Dog.bg Форуми : Приют на СНЦ "Германо-Българска Помощ за Животните" - клон РУСЕ

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (22 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Приют на СНЦ "Германо-Българска Помощ за Животните" - клон РУСЕ

#421 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 23 January 2012 - 09:46 AM

Предполагам, че жената е започнала да взема мерки котките да не се размножават повече, затова и колата ни е била там.
Разбира се, че можете и да ми напишете на лични адреса.

#422 Потребителят е офлайн   durex_a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 11-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 23 January 2012 - 02:16 PM

Не знам какви "мерки" е взела ама аз моето куче си го гледам вкъщи и не правя поразии на хората! Проблемът не е от скоро, а "решенията" са много :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#423 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 January 2012 - 02:47 PM

Проблемът с бездомните животни е от отдавна или живееш на Марс?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#424 Потребителят е офлайн   durex_a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 11-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 23 January 2012 - 03:48 PM

Брат боли ме ***! Ще ги изтровя или ще пусна песа той ще свърши същата работа!!! Как да го кажа по друг начин ?

Още една изцепка - и ще почиваш от форума.
мод

User's Signature

Качена снимка

#425 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 January 2012 - 04:41 PM

Кого да откажеш? Котки и кучета има по улиците. И колкото и да изтровиш - пак ще има. Опитай да го разбереш, просто е.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#426 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 23 January 2012 - 05:48 PM

Показване на мнениетоdurex_a, в 23 January 2012 - 03:48 PM, написа:

Брат боли ме ***! Ще ги изтровя или ще пусна песа той ще свърши същата работа!!! Как да го кажа по друг начин ?


Брат, тровенето на животни е противзаконно и наказуемо. А колата вземи да си я застраховаш!
Моята кола я дерат моите си котки, ама не съм ги изтровила още.

#427 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 23 January 2012 - 07:23 PM

durex_a
Моля,
дайте ни адрес и телефон, за да се опитаме да помогнем.
Тровейки противозаконно котките, които Ви пречат, рискувате освен наказанието полагащо се за това деяние, да убиете и други животни, включително домашни кучета - като Вашето например. Опасността да пострада човек също е напълно реална.
И в крайна сметка, няма да си решите проблема по този начин - примери много.

#428 Потребителят е офлайн   durex_a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 11-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 23 January 2012 - 08:41 PM

Значи, аз като искам и обичам животно си го вземам вкъщи! И квото си палува си остава вкъщи! Не го храня под терасата! Тази колежка със застраховката като е много курнас, да дойде да ми я плати! Ако бях човек който може да си позволи каско от 1000лв на автомобил реално струваш 3000 нямаше да карам тази кола, нямаше да я спирам пред блока, нямаше да живея в този блок, и така на татък.
User's Signature

Качена снимка

#429 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 January 2012 - 11:29 PM

Показване на мнениетоdurex_a, в 23 January 2012 - 08:41 PM, написа:

каско от 1000лв на автомобил реално струваш 3000


А ние падаме от Марс :dry: ха-ха-ха

Или пък ти, че не си наясно с термина "бездомно животно". То и от ника ти личи колко си в час де.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#430 Потребителят е офлайн   durex_a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 11-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 25 January 2012 - 02:07 PM

Да взема и аз да стана бездомен а? Та току виж и аз имам някакви "права" а? Вие сте малоумно! За пореден път се убеждавам, в тоя форум освен изперколясали дървени философи други няма! Изтребвам ги и окото няма да ми мигне, и не аз или някой съсед ще е виновен за тяхната гибел, а самите те! Вие плямпащите тука дето сте много корнас, си ги прибирайте вкъщи! Като ли не си трайте!

Значи аз "нося отговорност" квато и да било че съм ги изтребал гадовете, а никой не носи отговорност че са насрали 15 автомобила пред блока ? Така ли? Заради такива като вас, държавата ни е на тоя хал "децата на соца" докът не измрете поколенията до 87-88 набор работата ще е зле!!


3 дена почивка.
мод

User's Signature

Качена снимка

#431 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 25 January 2012 - 03:31 PM

Не е много правилно сега като е "наказан" durex_a да му говоря, ама то и без друго няма да има полза - като няма чуваемост.....
Човек, ти чуваш ли се какви глупости говориш?

Значи, всички под ножа - котки, кучета, после да измрем и ние, "децата на соца", че ТИ да си живееш на воля със скъпоценната ти кола?

И ако искаш още един пример да ти дам. На паркинга, където си държа колата, често се появяват врани. Носят си от някъде орехи, закуски, филии, каквото си намерят. Най-обичат да кацнат върху тавана на някоя кола и там да си кълват.Не знам дали знаеш колко силно могат да кълват. А ако не могат да счупят някой орех, взимат го в човка, политат нависоко и от там го мятат, за да се счупи. Ако падне на земята, добре. Ама колите са доста нагъсто, та по-често пада върху кола - върху предното стъкло например. Кой носи отговорност в този случай?
Сега аз какво трябва да направя според теб? Да си купя прашка и да седна да ги чакам?

Казах и по-горе - има застраховки. Годишната застраховка на кола от 3000 лв няма как да е 1000 лева. И не ми говори, че си дал 1300 лева да пребоядисаш кола за 3000 лв.
Айде, не на нас тия. Не ядем доматите с колците.

#432 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 27 January 2012 - 03:16 PM

Скъпи приятели,
не знам как да изразя огромната благодарност от името на екипа и нашите 250 питомци.

С даренията от благотворителния календар "dailapa.dog.bg" успяхме да осигурим слама, с която направихме всяка кучешка къщичка сухо и уютно убежище от студа и вятъра навън.

С дарените метални кофи за вода от благотворителния фестивал "Shake a tail" подменихме всички стари, изгризани и счупени пластмасови такива.

Двеста и петдесет сърчица ви изпращат най-безкористната любов и благодарност на света.
Двеста и петдесет опашки помахват радостно.

Поклон!

:rc_036:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#433 Потребителят е офлайн   додо77 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 01-February 12

Публикувано: 01 February 2012 - 03:26 PM

здравейте. нов съм в форума но не се стърпях. всеки си има гледна точка, но лошото е, че гледа само от нея. всеки за себе си е прав. донякъде съм съгласен с дурекса защото на мен ми се случи една случка: бях с мотора и жената ненадейно пред съседният блок изскочиха 3-4 пумияра и се спуснаха към нас. АМИ ако бяха ухапали жената и бяхме се пребили сигурно аз щях да съм виновен /по логиката на някой колеги/. ако не се лъжа приютите са за това да прибират бездомните животни. и аз имам цели 2 кучета, но са прибрани в къщи. не пуснати на воля по улиците. и после ще дойде някой си и ще ми иска паспорт и чип на кучето. такъв ще му го дам, че... къде са чиповете и т.н. на пумиярите. май ако някой си свърши работата както трябва няма да имаме никакви грижи.

#434 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2012 - 03:37 PM

Май проблема с това защо по дяволите имаме все още бездомни по улиците и на теб не ти е ясен, а?! Да, ако "добрите" стопани престанат да си заплождат животните и да изхвърлят поколението им или тях самите, да, може и да се окажем без бездомни. Само дето сума ти народ са като коне с капаци - не виждат по-далече от носа си и не ги е грижа за останалото. Колко от вас знаят да заведат кучето/котето пред блока на кастрация?! Или чакат някой друг да свърши тази работа, защото не е тяхна? То че общината не си върши работата, на всички ни е ясно. Но повечето тук не чакаме на общината да си размърда за***ка, а работим по проблема. Само че това, че аз кастрирам 5 женски кучки не може да компенсира ония кретени, дето ще изхвърлят поколението на домашните си 5 кучета :eg_033:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#435 Потребителят е офлайн   додо77 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 01-February 12

Публикувано: 01 February 2012 - 04:43 PM

ставаш смешна ми се струва. досега не съм видял никъде бездомен-питбул,ротвайлер,хъски и т.н. да не изброявам всички породи. всички те тези по улиците са еднакви мелези. така,че.. и много добре знаем как стоят нещата с тези приюти.

#436 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 February 2012 - 04:52 PM

Ето ти малко картинки за гледане - гледай подред, че не ми се рови да ти търся десетките питове, които минаха от там, хъскитата, да не говорим за овчарските, ротовете и т.н. Ще намериш учудващи (за теб) неща.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#437 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 04 February 2012 - 01:08 PM

Малки истории

#438 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 04 February 2012 - 01:28 PM

:ba_025:

Прикачени файлове



#439 Потребителят е офлайн   тяната Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 08-November 12

Публикувано: 14 November 2012 - 06:56 AM

едно от многото нуждаещи се кучета от ласка и уютен дом

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#440 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 November 2012 - 10:59 AM

Показване на мнениетотяната, в 14 November 2012 - 06:56 AM, написа:

едно от многото нуждаещи се кучета от ласка и уютен дом

Това куче не е ли в Стара Загора?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (22 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни