Dog.bg Форуми : Груминг на кокер спаньол

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (36 Страници) +
  • « Първа
  • 34
  • 35
  • 36
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Груминг на кокер спаньол

#701 Потребителят е офлайн   Steph Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 13-November 13

Публикувано: 13 November 2013 - 09:02 AM

shifter, безкрайно благодаря за отговора. Гледах да се образовам кое как става, но пак научих нови неща :)
Иначе съм от София, нямам кола, но ако ми препоръчате добър фризьорски салон, от който няма да ме върнат, когато тя започне да щрака със зъби и не стои мирна,където ще са търпеливи както с нея, така и с мен, защото ми омръзна да търпя унищожителни погледи, сякаш аз съм допуснала това положение, ще си измисля някакъв транспорт. Истината е, че и аз не горя от желание да се боря с Клара, но когато аз й пипам лапите/ушите и т.н. не реагира чак толкова остро, колкото на ветеринарите, дори когато не държат машинката. Пак ръмжи и щрака заплашително, но като цяло не й обръщам голямо внимание на изявите и след време вижда, че иска или не, няма измъкване. Не знам дали това е правилния подход обаче. Клара не го прави от злоба, а защото се страхува - през цялото време трепери, а при първия вет се и напишка, така че ако имате още някой и друг съвет за поведението ми по време на процеса, освен да я оставя да свикне с машинката, звуците и докосването, ще съм наистина признателна.

#702 Потребителят е офлайн   tricky Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 10-November 13

Публикувано: 17 November 2013 - 08:14 PM

Здравейте! Имам въпросче дето даже незнам дали е за тук. Моето кученце е на 4 месеца, а още не е рунтаво (с изключение на ушите, задната част на предните лапички и между пръстите). Да се надявам ли да се окосми повечко с възрастта и на каква възраст по принцип започва да расте козината? Цветът му е златист(споменавам го защото прочетох, че някои цветове се свързвали с по-буйно окосмяване). Той е породоподобен на английски кокер и с изключение на загладения косъм засега го докарва на външен вид колкото всяко друго породоподобно кученце. :dog:

#703 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 17 November 2013 - 10:39 PM

Още сте малки за да прецените дали ще се окосмите повече - понякога козината е различна при различните полове, зависи от периода на годината, ген и т.н. Давам пример - нашата женска месец след разгонване й окапва много козината, след това я възстановява. на около 6-7- месечна възраст вече имаше доста козина. На Мъжкият ни след годината разви страшно много козина, която направо избуя след кастрацията. това което искам да кажа е, че гъстотата и дължината на козината е следствие от много фактори. ето качвам снимки и на двамата на вашата възраст


Качена снимка - Индиана



Макс

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

  • (36 Страници) +
  • « Първа
  • 34
  • 35
  • 36
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни