-често? Или от изпаренията с омекотителя? Може и да се заблуждавам? Последния път го преслуша вета и каза че диша нормално, няма хрипове, не изглежда болен. Но аз се притеснявам.
[/quote]


Имаме същия проблем с давенето ,без кашлица ud_009.gif Тази вечер ми настръхна косата ,беше по продължително.Обадих се на едната приятелка с мопс и тя каза ,че било нормално при сплесканите муцуни,че и нейния Ричи го правел,докато се дави да и натискам муцунката dry.gif Дали да я заведа на ветеринар ?
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Candle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 05-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 10 December 2009 - 12:46 AM



Имаме същия проблем с давенето ,без кашлица ud_009.gif Тази вечер ми настръхна косата ,беше по продължително.Обадих се на едната приятелка с мопс и тя каза ,че било нормално при сплесканите муцуни,че и нейния Ричи го правел,докато се дави да и натискам муцунката dry.gif Дали да я заведа на ветеринар ?
[/quote]Ние се девим всяка вечер докато спим..то е като хриптене, сякаш не му достига въздух..И на мен ми казаха че е нормално, но и на мен не ми изглежда нормално. Също разтриването по гръкляна помага при нас..наистина е плашещо..

#26 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 10 December 2009 - 12:04 PM

Едно е кашлица , друго е реверсивно дишане , трето е само давене,което може и да е свьрзано с храносмилането (всьщност зависи какво точно имате в предвид под давене ,ако не се бърка с кашлица)-отдиференцирайте нещата вие или лекар.
Проблема е , че обикновенно като се заведат на лекар нито кашлят , нито се давят ab_041.gif всичко се пази за стопанина.
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 December 2009 - 12:16 PM

Аз се сещам каво има в предвид,това не е кашлица ами все едно кучето не може да
диша (да си поеме дъх) Кара ми ги прави тези неща понякога

#28 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 10 December 2009 - 12:24 PM

http://www.youtube.c...h?v=P1rbSj2y6RU
reverse sneezing
на клипчето се вижда, че му се запушва носа за да се накара кучето да диша през устата
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 December 2009 - 12:37 PM

Да точно за нещо такова става въпрос dry.gif
само,че в малко по силно изразен вариант

#30 Потребителят е офлайн   minkmink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 181
  • Регистрация: 22-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 10 December 2009 - 12:52 PM

Значи е реверсивно дишане ,но по шумно и грухтящо от клипчето smile.gif
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   Candle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 05-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 10 December 2009 - 01:06 PM

Да, точно не може да си поеме въздух, но е доста по-зловещо, т.е. издава едни мноого по- продължителни звуци..но дали се лекува и на какво се дължи..от самото начало когато го взехме беше така..от 3 месечен..Chiita, кажи нещо повече плиис :)

#32 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 10 December 2009 - 01:38 PM

Ето нещо общо по темата
http://en.wikipedia....everse_sneezing
Не е опасно , стига естествено, да не го прави постоянно и да пречи на кучето.
Да не се бьрка с трахеален колапс -едното ще премине бьрзо за секунди ,а другото е тежко остро сьстояние.
Предполагам ,че някой кучета го правят по-често от други , а при нашите е доста по драматично като звуци.Голямата ми го е правила няколко пъти ,все по време на сьн,при малката все още не сьм го наблюдавала.Запушването на носа или отварянето на устата ,върши работа .
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 December 2009 - 02:49 PM

Случайно влязох във вашия форум и никак не очаквах на намеря инфо за реверс снииз ae_085.gif понеже и ние сме със същия проблем от оня ден, но мисля че при нас се дължи и на настинка. И той дишва 1-2 пъти по този начин доста често, като че ли се оитва да си изкара нещо от носа. dry.gif Днес го направи само веднъж за 1 вдишване. Но му текът сополи и предполагам за да ги изкара прави това tb_195.gif
Дано да им мине на вичките! ae_085.gif
Да не би да има някакъв вирус в момента?
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 10 December 2009 - 03:45 PM

И Мърфи прави така, като по малка беше по често.Сега като започне да се радва и тогава се получава, не всеки път.Започва да трепери от радост и след две минути хоп и започва, все едно не успява да си поеме въздух.
Не знам лошото време дали има нещо общо, но през лятото и няма нищо.Аз започвам да разтривам под гушката и бързо минава, но е много плашещо.

#35 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 10 December 2009 - 04:36 PM

Проверете лимфните възли ae_085.gif

#36 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 December 2009 - 04:44 PM

Цитат(raya_buldog @ Dec 10 2009, 04:36 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Проверете лимфните възли ae_085.gif



Това за мен ли беше? wb_052.gif

уж са в нормално състояние.. просто е настинал, което вообще не ме радва, защото и спря да яде и не е пил от сутринта dry.gif и сега стои завит в одеало до печка dh_188.gif
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 12 December 2009 - 11:42 AM

Отнася се до всички ae_085.gif Добре е през зимния период,да следим дали са в нормално състояние,защото започнат ли да се увеличават,започват да създават и проблеми dry.gif

#38 Потребителят е офлайн   minkmink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 181
  • Регистрация: 22-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 12 December 2009 - 01:39 PM

Благодаря ,на всички !!! Както винаги -полезна информация beer.gif ba_025.gif
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   Djudjka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 93
  • Регистрация: 08-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 14 December 2009 - 12:54 AM

4 дена с моята госпожичка ходим да ни бият инжекции....почна да кашля страшно много когато изпитваше някакво вълнение..не можеше да диша чак...та заведох я при нашия вет и той 4 дни ни би инжекции , каза че има възпаление на горните дихателни пътища и в момента върлува някакъв грип , и сме и настинали.Така че обличайте вашите френчовци.Другото което е ..каза ни да пием антобиотик Ciprofloxacin 7 дена , но на мен ми се вижда много дни за приемане + това вече се чувстваме много по добре и кашлицата я няма ?
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   RS6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 15-October 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 December 2009 - 09:43 PM

Тази нощ Айк започна да повръща, , сутринта го закарах в клиниката, сложиха му антибиотик, снимаха коремчето да не е изял нещо и казаха да го наблюдавам. До 3 следобяд беше повърнал повече от 15 пъти, пак отидохме в клиниката, направиха ни тест за корона вирус и се оказа положителен. Сега милото ми бебе е в клиниката и аз не съм на себе си...Казаха, че ще го излекуват, но 100% гаранция няма....Стискайте палци на малкото ми бебе и пазете кученцата си, казаха, че сега има бум на този вирус, слещу който странно защо няма практика да се ваксинират малките кучета.

Ще стискаме палци на Айк по-бързо да се оправи , но темата ще бъде слята с "Здравословни проблеми"
Мод

User's Signature

Качена снимка

  • (29 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни