Dog.bg Форуми : Булдог и спорт

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Булдог и спорт как спортуват нашите любими Булдоци?

#41 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 December 2009 - 06:19 PM

Цитат(Persona Grata @ Dec 1 2009, 11:44 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Споооорт af_089.gif

(опит да кача видео, дано се получи ab_041.gif )

Спорттт :)))

Хахахахаха, страхотен е, макар и съвсем краткото клипче, което ни представяш af_089.gif Ще е чудесно, ако успееш да го научиш на нещо..., поне скетйборд да кара wink.gif, там в Южният парк, има добри условия, за тази дейност ab_041.gif ae_085.gif

#42 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 December 2009 - 06:47 PM

Цитат(StyleBullet @ Dec 1 2009, 06:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Какво има да мислят развъдчиците, за новите стандарти!? Тези стандарти се спускат от FCI, с които ние сме длъжни да се съобразяваме и да работим по тях, ако искаме да сме на "гребена на вълната" и да работим за доброто на породата, която обичаме... ae_085.gif Лично аз ги приветствам, защото кучетата наистина са по-жизнени и се избягват множество здравословни проблеми, които са съпътствали породата до преди 6-7 години smile.gif


Да, но в случая станарта беше приет при много странни обстоятелства от Кеннел Клуб, а FCI , доколкото ми е известно, все още никак не е коментирала новия стандарт. tb_195.gif
Като от неофициални източници имаше инфо, че FCI или няма вообще да го коментира или няма да го приеме ea_103.gif
В Русия, напрмер, развъдчиците с които аз общувам, са се разделили: едните ЗА, другите против, като някои вообще не смятат да се съобразяват с него, а и дори организират нов клуб със стария стандарт, който ще работи по всички правила, но тази идея ми се струва мнооого трудно осъществима dry.gif
Но повечето са на мнение: ние ще развъждаме това, за което има интерес. А интерес има за дебели и набръчкани хъркащи кучовци ab_041.gif wub.gif
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 December 2009 - 06:51 PM

Цитат(StyleBullet @ Dec 1 2009, 06:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Хахахахаха, страхотен е, макар и за съвсем краткото клипче, което ни представяш af_089.gif Ще е чудесно, ако успееш да го научиш на нещо..., поне скетйборд да кара wink.gif, там в Южният парк, има добри условия, за тази дейност ab_041.gif ae_085.gif


Сааамо да се сдобием със скейт и смятайте че вече го качих на него и пуснах видео тук, във форума af_089.gif ab_041.gif


User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 December 2009 - 07:08 PM

Persona Grata, нещо не се разбираме правилно smile.gif Не знам, за кой стандарт всъщтност ми говориш, но в новият стандарт, приет от ФСИ, са записани, няколко промени и те са: широко отворени ноздри, бръчката над носа, да не е прекалено голяма и да не пада над него, опашката да е свободна, а не "вкопана" да няма много гънки по тялото и краката, прави и здрави предни крайници и добро заъгляване на задните! Това са всъщтност новите неща и трябва да ти кажа, че аз съм абсолютно за тях, защото - стеснените ноздри, затрудняват дишането, прекалено голямата, падаща над носа бръчка също затруднява дишането, а освен това на това място, прекалено много се запарва и предразполага за развитие на гъбички и инфекции, "вкопаната" опашка- възпалителни проблеми и проблеми с д-нието, прекаленото много гънки по тялото- гъбични и възпалителни проблеми на кожата, не доброто заъгляване на крайниците- лоши движения, изкривяването на предните крайници- също не добри д-ния! Както виждаш, всичко това е направено за здравето на кучето. Аз също съм против, възвръщането на "старият" тип булдог- първоначалникът на всички булл породи!

#45 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 December 2009 - 07:31 PM

StyleBullet явно не съм се изразила добре:

на 30 май 2009 ФСИ и КК си обмениха някакви "писма на взаимно разбирание", в които освен всичко пише, че тези две организации формално признават и приемат решението на всяка една от двете, също така и за въпросите, които се отнасят за оздравяване на породите, променяйки стандарта им.
В точка 8 на това писмо е споменато, че ФСИ и КК незабавно трябва да информират един друг за всякакви промени във всичките стандарти и да ги приемат, ако те са свързани с подобряване на здравето на конкретна порода.
КК е изпратил уведомление за новия стандарт до ФСИ, но ФСИ така и не върна никакъв отговор. Излиза, че формално ФСИ би трябвало да го признаят, а фактически те мълчат.


User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 December 2009 - 09:47 PM

Да добавя само, че и на сайта на ФСИ е написан стария стандарт от 24/03/04 ;)

User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 02 December 2009 - 12:37 PM

http://www.youtube.c...By9XyKYUJU&NR=1
http://www.youtube.c...feature=related
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#48 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 December 2009 - 12:56 PM

Апсо, мерси за клипчетата - идеята за плуване е мн хубава ba_025.gif
Не знам, как при другите Булдочета, но наия доато беше малък (3 - 3.5 мес ) си плуваше в езеро без такова елече и не потъваше mg_062.gif а като поотрасна малко и на изложбата в Шкорпиловци вече потъваше в морето be_107.gif dh_188.gif


Это това клипче е мн смешно ab_041.gif
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   streletz2009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 409
  • Регистрация: 28-October 09

Публикувано: 02 December 2009 - 03:12 PM

Страхотно е!!! Голям купон!!!!Не бих се учудила ако това е покрит басейн!
User's Signature

www.streletz.eu

#50 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2009 - 06:40 PM

Цитат(Persona Grata @ Dec 1 2009, 07:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Да добавя само, че и на сайта на ФСИ е написан стария стандарт от 24/03/04 ;)

Да измененията в стандарта, за които споменах, са точно от преди 5 - 6 год. По-нов стандарт от този няма и в момента се съди по него. Сега ми става ясно, какво точно имаш в предвид, това е подписката, която подеха почитателите на породата от около две години, за запазване на породата, такава, каквато е в момента, като се противопоставят на искането на Американският кенъл клуб, за измененията и възвръщането на "старият" тип булдог. Тази подписка се въртеше поне две години в интернет. На този етап, искането на част от развъдчиците на породата, за новите промени в стандарта, не е прието. Аз също се подписах, под тази подписка, за запазването на булдога, такъв какъвто е сега. Освен това, с тези промени, за които споменах, кучетата наистина са по-жизнени и нямат здравословните проблеми, които са имали преди 8-10 год. Пък и с това, което виждаме от пуснатите клипчета, се вижда, че булдогът е доста подвижно и енергично куче, което лично мен напълно ме удовлетворява ae_085.gif

#51 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 December 2009 - 07:28 PM

Цитат(StyleBullet @ Dec 2 2009, 06:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
На този етап, искането на част от развъдчиците на породата, за новите промени в стандарта, не е прието. Аз също се подписах, под тази подписка, за запазването на булдога, такъв какъвто е сега.


И аз се подписвах под тази подписка още лятото, но всичките усилия останаха без резултат, защото променте в стандарта все пак бяха приети от Кеннел Клуб и са в сила от 1 октомври. За тях говоря smile.gif само дето ФСИ още не е коментирала.

Ето и един линк където всичко е описано - макар и на английски smile.gif как-то и да е, след целия този текст са публикувани и схематични рисунки на Булдога по Стандарт от 1 октомври 2009 ea_103.gif ab_041.gif
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2009 - 08:13 PM

Значи не са останали безрезултатни, след като ФСИ не е приело новите промени wb_052.gif , така че навсякъде, във всички страни, чиито организации са членки на ФСИ се съди по стандарта, записан на страницата на ФСИ smile.gif
Да се надяваме, тези промени да не се приемат и от ФСИ- аз съм абсолютно против!!!

#53 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 December 2009 - 09:23 PM

Цитат(StyleBullet @ Dec 2 2009, 08:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Да се надяваме, тези промени да не се приемат и от ФСИ- аз съм абсолютно против!!!



Ако нямаше тези "писма на взаимно споразумение" м/у ФСИ и КК, за които споменах в един от предишните си постове, нямаше да има чак толкова голям проблем, но сега излиза, че ФСИ просто няма нужда да им връща коментар, защото се предполага, че след това споразумение би трябвало да са го приели. Но... как-то и да е, дано не стане това, защото за мен това е пълен абсурд!!! eg_033.gif Тук вече става дума не за "оздравяване" или просто леки промени, като по-широки ноздри, тук ни предлагат съвсем друга порода... eg_033.gif tb_195.gif

Исках да напиша, че началото на 2010 г. в Русия се очаква да излезе книга за история на породата Булдог от първите споменати в източници кучета - прародители на Булдоци, мисля че ок. 14 век, до 1925-30 г. Книгата е много уникална, има ценна информация за породата в нея, за хората които се интересуват. Мога да разкажа и по-подробно, ако някой прояви интерес. Имам удоволствието и да познавам автора и, мога да кажа, че той е правил негово разслдеване от доста години, за да напише тази книга. Прочетох и няколко статии от нея - много интересна информация. ba_025.gif много подробно описание, няма нищо общо с филмчета в Ютуб за древните молосски кучета, просто си е кладенец с информация. rc_036.gif

Ако някой се интересува - да казва mg_062.gif
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2009 - 09:56 PM

Persona Grata, не се притеснявай! ФСИ, Американският кенъл клуб и Английският кенъл клуб имат споразумения за признаване взаимно на своите родословни документи, също и международните си съдии. Това в никакъв случай не означава, че тези организации, си признават напълно стандартите за отделните породи! Всяка една от тези организации, си има собствени стандарти, които са валидни само за техните членове. Това означава, че ФСИ изобщо не се интересува и разбира се няма да коментира стандарта приет от Американският кенъл клуб, още по-малко да го приеме. Затова споко, ние сме си членове на ФСИ!
Колкото до книгата, която се очаква да излезе в Русия, аз имам интерес, въпреки че съм чела доста история за породата и имам, и сега литература в къщи. Въпреки всичко, с удоволствие бих взела и тази книга, винаги може да се научи нещо ново bb_032.gif

#55 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 December 2009 - 10:10 PM

Автора - Дмитрий Иванов - каза, че януари месец вече ще излезе. Тя ще е около 300-400 стр.
Ще публикувам и примерно формулирано съдържание, на руски е, но може да се ориентира:

1 вступление
1 часть
2 История от"0" до травли (теории R.H. Voss, G. R. Krehl, Carl Semencic и Don Fiorino)
3 Травля (все виды и варианты)
4 Возрождение (люди, собаки, выставки, клубы) + анализ и статистика всех первых шоу (примерно за 20 лет по R. H. Moore) + альтернативные шоу + оппозиция
5 Первые стандарты (трактовка, комментарии по Vero Shaw, Cyril F. W. Jackson, Robert Fulton)
6 Той-Бульдоги
7 Дифферентные типы Бульдогов
8 Заключение (рекомендации по покупке щенка)
-Вторая часть-
1 Первые заводчики, знатоки, и кровные линии Бульдогов (по объёму как вся первая часть) с 1830-40 г. до 1920г.
2 Скетчи о Бульдогах (старинные)
3 Описания + фото главных, успешных собак (конец 19, начало 20 века)
4 Заключение
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2009 - 10:25 PM

Ооооооо, това е нещо доста голямо..., предполагам, че ще е и доста интересно ba_025.gif С руският се справям ab_041.gif , така че свиркай като излезе wb_052.gif

#57 Потребителят е офлайн   streletz2009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 409
  • Регистрация: 28-October 09

Публикувано: 03 December 2009 - 02:37 PM

Цитат(Persona Grata @ Dec 1 2009, 07:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
StyleBullet явно не съм се изразила добре:

на 30 май 2009 ФСИ и КК си обмениха някакви "писма на взаимно разбирание", в които освен всичко пише, че тези две организации формално признават и приемат решението на всяка една от двете, също така и за въпросите, които се отнасят за оздравяване на породите, променяйки стандарта им.
В точка 8 на това писмо е споменато, че ФСИ и КК незабавно трябва да информират един друг за всякакви промени във всичките стандарти и да ги приемат, ако те са свързани с подобряване на здравето на конкретна порода.
КК е изпратил уведомление за новия стандарт до ФСИ, но ФСИ така и не върна никакъв отговор. Излиза, че формално ФСИ би трябвало да го признаят, а фактически те мълчат.

По принцип FCI се съобразява с промените в стандартите идващи от родината на съответната породата.В случая Английския КК диктува тези промени! И според мен няма начин Американския КК да направи това! Каквито и промени да има, те трябва да излязат от Англ.КК.,но даже и да се приемат тези,според мен драстични промени в екстериора на булдога,това ще стане постепенно в един доста дъдъг период,докато почитателите свикнат с новия типаж.Така се случи с всичк породи на които се купират уши и опашки.Хората просто свикнаха с това и вече започнаха да ги възприемат.

Лично аз,много харесвам по-сухия тип булдоци с по-високи крака,като Екстази.Тя струва ми се ще се яви като междинен тип на стария и предложения нов стандарт.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

www.streletz.eu

#58 Потребителят е офлайн   elia123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 623
  • Регистрация: 10-February 08
  • Gender:Female
  • Location:ПЛОВДИВ
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 03 December 2009 - 02:46 PM

значи ,нашето чудо върви добре с новите предложения за стандарт ,с тия кракаааа...
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   streletz2009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 409
  • Регистрация: 28-October 09

Публикувано: 03 December 2009 - 03:43 PM

По-високи крака = добри движения и комфорт за сърцето,а това е = на добро здраве и отлични шансове за спорт
User's Signature

www.streletz.eu

#60 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 December 2009 - 03:33 PM

Здравейте на всички! ae_085.gif
Честит първи сняг af_089.gif af_089.gif af_089.gif
Ще ви затрупаме с много снимки и дори и клипчета от първия сняг в живота на Принц wb_052.gif Иска ми се да е в тази тема, защото едвам го хващах да спира на едно място да го снимам - един хубав спортен ден af_089.gif
дано ви харесат снимките на "летящия Булдог" af_089.gif af_089.gif wub.gif

ae_085.gif

Първи сняг 1

цък :)

клип
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни