Dog.bg Форуми : Изисквания за внос/износ на кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изисквания за внос/износ на кучета

#21 Потребителят е офлайн   jibeni Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 22-May 06

Публикувано: 27 May 2006 - 06:01 PM

Аз нямам думи да изкажа благодарностите си! Страхотен си "dog". Жалко , че и Рейгън( кучето- норвежец) не осъзнава каква радост му донесе!!!!!!!!!!


bravoS super best angelpik
Страхотно се радваме всички вкъщи!

#22 Потребителят е офлайн   jibeni Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 22-May 06

Публикувано: 27 May 2006 - 06:19 PM

Ние празнуваме , но звярът вече спи спокойно.

Снимки с размери повече от 500х500 пиксела са признак за неуважение към другите потребители, на които с тях пречите да разглеждат спокойно форума.
Ваш модератор най-сърдечен, във фотографските дела въвлечен: Vabank


#23 Потребителят е офлайн   Alb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 10-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 31 January 2007 - 05:37 PM

Във връзка с присъединяването ни към ЕС, може ли някой да актуализира информацията за Изискванията за внос на куче от страните - членки на ЕС или да насочи къде може да се провери (евентуално линк към някакъв сайт)? Интересуват ме Скандинавските страни - Швеция, Норвегия......
Много благодарности предварително! r)

#24 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 31 January 2007 - 05:52 PM

Линковете в този постинг на първа страница от темата са линкове към официалните сайтове на институциите на съответните държави.

#25 Потребителят е офлайн   Alb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 10-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 31 January 2007 - 06:50 PM

mil_ много благодаря за бързия отговор! Отивам да разучавам линковете по-внимателно. wink
П.С.: Надявам се да намеря какви са нашите изисквания (т.е. какво искат тук за да се внесе кученце от тези страни). Аз намерих какви са техните за износ, но ме интересуваше какво искат в България, за да внесеш кученце от там. Ще потърся... и ако пак не мога да се оправя oleeee , ще питам ...

#26 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 February 2007 - 12:40 AM

Как се изнася коте за Канада, много полезно,подробно и изпробвано от автора описание.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#27 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 March 2007 - 06:08 PM

Моля за помощ - дал някой има скорошен опит или къде мога да намеря изискванията за износ на куче за Белгия?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#28 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 22 March 2007 - 06:30 PM

Eвропейски Съюз. Не ми е известно да имат допълнителни изисквания.

Цитат

За пътуване в държави членки на ЕС има еднакви правила. Изисква се идентификация, валидна ваксина срещу бяс и сертификат.
Специфични правила и допълнителни изисквания имат държавите: Великобритания, Ирландия, Швеция и Малта.

Виж първа страница.

#29 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 March 2007 - 06:37 PM

Цитат

Eвропейски Съюз. Не ми е известно да имат допълнителни изисквания.

Цитат

За пътуване в държави членки на ЕС има еднакви правила. Изисква се идентификация, валидна ваксина срещу бяс и сертификат.
Специфични правила и допълнителни изисквания имат държавите: Великобритания, Ирландия, Швеция и Малта.

Виж първа страница.

Много благодаря.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#30 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 10 April 2007 - 02:44 PM

Можете ли да ми кажете какво е необходимо и искат ли се тестове за бяс на куче , което ще летува b) тук от Русия? Ако има значение , ще пристигнат на Бургаското летище. Трябва ли да има някакъв паспорт специално за тук и всичко каквото трябва за кучето ми кажете , моля worthy worthy Благодаря!!!!!!

#31 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 10 April 2007 - 09:39 PM

Освен редовната ваксина срещу бяс поставена поне месец преди идването какъв е този сертификат , който е нужен? Това пътен лист ли е ?

#32 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 11 April 2007 - 12:44 PM

Може да ми се смеете на постовете , но момичето , което ще идва от Русия са и казали , че на всеки пропускателен пункт в България искали различни неща и тя е направо объркана и не и се иска да се окаже , че нещо е пропуснала ,а ще е и сама с детенце и куче.
А можете ли да ми кажете къде в Бургас мога да питам точно за необходимите документи и изследвания worthy
BEER

#33 Потребителят е офлайн   Finve Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 613
  • Регистрация: 15-November 05
  • Location:гр. Сливен

Публикувано: 11 April 2007 - 02:42 PM

Цитат

Що се отнася до внос на куче отнякъде до у нас: то трябва да бъде най-малко на 4 м., с поставена един месец преди влизането ваксина за бяс, да има ветеринарен паспорт и сертификат... практически, за кучета от Русия, Сърбия, Македония и други съседни държави, изискването за 4-те месеца не важи и могат да се внасят и по-малки животни. ДРУГО не им трябва, освен гореописаното.
Какво ще стане като влезем в ЕС - ще видим...

Може ли някой да изкоментира това, на каква минимална възраст трябва да е кученцето, за да влезе в България от страна не-членка на ЕС. Никъде в българските сайтове не намерих такава информация. Обаждах се няколко пъти в НВМС - Граничен ветеринарно-медицински контрол - говорих с трима от експертите в този отдел, отговора на всички беше, че няма такова изискване кученцето да е най-малко на 4 месеца, но това беше по телефона, не го намирам написано никъде s)
User's Signature

Finwe-Land - Alaskan Malamutes[br][br]

Величието и моралният напредък на една нация    могат да се оценят по отношението й към животните"  Махатма Ганди

#34 Потребителят е офлайн   allure Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 248
  • Регистрация: 16-September 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 April 2007 - 04:16 PM

Извинявам се предварително ако има вече такава тема и ако наистина е така то моля, тази да бъде изтрита.
Та става въпрос за следното: Заминавам за Англия тази есен. Ще взимам кучо с мен естествено. Говорих с вета какви документи ще са ми нужни след като вече сме в ЕС. Все пак ми се иска някой, който е минал през това наскоро (питам конкретно за Англия, тъй като всяка страна си има свои изисквания вероятно) да сподели личния си опит от качването на самолета до намирането на pet-friendly място за живеене.Мерси предварително на всички отзовали се.
User's Signature

allure&Jack Ray

#35 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 April 2007 - 04:23 PM

Виж и тук.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#36 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 25 April 2007 - 05:07 PM

Изчетох отново инфото от сайта на DEFRA, което съм дала в горния линк.
Процедурата не се е променила с членството ни в ЕС, просто вече сме в списъка от квалифицирани държави, членки на ЕС и вместо ветеринарен сертификат трябва европейски паспорт.
Доста е сложна процедурата.

#37 Потребителят е офлайн   allure Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 248
  • Регистрация: 16-September 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 April 2007 - 05:15 PM

Цитат

Изчетох отново инфото от сайта на DEFRA, което съм дала в горния линк.
Процедурата не се е променила с членството ни в ЕС, просто вече сме в списъка от квалифицирани държави, членки на ЕС и вместо ветеринарен сертификат трябва европейски паспорт.
Доста е сложна процедурата.

Аз като говорих с вета той ми каза, че като цяло нещата са доста улеснени след влизането в ЕС. Спомена за задължителното условие кучето да е чипирано, да има ваксина за бяс и за 2 документа, които се вадят деня преди полета. Все пак съм решила да отида до британското посолство и да искам инфо от първа ръка за да избегна недоразумения. Моят кучо също има от паспорта с хъскито отпред така че явно ще трябва нов. Говорих с мой познат , който живее в Лондон. Каза ми, че вносът ще е по-лесен отколкото да си намеря квартира, в която да ме пуснат с куче. Все пак си мисля, че в цял Лондон ще се намери място за нас.
User's Signature

allure&Jack Ray

#38 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 25 April 2007 - 05:21 PM

Моля те, виж официалния сайт на DEFRA. Има изискване за кръвен тест за антитела срещу бяс и 6-месечен срок след теста! Нямаш никакво време.
http://www.defra.gov...alification.htm
Наистина добра идея да питаш в посолството, не отлагай.

#39 Потребителят е офлайн   allure Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 248
  • Регистрация: 16-September 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 April 2007 - 05:28 PM

Цитат

Моля те, виж официалния сайт на DEFRA. Има кръвен тест за антитела срещу бяс и 6-месечен срок след теста! Нямаш никакво време.
http://www.defra.gov...alification.htm
Наистина добра идея да питаш в посолството, не отлагай.

Мерси, mil, току що прочетох инфото. Най-странното е , че вета ми каза, че точно това изискване за 6-те месеца след кръвната проба е отпаднало вече. cl) Така или иначе ще питам в посолството за да съм 100% сигурна. Все пак до октомври, когато ще ходя има кажи речи 6 месеца така че не е фатално пък и едва ли ще мога да взема кучо ведага с мен. Вероятно ще трябва първо да се установя , а след това да долети и Рей b) Мерси за помощта. Дълбок поклон w)
User's Signature

allure&Jack Ray

#40 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 25 April 2007 - 05:31 PM

Да отпадна наистина и то малко преди да влезем в ЕС. Но не и за англия и още една или две страни не помня. За Англия съм почти сигурна, че още го изискват. Успех 1super .

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни