Dog.bg Форуми : Тема за разговори

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тема за разговори и сладки приказки

#21 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 09 December 2009 - 10:02 AM

Ех, че хубава тема smile.gif Ми да, трябва да се отдаде нужното и на старците! Да са ви живи и здрави!
Аз, като един " стар" кучкар, съм отгледала до сериозна възраст всичките си кучета, като изключим Точица, която почина едва на 13: Пинчерката Бети- 17, ердела Киро- 14-15 16... ( никога не се разбра на колко точно, той беше от тия- намерените и прехвърляните насам- натам) и " пуделоидния" Антон- 16.
За всяко от тях съм се борела за живота му " до дупка", защото за годините, прекарани заедно, от тях съм получила толкова много, колкото никое друго същество не може да ми даде!
Още веднъж: Да са ви живи и здрави!

#22 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 10 December 2009 - 05:09 PM

Браво на Грахче, че предложи място за Старите кучета
да са живи и здрави
колкото може по-дълго да са с нас


#23 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 11 December 2009 - 09:29 PM

Привет и от нас старчета!Хайде и ние да се присъединим към клуба на "Трета възраст". smile.gif
Да ви се представим. Това съм аз бабка Астра на 9 години, не чувам вече с дясното ухо, но въпреки всичко имам нюх за трима по млади от мен. md_064.gif За да докажа казаното от мен ще ви дам пример. Винаги когато моята по малка сестричка по "случайност" изпусне някое саламче под масата (нали сме си комбина) веднага го откривам. zh_112.gif То това наше действие хич не се нрави на нашата маминка, затова от време навреме ни наказва ,но хубавото е че бързо и минава и пак ни обича безусловно. hb_027.gif
Та накрая ето ви две мои снимки:На първата съм аз,а на втората съм със своята сестричка.
И не на последно място да не забравя. Нека ни е честит новия форум!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 December 2009 - 04:45 PM

днес сутринта синът ми ме взе за мезе, защото викам на кучо "пиле". Направо ме изяде от подигравки, че не мога да отлича пиле от крокодил... Ми какво да правя, от вътре ми идва. wub.gif

все си мисля, че не съм единствената с неадекватно обръщение към любимеца ab_041.gif
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 17 December 2009 - 05:50 PM

Поздрави на всички възрастни приятели! Че са стари, стари са, ама не им личи ab_041.gif
Поздравления за всички, които с много любов сте отгледали такива дълголетници! Да представя и нашите Ата и Дарк, на 11 години и 2 месеца (пу- пу да са ни живи и здрави още дъъъълго!). Снимките им са правени това лято на Балкана, където се подмладяват страшно много. Иначе предпочитат домашния уют, радват се като излязат, но не за дълго. Искат да са вкъщи с любимите хора, които пък, ако и похапват нещо е още по-добре.
Радвам се, че има вече място, където да споделяме, да търсим и даваме съвети за по-възрастните. Ата и Дарк са първите ни кучета и сега се сблъскваме с проблемите на възрастта. Пожелавам на всички много ЗДРАВЕ!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#26 Потребителят е офлайн   Gutzi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 27-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 December 2009 - 06:08 PM

Цитат(Грахче @ Dec 17 2009, 04:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
днес сутринта синът ми ме взе за мезе, защото викам на кучо "пиле". Направо ме изяде от подигравки, че не мога да отлича пиле от крокодил... Ми какво да правя, от вътре ми идва. wub.gif

все си мисля, че не съм единствената с неадекватно обръщение към любимеца ab_041.gif


Споко, аз викам на наш Арни Миши. Ужасно неадекватно и не на място. ab_041.gif
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#27 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2009 - 05:13 PM

ние пък се върнахме в детството с този сняг... такава радост, такъв кеф ab_041.gif Много щастливо е нашето говедце

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2009 - 05:25 PM

Цитат(Gutzi @ Dec 17 2009, 06:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Споко, аз викам на наш Арни Миши. Ужасно неадекватно и не на място. ab_041.gif


че какво не му е на място? те заслужават това... на толкова много неща ни учат...


User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#29 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 01 January 2010 - 12:56 PM

Честита Нова Година! Желаем на всички набори здраве, здраве, здраве!

Нашата Ата в 12 и малко пак се опита да си изкопае дупка в плочките в кухнята и банята- тия илюминации хич не понасят на нашето чувствително бабе.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#30 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 January 2010 - 01:57 PM

При нас допреди година всяка Нова година беше съпроводена с огромно напрежение.Кучето изпадаше в дива истерия от пиратките и зарята.Винаги съм се чудела в такива моменти как да и помогна,дори поднасяната от мен храна не помагаше.Представяте ли си-всички се поздравяват за настъпилата Нова година,а аз преследвам кучето из къщата с бисквити в ръка ab_041.gif
Е,от година и нещо тя е напълно глуха и този проблем вече не съществува. smile.gif
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#31 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 January 2010 - 08:02 PM

познато... добре, че сме в по-тихо кварталче с по-малко население и бомбандировките не са толкова лоши. Иначе масираната канонада не понася на почти никое животинче. Горките те, искрено ги съжалявам ... Аз преди години малко преди 12 криех кучето в гардероба.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 January 2010 - 11:54 PM

Последните ми дъртьовци:

Хъч, отиде си сравнително скоро. След като му приписвахме различни възрасти, накрая намерихме паспорта му - отиде си на 18,5 години.

Прикачена снимка




Сега най-възрастната ми е баба Веселка на 13 години - едно вече много глухо и доста нервно, но мило и добро бабенце.
И двамата прибрани от улицата като съвсем, съвсем бебета.

Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#33 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 05 January 2010 - 07:20 PM

За много години старчета!
Не знам как вие прекарахте празниците , но при мен нещата минаха от всякъде границите на търпимост.Какво имам в предвид ли сега ще ви разкажа.... Да ви кажа честно обичам тези празници и то най вече заради това, че цялото ми семейство са с мен , винаги ме водят на дълга , дълга разходка в гората , а когато настъпи времето за подаръци, намазвам най-големите и вкусни кокали, както и да е...Да си кажа сега защо съм бясна ...Обичам семейството си и за тях винаги съм готова на какво ли не ,но вече да играя ролята на елена Рудолф на нищо не прилича това , а и за малко оставаше да ме впрегнат в шейната ,но добре че снега се стопи и се отървах само с това , което виждате на снимката...Въпреки всичко да ни е честита новата 2010 година с пожелание за много здраве , щастие и много успехи...

Прикачени снимки

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 January 2010 - 10:07 AM

ab_041.gif ab_041.gif af_089.gif
много готина! браво на муцуната!
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 February 2010 - 03:02 PM

няколкото седмици, които гальовната и мила Сара прекара в нас дадоха много неочаквано отражение върху поведението на Арнолд ... той започна да се гушка. Представяте ли си! /ако не го познавате, той доскоро не даваше дори да го пипнем освен по главата/. Явно много е ревнувал вниманието с което я обсипвахме, гушкането и галенето за да "падне" до там, че да ходи и да си иска ласки. Размекнал се е стария боец!
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   albena Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 506
  • Регистрация: 03-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 11 February 2010 - 12:02 PM

Хайде и ние да се представим: моето говедце, смръдльото, на мама слънчицето wub.gif
Адолф, който всъщност си мисли, че има много имена-Мечка, Дунчо, Смърдел-най-важното е, че откликва на всичките. Той и бившят му вет беше останал с впечатлението, че се казва Мечка и много се учуди като му видя паспорта. Скоро ще станем на 9 годинки и все повече заприличваме на големи лигави, сладки бебета... Voila, в цялата ни прелест. Не ни е страх от гърмежи, не ни пука даже, но за сметка на това а ни е тропнала улична плочка изотзад или ветрец ни е подвял под опашката, а да видиш какви сме скокливи и "смели" tb_195.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#37 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 February 2010 - 05:14 PM

гонят кучетата от парка, пушачите от кръчмите ...
време е да предупредя катеричките да се местят към топлите страни ...
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   kayak Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 21 July 2010 - 02:21 PM

Здравейте. Да се присъединим и ние към пенсионерския клуб:) Това е Арчи - на 10 години (снимката е правена преди две години на Камен бряг, но и сега си е все така младолик). До преди три месеца никой не вярваше, че е десет годишен - много беше активен и темпераментен, но закъса нещо с дископатия май. Още ходим по изследвания. Не знам тук ли му е мястото, но ще попитам все пак - знаете ли някой доктор, който да лекува кучета с хомеопатия или иглотерапия? Ще бъда много благодарна за всяко сведение. Да са ви живи и здрави "дечицата"(нищо,че са по-стари от нас вече).Прикачена снимка

#39 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 December 2010 - 03:26 PM

Най-нахално пускам темата от Новини и тук :db_046:

Показване на мнениетоmil_, в 06 December 2010 - 12:47 PM, написа:

Представям ви новия ни благотворителен календар
"ОСИНОВИ МЕ" - 2011:
Прикачен файл Presentation_red.png
Календарът е стенен, с размер 32 х 47 см, състои се от 12 листа и две корици.
Тази година моделите в него все още търсят своя дом. Нещо повече, подбрани са трудни за осиновяване животни, които са с недъг, заболяване или са се задържали дълго при попечители, с надежда да им се даде по-добър шанс.
На корицата са представени още 31 животни, които търсят своите осиновители.

Всички средства от продажбата на календара (след покриване на разходите за печат) ще бъдат използвани за животни в беда от раздел "Без дом" или животни в приюти. Всеки, сдобил се с календар, ще може сам да определи за какво точно да отидат неговите пари.
С вашата помощ миналата година успяхме да съберем над 8000 лв., благодарение на които десетки животни от форума и техните попечители получиха помощ за лечение, пътуване, подготовка за осиновяване.

Така, вземайки нашия календар, вие ще помогнете на животните в беда по няколко начина.

Календарът в момента е в печатницата и се очаква да бъде готов до 1 седмица.
Цената му ще бъде като миналата година - 10 лв.
Заявки можете да давате тук, директно в темата, да ми изпращате на мейл altravista.bg@gmail.com, скайп altravista или на ЛС (но често се препълват). Не забравяйте да изберете за кого са предназанчени приходите от вашата покупка.
Плащане може да направите по начините, описани в Темата за банковата сметка на форума.
Разпространяването ще става подобно на миналата година, точните места и хора, от които ще можете да си вземете, ще бъдат описани тук допълнително.

User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 December 2010 - 03:37 PM

Здрасти, съжалявам, но наистина не знам за такъв лекар... за старческите болежки на нашите дедовци съм чувала и виждала само хапчета, и то доста скъпички. Абе изобщо напоследък или ветеринарните продукти са станали страшно скъпи, или аз просто налитам само на скъпите.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни