Dog.bg Форуми : Стани приемен стопанин - спаси един живот!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (24 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Стани приемен стопанин - спаси един живот! Шанс за кучета от изолаторите

#1 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 December 2009 - 09:15 AM

Кучетата в общинските изолатори като цяло и изолатор Сеславци в частност, нямат големи шансове за спасение. Не и без твоята помощ.
Как мога да помогна?
АЗ помагам като стана временно приемно семейство и увелича по този начин шанса за живот на своя повереник, докато организациите за защита на животни търсят дом за него. АЗ го социализирам и спечелвам доверието му в хората. Aко аз не мога да поема временните разходи за храна, медицински прегледи и евентулано лечение, другите ще ми помогнат, защото
АЗ не съм САМ.
НИЕ сме МНОГО.
НИЕ сме готови да Ви помогнем, ако решите да се присъедините към НАС.
Помогнете НИ да спасим повече от един живот и станете герои в НАШИТЕ очи и в очите на търсещите топлота, закрила и обич животни!
Нека да се представим един на друг в тази тема и да покажем душичките, на които дадохме шанс!


Строй се , преброй се


my_kaya - подала ръка на Пач и Чико за тяхните премеждия , воли и неволи може да прочетете тук http://forum.dog.bg/-t30290.html

stassi подала ръка на Жорко и Жужка социализирането на Жорко се превръща в малък учебник по социализация уроците може да следуте тук http://forum.dog.bg/-t30596.html

GAG - приюти сеславска девойка с кодово име Блеки представянето тук http://forum.dog.bg/...424#entry730424

jani4ka - тя е Яна, а те са Джой, Шай и Пилоу...имена, които им отиват или на характера или на външните белези началото на тяхната среща е тук http://forum.dog.bg/...233#entry725233

Primul908 подаде ръка на Бенковската група - моля на Вашето внимание, уважаема публика, неотразимите и незабравими Сафи и Роби http://forum.dog.bg/...579#entry732579

S.Petrov - приюти Сеславската мома Рада - как е минала първата разходка може да прочетете тук http://forum.dog.bg/...506#entry732506
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 05 December 2009 - 02:56 PM

.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   my_kaya Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 646
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 December 2009 - 09:01 PM

Статията е страхотна, браво ae_085.gif Кога излезе вестникът? Искам да си го намеря.

Явно аз започвам. ab_041.gif
Представям ви Пач и Чико. В понеделник стават 2 седмици, откакто населяват кухнята ми.
Имаме трудности, но пък да видиш една смазана душичка как си променя погледа, как в очичките й има пламъче. Всичко това си струва. А и това, от което всъщност имат нужда е любов, или както казват в другите държави - TLC (tender love and care).

Вижте повече в темата им: http://forum.dog.bg/-t30290.html
User's Signature

The world has given to me nothing
but trash bins, loneliness and pain...
Still that won`t keep my tail from wagging
my love I`ll give through sunny days and rain...

Because I know that somewhere I`m awaited
That gives me strength to live another day...
And although with the Fate itself I`m racing
I know I`ll win and I will meet my MAN...

#4 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 05 December 2009 - 09:09 PM

Статията е страхотна! Поздравления! smile.gif

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 05 December 2009 - 10:22 PM

Мисля, че е днешния брой, на мен ми го пратиха сканирано.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   aak1983 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 228
  • Регистрация: 09-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 05 December 2009 - 11:55 PM

Браво страхотна статия :) ............ дано има повече хора които ще откликнат....
User's Signature

ТОЛКОВА МНОГО ИДИОТИ - А ТОЛКОВА МАЛКО ПАТРОНИ !

#7 Потребителят е офлайн   Andriana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 10-October 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 06 December 2009 - 12:20 AM

Браво Надял Доживяхме Animal Rescue Sofia!
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#8 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 December 2009 - 08:56 AM

Благодаря на всички за хубавите думи, но не аз съм героят тук, а хората, които отварят сърцето и дома си за тези нещастни душици -my_kaya, stassi, yani4ka, Primul908 (която взе две от обречените кучета от Бенковски...дано се включи с новини и снимки)!
Сега се търси приемен дом за този господин. За него има кандидат от Холандия и му трябва само месец в хубав приемен дом, докато му направим подготовката за заминаване. Той е дружелюбен, кротък, не в първа младост. Дано му излезе късмета smile.gif
П.П. Вестникът е вчерашния Телеграф.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 07 December 2009 - 01:39 PM

Надявам се, че и от Ст. Загора ще се намерят желаещи за временен дом. В момента търся място за 2 болонки от изолатора. Животните са с добър и спокоен характер. Ще осигуря храна за престоя им. Трябва ми малко време, докато бъдат осиновени за постоянно. Идват студени зимни дни.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 07 December 2009 - 04:49 PM

Цитат(dikari @ Dec 7 2009, 01:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Надявам се, че и от Ст. Загора ще се намерят желаещи за временен дом. В момента търся място за 2 болонки от изолатора. Животните са с добър и спокоен характер. Ще осигуря храна за престоя им. Трябва ми малко време, докато бъдат осиновени за постоянно. Идват студени зимни дни.

цитат от форума на бездом ако не сте ги видяли

От доста време си търся кученце, но по сте4ение на обстоятелствата нямам все още. И така реших да помогна с каквото мога. Е мога да предложа дом и грижа за животиче при нужда, намерени, търсеши дом всички са добре дошли. Ако имате нужда от помощ
скайп :ralito_89
емайл: rali_bg_stz@abv.bg
-----------------------------
a da popitam nqkoi moje li da mi kaje kade se namira tozi izolator v stara zagora za6toto ot mn vreme si tarsq ku4e i sig tam 6te si namerq blagodarq predvaritelno

линк към темата

#11 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 07 December 2009 - 05:18 PM

Да, тя е писала същото и тук.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#12 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 07 December 2009 - 07:15 PM

Свързвам се и отговарям на всички подобни писания. Но за съжаление резултат няма. Досега само Buddy е помогнала реално.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   stassi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 449
  • Регистрация: 04-May 06
  • Gender:Female

Публикувано: 10 December 2009 - 02:13 AM

Здравейте и от нас!
Ние сме Стаси и Стоян и преди 15тина дни взехме от Сеславци двама сладурчета, които понастоящем са известни като Жорко и Жужка.

1) - Жорко е малък, току-що кастриран симпатяга, с много рани от ухапвания по тялото, който стана временен обитател у дома благодарение на това, че си беше заклещил главата на решетката в изолатора.
2) - Жужка е една изключително мила и закачлива майка, чиито кутрета са измрели, а тя самата се катереше, за да прескочи решетките.

Сега и двамата са много добре. Всички рани са зарастнали. Напълняват и от ден на ден стават все по-хубави, по-спокойни, по-уверени!
Гледаме ги заедно с нашите 3 домашни кучета - голяма веселба е вкъщи, особено като замирише на манджа! :)
Вече няколко дни и двамата носят нашийници. След още няколко ще се опитаме да се радходим вкъщи и на двора на повод.

Това са много страхливи, но много мили същества, които са готови на всичко, за да се харесат на хората, които се грижат за тях. Опитваме се да се държим с тях спокойно, без излишно глезене, без задълбочаване на собствените им травми. Каквото е било-било. Разминало се е. Сега са гледани и обичани. :)

Истински се надяваме двете "Ж" да намерят стопани, които да им помогнат да се чустват пълноценни и необходими.

Изобщо, мили хора, които четете тези редове, щастието е голямо, денят преизпълнен, сърцата ни по-смели, къщите ни по-топли!

Скоро ще пуснем нови снимки на бандитите, да им се порадваме всички!



#14 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 10 December 2009 - 08:10 AM

Гита

Тук можете да видите историята на Гита, спасена от общинския приют в Русе, за съжаление текстът е на немски. Сега кучето живее в Германия и след дълъг рехабилитационен период, най-после е готова за осиновяване /информация от миналата седмица/. Наложи се да бъде поверена в ръцете на специалист, защото бившите стопани явно се бяха държали меко казано неподходящо с Гита, в резултат кучката не позволяваше никой да се доближава до нея по време на хранене, нито пък да и дава каквито и да било команди. За един месец у дома успяхме да минем през всички вариации на взаимните чувства, но се справихме. Дълго време след като Гита замина ... имах буца в гърлото си, а приятелят ми все питаше "Има ли новини от Гита? Ако трябва да отидем в Германия, тя сигурно не приема новите си хора." Разбира се това не беше необходимо.

Уточнение: На първите снимки от историята в линка ще видите Гита, котешки гранули и котка, кървава баня и т.н. - Това са първите моменти на кучето у дома, беше доведена упоена и все още неизлязла от упойка и нереагираща на околната среда прояде гранули, а от изолатора ... извинете приюта... твърдяха, че не яде гранули и затова е слаба...

#15 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 10 December 2009 - 01:04 PM

Цитат(kittykat.ruse @ Dec 10 2009, 07:10 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Тук можете да видите историята на Гита, спасена от общинския приют в Русе...

Браво д-рке! Дано да има повече хора като Вас!


#16 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 10 December 2009 - 04:24 PM

Здравейте и от мен и от приютената вкъщи бивша сеславска девойка с кодово име Блеки. Първо да ви се похваля, че Блеки е при мен от 8.12 вечерта и досега няма никаква беличка вкъщи - всичко на полянката. За сметка на това като отиде там и се дупи по 3-4 пъти, че нещо се е поразстроила. Та детето е абсолютно перфектно - няма такова куче като нея - "чудесен материал" ab_041.gif Когато отидох да я взема и пробвах да я заведа до вкъщи с повода, животинчето легна и категорично отказа да направи и крачка. Наложи се да прибегна до чужда помощ, за което безкрайно много благодаря Дени! За тези почти 2 дни без малко смело мога да се похваля, че Блеки върви абсолютно ИДЕАЛНО на повод. Дори не се налага и да я подръпвам, просто е великолепна! Храни се добре (и качествено - Роял Канин) но има данни да стане същата прахосмукачка като моята красавица. В банята криво-ляво ме изтърпява да измия лапките, ама и аз не се натискам за повече.
Днес Рокси я научи да копае дупки в калта и да си завира цялата муцуна там. Почвам да проверявам цените на пароструйките, че душът няма да се справи с това предизвикателство smile.gif
Хора, кучето е великолепно! Социално е, не е страхливо, учи с изумителни темпове (вече сяда за наградка и ме гледа в очите), не е от типа "свободен електрон" подир който трябва да препускаш, невероятен характер! И ако не кашляше толкова много, даже не бих и разбрала, че бройките в нас са две.
Илит, според мен е готова отвсякъде - дай да почнем да търсим нейните хора и когато това стане, да зная че им изпращам едно наистина прекрасно, но същевременно и здраво куче...
Малко снимки:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#17 Потребителят е офлайн   jani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 10-July 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 December 2009 - 05:15 PM

Аз съм Яна, а те са Джой, Шай и Пилоу...имена, които им отиват или на характера или на външните белези. Само дето Шай вече хич не се срамува, а стана голяма игрушка. Няма такива разкошотии. Гледаме се от близо 2 седмици. Мога да кажа, че всичко което описва GAG важи и за нас, така че няма да се повтарям. Само ще кажа, че са уникални и, че от тях струи такава любов, каквато с думи не може да бъде описана. Само искат да си играят с мен и да се гушкат.

Бих препоръчала на всеки да помогне на една такава бедна душичка и да и даде шанс да се превърне в себе си, в едно приказно създание, защото и те както нас имат своето право на живот!!!

Не е нито невъзможно, нито е трудно. Напротив! А възнаграждението от това да превърнеш един тъжен поглед в греещ и любящ е неописуемо!!!

Ето и малко снимки wub.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Saving one dog won't change the world, but for that one dog the world will change forever!

#18 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 10 December 2009 - 05:25 PM



Бебчето е в приемно семейство, мъжко, на 40 дни, има и братче, но не ми изпратиха негова снимка.
Родени са на 30.10.2009год. Стопанката не забелязала, че кучката е бременна zz_020.gif . Даде майката и бебетата на временните стопани и замина за Франция с уговорката да търсим домове на малките.
тел.-082/892710, 0889/261312, 0898/612536

#19 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 12 December 2009 - 03:09 PM

Здравейте отново от Блеки, прекрасната брадата мацка, която е такъв пич по характер, че който и да я осинови съм сигурна, че няма да има проблеми - абсолютно злато ab_041.gif
Днес детето отново успя да ме изненада - включвам прахосмукачката и очаквам да се свие в някое ъгълче или да вземе лошия пример от Рокси и да нападне тази страшна прахосмукачка, но детето само дойде, подуши и отиде да си легне. Е няма такова перде - честна дума. Май единственият й страх, доколкото забелязвам, е от бръмчащите коли. Очаквам скоро и от ветеринарния да има страх, че то с тези инжекции против кашлицата...
Кученцето просто си е истински злато, но в момента така ми е стегната душицата заради нея - то не бе кашлица не бе чудо - как пък не намаля поне, откак е при мен се дъни като магаре, а нощем направо е кошмар.
И понеже заради разстройството е на лечебна храна, днес се наложи да пие и смекта, че на белия сняг видях и няколко капки кръв. За понеделник сме се записали за изследване на секрет от дупето, за да знаем с какво ще се борим. Много се надявам да е нещо, което не е страшно или заразно за нас и за Рокси.
Та така от нас - стискайте палци на детето, че тази мишка още не е отворила хубавата страница от живота си както трябва, а го заслужава и то ужасно много.

Забравих да кажа, че докторът ни пре...а разходките заради кашлицата - само да се изпишка и обратно вкъщи dry.gif
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#20 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 December 2009 - 04:18 PM

За кашлицата на Блеки. В клетката, където беше в Сеславци - тя, още едно 4-5 месечно момче и 7-8 тримесечни бебета, болни бяха само Блеки и момчето - сополки и съвсем лека кашлица. Щом ги видях, веднага на следващия ден отидох с антибиотика. Два дни след това вече нямаше и помен от кашлицата, сополките се задържаха повече - 7-8 дни. Но така или иначе си изкараха на антибиотик 12 дни. Очаквах, че и малките кученца при тях ще се разболеят, но учудваащо за мен, това не се случи. Кученцата и сега са си там, живи и здрави, вкл. 4-5 месечното момче, никой не си и помисля да кашля.
Та Блеки съм я чувала да кашля 2-3 пъти, и то 10 дни, преди да отиде във В.Търново. Преди да я прехвърля в буса за Търново, беше час и половина в моята кола, пак нищо. Не бих си позволила да натреса на някого болно куче - не е коректно, даже бих казала - компрометира се идеята за приемните домове. Кашлица, температура, сополки, отпадналост, кожни проблеми - това са неща, които се виждат.
Мислех си, че кашлицата е провокирана от пътуването, кучето е стояло 5-6 часа в микробуса. Но пък от друга страна, това е животинче, което така или иначе е било все навън.
Много пъти, след 12 дни на антибиотици, при параинфлуенца, кашлицата продължава близо месец след това, не е необходимо лечение, постепенно отшумява. Не се правя на доктор, всичко консултирам с моя вет, който е с дългогодишна практика. Но вие слагате инжекции - защо, каква е диагнозата? Дали вашият вет не се престарава?
Иначе - радвам се за Блеки, че така бързо се е адаптирала. Тя е прекрасно животинче. И ти благодаря, че й предостави дома си, и че се грижиш за нея - колкото и да е безпроблемна, хамалогията си е хамалогия.

  • (24 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни