Dog.bg Форуми : Груминг на кокер спаньол

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (36 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Груминг на кокер спаньол

#21 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 10 May 2007 - 12:39 PM

Да, и Сара точно на тези места стана така. На чертички. СПоко, ще се оправи до няколко дни. Важното е да му е лекичко и прохладно, че като го знам с каква козина е лятото е ужас...
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#22 Потребителят е офлайн   Ira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 10-October 06
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 10 May 2007 - 06:05 PM

Е как пълна упойка за едно подстригване bl) ,че и цялото само първи номер,то това не може да се нарече груминг според мен.
На този линк има обяснено нагледно със снимки как се подстригва английски кокер.С червено са очертани онези части на тялото,където козинката се взема ниско.Дори и да не можете да си преведете статията снимките ще ви помогнат да добиете представа как принципно се прави.
Имайте предвид,че обясненията са за подстригване на домашни любимци,а не за прически за изложби.
груминг на английски кокер
User's Signature

http://www.dogwelcome.info

Lord, help me be the person my dog thinks I am!

#23 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 10 May 2007 - 06:37 PM

Ира, слагат даже много често пълна упойка, защото кучетата се плашат от машинките и реагират "бурно". Аз не го разбирам, защото Саричка седи и само примлясква от недоволство.
А обяснението е много хубаво, но Мишето иска друго. На нейното кокерче само трябва няколко кичурчета да се вземат, за да изглежда по-прилежно. А номер едно е за такива дълго и бурнокосмести като Сара, за които лятото става един малък ад. Сега да видиш как й е лекичко и удобно.... а преди летата бяха съпроводени с жега, осили, фъндъци...
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#24 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 May 2007 - 06:59 PM

Привет на всички! Искам и аз да съм полезна с нещо
http://www.domaineha...ge.html#trimmer
Има и клипчета, които показват как точно се прави, обаче ви трябват инструменти, повечето от тях могат да се намерят и в България. Не е толкова сложно, ако имате желание, може да се научи. Успех!
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Ira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 10-October 06
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 10 May 2007 - 07:31 PM

Ако кучето реагира толкова бурно при опит за достригване,че се налага пълна упойка мисля,че вината е изцяло на собственика,който никога не се е постарал да го учи да стои спокойно при разни манипулации(чистене на лапи,уши,къпане,подстригване,преглед и т.н.)
Учудих се защото тук(Варна)никога не съм чувала да приспиват кучета за фризура(котки да,но не и кучета).В единия от салоните,който посещавах съм ги питала специално за това дали упояват котките и ме изгледаха много странно,та камо ли за кучетата,които са по-лесно контрулируеми.Мнението им беше,че е немислимо заради едното подстригване животното да се подлага на пълна упойка.Те бяха измислили друг вариянт -грумиера винаги има един помощник-мъж,който помага и държи кучето,за да не мърда много.
И друго има, нали за да се направи добър грууминг,кучето трябва да стои и изправено. Как ще стане това ако е упоено?
Разбирам предимствата,на съвсем късата пострижка . Но първи номер по цялото тяло е нещо, което можеш да направиш на всяко дългокосместо куче ако решиш.
Грууминга е нещо съвсем друго.(или поне аз така го разбирам).Всяка порода си има специфичен начин на подстригване.Другото е просто остригване.
Ето и ти си се постарала да оформиш крачетата,опашката на Сара,а не просто да обръснеш навсякъде с машинката.Мисля,че темата ще бъде полезна ако покажем как е правилно да се прави,после всеки сам (и според кучето)може да си реши кое може да приложи и кое не или пък поне да знае какво да изисква като отиде в салон.
Ще се радвам ако тук се включи и някой професионалист,който да ни запознае с подробности и тънкости в грууминга на английския и американския кокер.

П.п.idol ike,много ме е яд,че не знам грам френски.Изглежда да е интересно.
User's Signature

http://www.dogwelcome.info

Lord, help me be the person my dog thinks I am!

#26 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 10 May 2007 - 07:38 PM

ira , idol ike много ви благодаря за напътствията и линковете,но както пишеше на едното място като за пръв път предпочитам да видя как се прави пък по-нататък може и да опитам сама.другото нещо което ме притеснява е че хайде може и да пропуснем грууминг масата ,но видяхте ли колко инструменти трябва да има човек за да направи грууминг bl) .а още от сега знам и каква борба ще падне за да му се подстрижат лапите.гъдел ли има не знам,но като му пипнеш лапичката отдолу полудява l) .живот и здраве се надявам да успеем да се вместим до края на месеца в графика не Вера worthy и после да пускаме снимки да ни видите

ира това с упоиката го знам и от моя съседка.тя също има кокер и го беше водила във някакъв салон до клиника Анимо в Младост.Там на Лъки бяха сложили пълна упоика и го бяха остригали до кожа.Милия сега е като мишленце и не можец освен по муцунката и опашката да кажеш какво е .от тъпата упоика милия ходеше като 5 за 4 .а и биляна е права за страха от машинките.Мики няма проблем с ресане ,чистене на уши,слагане на капки и т.н,но откакто му махаха нокъта след като го счупи и в Анимо му стригаха лапата с машинка като уче такова нещо и не можеш да го стигнеш

#27 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 May 2007 - 07:42 PM

misheto7, в същност, кой ти каза, че трябва да се упоява? Подозирам, че това е отговор на вет, а не на фризьор?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#28 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 10 May 2007 - 07:42 PM

Клипчетата, които idol ike е пуснала показват идеално стъпките и методите при подстригването. Дори и само от снимките се добива обща представа. Но наистина си трябва ако не опит, то в началото поне смелост - после става истинско удоволствие.

#29 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 10 May 2007 - 07:44 PM

освен ,че го казаха на мен съм и жив свидетел ,че са го правили на друго куче както съм написала в поста горе.обяснили са на съседката ми че иначе куето много се стесира и така било по добре.аз лично съм категорично против слагане на пълна упоика на когото и да било с повод и без повод.доколкото знам така се натоварва сърцето

#30 Потребителят е офлайн   Ira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 10-October 06
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 10 May 2007 - 07:49 PM

Цитат

на Лъки бяха сложили пълна упоика и го бяха остригали до кожа.

Това имах предвид -така можеш да острижеш куче,но не и да му направиш грууминг.
И що за "професионалисти" ,които действат без грам мисъл за доброто на животното.Стресирало се било,а упойката тя е напълно безвредна сигурно. oleeee
User's Signature

http://www.dogwelcome.info

Lord, help me be the person my dog thinks I am!

#31 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 10 May 2007 - 08:32 PM

Мили дами, мисля, че има доста голяма разлика между куче за остругване и куче за грууминг. Куче, което се нуждае от груминг в голяма степен ще е свикнало от бебе да му се правят процедури. Например Сара откак съм я взела все нещо й стрижа и оформям, и тя колкото и да й е неприятно стои мирно. Но представете си една малка, злобна болонка /да не кажа бясна/ имам си една такава в съседния блок. Това куче собствениците си не дава да го пипат, камо ли непознат с машинка. За такива се има предвид упойката, защото започва да беснее. Иначе нашите кучета не се нуждаят от упойка. Аз обаче си мисля, че ако много се стресира кучето, едно време на една котка бяхме дали едно хапче, което действа само успокоително. Не го приспива, а само го успокоява и то не е много в час и не се тревожи чак толкова какво става покрай него.

Другото, което искам да споделя с вас е, че нашите кокери всичките са коренно различни. Сара е обрасла като овца, Мики пък е късокосмест, Голди пък е с по-права козина. Не може на толкова различни кучета да им се прави един и същи груминг. Затова си има специалисти, които преценяват на място какво ще му стои на кучето най-добре и това му правят.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#32 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 May 2007 - 12:40 AM

За груминг - попитайте idol ike. Айк винаги е невероятно оправен и красив. Има много неща, които трябва да познаваш. Как да го обесня ... значи понятието груминг не е точно сресване, а да го направиш така, че да изпъкне, да се вижда красотата на породата и кучето. За да направиш добър груминг, трябва да познаваш тънкостите на стандарта, да ги съобразиш с анатомията на кучето, ако трябва някъде да скъсиш, да оформиш линия, ъгли, въобще да пресъздадеш по някакъв начин идеалния вид.
Ако питате мен, си е изкуство. Добрия грумер е маниак, който търси идеала и съвършенния вид, знае защо и как да го постигне.

Като разгледах колко видове гребени и четки имате ... b)

#33 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 11 May 2007 - 01:27 PM

ето това е Лъки кучето ,за което ви казах че са му поставили пълна упоика за да го подстрижат

Прикачени файлове



#34 Потребителят е офлайн   Светла Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 03-November 06

Публикувано: 11 May 2007 - 01:38 PM

малее oleeee ама то верно е подстригано до дъно ....незнам за вас но на мен не ми харесва чак толкова като прасенце, пък и с упойка егати и работата. Ние с роки си се борихме но беше забавно, може да е малко по-смешен, но да позволя да му слагат упойка за подстрижка ...нещо не ми се вижда..

#35 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 11 May 2007 - 01:46 PM

Хаха, какъв е смешен тоя Лъки. Прилича на мишле. Идеята за Сара беше същата. В процеса на работа мъжа ми даде идеята да й оставим опашката и лапичките. И стана по-добре. А тоз е направо голичък. Аз за операция едвам се навивам заради упойката, щях да я оставя с мигла в окото само и само да не й слагат упойка, камо ли пък за подстрижка. Ужас.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#36 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 May 2007 - 05:29 PM

За груминг на кокер, без значение дали е ам. кокер или англ. кокер, важно гръб на кучето да не е бръснат с машинка, само да вметна, че на изложба не се допускат бръснати с машинка кучета, за това има основни правила в подстригване. За домашен любимец е по добре да е подстриган късо, но не трябва да забравяме, че козината по гърба ги пази от природни влияния, това е дъжд и слънце. Когато се бръсне гръб, козината променя своя структура, става по мека и чуплива, защото се смесва с подкосъма. По принцип кокер се подстригва на месец и половина-два, ако не изцяло, то поне се прави хигиенна подстрижа, която включва подстригването на козина между пръсти и оформяне на лапа, също така е задължително да се изрязват нокти, но по малко, ако не можете сами, потърсете ветеринар да ви го направи. Кокерите не са много тежки кучета, те не могат да изпилят нокти сами, ако не се режат, живеца прораства и процедура става болезнена, също така кучето може да изкриви пръсти от дълги нокти. Задължително ушната мида да се поддържа късо подстригана, за да може ухо да диша и да се проветрява. Космите под опашка, до ануса, също се подстригват. Ако кучето е мъжко, хубаво по коремчето също да се подстрижат, за по лесна поддръжка и да не напишква козина. Всичко това е за хигиенна подстрижка.
Ще напиша как аз правя груминг. Преди всичко кучето трябва да е изкъпано с подходящ за него шампоан и балсам.
При ам. кокер къпането е задължително на една седмица, максимум десет дена, иначе козината се сплита и става много суха.
Ам. кокер се реше само когато е къпан при сушене с сешоара. Никога не се реше мръсна козина, защото косъма се накъсва, а при тази порода дължината е много важна, ако говорим за изложбено куче.
Когато косъма е изсушен, сресва се допълнително с гребен и чак след това започвам да подстригвам.
Започвам от гърба, той се тримингова, така се отстранява подкосъма и мъртъв косъм.
След това оформям глава, винаги започвам от ушите, при нас те се стрижат с машинка, при англ. кокер с филираща ножица от вън, а от вътре или с машинка или с изскубване.
Почиствам с машинка муцунка и шия, под долната челюст. При англ. кокер това се прави с филираща ножица.
След това оформям перчема, тук пак има разлика при подстригване на двете породи, при ам. кокер се оформя с фил. ножица, а при англ. кокер се проскубва с пръсти, докато не легне плътно по главата.
Опашка се оформя с триминг и фил. ножица.
Лапи се подстригват също различно на двете породи, разлика е в това, 4е англ. кокер от пред на лапа има участък с по къс косъм, който се проскубва с пръсти, в краен скучай се филира, при ам. кокер козината е доста обилна по лапите, те се оформят в формата на чаша, с помощта на крива ножица, поличката от долу също се оформя с ножица, това важи и за англ. кокер.
Груминг на кокер отнема два часа, без къпане. bl)
В предишния ми пост съм дала линк, с помощта на тези клипчета се струва да се пробва. Дори да не целия груминг, поне хигиенично подстригване, особено при кучета които не са много окосмени, няма да сгрешите, а кучо ще е оформен. w)
Дерзайте, успех! 1super
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   veselata Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 13-May 07

Публикувано: 13 May 2007 - 09:24 AM

Здравеите,много се радвам че попаднах на тази тема.Аз имам ам. кокер вече от 1 година и малко и доиде време да се оттървем от огромната козина.Много благодаря на всички които са давали съвети.Според вас дали щте се справя сама с подстрижката или първо трябва да го заведа някъде?

Благодаря ви предварително!!!

П.С. пращам ви и снимка на кучето ми

Прикачени файлове



#38 Потребителят е офлайн   veselata Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 13-May 07

Публикувано: 13 May 2007 - 09:26 AM

Извинявам се за направо огромната снимка

#39 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 May 2007 - 09:19 PM

Здрасти veselata! Като за първи път, на твое място, бих се доверила на фризьор, а после и сама може да се пробваш.
Сега идват големи жеги, най добре да го подстрижат по късо, така ще ти е по лесно за поддръжка. После като му попорасне козината може да се пробваш и сама. Как се казва сладура?
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 May 2007 - 10:16 PM

Цитат

ето това е Лъки кучето ,за което ви казах че са му поставили пълна упоика за да го подстрижат

Фризьор ли го стрига или вет - само това не разбрах?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (36 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни