Dog.bg Форуми : Куцане ?

Към съдържанието

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Куцане ?

#1 Потребителят е офлайн   Nomad Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители

Публикувано: 04 December 2009 - 03:50 PM

Кучето цял ден е К . Наспа се и като стана почна да куца . Няма нищо налапата . Пипах , стисках да видя дали има някъде болка ама не открих . Безпричинно куцане след спане . . . На такова нещо не бях попадал . . .

#2 Guest_vet_voychev_*

• Група: Гости

Публикувано: 04 December 2009 - 05:23 PM

Цитат(Nomad @ Dec 4 2009, 03:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Кучето цял ден е К . Наспа се и като стана почна да куца . Няма нищо налапата . Пипах , стисках да видя дали има някъде болка ама не открих . Безпричинно куцане след спане . . . На такова нещо не бях попадал . . .

С кой крак куца, на каква възраст е кучето, каква степен е куцотата

#3 Потребителят е офлайн   Nomad Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 04 December 2009 - 05:41 PM

Преден ляв , Куцането е много ниска степен (може да стъпва на него и половината от времето стъпва на него) , кучето е на 5 месеца .

(ако беше заден се сещам за доста причини които са просто временно неразположение ама за преден не ми идва нищо на ум)

#4 Guest_vet_voychev_*

Публикувано: 04 December 2009 - 05:47 PM

Предполагам днес при разходка не сте се презорили,или контузили, за момента да го е компенсирал, защото предполага тази възраст е лудак, и после като е поспал да осеща болка, ако до утре не мине, отидете да ви дадат нестероидни противовъзпалителни, ако от тях мине но след време пак започне да куца, малко по подробни изследвания- рентген за лакътна дисплазия или паноостит примерно..предполагам че го е натоварил малко повече и ще мине... каква порода е

#5 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията

Публикувано: 04 December 2009 - 05:48 PM

Без да давам компетентно мнение, мисля че може да се дължи на разтежа. При моето куче беше по същия начин, на същата възраст. Като се наспи и започваше да куца ту с единия крак, ту с другия... dry.gif а после след ходене и бягане му минава. Мина за около 1 месец, давали сме му глюкозамин и хондроитин в комплекс и желирана пача с много добре сварени и меки хрущяли и се оправи. smile.gif
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Nomad Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 05 December 2009 - 08:07 AM

Днес забелязах че сменя краката (куца и с двата) . И като се разтгича все едно нищо й няма както каза горният пост . Продължава и днеска с накуцването както ме попитаха .
Това което се сещам като жокер може да е - многото калций . Не съм спирал да й давам от 2 месеца а последната седмица и давам с 1/3 повече доза защото според вета ни имала малко проблем с калция (уголемени стави нещо за което питах в този раздел и се оказа че наистина е симптом но почти винаги се оправял с растежа) . Кучката ми наистина расте доста бързо защото храната й е на 6 заедно с витамини и т.н. (расте обаче само на височина :) , на ширина никаква я няма)

Та след "новите жокери" има ли нови идеи ?

#7 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

• Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар

Публикувано: 05 December 2009 - 09:08 AM

Според мен е паностеит,но не е лошо да направите кръвно изследване занивата на калций и фосфор ae_085.gif
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#8 Потребителят е офлайн   Мария 76 Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 05 December 2009 - 09:33 AM

За малиноата ли става въпрос? Щото те са малко щури кученца....моята също се разкуца за няколко дена ....дадох и почивка + някакви противовъзпалителни таблетки и нещата се оправиха.
User's Signature

Незнанието и невежеството не ме оправдават, че години наред крещях "браво" за неща които не разбирах...

Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват!

#9 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

• оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog

Публикувано: 05 December 2009 - 10:57 AM

Цитат(Мария 76 @ Dec 5 2009, 08:33 AM) <{POST_SNAPBACK}>
За малиноата ли става въпрос? Щото те са малко щури кученца....моята също се разкуца за няколко дена ....дадох и почивка + някакви противовъзпалителни таблетки и нещата се оправиха.

Не забравяй да кажеш,че това се доказа/лека травма/след лекарски преглед и от там назначиха почивката и лечението.

User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Мария 76 Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 05 December 2009 - 11:03 AM

Цитат(Galiadogs @ Dec 5 2009, 09:57 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Не забравяй да кажеш,че това се доказа/лека травма/след лекарски преглед и от там назначиха почивката и лечението.

Така е , аз само исках да поясня породата на кучето (НОМАД има малинка до колкото си спомням).....аз толкова откачено животно не бях виждала ....дано е нещо като нашия проблем и бързо да мине ba_025.gif
User's Signature

Незнанието и невежеството не ме оправдават, че години наред крещях "браво" за неща които не разбирах...

Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват!

#11 Потребителят е офлайн   Nomad Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 05 December 2009 - 02:55 PM

Това "Паностеит" пасва 1:1 със симптомите . Понеже ветеринара не работи събота и неделя кажете с какво да започна днеска и урте някакво лечение макар и в по-малка степен за да не е баш без нищо ? Притовивъзпаллителни да кажем ? Ама трябва за хора да й взема в момента ама дозата как ще я калкулирам не знам . Имам и едно от миналото куче дето е подобно на антибиотици "трихомонацид" . Как ви се струва ? (чета из нета за тази болест и гледам че и учение не са 100% сигурно от какво се причинява)

(едва ли болестта й идва от храната защото храната й е много добра в големи количества - През 4,5 часа към 100 гр кайма/месо сурово умешано с гранула среден клас смляна на прах + малко хляб/картофи/ориз . Това го права на кюспе и й го давам (често има диария и за това и давам храната в по-суха форма) . Слагам вътре СА-37 и калций . И за да не й липсват и минерали и витамини от естествени източници й давам поне един път в денят бебешки бурканчета храни от детска кухня за деца . Естествено без подправки или сладки неща или нещо което да е в минус на кучето .)

#12 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

• the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом

Публикувано: 05 December 2009 - 03:01 PM

Не си правете експерименти с лечение, което не ви е предписано от лекар.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Nomad Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 05 December 2009 - 05:44 PM

Гледам че при тази болест не трябва да се дава калций . Сигурно заради двойните дози калций цитрат дето й давах последната седмица е станало това . От днеска няма да й давам пък ще видим и понеделник какво ще каже вета

#14 Потребителят е офлайн   linamar Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията

Публикувано: 05 December 2009 - 07:38 PM

Цитат(Nomad @ Dec 5 2009, 02:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Това "Паностеит" пасва 1:1 със симптомите . Понеже ветеринара не работи събота и неделя кажете с какво да започна днеска и урте някакво лечение макар и в по-малка степен за да не е баш без нищо ? Притовивъзпаллителни да кажем ? Ама трябва за хора да й взема в момента ама дозата как ще я калкулирам не знам . Имам и едно от миналото куче дето е подобно на антибиотици "трихомонацид" . Как ви се струва ? (чета из нета за тази болест и гледам че и учение не са 100% сигурно от какво се причинява)

(едва ли болестта й идва от храната защото храната й е много добра в големи количества - През 4,5 часа към 100 гр кайма/месо сурово умешано с гранула среден клас смляна на прах + малко хляб/картофи/ориз . Това го права на кюспе и й го давам (често има диария и за това и давам храната в по-суха форма) . Слагам вътре СА-37 и калций . И за да не й липсват и минерали и витамини от естествени източници й давам поне един път в денят бебешки бурканчета храни от детска кухня за деца . Естествено без подправки или сладки неща или нещо което да е в минус на кучето .)

Пълна конкуренция на Ути Бачваров, защо не публикувате рецептите???

#15 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията

Публикувано: 05 December 2009 - 07:55 PM

Пак да кажа, че това което писахв по горния си пост, го виждах в много случаи на тази възраст, но при кучета порода Английски булдог. Защото в нашия случай, а и в другите, които имаха същия проблем, кучинките са пораснали много бързо и са станали доста тежички за възрастта си и за това се получи този проблем, който бырзо е минал като при нас, так и при всички мои познати кучета с този проблем. Имаме къси крачета и дебело телце и е малко тежичко ab_041.gif При Вашата порода може а става въпрос за съвсем различно нещо, но дано да се оправи по-бързо душицата ae_085.gif
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

• Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар

Публикувано: 05 December 2009 - 08:05 PM

Nomad,защо не хранишсамо със суха храна?Тези бъркочи са излишни.Иначе Трихомонацид няма нищо общо с лечението на Паностеит.Не бързай,по-добрия вариант е да идеш в понеделник при лекаря,от колкото да даваш на своя глава лекарства. ae_085.gif
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#17 Guest_vet_voychev_*

Публикувано: 05 December 2009 - 11:37 PM

Когато колата не пали причините може да са 100, когато кучето куца прочините може да са сто, същото е и когато повръща, пикае много, пие повече вода има повищена температура. Това което е помогнало при вашият случай може да е абсолютно противопоказано при неговият, както ако кола която не пали я дръпнеш или бутнеш и тя запалищ но ако има скъсан ангренажен ремък и я дъпаш на скорост а тя не пали ще прецакаш сериозно двигателят
Всичко което се пише тук е в сферата на предположенията АКО, АМИ, МОЖЕ, НЕМОЖЕ, ОТИДИ ТАМ, НЕДЕЙ ДА ПРАВИШ ТОВА НАПРАВИ ОНОВА...........

Заведи го на лекар, както казах може да е елементарна травма може да е много сериозен проблем, преди всичко ако не си сигурен не вреди, това е една латинска сентенция която се ползва в нашата професия " Ако не можеш да помогнеш по добре не вреди"

За твоят вет- това с опипването на ставите, ребрените броеници И рахита при кучето- е още от зората когато медицината при кучето и котката едва прохождаше, когато колегите основавайки се натова което са учили за кравата и овцата се опитваха да лекуват кучето! Да ама НЕ -> да дерзае в друга посока
УСПЕХ!

#18 Потребителят е офлайн   Nomad Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 06 December 2009 - 02:45 PM

Да . Все професори се навъдиха . Нищо не разбират ама да си кажат . Научили са почти всички кучкари едно "Роял Канин" и давай кучето да мае само това щото така пише на етикета . Въпроса ми не е за храната и няма да я коментирам .

Спрях калция да почине и кучето се оправи на следващият ден . Заведено е на ветеринар . Изтискаха жлеза въпреки че симптомите минаха предният ден . Не знаех че кучето може да куца и с предните крака заради жлеза , мислих че е само за задните . Ако пак почне да куца тогава пак на вет за изследвания .

#19 Guest_vet_voychev_*

Публикувано: 06 December 2009 - 07:29 PM

Явно си попаднал на професорите които всичко лекуват със ИЗСТИСКВАНЕ на жлезата!!!!
моето скромно мнение е че колегата не си върши съвестно работата, обръщам се към всички колеги, писна ми да чета глупости и смятам всеки път когато преценя че даден колега не си върши работата да го казвам на хората право в очите.. стига после са ни плюли стопаните и слагали под еднакви знаменатели! ще се радвам и вие ако го правите.

Който си позволи да плюе по колега ще бъде наказан.
мод

#20 Потребителят е офлайн   Nomad Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 06 December 2009 - 08:44 PM

Аз говоря за половината от хората писали тук а не ветеринарите . Ич не занят от къде идва проблема а си пишат за някакви странични неща за да се направят на знаещи . И че куцо и сакато от този форум каквото напиша се за храната ме питат и по-точно "защо не я храня само с висококачествена гранула" . Може въпроса да няма нищо общо ама те да си пишат . . .

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни