Dog.bg Форуми : Изисквания за внос/износ на кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изисквания за внос/износ на кучета

#101 Потребителят е офлайн   sad eyes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 545
  • Регистрация: 18-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 05 December 2008 - 01:00 PM

Не се изисква кръвен тест.Задължителна ваксина бяс. Подробности за пътуване с домашен любимец до САЩ можете да прочетете ЕТО ТУК,още полезна информация И ТУК Авиокомпаниите допускат в пътническия салон само кучета до 8кг, ако не се лъжа,НО не всички. Някои превозват домашни любимци само в съответното карго помещение на самолета. И в двата случая трябва да имате транспортна клеткa одобрена от IATA , отговаряща  на  размерите на кучето, имат си специални изисквания. Тези подробности трябва да ги уточните със съответната авиокомпания.Имайки предвид,че най-вероятно полетът Ви ще бъде с прехвърляне нещата трябва да са изпипани много добре. Не оставяйте уреждането на този въпрос за последния момент за да не развалите пътуването си.Желая Ви успех.

#102 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 05 December 2008 - 02:07 PM

Цитат

Мои познати ще внасят кученце на 65 дена от Македония. Моля ви, кажете ми какви документи трябва да има кучето- ще е купено от развъдник и ще има експортно педигри и  паспорт. Какво трябва още? Кой трябва да го осигури? Четох, че е нужна ваксина против бяс, но то е още малко, та няма как да му се бие тази ваксина. Моля за съвети подробно описание от хора, запознати със спънките на границата. Трябва ли да се обмитява кучето? Има ли вероятност да го оставят под карантина? Моля за помощ.


На границата не ги интересува родословието. Да не споменават суми, най-добре ако ги питат да кажат, че е подарък или малка сума. Чип, международен паспорт - за по-сигурно може да им сложат печат от вет. кабинет, че кучето е здраво в момента на прегледа. Не би трябвало да се заядат за ваксина за бяс при толкова малко куче, но нека развъдчикът даде информация как са преминавали граница преди изнасяни кученца. Аз не съм имала проблем по граници, нищо не са ми искали, даже паспорта не гледат - а няма как да не я забележат кучето при тези му размери. Успех!
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#103 Потребителят е офлайн   CaRrY Икона

  • Крадец на души
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1140
  • Регистрация: 18-September 08
  • Gender:Female
  • Location:софийско =)

Публикувано: 10 December 2008 - 01:16 PM

И аз да попитам. Скоро ще пътувам в Гърция и кучо с мен. Трябва ли ваксина за бяс?

#104 Потребителят е офлайн   neznainata Икона

  • Just a dream
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1368
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 December 2008 - 03:47 PM

Да!
http://dog.bg/forum/index.php/topic,3033.m....html#msg338128
User's Signature

Качена снимка
Doesn't matter.

#105 Потребителят е офлайн   бебе Барт Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 02-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 01 March 2009 - 12:15 AM

Здравейте!Един въпрос,възможен ли е внос на куче на 50 дни в БГ и ако да,какви са изскванията?Различават ли се от внос на по-голямо куче?

#106 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 March 2009 - 11:08 PM

Къде мога да намеря информация с каква давност е теста за антитела срещу бяс (този, който се прави в ЕУ лаборатория)?

И по-точно, да кажем ако сега направя такъв тест и резултатът е ок, до кога може да пътува кучето (не говорим за страните, които искат след теста да са минали минимум 6 месеца, а колко време след това най-късно) и ще трябва ли да правя нов тест, ако да речем се наложи то да пътува след година?
User's Signature

Качена снимка

#107 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 March 2009 - 03:16 PM

Всяка страна е написала изискванията си. Например преди за Англия беше минимум три месеца след теста и максимум след една година. Трябва да проверяваш. Не е еднакво за всички страни, които го изискват.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#108 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 March 2009 - 04:11 PM

Показване на мнениетоD-r Koko, в Mar 4 2009, 02:16 PM, написа:

Всяка страна е написала изискванията си. Например преди за Англия беше минимум три месеца след теста и максимум след една година. Трябва да проверяваш. Не е еднакво за всички страни, които го изискват.



Ясно.
За Великобритания става въпрос.
Къде мога да намеря такава информация? Нашето НВМС? По-скоро на някакъв техен сайт, но не знам на каква институция...

PS Намерих:
No further tests are required after the first test which gives a successful result, provided the pet is subsequently revaccinated by the 'Valid until' date on the PETS certificate. If there is a break in the specified vaccination programme, a further blood test will be required after re-vaccination and the six months wait will apply.
от тук http://www.petsonthe...sbloodtest.html

Но този PETS certificate от кого се издава? http://www.petsonthe...ertificate.html
"a government-authorised vet in that country" - в България има ли оторизирани такива?
User's Signature

Качена снимка

#109 Потребителят е офлайн   sad eyes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 545
  • Регистрация: 18-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 04 March 2009 - 10:28 PM

Мисля,че тестът се прави веднъж, след това само се спазват реваксинациите, които за free rabbies страни са на 3 години ,при нас са всяка година.Ще попитам и ако съм сгрешила ще направя редакция. Пробата за теста се взима не по-рано от 30 дни и не по-късно то 364 дни след поставяне на ваксината- това ми отговориха преди време от Института в Германия. Подробности за това какъв материал и как се праща не пиша,защото това ще го направи вет.лекарят Ви.
Кучето може да влезе във Великобритания не по-рано от 6 месеца след издаване на Сертификата от съответната EU лаборатория. Всъщност може,но се третира като non quаlifying и още на летището го поема екип на карантиния кенъл в който предварително сте уговорили да престои докато не изминат 6те месеца.
Всички ,които възнамеряват да пътуват с любимеца си до Обединеното Кралство е добре да се запознаят с изискванията на DEFRA Информацията е много обемна и в никой случай изискванията им не се изчерпват със Сертификата за бяс, ако имате някакви неясноти и въпроси им пишете. Това е единствената Институция,която ще даде най-точен отговор на всички въпроси свързани с пътуване на дом.любимец до UK и с чиято помощ ще избегнете всякакви проблеми и неприятни изненади по време на пътуването си.


#110 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 06 May 2009 - 09:12 PM

Коя клиника в София може да вземе кръв и да изпрати проба за антитела бяс? Може ли да се направи подобна проба в България? Не ми трябва за пътуване, т.е. не ми трябва клиниката да е оторизирана да издава сертификат после.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#111 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 09 May 2009 - 07:15 AM

Показване на мнениетоbushkata, в May 6 2009, 10:12 PM, написа:

Коя клиника в София може да вземе кръв и да изпрати проба за антитела бяс? Може ли да се направи подобна проба в България? Не ми трябва за пътуване, т.е. не ми трябва клиниката да е оторизирана да издава сертификат после.

Всяка.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#112 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 May 2009 - 12:01 PM

Показване на мнениетоd-r Bobadova, в May 9 2009, 08:15 AM, написа:

Показване на мнениетоbushkata, в May 6 2009, 10:12 PM, написа:

Коя клиника в София може да вземе кръв и да изпрати проба за антитела бяс? Може ли да се направи подобна проба в България? Не ми трябва за пътуване, т.е. не ми трябва клиниката да е оторизирана да издава сертификат после.

Всяка.

:ba_025:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#113 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2009 - 01:55 PM

:tb_195: Питанки няколко:

Наше бебе ще пътува за Австрия с кола. За Австрия изискванията са им само ЕУ паспорт и чип. За минаването през Сърбия, обаче, трябвало да издадем някакъв ветеринарен сертификат, който се издава от РВМС. Тъй, намерих адрес (Банишора, бл.39) и телефон, ОБАЧЕ... трябва ли да се подписва или нещо такова собственика на кучето? То вече си има стопани, но те са извън София и се разбрахме аз да направя сертификата. Имам данните на стопанката, но тя е с международен паспорт (има и австрийско гражданство).

С две думи- в РВМС-София ще стане ли, при положение, че адресът й е австрийски?!
Трябва ли собственичката да присъства?

И на двата телефона на РВМС, които имам, никой не ми вдига още от сутринта :eg_033: (звъня на тел. 833 41 11 и 832 21 98, а от скоро и на 832 30 98)


Кучето има 5 навършени месеца, има си EU паспорт с три ваксини, обезпаразитявания и микрочип. За Австрия тя беше проверила, че не е задължително при влизането да има такава против бяс, мислят да я сложат там.
За минаване през Сърбия необходима ли е ваксина срещу бяс за куче на 5м и половина?

Моля за бързичък отговор, защото хората ще пътуват в петък, на 30ти. Знам, че и сертификата е с давност 1 седмица.
User's Signature

Качена снимка

#114 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 May 2009 - 03:35 PM

Сертификата се издава на базата международен паспорт. Няма смисъл да се викат собствениците. Мисля, че е с давност три дни, а не една седмица както пишеш, но не съм сто процента сигурен. На тази възраст със сертификат не би следвало да има проблеми в Сърбия.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#115 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2009 - 05:26 PM

Благодаря на всички, които ми помогнаха днес!

За информация на останалите:

За кучета над 3мес. възраст освен трите ваксини, обезпаразитявания, EU паспорт и поставен микои за ЕС, и за Сърбия е необходимо да има поставена ваксина за бяс и да са манали 30 дни от поставянето й, за да се издаде този ветеринарен сертификат. Не е задължително да присъства собственика, трябват само имена и данни на придружителя на кучето.

Сертификатът пък е вален един месец, но напускането на България трябва да бъде в рамките на 48ч от издаването му.

Говорих и лично с лекарката от РВМС-София, която издава тези сертификати.
User's Signature

Качена снимка

#116 Потребителят е офлайн   Tsanko Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 07-March 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 04 September 2009 - 03:50 PM

Здравейте,
имам въпрос и предварително се извинявам ако вече някъде е отговорено, но лично аз не можах да намеря отговор. В средата на месеца ми предстой внос на кученце от Чехия. Кучето има всички необходими документи и ваксини, но все още е прекалено малка за ваксина против бяс(родена е на 25.06). Как се процидира в този случай? Благодаря ви предварително за отговорите!

#117 Потребителят е офлайн   лабчо Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 101
  • Регистрация: 08-June 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 September 2009 - 04:41 PM

Здравейте,

не съм много наясно с вноса от Чехия, но от Сърбия, която все пак не е член на ЕС, не са ми искали никакъв документ до сега. В някои развъдници слагат просто лепенка, в паспорта, че кучето има ваксина против бяс, но ви предупреждават, че то няма такава. Ако сте с кола не би следвало да имате проблеми на границите, ако сте с друг превоз не знам. Да се включи и някой друг.

В паспорта на кучето има раздел, в който се вписва здравословното му състояние. Всъщност ветеринарят (в БГ твърдят, че това се прави само във ветеринарния институт, а не във всеки кабинет) заверява паспорта на кучето с подпис и печат, че то е клинично здраво и може да пътува.

Пожелавам ви лек път, дано всичко да се нареди

#118 Потребителят е офлайн   bee_j Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 16-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 16 September 2009 - 11:20 AM

Здравейте,

И аз имам същия въпрос:

Цитат(южак @ Jun 21 2007, 10:36 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Някой знае ли сърбите дали имат някакви специални изискавания за транзитно преминаване на малко куче (навършва 2м в деня на преминаването) от Чехия към България? И променило ли се е нещо за вноса у нас нас, откакто сме "европейци"?


Става въпрос за внос на кученце от Сърбия. Ще е на 2 месеца (8 седмици) и ще разполага с необходимата ваксина, паспорт и маркировка. Говорих с Националната ветеринарномедицинска служба и казаха, че за тази възраст не се изисква ваксина против бяс или кръвни тестове. Доколкото знам за Сърбия няма изискване за минимална възраст при внос, а родословието е достатъчен документ за собственост. Дано не греша...

Моля, ако някой има личен опит и знае нещо различно от това, да ми пише.

Благодаря ви! smile.gif
User's Signature

"My goal in life is to be as good of a person as my dog already thinks I am".

#119 Потребителят е офлайн   Joana* Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 309
  • Регистрация: 12-March 08

Публикувано: 27 November 2009 - 02:14 PM

Имам куче, което искам да взема със себе си в Англия, въпроса ми е : трябва ли всеки път, когато се прибираме до България, а след това отново летим до UK да повтаряме изследванията за бяс или веднъж направени не е необходимо да се тревожа за това повече?

#120 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 27 November 2009 - 02:26 PM

един път се правят изследванията. след това редовни ваксинации.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни