Dog.bg Форуми : Стани приемен стопанин - спаси един живот!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (24 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Стани приемен стопанин - спаси един живот! Шанс за кучета от изолаторите

#21 Потребителят е офлайн   jani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 10-July 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 December 2009 - 04:26 PM

GAG, писах ти в темата за Пач и Чико за кръвта в акитата. А иначе и при нас имаше кашлица, но пиха сироп Проспан и се оправиха.
User's Signature

Saving one dog won't change the world, but for that one dog the world will change forever!

#22 Потребителят е офлайн   Primul908 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 05-May 09

Публикувано: 14 December 2009 - 05:30 PM

Ето ни е нас с известно закъснение, защото лекувахме буби и буболечки: моля на Вашето внимание, уважаема публика, неотразимите и незабравими Сафи и Роби от групата "Бенковски махала" flagbg.gif Аплодисменти!

Роби (Робинзон) е най-гальовното куче, което познавам. Още при първата ни среща ми се метна на врата да ме прегръща. Такава душичка е, че едва успях да го снимам днес, защото все забиваше нос в обектива. Радва се на всички кучета, на деца, на случайни минувачи и като му каже някой мила дума, той се размазва на земята да го чешат по коремчето. И с котетата се разбира, добре върви на каишка, въобще идеалното куче. Едно нещо не обича: да бъде връзван някъде и като се отдалечиш от него, полудява и почва да се мята. Само един път си направих този експеримент и повече не съм го повтаряла. Според мен е на около 2 години, но не повече, около 15 кг.

Сафи (Сафрън) е копринена ефирна дама с леко криви крачета (може и дюстабанче да има), ама добре ходи на токчета. Днес й рязахме ноктенцата, че бяха много дълги и сега има добре оформен френски маникюр. Капнахме й и спот-он за бълхичките и изтискахме аналните жлези, защото накуцваше от няколко дни със задното краче. Голямо чудо излезе, но ще се оправи момичето. Раната от ухапване от побойника вече почти зарастна, само едно петънце се вижда на ушето. Сафи, за разлика от Роби, е леко мнителна на пръв поглед, особено към непознати, но с течение на времето се привързва и сега аз съм й любимка. Като ме види, смъква ушички и почва да лае от радост, да скача, да тича и да се размазва по гръб да й чеша коремчето. Тя е малко по-възрастна от Роби, може би на 5 години. По нищо не й личи, зъбките са й здрави. Само предните крачета са деформирани. Около 10 кг е, фина дама.

И така. При нас е весело и топличко с двамата сладури. И при Вас може да бъде същото. Във всяко едно изстрадало сеславско куче има толкова неподозирано голям потенциал да Ви направи щастливи и да озари ежедневието Ви с усмивка, колкото в никое друго същество. Дайте на някоя душичка шанс и се присъединете към нас!

Ето и нашата звездна двойка wub.gif :

Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка


#23 Потребителят е офлайн   my_kaya Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 646
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2009 - 05:36 PM

Цитат(Primul908 @ Dec 14 2009, 05:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ето ни е нас с известно закъснение, защото лекувахме буби и буболечки: моля на Вашето внимание, уважаема публика, неотразимите и незабравими Сафи и Роби от групата "Бенковски махала" flagbg.gif Аплодисменти!


Аплодисменти за тях и за вас! Страхотни сте.

Нямате представа колко се радвам, че групата на приемните семейства са увеличава.

Нагушкайте поредните щастливци от Сеславци.
User's Signature

The world has given to me nothing
but trash bins, loneliness and pain...
Still that won`t keep my tail from wagging
my love I`ll give through sunny days and rain...

Because I know that somewhere I`m awaited
That gives me strength to live another day...
And although with the Fate itself I`m racing
I know I`ll win and I will meet my MAN...

#24 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2009 - 06:05 PM

Благодаря ти! И за снимките, но най-вече -за другото wub.gif

П.П. Сафрън Бъроуз?
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2009 - 06:41 PM

И тези две кучета - Роби и Сафи, вече трябваше да са евтаназирани. Защото били много.
Благодаря ти, Primul908, за гостоприемството и грижите! Дано слушкат и не създават много проблеми децата!
И наистина прилича на Сафрън Бъроуз, удивително! Проверих я мацката в Гугъл, има снимки. Как можа да се сетиш?

#26 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2009 - 06:55 PM

Искам и аз да разкажа за едно кученце, на което бях приемен стопанин 1 месец (има го някъде из темите)
Малкият Съни го извадихме от русенския изолатор на 15.09.09 г. Беше слааб, слааб.. наблъскан в една клетка с още 4-5 душици, целият омазан с ако и доста страхлив.
Първата работа като влезе в нас беше да му направя една хубава баня, ама и банята не успя да премахме напълно миризмата на изолатор, a крачетата му сякаш се бяха напоили с кучешко ако, толкова тъмни и мръсни бяха, че падна голямо търкане. Милото момче изтърпя геройски първата си баня. Взех си го в комплект с глисти и разстройство smile.gif Дори се наложи 4 дни да прекара в Германо-българския приют, защото разстройството не спираше. Там се погрижиха за него и като си го взех обратно започнахме да се социализираме. В началото го беше шубе дори да го погаля, като вдигнех ръка се изравняваше със земята. Беше го страх и да ходи из апартамента и първите няколко дни си поживя свит на кравайче в коридора. Като започна да маха плахичко с опашка ми стана ясно, че нещата отиват към по-добро. И така след около 10-тина дни стана друго куче. Търчеше като луд навсякъде, дъвчеше всичко що му попадне, беше голяма забава smile.gif Милият не ме изпускаше от поглед и ме следеше във всяка стая, през нощта спинкаше до главата ми, а сутрин си слагаше муцуната на леглото и ме чакаше да се събудя с едни ококорени очи и влажен нос. Бяха прекрасни събуждания, виждаш кучешки очи, които те гледат с надежда и обич. Имах един прекрасен месец с това невероятно същество, което се намести завинаги в сърцето ми.
На 19.10.09 Съни беше осиновен в Германия. Стопанката му пропътувала около 400 км, за да иде да си го вземе на летището. След това получих писма и снимки... Снимки, които те карат да плачеш от радост. Снимки, които ти напомнят от къде си взел това животинче и къде е отишло..
Когато Съни замина ми беше много тъжно и много плаках, но тогава една добра жена ми каза - "Недей да плачеш, ти промени живота му".
И наистина беше така, сега близо 2 месеца по-късно си спомням с усмивка за него и знам, че е на едно чудесно място.
Взимайки го от изолатора, аз му помогнах да има по-добър живот.
Пожелавам на всеки да изпита подобно щастие и да му дойде отвътре да стане приемен стопанин на едно нещастно животинче.

(На последната снимка е Съни в новия си дом)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#27 Потребителят е офлайн   Primul908 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 05-May 09

Публикувано: 14 December 2009 - 07:14 PM

Браво на всички вас, мили дами! ba_025.gif Вие спасявате живот!

Сафи си е моделка, ами, с тази походка и кривите крачета, хептем сърцеразбивач wub.gif

Името й ми хрумна от цвета на козината, който напомня млечен шафран (сафрън на английски). Не знаех, че има такава актриса, но браво на вас, че сте я открили. Много й приляга и това светско амплоа ae_085.gif




#28 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2009 - 07:55 PM

Цитат(Primul908 @ Dec 14 2009, 05:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Името й ми хрумна от цвета на козината, който напомня млечен шафран (сафрън на английски).


Не се шегувам, наистина си приличат. И цветът на козината е същия като този на косата на актрисата, и очите са същите, даже и в брадичката и скулите има удивителна прилика.
Тази мацка играе в тел. сериал "Адвокатите от Бостън".
http://209.85.129.13...U...&lr=lang_bg

Извинете ме за спама, но според мен наистина си приличат.

#29 Потребителят е офлайн   jani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 10-July 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2009 - 08:36 PM

Primul908, БРАВО на вас !!! ug_119.gif Nort2005, ги измъкна в същия ден в който аз взех 3 бебока. За две седмици какви чудеса стават с тези мили душички, нали!

Кристина, страхотна история. Малкият сладур е великолепен!!! Дано продължите доброто дело! smile.gif
User's Signature

Saving one dog won't change the world, but for that one dog the world will change forever!

#30 Потребителят е офлайн   Primul908 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 05-May 09

Публикувано: 15 December 2009 - 04:26 PM

[quote name='jani4ka' date='Dec 14 2009, 08:36 PM' post='732697']
Primul908, БРАВО на вас !!!

jani4ka, nort2005, stassi, Илит и my_kaya: за вас, мили дами, са аплодисментите! На мен ми е жал, че три кучета от 14-те "Бенковски махала" вече ги няма. Милите, сигурно до последно са се надявали.... Благодаря ви от сърце за всичко, което правите за шушковците в Сеславци. Дълбок японски поклон пред вас: wub.gif

Нашите неотразими и незабравими Роби и Сафи днес бяха имунизирани и Роби получи легенче за сън af_089.gif Сложих му още едно палто и той почна да се завива и да ръмжи. Такова сладурче е това куче! Този, който го осинови, ще бъде късметлия ab_041.gif

Nort2005, благодаря за консервите!



#31 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2009 - 05:10 PM

Днес бях на гости при Роби и Сафи. Екстра са си животинките - чистички, гладички, спокойни. Заварих ги точно на обедната им разходка - ходят децата на каишка, сладурковци.
Primul908, благодаря ти, че помогна точно навреме, да си жива и здрава!

#32 Потребителят е офлайн   jani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 10-July 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2009 - 10:05 PM

Мили хора, току що разбрах, че моето Шайче ще си има сигурен дом в Хага !!! zz_223.gif zz_224.gif zz_222.gif Не мога да ви опиша колко щастлива се чувствам в момента !!! Ето заради това чувство си заслужава всичко !!! ug_119.gif А и е подготвена милата ми, говоря и и на български и на холандски. Ще се разберат прекрасно с новия и стопанин още от самото начало! ab_041.gif
User's Signature

Saving one dog won't change the world, but for that one dog the world will change forever!

#33 Потребителят е офлайн   my_kaya Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 646
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2009 - 10:11 PM

Цитат(jani4ka @ Dec 15 2009, 10:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Мили хора, току що разбрах, че моето Шайче ще си има сигурен дом в Хага !!!


Страхотна новина, много се радвам за Шай и за теб.
Хайде да повлече крак душичката.

User's Signature

The world has given to me nothing
but trash bins, loneliness and pain...
Still that won`t keep my tail from wagging
my love I`ll give through sunny days and rain...

Because I know that somewhere I`m awaited
That gives me strength to live another day...
And although with the Fate itself I`m racing
I know I`ll win and I will meet my MAN...

#34 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 15 December 2009 - 10:19 PM

Браво!!!! Страхотна новина!!! af_089.gif
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#35 Потребителят е офлайн   jani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 10-July 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2009 - 10:26 PM

Ще повлече и още как !!! Въобще не се съмнявам в това !!! ae_085.gif

Най-важното е ние да повлечем крак да има повече приемни семейства !!!
User's Signature

Saving one dog won't change the world, but for that one dog the world will change forever!

#36 Потребителят е офлайн   дирдри Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 273
  • Регистрация: 01-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни ,природа ,антиглобализъм ,холистична литература,професията ми готвач,литература

Публикувано: 15 December 2009 - 10:33 PM

Скъпи кучеспасители ,само искам да попитам има ли място в тази темичка и за котеспасители? fe_079.gif gm_166.gif tongue.gif wub.gif wg_053.gif wg_053.gif
User's Signature

Животът не се измерва с броя на вдишванията , а с броя на моментите , спиращи дъха ни!!!

#37 Потребителят е офлайн   jani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 10-July 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2009 - 10:43 PM

Ами заглавието на темата е - Шанс за кучета от изолаторите, но мисля, че няма да е лошо да направиш нова тема за котаци. ae_085.gif
User's Signature

Saving one dog won't change the world, but for that one dog the world will change forever!

#38 Потребителят е офлайн   Buddy28 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1051
  • Регистрация: 28-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 17 December 2009 - 10:04 PM

Моля Ви момичета, пишете какво трябва да очаква един приемен стопанин! И аз искам да помогна, но ме е страх, съжалявам! Предполагам, че мога да се справя с финансовата страна, но не знам какво се случва с всичко друго (оставям настрани привързването към животинката, което е неизбежно). Някои от въпросите, които ме притесняват са: Какви са последствията за детето ми? А за кучето и морското ми свинче? Сигурно ли е, че ще осиновят кученцето? Колко е срокът (среден) за осиновяване? И каквото се сетите ще е в помощ. Не искам да постъпвам безотговорно и повече информация ще ми е от полза да взема решение. Ако трябва направете наръчник как и с какво да помагаме, отговорности, проблеми и го сложете като важна тема. Благодаря Ви!
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 December 2009 - 12:27 AM

Buddy28, искам да ти благодаря за желанието да помогнеш. Въпросите ти са логични и е нормално да се тревожиш, ще се опитам да обясня.
Когато става дума за нашите, сеславски кучета, основното, което им дава приемният стопанин е оцеляване. Опитахме да изпращаме директно от Сеславци -обезпаразитяване, ваксини, избирахме само супер безпроблемни и гушкави лигльовци... Огромен процент от ваксинираните не доживяваше датата на пътуването.
Даваме ваксинирани и обезпаразитени кученца, кучето ти не е заплашено от някоя страхотия. Но, за да съм напълно честна -има риск от появата на някоя кожна гадост, оказа се, че не винаги обезпаразитяването е било 100% ефективно, та и някой глист/бълха може да си вземеш с тях...
Повечето (особено бебетата) нямат хигиенни навици, ще трябва да ги придобият при теб.

Няма 100% гаранция, че куч ще бъде осиновен скоро. Затова ги изпращаме в Холандия когато станат готови, а не, когато има осиновител за тях. Там също живеят в приемни домове, докато чакат.

Ако кучето е безпроблемно, т.е. не е страхливо, асоциално или болно (но такива кучляци взимат опитните, като my_kaya), срока от вземането му до заминаването е около месец-месец и половина. Е, има и забавяния. Сега например, почти всички кучета се отложиха с 1-2 седмици, защото покрай празниците полетите са пълни и ще чакаме да минат.

А какво се очаква от приемния стопанин -редовна храна, внимание и обич.


User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   jani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 10-July 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 December 2009 - 12:43 AM

Buddy28, аз мога да ти кажа следното. Един приемен стопанин трябва да очаква малко ако, малко пико и ужасно много любов! smile.gif Сигурно си прочела тази тема и си разбрала, че при мен има 2 кученца, а при моя приятелка едно. Малко е трудно да се опише какво точно да очакваш, тъй като всяко кученце си е със собствен характер, но мога да ти кажа, че въпреки, че съм с доста служебни ангажименти, куп други отговорности извън работното ми време и 2 кучета се справям отлично и не ми тежи. Моята приятелка, в която е другото кученце е и с малко дете, но и тя няма никакъв проблем. Оставям ги през деня в хола и, дори и за мое учудване, мога да кажа, че за близо трите седмици през които са при мен не са докоснали нищо което аз лично не съм им дала. Големи съкровища са !!!
Предполагам, че за кученцето ти и морското ти свинче няма да има никакви последствия. Пак повтарям, че все пак зависи и от характера на кучето което ще вземеш, но при положение, че взимаш бебе те са толкова мили и добродушни, че няма как да направят нещо лошо на другите любимци. А и все пак кученца доста има, можеш да си вземеш възможно най-малкото. Детето на моята приятелка още от първия ден обикна Джой и сутрин като се събуди първата и работа е да я търси. Сигурно ще и е мъчно като замине, но пък ние и обясняваме, че кученцето отива на много хубаво място при нови стопани и ще направи някое друго момиченце много щастливо.
На мен ми е за първи път, но мога с ръка на сърцето да кажа, че не и за последен. Даже утре отивам да взема три мъничета от там, защото иначе съм сигурна , че няма да преживеят.
Според мен всеки, който има желание и обича животните може да помогне. Капка по капка вир става. Аз съм толкова щастлива, че помогнах на 3 прекрасни същества. Да, в началото имаше тичане, ходихме на лекар, едното беше уплашено и ходеше трудно на повод, но буквално за 2-3 дена нещата коренно се промениха. Кучовците придобиха хигиенни навици, знаят къде им е къщата, знаят кога е време за ядене и къде го държим, въобще малките са невероятни.
Това е ситуацията при мен! wub.gif

User's Signature

Saving one dog won't change the world, but for that one dog the world will change forever!

  • (24 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни