Dog.bg Форуми : Изисквания за внос/износ на кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изисквания за внос/износ на кучета

#141 Потребителят е офлайн   _Натали_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 29-September 11

Публикувано: 29 September 2011 - 08:27 AM

Сега и аз да се включа с въпрос.
Първо Здравейте , налага ми се да "вснеса" кучо в Англия , та правилно ли съм разбрала- трябва да има :


1. Идентификация с микрочип - тогава ли дават европейския паспорт и каква е разликата между европейски и международен ?

2. Ваксинация срещу бяс.

3. Кръвен тест за антитела в лицензирана ЕС лаборатория. - има ли някаква зависимост от месеците от поставянето на ваксината и месеците оставящи до поставянето на следващата ?
Т.е. примерно да се съблюдава да не са минали повече от 6 месеца от поставянето ,независимо колко още месеца има до следващото поставяне ?

4. Сертификат от Националната ветеринарномедицинска служба ,която удостоверява какво ?

5. Външно и вътрешно обезбаразитяване не по-малко от 24 часа и не повече от 48 преди някакво чекиране , ама хубаво де , но ние ще пътуваме с кола и как тогава да процедирам ?

Друго ще трябва ли ?

А какъв е този " специален " маршрут ? Понеже ще сме с кола живот и здраве , с какво трябва да се съобразя ?
User's Signature

ЛЮБОВ е да раздаваш душата си без жал и мигом да забравяш кому, какво си дал!

#142 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 29 September 2011 - 09:30 AM

от първи януари отпадат специалните изисквания за внос на домашни любимци във Великобритания. Тогава ще е достатъчно само да имате ветеринарен паспорт с редовни имунизации и обезпаразиятавия, и микрочип.

#143 Потребителят е офлайн   Fairyland Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 09-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 09 December 2011 - 01:44 PM

UK , Sweden премахват от 01.01.2012 изискванията за кръвен тест за страни от EU и списък с други страни. Отпада изискването и за задължителното външно обезпаразитяване в часови диапазон, а за вътрешно още се дискутира на Европейско ниво.

Изисква се единствено да са изминали поне 21 дни след поставяне на противобясната ваксина, както и паспорт и микрочип.

Аз имам обаче следното запитване, някой дали знае как стоят нещата със вкарване на куче от България в Ирландия? През Англия може да се мине без тест, но в Ирландия дали може да се влезе без кръвен тест?
След 4 месеца ни предстои пътуване и бихме искали да вземем с нас 6 год. ни лабрадор.

Благодаря Ви.

#144 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 December 2011 - 03:04 PM

Англия,Шотландия,Уелс и Северна Ирландия може да влезеш с кучето.За останалата част на Ирландия не знам как стоят нещата.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#145 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 10 December 2011 - 11:35 PM

Имаше и едно изискване да е поставен чипа мин няколко дни преди ваксината за бяс. Предполагам , че това е свързано с теста за бяс , който се правеше и сега като отпадне изискването за тест може да не важи и това за чипа, но ако имате възможност го сложете все пак преди ваксината за бяс.

#146 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 11 December 2011 - 10:59 AM

Важи. При поставянето на ваксината кучето трябва да може да се идентифицира. Датата на чипа винаги трябва да е преди тази на бяса.

#147 Потребителят е офлайн   Fairyland Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 09-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 12 December 2011 - 11:05 AM

Ние имаме сложен чип миналата година, точно преди ваксината за бяс. Тогава ни се налагаше да пътуваме в друга държава, за където нужната индентификация беше само с чип, паспорт, без необходимост от тест.
Вчера направихме ваксината за бяс в " Син кръст " и ни казаха да се обадим в Animal Control Dublin, за да попитаме какви са изискванията им в момента. За Северна Ирландия и те казаха че няма проблем, но за Република Ирландия нямаха идея.
Благодаря за отговорите и отделеното време :)

#148 Потребителят е офлайн   Тереза Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 19-May 15

Публикувано: 19 May 2015 - 06:15 PM

За съжаление, информацията от 2011 г. изглежда остаряла. Търся националните правила, които се прилагат в случаи на движение на кучета под 3 мес. възраст след приемането на EU регламента от 2013 г. Става дума за възможността да се внесе пале на 2,5 мес. от Русия в България без ваксинация за бяс. Моля, помогнете да намеря къде е записано това правило.

#149 Потребителят е офлайн   Таря Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2015 - 09:05 AM

Показване на мнениетоТереза, в 19 May 2015 - 06:15 PM, написа:

За съжаление, информацията от 2011 г. изглежда остаряла. Търся националните правила, които се прилагат в случаи на движение на кучета под 3 мес. възраст след приемането на EU регламента от 2013 г. Става дума за възможността да се внесе пале на 2,5 мес. от Русия в България без ваксинация за бяс. Моля, помогнете да намеря къде е записано това правило.


Същият въпрос интересува и мен, при това сравнително спешно - след две седмици трябва да вземем едно 2.5 месечно бебе от Сърбия.
Моля за информация каква е процедурата и дали ще трябват документи различни от паспорт с направените до момента две ваксини и обезпаразитявания. Микрочип също ще има кучето.
Благодаря предварително!

#150 Потребителят е офлайн   Яна Ян Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 02-May 09
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 27 June 2015 - 09:48 AM

Показване на мнениетоТаря, в 27 May 2015 - 10:05 AM, написа:

Показване на мнениетоТереза, в 19 May 2015 - 06:15 PM, написа:

За съжаление, информацията от 2011 г. изглежда остаряла. Търся националните правила, които се прилагат в случаи на движение на кучета под 3 мес. възраст след приемането на EU регламента от 2013 г. Става дума за възможността да се внесе пале на 2,5 мес. от Русия в България без ваксинация за бяс. Моля, помогнете да намеря къде е записано това правило.


Същият въпрос интересува и мен, при това сравнително спешно - след две седмици трябва да вземем едно 2.5 месечно бебе от Сърбия.
Моля за информация каква е процедурата и дали ще трябват документи различни от паспорт с направените до момента две ваксини и обезпаразитявания. Микрочип също ще има кучето.
Благодаря предварително!


Да и аз спешно се интересувам от по-свежа информация. Таря, как се справихте с проблема. И на мен ми предстои юли месец да си взема кученце от Сърбия, но никога не съм преминавала границата с куче. Новото кученце ще е на 3 м. със европаспорт, чип и всички ваксинации за възрастта. Съветват ме въобще да не му показвам паспорта и така да мина, без да се обяснявам много на границата, защото нямало да го забележат...но аз много се притеснявам. Никога не съм правила такива неща, ами ако ми го вземат....Моля за съвет.

#151 Потребителят е офлайн   Таря Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2015 - 09:37 AM

Яна Ян, много притеснения имах, но на границата извадихме късмет. Валеше проливен дъжд с градушка и нашите митничари не си даваха много зор. Кучо спеше в клетката на задната седалка, но може би не го видяха заради детските сенници по прозорците. Сръбският митничар пита само едно куче ли караме и това беше.

Нашият мъник го взехме на 70 дни и съответно без ваксина за бяс, което беше наложило леееека фалшификация в паспорта. Нас също ни посъветваха да не показваме паспорта и въобще да не се обясняваме много - много. Единствено ако питат, но те така и не попитаха :)

#152 Потребителят е офлайн   allure Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 248
  • Регистрация: 16-September 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 January 2017 - 10:14 AM

Здравейте!

Не знам дали питането ми е за тук, но ако не е, то моля админ да го премести където трябва.

Предстои ни да се преместим да живеем в Словения - семейство с две деца и 11-годишен бигъл.
Моля, някой ако е запознат и има личен опит с тази държава, да ми напише накратко има ли някакви по-специални изисквания за влизане с куче.
Имаме чип от 2005г., ваксини, обезпаразитяваме се и т.н. Кучо ще пътува с мъжа ми в колата през Сърбия и Хърватска, но собственик по паспорт се водя аз. Това проблем ли е?Чипа ни е от 2005, а не знам това по ISO ли се води? Ще питам и нашия вет, но ще се радвам на по-систематизирана информация, защото покрай бебето нямам много време да се ровя в нета.

Благодаря на всички отзовали се.

:-)
User's Signature

allure&Jack Ray

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни